Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.12.2017, 2:15   #4301
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Peaky Blinders i dalje odlični. Završio 4. sezonu. Jedna od retkih serija koja uspeva da održi kvalitet iz sezone u sezonu, verovatno baš zbog fokusirane priče i malog broja epizoda. O glumi neću ni komentarisati.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2017, 3:00   #4302
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Peaky Blinders i dalje odlični. Završio 4. sezonu. Jedna od retkih serija koja uspeva da održi kvalitet iz sezone u sezonu, verovatno baš zbog fokusirane priče i malog broja epizoda. O glumi neću ni komentarisati.
Spoiler za spoiler:

Uf, ne znam, meni je ova poslednja sezona bila baš... čudna.
Predvidiva priča, koriste "Čehovljeva puška" momenat sa osvetom i na toj okosnici grade priču. Jedino nepredvidivo tu jeste Džonova smrt u prvoj epizodi, to je zaista bio šoker. A za ovu lažnu Arturovu smrt u poslednjoj epizodi sam i predvideo da će se desiti jer nam telo nije prikazano posle navodne smrti.
Čitava priča oko komunista i štrajka je nekako pala u vodu, nije imala dovoljno snage na leđima da se nosi samostalno, reakcija one njihove liderke na Tomija je baš neadekvatna. Takođe, zbog čega je Alfi na kraju zeznuo Tomija,
i šta se tu zapravo odigralo,da li je on mrtav? Čangreta se i nije pokazao kao dostojan rival, a i smrt je bila baš antiklimaktična.
Ne znam šta da mislim o ovoj sezoni. Sad kad pogledam ispade samo da sam je ishejtovao ali mi je bilo zanimljivo gledati je. Ipak su mi najbolje prve dve.
A sad, problem nastaje jer nam se serija vraća tek za dve godine ;(
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2017, 9:22   #4303
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Spoiler za spoiler:

Uf, ne znam, meni je ova poslednja sezona bila baš... čudna.
Predvidiva priča, koriste "Čehovljeva puška" momenat sa osvetom i na toj okosnici grade priču. Jedino nepredvidivo tu jeste Džonova smrt u prvoj epizodi, to je zaista bio šoker. A za ovu lažnu Arturovu smrt u poslednjoj epizodi sam i predvideo da će se desiti jer nam telo nije prikazano posle navodne smrti.
Čitava priča oko komunista i štrajka je nekako pala u vodu, nije imala dovoljno snage na leđima da se nosi samostalno, reakcija one njihove liderke na Tomija je baš neadekvatna. Takođe, zbog čega je Alfi na kraju zeznuo Tomija,
i šta se tu zapravo odigralo,da li je on mrtav? Čangreta se i nije pokazao kao dostojan rival, a i smrt je bila baš antiklimaktična.
Ne znam šta da mislim o ovoj sezoni. Sad kad pogledam ispade samo da sam je ishejtovao ali mi je bilo zanimljivo gledati je. Ipak su mi najbolje prve dve.
A sad, problem nastaje jer nam se serija vraća tek za dve godine ;(
Ne znam, meni nije baš bila predvidiva. Jeste da su mi prvi dve sezone bolje, ali ni ova mi ne odskače mnogo po kvalitetu.
Čitao sam da Stiven Najt planira da snima seriju sve do početka II Svetskog rata, što znači još sezona!

Spoiler za spoiler:
Jedino mi se nije baš poklopilo kako je Čangreta odjednom preuzeo ceo biznis u gradu, uključujući i Alfija, kada je neposredno pre toga izgubio više od pola ljudi koji su došli sa njim? Osim ako mu nisu planirano namestili da misli da drži sve pod kontrolom.

