Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.2.2019, 23:58   #261
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

@pentraksil

Nije problem kritika ove situacije, naravno, ali postoje mjesta za to, a to su Steam forum, forum izdavača igre, Reddit, i slična mjesta. Ali valjda znamo za šta služe ocjene same igre. To je ocjena samog proizvoda, kao na Amazonu, IMDb-u ili bilo gdje. To bi trebala biti numerička prosječna ocjena samo tog proizvoda i ničega drugog. Zamisli da te profeseor obori jer mu se ne sviđa boja tvoje majice, iako ocjena ne bi smjela imati nikakve veze sa tim.

Izdavač jeste dužan da isporuči određenu kvalitetu koja koliko-toliko odgovara toj cijeni, ali sasvim sigurno nije dužan da igru izda na tebi ili meni omiljenoj platformi. Ako je izda na lošoj, i još je učini ekskluzivom, to se može samo njemu odbiti od glavu. Sam pao sam se ubio. Ostali koji su razmatrali da ga slijede će to vidjeti pa će dva puta razmisliti. Ali svi oni imaju pravo na tu grešku, ako se pokaže kao greška. Oni nisu dužni nama da ne čine te greške.

Platforma naravno nije ni blizu Steamu ni GOG Galasy-ju, slažem se, ali ni ova dva nisu nastala preko noći već su se razvijali godinama a i dalje se razvijaju. Možda Epic propadne, i to uopšte nama neće biti problem. Ako ostane nas niko ne tjera puškom da nešto kupimo tamo, niti ćemo propasti ako neku njegovu ekskluzivu nikad ne odigramo.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Paladin na korisnoj poruci:
player1 (2.2.2019)
Stara 2.2.2019, 0:13   #262
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Metro Exodus

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
@pentraksil

Nije problem kritika ove situacije, naravno, ali postoje mjesta za to, a to su Steam forum, forum izdavača igre, Reddit, i slična mjesta. Ali valjda znamo za šta služe ocjene same igre. To je ocjena samog proizvoda, kao na Amazonu, IMDb-u ili bilo gdje. To bi trebala biti numerička prosječna ocjena samo tog proizvoda i ničega drugog. Zamisli da te profeseor obori jer mu se ne sviđa boja tvoje majice, iako ocjena ne bi smjela imati nikakve veze sa tim.

Izdavač jeste dužan da isporuči određenu kvalitetu koja koliko-toliko odgovara toj cijeni, ali sasvim sigurno nije dužan da igru izda na tebi ili meni omiljenoj platformi. Ako je izda na lošoj, i još je učini ekskluzivom, to se može samo njemu odbiti od glavu. Sam pao sam se ubio. Ostali koji su razmatrali da ga slijede će to vidjeti pa će dva puta razmisliti. Ali svi oni imaju pravo na tu grešku, ako se pokaže kao greška. Oni nisu dužni nama da ne čine te greške.

Platforma naravno nije ni blizu Steamu ni GOG Galasy-ju, slažem se, ali ni ova dva nisu nastala preko noći već su se razvijali godinama a i dalje se razvijaju. Možda Epic propadne, i to uopšte nama neće biti problem. Ako ostane nas niko ne tjera puškom da nešto kupimo tamo, niti ćemo propasti ako neku njegovu ekskluzivu nikad ne odigramo.
Ako mislis da izdavac posecuje ili obraca preteranu paznju na Reddit i na forume, grdno se varas. Njih najvise boli kada ih udaris po dzepu i dignes galamu na ovakav nacin, nazalost. Kao sto sam i rekao, ja licno ne volim ovakav nacin prizivanja paznje, ali nema bas mnogo opcija.

