Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.2.2019, 19:49   #441
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Metro Exodus

Vidim mnoga razocarenja sa tehnicke strane po NETu, ali ne ovde na forumu Lepo... I vise dA gotov proizvod ima problema tipa DX 11 ..DX 12..izletanja iz WIN nakon toliko testiranje - ma bre ne ulazi mi u glavu.. Takvi izdavaci - SRAMOTA za toliko novca koliko misle da su odradili posao..Mnogo igara izadje, ma ne treba ni jedna zakrpa...sredjeno sve -samo zvizdi...Ovo sve neki polu-prof. rade ili sta?

Poslednja ispravka: Shonkas (22.2.2019 u 21:50)
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2019, 5:07   #442
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Šta pišeš bre ti
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2019, 11:21   #443
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Jel on pijan
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2019, 12:35   #444
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Metro Exodus

Da ne govorim u ime drugih, ispade da sam pijan.. Neka mi neko objasni kako to da radi jedan DX dok trugi ne... (kod mene je sve provereno, i radi ama bas svaka nova igra - ali metro puca na desktop i to na 11 (posle INTRO-a...a DX 12 iznenadjenje- radi Sad cu ponovim METRO REDUX (2033 + LAST LIGHT) da dodjem sebi :P
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2019, 18:03   #445
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus





Radi igra okej. Crash-ovala par puta, ne znam da li je do DX12. Vratio sam na DX11 i za sada nema crash-a. Prilikom jednog od njih mi se "pokvario" sejv ali sreca tek pocetni chapteri.

Super izgleda sa nekim cudnim teksturama. Ne bih rekao ni low res nego nekako odd...

Ono sto sam kao najvecu pozitivnu stvar primetio do sada je atmosfera. Svaka cast na tom polju...
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2019, 18:08   #446
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Znaci da ne krecem igru u DX12, nego odmah da stavim na DX11?
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2019, 18:29   #447
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Metro Exodus

Pa pazi...ovako ako ti krene..gotov si ..Prvi start je u DX 12 i ceka te BLEK SKRIN nakon INTRO...Nakon nasilnog izlazenja, ceka te normalan ulaz i sve OK, stelovanje...start...krece igra.. No po obicaju meni DX 12 trza, muci se nesto dok na DX 11 toga nema (u skoro svakoj igri)... Onda normalno odem i vratim na DX 11...zatrazi restart....I tacno gde je prvi put pukao sa BLEK SKRINOM (nakon INTRO-a) tu sa DX 11 izlece na DESKTOP (ne dodje do menija)... I posle nema vise ulaska, osim ponovna instalacija...
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2019, 18:36   #448
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Ja nisam imao nikakvih problema u DX12, prebacih na dx11 čisto da vidim dal ide bolje. Možda za koji frejm iznad, ali ništa specijalno
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2019, 19:01   #449
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Ja sam laik za ti, moze li neko objasniti razliku izmedju navedenih Dajrekt Iks-eva?
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2019, 20:31   #450
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Ja sam laik za ti, moze li neko objasniti razliku izmedju navedenih Dajrekt Iks-eva?
Graficki nema. DX12 izvuce dosta vise kad je dobro implementiran od tvog CPU pa ti GPU ima vise prostora da tera sto jace xD. Teraj u DX11 ako ti se cini stabilniji, ali slobodno prvo probaj DX12 nece da skodi.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2019, 0:37   #451
[]D.[].[]v[].[]D.
Veteran
 
Član od: 2.11.2007.
Lokacija: ™™™ Cp6uja ™™™ Rank: Master SK*
Poruke: 1.182
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 189 puta na 138 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku []D.[].[]v[].[]D. Slanje poruke preko Yahooa korisniku []D.[].[]v[].[]D.
Određen forumom Re: Metro Exodus

Ne znam za vas al meni igra bolje radi na DX12 full HD na Ultra (spec iz profila) nekih 45 fps sve ostalo pogaseno. I sto je zapanjujuce kad sam ukljucio V-Sync igra mi ide tecnije i stabilnije. Mozda je do monitora (144hz).
[]D.[].[]v[].[]D. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2019, 21:03   #452
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

ja mogu da pohvalim da tecno radi na i3 4170 procesoru i gtx960, doduse na 720p i medium, ali sa ukljucenim dodatnim opcijama, tipa hair works.
mozda moze i vise, nisam jos pokusavao da zategnem. ne znam ni da li cu igrati, ima dosta toga na cekanju, ali me bas zanimalo oce li ikako raditi. pozitivno sam iznenadjen. cak ne fali ni ostrine. nema crashovanja niti ikakvih problema u prvih pola sata-sat.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
Dovahkiin (24.2.2019)
Stara 25.2.2019, 3:58   #453
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Metro Exodus

Prvo ono vizuelno (znam da ljude smara, ali jbg, to je prvo sto se vidi pa red je da se pomene)

Odlicno izgleda i vrlo dobro radi na mojoj konfi. Sve na maksimumu i igra zaista dobro radi imajuci u vidu komp koji nije vise poslednja rec tehnike...(daleko od toga). Ima onih klasicnih pauza u frejmovima koji dolaze kada ucitava neki novi deo mape, ali zaista radi iznenadjujuce dobro...Ocekivao sam katastrofu po nekim komentarima ovde, pa i na netu. Grafika nije bez svojih problema, fizika ume da poblesavi, likovi da propadaju kroz pod, zaglavljuju se po zidovima itd. Ima i vizuelnih gliceva, npr lisce koje visi iznad krova, loot koji visi iznad tela itd. Nije bas idealno, ali imajuci u vidu kolicinu detalja po terenu, objektima itd, ipak je ocekivano. Naravno, nista od toga ne narusava igrivost toliko.