Za Alfija se isto slažem, ne znam ni sam što je rešio da zezne Tomija, možda je u pitanju jednostavno konkurencija, nema tu pravog prijateljstva između njih. Verovatno je rešio da iskoristi šansu i ukloni Tomija jer mu je ovaj bio konkurencija za izvoz pića u Ameriku.
Inače, Adrijen Brodi mi je sjajan kao Luka Čangreta. Sa onim, Marlon Brando glasom, pokidao.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2017, 3:32   #4304
Dantheus
Veteran
 
Član od: 3.3.2016.
Lokacija: Ankh-Morpork
Poruke: 884
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 159 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Odgledao Punishera. Dobra je prva sezona, nije idealna i ima dosta razvlačenja ali svakako je dobra u nekim stvarima i radujem se nastavku.
Dantheus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2017, 11:21   #4305
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Freaks and Geeks - juče sam pogledao poslednju epizodu. Što se mene tiče odlična serija 10/10. Jako mi je žao što je prekinuta nakon samo jedne sezone ali je i ovako prilično zaokružena celina. Ko god je voleo film Dazed and Confused će sigurno voleti i ovo.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2017, 14:54   #4306
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
Mislim da jos niko nije spomenuo ovu jako dobru seriju. Netflixova produkcija ali na nemackom jeziku.
Dark
Kome se svideo Stranger Things, ovo je jos bolje.

Fenomenalna prva sezona! Mislim da poređenje sa Stranger Things nije na mestu, ova serija gura svoj fazon i potpuno drugačiju tematiku, jedina sličnost po meni je što se deo priče odvija tokom 80-tih.

Bolju stvar nisam pogledao ove godine, barem što se tiče fantastike . Ali mi je trebalo malo više da se navučem jer radnja u početku ide baš sporo. I slažem se da ovo treba gledati na izvornom nemačkom, engleski dub je šajze. Obavezna preporuka! Ocena: 9/10.

Poslednja ispravka: Vladimirus86 (28.12.2017 u 6:31)
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2017, 18:59   #4307
Rkoma
Starosedelac
 
Član od: 12.8.2010.
Poruke: 1.395
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 207 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: TV serije

^ nije valjda da su svabe snimile nesto da valja. Ne podnosim njihovu produkciju, valjda zbog jezika. Osim par zanrova da ne kazem kategorija
Ovo cu bas da pogledam.
Inace upravo sam krenuo da gledam 01x01 Rick and Morty. Za sad deluje osvezavajuce.
Rkoma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2017, 22:41   #4308
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: TV serije

Švapski je odličan u ratnim filmovima, nekako dodaje na originalnosti i pojačava ambijent, ali u drugim žanrovima moram da priznam da i meni para uši.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2017, 9:41   #4309
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Rkoma kaže: Pregled poruke
Inace upravo sam krenuo da gledam 01x01 Rick and Morty. Za sad deluje osvezavajuce.
Auu... pripremi se za vožnju!
Ja sam sa svakom novom epizodom bio u fazonu - koliko luđi od ovoga mogu da budu? I svaki put bi me iznenadili.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2017, 12:32   #4310
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Nova Black Mirror sezona dostupna je u celosti!
Srećna nova od Netfliksa u klasičnom orvelovskom stilu. Pogledah prvu, gejmerima će biti zanimljiva jer problematizuje razliku između avatara i osobe koja je kontroliše... i još dosta tema, ali ne bih da spoilujem, fina je vožnja
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2017, 21:30   #4311
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Rkoma kaže: Pregled poruke
^ nije valjda da su svabe snimile nesto da valja. Ne podnosim njihovu produkciju, valjda zbog jezika. Osim par zanrova da ne kazem kategorija...
Šta ti smeta, što nisu agresivni u propagiranju svoje kulture kao recimo Ameri? Uzgred, nemački i engleski imaju dosta sličnih reči.
Znaju da snime i te kako dobre serije, recimo ova Fazbinderova

Berlin Alexanderplatz
http://www.imdb.com/title/tt0080196/

Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2018, 14:52   #4312
Rkoma
Starosedelac
 
Član od: 12.8.2010.
Poruke: 1.395
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 207 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Svako ce naci nesto sto mu se svidja, to bez greske.
Rkoma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2018, 3:33   #4313
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Hard Sun, zanimljiva britanska sf krimi serija. Ima 6 epizoda u prvom serijalu i, koliko sam shvatio, biće nastavka.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2018, 12:38   #4314
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.474
Zahvalnice: 1.102
Zahvaljeno 608 puta na 453 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Star Trekiscovery
stigla 10.epizoda.
Meni vrlo interesantno putovanje u paralelni univerzum
To sam voleo i u Deep Space 9...
pedjosav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2018, 13:17   #4315
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: TV serije


Pogledao sam Senke nad Balkanom iako ne pratim domaće serije. I to tako što me je jedan isečak iz serije na yt zainteresovao. Jako prijatno sam iznenađen, ništa slično nije ovako snimano na ovim prostorima koliko ja znam. Ikada. Produkcije se ne bi postideo ni Netflix ili HBO (a za naše prilike je izvanredna). Muzika je sjajna i u kombinaciji sa dobrom režijom, veoma efektivna.

