Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre > Platformske igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.9.2021, 11:25   #1
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Grime

Čudi me da niko nije napravio temu o ovoj ala Dark Souls metroidvaniji, koju je Acanen najavio.


Dizajn karakondžula i nivoa je veoma interesantan, muzička podloga i zvuk takođe. Rekao bih da je za nijansu teža od Salt & Sanctuary i Blasphemous (nisam igrao Hollow knight, ne sviđa mi se dizajn) s obzirom da nemate healing napitke, vec se pravovremenim parry-em puni energija koju možete da iskoristite da se zalečite. Interesantan koncept. Oružja se razlikuju po brzini i snazi udarca, ima za svaki stil ponešto, a oklopi nemaju funkciju već su samo različitih boja/dizajna.


Trenutno je igram i veoma je zarazna, mada sam ja veliki ljubitelj ovakvog tipa igara.
Spoiler za malo slika:










filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2021, 20:36   #2
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Grime

Ja sam, na zalost, tek pre par dana uzeo da igram igru.Za sada je odlicna.Upravo sam presao saptajuce keve i stigao do Shidre i dizajn svega je predobar.Jos uvek koristim maul axe i nisam bas u potpunosti provalio levelovanje u smislu da uglavnom dajem poene za health i force a nista za oruzija.Ne znam koliko cu imati problema u tom smislu kasnije. Svakako biser koji sam mogao i da propustim.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2021, 21:35   #3
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Grime

Oruzja se leveluju i jacaju ulaganjem u Strength ili Dexterity. Odnosno, za odredjeno oruzje ti treba dovoljno visok STR ili DEX. Neka traze i Faith da bude na nekom nivou. Meni vise odgovaraju STR based oruzja, jesu sporija ali jace udaraju. DEX su brza oruzja ali ne prave toliku stetu
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2021, 22:19   #4
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Grime

Skapirao sam to, nego nisam u startu shvatio kako funkcionise jer sam imao sekiru i nozeve koji su imali sve nule i ulagao sam sve u health i u force, tj. staminu, kao i u DS-u a onda video oruzije za koje treba preko 10 str a ja imao samo 2 str... i tako... mislim jasno postaje sve, prilicno brzo.Mislim da ce meni vise odgovarati apgrejdovana brza oruzija jer mi je i kod Amalgama i kod Whispering Mothers vise znacio udarac vise u pauzama izbegavanja i blokiranja.Atmosfera je svakako odlicna ali bih voleo da nam junosa ima koju animaciju vise...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2021, 12:17   #5
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Grime

Igra trenutno ima 90% popust na WinGameStore, verovatno price error.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2021, 12:22   #6
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Grime

Ova Shapely Fidus mi je volela mater, nisam ocekivao onu trecu fazu. ***** ti kraljicu.


Inace oruzje koje mi najvise odgovara je ovaj mac sa prvog screenshota sto sam postavio kod otvaranja teme. Vec satima samo s njim idem.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2021, 13:23   #7
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Grime

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Ova Shapely Fidus mi je volela mater, nisam ocekivao onu trecu fazu. ***** ti kraljicu.


Inace oruzje koje mi najvise odgovara je ovaj mac sa prvog screenshota sto sam postavio kod otvaranja teme. Vec satima samo s njim idem.
Bas sam hteo da te pitam gde si kupio mac!
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2021, 14:53   #8
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Grime

Uh, negde u Nerveroot sam ga nasao, ali ne znam tacno gde majku mu. Inace mi se ne svidja ponuda kod prodavaca, sve sto mi treba pokupim u samom nivou. Jedino Shindru koristim za nadogradnju oruzja.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2021, 20:15   #9
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Grime

Nasao sam.Izgledalo mi je kao da si ga jos negde na pocetku nasao.Bas dobra igra! Iako je indi nije ni malo indi.Odlicna atmosfera!Ja sam se sad spustio u Feasters Lair...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2021, 20:38   #10
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Grime

Nije Feaster tezak nesto puno. Cekaj da naidjes na Shapely Fidus, malo je falilo da obrisem igru i oteram sve u *****.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2021, 12:09   #11
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Grime

Kod ortaka sam u subotu presao krabu i lesinara, a onda sam morao da ih prelazim i kod sebe.Inace sam u Carven Palace trenutno i na stranu sto sam se bas namucio sa obicnim Servantom (cini mi se da se tako zove, baja sa dva maca, cuva beacon u Servants path-u i ima jedan kada se platformom u Carven Palace podignem gore pa desno) i ovde me dosta muci pre svega logicki deo igre, tj. totalno sam izgubljen sto se tice progresije u odnosu na prethodne lokacije.