Zvuk mnogo mnogo bolji nego prethodnika. Pogotovu kod automata koji sada imaju ono realisticno "zvono" tokom pucnjave, svaka cast na tome. Kalash je u prethodnim igrama zvucao kao petarda. Okolina, zvuk prigusenog disanja ispod maske, pucnjava u daljini, mutanti...sve je to odlicno odradjeno i nemam nikakve zamerke....Sto se tice glasovne glume...E tu je vec problem

Dosta losa glasovna gluma. Neki su OK ali neki kriminalno losi. Onaj Duke pogotovu. Ukomponovano sa nekim cudnim dijalozima i nekim salama zaista bizarno i jezivo sve to zvuci. Mogu da prebacim na ruski, naravno, ali neki dijalozi i dalje nemaju prevod (ne glavni dijalozi vec dijalozi NPC-jeva dok istrazujete, komentare neprijatelja itd). Prevoda ima mnogo vise nego u prethodnim igrama (gde ni jedan razgovor NPC-jeva na stanicama recimo nije titlovan) ali i dalje fale tu i tamo. Sve u svemu, gluma jako losa, sa klasicnim ruskim (ili ukrajinskim) glumcima koji zvuce apsolutno isto u svakoj igri u kojoj glume. Cist sablon Mislim da je to moglo mnogo bolje, imajuci u vidu ocigledno skupu i kvalitetnu produkciju svega ostalog, pa cak i same price koja zaista deluje zanimljivo i tera na igru. Iskreno ne znam odakle onolike pohvale na sve to po netu, gluma zaista para usi

Sto se tice igrivosti i to mi se jako dopada. Nije revolucija ali je svakako lepa evolucija Metro serijala. Na srecu, nije puni otvoreni svet, vec svaki nivo ima jednu povecu mapu koju mozete istraziti. Mape (za sada)) deluju interesantno i ima dosta mesta za istrazivanje. Ima sporednjaka koji nisu nesto preterano inspirativni ali su na srecu daleko od onih MMO kvestova i ostalih stvari koje u poslednje vreme napadaju OW igre. Oruzja ima dovoljno i ima dosta varijacija. Mozete rasklapati oruzje koja nadjete i delove kasnije mozete iskoristiti za nadogradnju, modifikaciju i izradu municije i propratne opreme. Delove za oruzje nije moguce nadograditi klasicnim skupljanjem djubreta, morate da nadjete ceo deo da bi ga koristili (npr. duga cev sa nekog oruzja, morate da je skinete i kasnije da je ubacite u odgovarajuce oruzje koje posedujete). Imate ranac koji vam sluzi za sve to i neke stvari mozete praviti na terenu dok je za neke potreban sto. Ima i ciscenje oruzja.

Ono sto je bitno pomenuti za igrivost je da je igra dosta dosta sporija od prethodnika. Prethodnik nije bio nista preterano brz, ali ovde je itekako sporije. Morate pazljivo pristupiti svakoj situaciji, voditi racuna o oruzju koje imate, municija, filteri itd. Vrlo cesto mi se desavalo da stanem ispred kampa i da modifikujem i menjam cevi za bolji pristup, proveravam filtere itd. Ne mora bas toliko da se brinete na nizim nivoima tezine, ali je pozeljno. Sve to ima jako puno animacija, od spustanja ranca pa do stavljanja maske, brisanja i koriscenja morfina pa sve deluje jos sporije.
Meni ovakav pristup dosta odgovara, ali ce nekima mozda biti isuvise sporo.
Imam osecaj da ce igraci koji nisu bas strpljivi cupati kosu sa glave kada sednu u camac Takodje, nema Fast Travel-a, pa mora sve peske ili odredjenim masinama i precicama.

Licno se ne slazem sa komentarima da igra gubi Metro smek zato sto je sada na otvorenom, mislim da itekako ima taj Metro osecaj, svet u raspadu, mutanti i lokacije koje itekako imaju zatvorenih delova. Dizajn nivoa je jako dobar. Cela igra odise atmosferom i to je taj Metro za mene.

Uf, to je to sto mi pada na pamet sada, malo sam dobio inspiracuju pa sam resio vas da udavim

Steta sto je sve tako proslo sa izdavacem i sto ovo nije i na Steamu i na ostalim radnjama kako valja i trebuje, ali definitivno planiram kupovinu kada konacno i tamo izadje. Vidim da su i igraci poprilicno iskreni, pa recenzije na Steamu nisu toksicne vec zaista realne i pune podrske za 4A.