Priča sasvim solidna, sa usponima i padovima, ali drži pažnju do samog kraja i tera da gledaš dalje. Transfer blama je minimalan. Skoro cela muška postava je sjajno odradila svoj posao, izdvojio bih posebno Jezdića kao "Krojača", Goran Bogdana kao Mustafu a u manjim ulogama i Lauša kao princa Đorđa i Nebojšu Dugalića kao generala Živkovića. Pa čak i Kičić koji me tradicionalno nervira gde god da se pojavi mi je ovde nekako dobar.

Nažalost, ženska ekipa je zakazala i sa svega par izuzetaka (u sporednim ulogama) nema ni jedno ime koje bih mogao da pohvalim. Glavna glumica je jako lepa ali jednostavno njena gluma dosta odudara od muških kolega i deluje forsirano i preglumljeno.

Ne mogu da verujem da se po nekim forumima digla tolika buka oko pojedinih stvari u seriji - o prikazu Rusa, našoj istoriji, moralnim vrednostima serije?!? Naši ljudi očigledno ne znaju da primete razliku između fikcije i stvarne istorije, ili su toliko oguglali od limunada koje im se serviraju na domaćoj televiziji da jednostavno bilo kakva promena u formatu koji su navikli da gledaju nije dobra. A ako je neka serija snimama moderno (da ne kažem svetski), to je ova.

Ocena: 8/10.
Za naše uslove: 10/10.

Za kraj, reći ću i da sam uspeo da pogledam celih 10 min Nemanjića pre nego što sam brže-bolje od blama ugasio epizodu. Ako jedna epizoda oslikava kvalitet cele serije ( u većini slučajeva - da), mogu samo da žalim što je rts spreman da snima tri sezone ovog nekvaliteta.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2018, 22:30   #4316
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: TV serije

Nemanjići će biti ili dobri ili totalni fijasko. Na osnovu ove prve serije i meni naginje ka ovom drugom ali kad se malo razmisli tu je najjače glumačko ime Ćetković pa se nadam da je glavna priča u stvari bazirana oko stefana prvovenčanog koga vojin glumi.

No čak i ako budem u pravu ovako loše obrađena era stefana nemanje je vrlo ozbiljna zamerka seriji. Glavni deo njegove vladavine je bio predstavljen u tri kadra od po 5 sekundi. O istorijskim nepreciznostima (koji nisu deo potrebe za dramaturgijom neko čistom veličanju ličnosti) da i ne pričamo jer su novine bile pune tih natpisa.

Kad su rekli da razmišljaju da pokriju sve do Despota Stefana dobili su samo pitanje : "A gde ćete vi da nađete toliko glumaca za sve te kraljeve, prinčeve i velikaše tokom tih 300 godina ?" našta nije bilo odgovora

Par ljudi me pitalo a kako je manojlo izdao stefana nemanja, što se spominje u seriji, ali nigde nije viđeno. A iz tog pitanja ide i najveća pohvala seriji a to je da mi u Srbiji u globalu jako malo znamo o nemanjićima, pa će narod bar ovlaš biti upoznat sa tom erom.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2018, 1:28   #4317
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
director kaže: Pregled poruke
mi u Srbiji u globalu jako malo znamo o nemanjićima, pa će narod bar ovlaš biti upoznat sa tom erom.
Upravo sam i ja ovo par puta rekao: Srbi slabo poznaju sopstvenu istoriju (realno, i sebe svrstavam u tu grupu, iako mislim da istoriju poznajem iznad proseka), pa će kakva-takva korist od ove serije biti da se bar u grubim crtama upoznamo sa istorijom.