Poslednja ispravka: DeCoy (14.9.2021 u 20:05)
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2021, 9:27   #12
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Grime

Da, Carven palace je prva zahtevna oblast za meni, i najtezu kraljicu ima. Tih Servanta ima na par mesta. Prvog sam tek iz nekog 13. puta dobio, i tek tad sam provalio na koju foru treba da ih skidam. Ostali nisu bili problem.
Carven palace ima dosta racvanja, provalices u hodu. Bas mi se svidja dizajn nivoa.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2021, 13:31   #13
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Grime

Ja u suštini platformere igram samo ako su biseri tipa rayman, ori... jer mi prosto vraćanje na početak nakon promašene platforme lifta ili tako nečeg uopšte ne prija.Ništa od igara tipa salt n' sanctuary, blasphemus... nisam igrao pa ne znam gde je Grime po težini u odnosu na njih.Do Carven Palace-a na platformerski deo uopšte nisam obraćao pažnju i bio mi je sasvim ok, ali skaktuanje po lift-platformi, njeno navođenje, izbegavanje neprijatelja i sve to bez mape me ubi!!! Definitivno mi je do Fidusa najteži bos bila sama palata.Em što u početku dugo nisam mogao da provalim gde uopšte treba da idem, em što sam se raspao, kada sam saznao i dok konačno nisam stigao do Fidusa.Sve vreme borbe sa njim sam u glavi samo ponavljao "molim te da nema drugu fazu, molim te da nema drugu fazu", ali avaj...

Prvu fazu sada ili prelazim bez greške ili ginem, a me satire!

Čini mi se da možda nekad komande ne reaguju baš najsjajnije, pogotovo kad treba da desujem iza i ispred njega, ali s obzirom da igru igram od one osnovne verzije, nisam nikakav update instalirao, nisam nailazio na neke bagove ili na bilo šta što bi mi kvarilo utisak.Iako na startu izgleda prilično bazično, igra odlično izgleda.Jako jako poznat DS filing prilikom prelaženja.Otvaranje prečica, čekpointi, neprijatelji... Neprijatelji i bosevi su baš dobro dizajnirani i totalno bolesni.

Iako sam sebi rekao da čuvam živce do Elden Ring-a i jedno 10ak dana nakon izlaska odbijao da je isprobam, sada ne mogu da se odvojim od nje.Fidusa sa jutros do pola 3 pokušavao da rešim, a jutros sam pre posla morao da probam još koji put...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
filpan (14.9.2021)
Stara 14.9.2021, 21:05   #14
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Grime

Upalih igru da probam koji put i odvojih ga od zivota iz treceg puta! Imao sam srece da me je na pola skale, prve forme, udarao u glavnom onim udarcem gde zakucava par puta macem, gde mu se desujem iz ledja, pa opet kad se okrene i onda mogu da ga uhvatim strelicom i izudaram ga. Imao sam i punu skalu i breath, pa sam uspeo da je izbegavam dok se nije ispraznila...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
filpan (14.9.2021)
Stara 18.9.2021, 14:03   #15
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Grime

@filpan

koju verziju igre igras? imas li bagova nekih? meni sada opasno baguje verzija 1.0.0 gog u Beyond the Barrier.

Uradio sam update i presao poslednju deonicu iz prve.Odusevio me ulazak u Cenotaph City posle one platforme iza barijere.Meni ovo za sada predobro!

Poslednja ispravka: m1aden (18.9.2021 u 15:03) Razlog: u medjuvremenu...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2021, 15:53   #16
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Grime

Moja je neka piratska verzija, nema problema. Jednom mi se desilo da propadnem u nivo i to je bilo to.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2021, 12:50   #17
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Grime

Ja zavrsih igru.Igra je par ekselans! Kao sto sam vec rekao nemam sa cime da je uporedim jer nisam igrao ni jedan od tih soulsborne platformera, ali me je u jako puno momenata, po izvodjenju podsetio na orija iako je Ori ipak vise platformer. Takodje aktiviranje lifta nakon preteske platformske deonice ili otkljucavanje nekih vrata, ima tako jak DS smek.Svakako, za svakog ko voli ovakav tip igara, svaka pohvala! Igra je definitivno kandidat za goty u svojoj kategoriji, indi kategoriji... imao sam neke bagove sa verzijom 1.0.0 ali u aktuelnoj 1.1.26 (ako se ne varam), nikakvih problema nisam imao.Prilicno sam se namucio i u boss deonicama ali mozda jos i vise u platformskom delu, ulavnom od Carven Palace-a, pa nadalje, ali tu mozda i nisam merodavan, jer generalno ne igram platformere.Tipa, trebalo mi je ceo dan da predjem platformski deo u Carven Palace, a onda sam isti dan otisao kod ortaka i kod njega taj ceo deo presao za bukvalno sat vremena.Igra i izgleda i zvuci jako dobro.Koliko sam ja, igrajuci, uspeo da vidim, igra ima bar dva razlicita kraja, ali se jedan od krajeva bira na samom kraju.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
filpan (23.9.2021)
Stara 23.9.2021, 14:46   #18
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Grime

Potpisujem sve sto si naveo. Za mene platformer godine.
Sad pravac da igras Salt & Sanctuary i Blasphemous.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
m1aden (24.9.2021)
Stara 24.9.2021, 13:12   #19
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Grime

Videcu sta kaze Blasphemous verovatno. S'n'S mi je nekako sad previse jednobojan i teskoban iako je on, ako se ne varam, bukvalno, dvodimenzionalni platformski DS.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2021, 13:53   #20
real022
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 927
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 171 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Grime

Pogledao sam sada na YT (prošao na brzinu kroz walktrough delove).

Zvuk je tako urađen da kroz 90% igre ide neka pozadinska buka, huk neki.

Vama to nije smetalo?
real022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com