Kao sto sam i rekao, itekako nisu duzni...Ali ni igraci nisu duzni da cute i da ne privuku paznju na odredjeni nacin. Ali je ovo svakako nepopularna odluka sa razlogom. Niko ne trazi da bude "njihova" platforma, vec bukvalno trenutno najveca i najpopularnija platforma na PC-ju. Nije to samo "moja" ili "tvoja", vec bukvalno ogroman deo PC trzista.Niko ovde nema nikakvih problema sto Epic postoji i sto ima igru...Vec sto je nema nigde drugde. Nema tu price da li je greska ili nije, ovo je greska od starta...Da li ce im se isplatiti ili ne, e to je drugo.

Epic ima sve pare ovoga sveta da lagano iskopira ono sto Steam ili GoG sada imaju...ali umesto toga oni pare bacaju na ekskluzive...Steam i GOG su pocinjali u drugo vreme... Epic ima idealnu priliku da od starta bude ono sto je Steam u ono vreme samo mogao da sanja...Ali ne. Oni nemaju ni SEARCH opciju.

I tako u krug, niko nas ne tera puskom, imamo druge hobije i nista mi ne moramo dok na kraju PC ne pretvorimo u konzole pa na kraju kupujemo STEAM PC, EPIC PC i dok na izdavaci uslovljavaju i rade sta hoce i kako hoce...Ali eto, uzivajmo u zivotu ima drugih stvari itd.
Vecina nas ovde ima druge hobije, porodicu, posao i ostalo...ako ima drugih stvari u zivotu ne znaci da sve mora tako olako da se shvata kako ti predlazes. Jbg, ne ide ni da budes toliko pasivan.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2019, 1:28   #263
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Njih najvise boli kada ih udaris po dzepu i dignes galamu na ovakav nacin, nazalost. Kao sto sam i rekao, ja licno ne volim ovakav nacin prizivanja paznje, ali nema bas mnogo opcija.
Njih će udariti po džepu ovako ili onako, i zato mi nije ni jasno zašto ovo rade, ali valjda oni imaju neku svoju računicu iza svega ovoga. Teško da nisu očekivali ovakve reakcije. Pa vidjećemo.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2019, 10:01   #264
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Deep Silver bi mogao da popije tuzbu od strane retailer-a ako se ispostavi da su odluku da predju na Epic Store donijeli prije nego sto je igra dostigla gold fazu jer su obecali I reklamirali retail kopije kao Steamworks sve do prije par dana.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Vlajk@ (2.2.2019)
Stara 2.2.2019, 20:52   #265
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Nije Њуз...

https://www.dsogaming.com/news/4a-ga...me-out-for-it/

DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2019, 20:57   #266
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Well sami ce biti krivi za to...ovakve izjave ce im se tek obiti o glavu


edit: Mada posle "dont you guys have phones" ovakve izjave i nisu iznenadjenje...ali vez za koju nedelju ce i njih docekati otreznjenje
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2019, 21:10   #267
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Ako je tako, onda nema svrhe ni da uzimam Last Light, kamoli ovaj Exodus. Stojao mi je u WL dugo, ne stižem da se igram kao ranijih godina jbg al' i dalje gledam da "dam pare developerima", sad sam ga evo obrisao, nek' ga prodaju nekom drugom.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2019, 22:26   #268
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Ne znam koliko je ko imao prilike da se druzi sa epicovim supportom ali ja sam imao neki problem oko nove godine sa kupovinom nekog packa za fortnite za klinca i ono je bilo kriminalno lose. Zahvalio sam im se na kraju i zamolio da mi vise ne pomazu... iako su sve poruke bile genericne cini mi se.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2019, 1:10   #269
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 957
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Videćemo kako je ispao Metro Exodus na PC, nigde nema PC gampleja demoa samo dolaze konzolaški trajleri, možda su gadno zeznuli PC verziju pa su i svesni da će loše proći na tržištu.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2019, 2:22   #270
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Zar nije ovo izjavljivao i onaj lik iz EAa, tj. slicno se bahatio i gle cuda, BFV flopno...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2019, 7:48   #271
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Metro Exodus