Inače, prva epizoda je stvarno bila slaba - gluma je vrlo često jadna, dijalozi poprilično besmisleni, broj statista nedovoljan za seriju koja teži da bude spektakl... S druge strane, kostimi deluju prilično dobro, muzika ja više nego pristojna, a naročito mi se svidelo kako je predstavljen Nemanjin dvor.

Sve u svemu, pozdravljam ovaj prvi korak u "digitalizaciji" nacionalne istorije. Mali je to korak za čoveka, još manji za čovečanstvo, ali je ipak korak u pravom smeru... Sad kad je konačno nešto urađeno, moguće je ispravljati greške i na njima učiti.

Uzgred, ko želi da istorijski bolje isprati događaje i likove iz serije, predlažem da pogleda čuveno Ćorovićevo delo "Istorija srpskog naroda"
(u EPUB formatu potoji i na mom sajtu).
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2018, 4:06   #4318
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: TV serije

I ja sam iskreno zeleo da ovo lepo ispade, kad ono totalni uzas. Bar sto se tice prve epizode. Statisti totalno nezainteresovani, klinci uzasni. Znam, deca su, ali mogli su da nadju vala neko dete koje ce malo glume ubaciti, a ne da izrecituje svoj tekst. Dubravka nosi malog Rastka koji place i trazi svoju mamu (ovo je propust rezije sto to nosu uklonili, mali Rastko je daleko bolje odglumio od starije brace).
Statisti katastrofa, ono tri put ura (sloboda, ili sta su vec uzvikivali) zvuci ocajno. Kao da nisu oni izvojevali tu pobedu nego su botovi neke politicke stranke. Ni scenario mi za sad ne obecava, ali to tek treba da se vidi. Mada s obzirom da je u pitanju reditelj Vojne akademije, ne nadam se previse.

Kostimi, muzika, kamera, borba na nivou, super odradjeno.

U svakom slucaju cu pogledati sve epizode, ali bas bi mi krivo bilo da ostane ovakvo.
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2018, 8:54   #4319
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: TV serije

@Vladimirus86 i Senke nad Balkanom
Da odmah kažem, nisam poštovaoc dela Dragana Bjelogrlića kao glumca, možda će mi kao režiser više ležati. Šta mi smeta kod njega kao glumca: nekako mi je njegova faca i dan danas dečačka, uvek sam imao utisak da "glumi na silu" bez suptilnosti, pomalo kreštavim glasom, kao i da je za njegove uloge zaslužna slavna mama.
Serija je dobro zamišljena, sa intrigantnom temom, mnoštvom živopisnih likova i bez sumnje je nešto najbolje snimljeno za TV u nas.

Poslednja ispravka: DeCoy (10.1.2018 u 22:52)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2018, 12:00   #4320
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Suad Novic kaže: Pregled poruke
kao i da je za njegove uloge zaslužna slavna mama.
A ko mu je slavna mama? Vidim da se zove Nada i da je ekonomista, ali ne znam čime se bavi(la)?
https://www.pulsonline.rs/puls-pozna...etalje/ed4q01f

Citat:
Suad Novic kaže: Pregled poruke
kao da Nemci insistiraju da gotica bude njihov službeni jezik, te shodno tome i njihove serije titluju njom i to nude svetu.
Hm... Gotica je naziv pisma koji se koristio u celoj zapadnoj Evropi od srednjeg veka pa do 19. veka u Danskoj i sredine 20. veka u Nemačkoj. Dakle, to nije jezik, već samo jedno od pisama. Danas se pre svega koristi kao ukrasno pismo, a i to prilično retko.

Uostalom, i mi Srbi imamo nešto slično - starisnki(ili ukrasni) oblik ćirilice:

Poslednja ispravka: ZoNi (10.1.2018 u 12:10)
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Serije grafičkih kartica Ilke Grafika 19 14.7.2009 12:40
Španske serije miša topola Cvet kompjutera 20 17.4.2009 18:05
Novi Slax 6.1.0 i zadnji iz serije 6.x laikexpert Slobodni softver 2 14.4.2009 16:25
Nova kamera starije serije westorbit ŠDK - Foto i audio/video 0 18.4.2007 16:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com