Odlicna igra, za sada i zasluzene pohvale.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Iceman_37 (26.2.2019)
Stara 25.2.2019, 7:04   #454
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Još jedno čeljade zatečeno činjenicom da je uspelo poterati igru na odavno zastareloj grafičkoj (MSI HD 6950 referentna) .Obratite pažnju na performanse,pošto M.E. nije ni trebalo da se pojavi u klipu,a postala je "zvezda večeri" :

https://www.youtube.com/watch?v=O2_SokFoKoo
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2019, 13:09   #455
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Za sad sam uspeo da se pomirim s mnogim stvarima koje ova igra nudi u odnosu na prethodnike, ali moj glavni problem jeste što je istraživanje okruženja pomalo besmisleno.
Ne saznajemo nešto mnogo o svetu, tu i tamo se može naći audio tape sa parčencetom ekspozicije o okruženju i ljudima, ali ništa više.
Ispada - ideš da istražuješ zarad resursa, a u procesu istraživanja potrošiš već resurse zbog toga što se suočavaš sa mutantima koji upijaju metke ko ništa To mi je baš kontra-intuitivno.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2019, 13:34   #456
S.t.a.r.a.c.
Član
 
Član od: 24.3.2018.
Poruke: 264
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 104 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Ljudi nije ovo open world igra, niti je igra u kojoj se skupljaju resursi. To bi narusilo taj Metro survival koncept.

A nije ni spora, nego su mape sada puno vece pa djeluje kao da je sporija. Jbg, navukli se ljudi na taj brzi FC gameplay kojeg smisliti ne mogu.
S.t.a.r.a.c. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2019, 14:15   #457
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.151
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.054 puta na 1.268 poruka
Određen forumom Metro Exodus

Jedan deo glavne priče jeste potraga za resursima, plus posto igrač gotovo nikad nema dovoljno municije ostaju mu dve opcije tj ili da skavendzuje ili da koristi (često) stelt opciju, da bi upgradovao oružije (kojeg nema toliko tj različitog) i da bi održavao efikasnost tog oružija treba resursa.

I da tačan je komentar da je ow najviše napravljen radi scaveng sistema, to je taj survival osećaj koji su hteli da ubace, plus su time dosta produžili igru.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2019, 14:24   #458
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 957
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Igra nije klasičan run and gun šuter, protivnike možete eliminisati sa vrlo malo municije ako se gađaju gde treba. Kvestovi nisu jednolični i resursa ima sasvim dovoljno, kompas na levoj ruci pokazuje jačinu radijacije i putokaz što je baš kul rešenje, za sada sve pohvale igra je odlična. Ljudski protivnici bi mogli biti malo pametniji, ali im brojnost nije mala tako da pružaju dostojan otpor.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2019, 14:35   #459
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Metro Exodus

Citat:
S.t.a.r.a.c. kaže: Pregled poruke
Ljudi nije ovo open world igra, niti je igra u kojoj se skupljaju resursi. To bi narusilo taj Metro survival koncept.

A nije ni spora, nego su mape sada puno vece pa djeluje kao da je sporija. Jbg, navukli se ljudi na taj brzi FC gameplay kojeg smisliti ne mogu.
Ja igram uglavnom sporije igre i opet smatram da je dosta sporija od prethodnika. Tako da to price o navikavanjima na FC i nesto novije nisu bas tacne.
Nema tu nista deluje ne deluje, igra jeste osetno sporija, sto zbog dodatnih animacija, dodatne brige oko oruzja, transporta, istrazivanja, tezine itd. Sto nikako nije losa stvar za mene, cak naprotiv. Metro svakako nikada nije bila brza igra.

@Cracked but Whole

Istrazivanje nikako nije besmisleno, po meni. Sto zbog municije (koje ima dosta manje nego kod prethodnika) sto zbog delova i opreme koje ne mozes naci samo prateci glavnu pricu ili sporednjake. Nalazio sam na nove oklope, slemove i opremu na vise mesta. Istrazivanje je svakako bitno, pogotovu ako igras na vecim nivoima
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2019, 14:51   #460
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.151
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.054 puta na 1.268 poruka
Određen forumom Metro Exodus

Da ow nije besmislen, istrazivanje nije zanimlivo iz lore ugla ali jeste iz ugla kraftinga i nalaženja municije, opet sa druge strane nije da ima 50 lokacija na mapi tako da mislim da većinu ipak neće smoriti iako ow i nije nešto preterano zanimljiv. Što se tiče brzine ili sporosti ovo je manje više taj stari Metro ali je level dizajn sada drugačiji tako da će igračima sigurno delovati sporije (što i jeste donekle tačno.

Ps ovo nije rpg tako da nema nikakvih "kvestova" lol

Poslednja ispravka: Exia (25.2.2019 u 15:09)
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Metro: Last Light nexexcalibur Akcione igre 643 28.9.2022 23:46
Metro 2033 draske73 Akcione igre 1173 16.1.2020 15:16
CryZone: METRO danoney Akcione igre 13 2.1.2013 0:57
HP nx6310 EY501ES METRO C&C lepi ŠDK - Prenosni računari 1 14.11.2006 9:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com