Jeste onaj Soderlung je izjavio nešto slično za BFV i na kraju je zbrisao iz EA a BFV je potonuo
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2019, 9:53   #272
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Patrik je rekao "Ako vam se ne svidja nemojte da kupite." za BFV.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Apex predator (3.2.2019)
Stara 3.2.2019, 11:58   #273
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Metro Exodus

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Patrik je rekao "Ako vam se ne svidja nemojte da kupite." za BFV.
Ali je pored toga dodao i jos puno gluposti, kao onu nebulozu sa njegovom cerkom i naravno cuvenu recenicu kako su ljudi "neobrazovani" Cini mi se da je to isto on izjavio.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2019, 14:17   #274
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Meni se više čini da je ovaj iz 4A pogrešno shvaćen. Logično je da ako se Exodus ne proda dobro, izdavač će raspustiti 4A i ugasiti franšizu kao što EA ima običaj. Ali, let them burn.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2019, 14:22   #275
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Ja je neću kupiti sigurno, a planirao sam, sigurno nisam jedini. Eto im i od mene. Super su ovo odradili
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2019, 14:31   #276
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
Meni se više čini da je ovaj iz 4A pogrešno shvaćen. Logično je da ako se Exodus ne proda dobro, izdavač će raspustiti 4A i ugasiti franšizu kao što EA ima običaj. Ali, let them burn.
Istina, nije official capacity, ali nema sumnje u to što je napisao...

Citat:
Но! Рассмотрим ситуацию глубже. Кто-то говорит, что мол обосрав Исход и попутно предыдущие игры серии, он тем самым сделает мир лучше, мол поставит на место жадных разработчиков. На это могу ответить, что в крайнем случае, если вообще все ПК игроки обьявят бойкот Метро, то следующее метро если и выйдет, то точно не на ПК. Лучше от этого будет или хуже, решайте сами. Мне лично будет жалко преданных фанатов, да. Но моей оценки проделаной лично мной и моими друзьями и колегами работы это не поменяет. Я твёрдо знаю, что почти все кто льёт эту грязь в сети, неспособны и на частичку того, что мы сделали и надеюсь, сделаем ещё. А значит - понятия не имеют о чём говорят.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2019, 19:57   #277
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Citat:
The recent decision to move Metro Exodus from Steam to the Epic Game Store was made by Koch Media / Deep Silver alone.

The recent comments made by a member of the 4A Games development team do not reflect Deep Silver’s or 4A Games’ view on the future of the franchise. They do reflect the hurt and disappointment of a passionate individual who has seen what was previously nothing but positive goodwill towards his work turn to controversy due to a business decision he had no control over. We respectfully ask that any and all valid feedback over this decision is directed at Koch Media / Deep Silver, and not the developers at 4A Games.

The future release strategy of the Metro series lies with Koch Media / Deep Silver. Our decision to partner with Epic Games was based on the goal of investing in the future of the series and our development partner at 4A Games. We have every intention of continuing this franchise, and a PC version will always be at the heart of our plans.
https://twitter.com/MetroVideoGame/s...15385061646336

dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2019, 20:21   #278
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Svi se radovali i lozili izlasku igre, ne zbog same igre vec zbog lozenja na Steam.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2019, 22:08   #279
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Ne znam ja o cemu vi drobite, mene ceka Metro pa me ceka.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Hard2geT (24.2.2019)
Stara 3.2.2019, 22:19   #280
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Ceka i vecinu igraca tamo 14.02.2020 kada dodje na platformu koju vecina koristi
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Metro: Last Light nexexcalibur Akcione igre 643 28.9.2022 23:46
Metro 2033 draske73 Akcione igre 1173 16.1.2020 15:16
CryZone: METRO danoney Akcione igre 13 2.1.2013 0:57
HP nx6310 EY501ES METRO C&C lepi ŠDK - Prenosni računari 1 14.11.2006 9:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com