Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.9.2006, 17:01   #1
Cheguevara
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Poruke: 189
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Cheguevara
Određen forumom Zvucnici sa linije na komp?

Pronasao sam zvucnike sa muzicke linije (bez linije) i zeleo bih da ih prikljucim na komp jer su mnogo bolji od mijih sadasnjih zvucnika. Na krajevima imaju zice pa ne znam gde da ih utaknem. Mozda mogu da isecem konektore sa starih zvucnika za komp i stavim ih na nove?
Cheguevara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2006, 17:17   #2
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Zvucnici sa linije na komp?

to bar nije tesko,vidi dal' se slazu konektori i kraj zice,ako ne nabavi nove konektore,onda ih samo povezi i izoluj,i to je to!

BTW Koliko su ti jaki zvucnici?
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2006, 17:50   #3
Merjadok
Član
 
Član od: 11.2.2006.
Lokacija: Vreoci
Poruke: 201
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Zvucnici sa linije na komp?

Ti bi da za#ebeš čoveka? Hoće da koristi pasivne zvučnike od linije na kompjuteru bez pojačala. Čuće 0.nešto vati koje daje izlaz zvučne kartice. Bez linije ili pojačala nema ništa od tog posla. Možda je mislio (a ti si izgleda sigurno mislio da on to misli ) da umesto kompjuterskih zvučnika na njihovo pojačalo kači zvučnike od linije, ali ne deluje mi po onome što je pisao. U svakom slučaju tako će ograničavajući faktor biti pojačalo i neće biti ništa glasniji. Jedino da kupi neko pojačalo.
Merjadok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2006, 18:38   #4
Boza
Član
 
Avatar korisnika Boza
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: ...ma ne znate vi gde je to
Poruke: 197
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Zvucnici sa linije na komp?

Izlaz iz muzicke je 2x5mW (ako se ne varam), a zvucnici koje vec imas su aktivni tj. u sebi imaju pojacalo. Mozda da pokusas da rasturis svoje stare zvucnike sa kompa i da na mestima gde su bili oni, zalemis zvucnike sa linije. Pri tome vodi racuna da impedanca zvucnika sa linije ne bude manja od impedance zvucnika koje skidas, jer ce pojacalo da izgori!
Boza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2006, 20:23   #5
Cheguevara
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Poruke: 189
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Cheguevara
Određen forumom Re: Zvucnici sa linije na komp?

Zvucnici koje hocu da prikljucim su 2x25W. Koliko kosta pojacalo koje bi zadovoljilo ove zvucnike?
Cheguevara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2006, 20:38   #6
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Zvucnici sa linije na komp?

e ljudi moj brat nema nikakvo pojacalo samo drugaciji konektor i sve radi bez problema!A zvucnici su slicni ko ovi!
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2006, 20:48   #7
Cheguevara
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Poruke: 189
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Cheguevara
Određen forumom Re: Zvucnici sa linije na komp?

Citat:
B@NE kaže:
e ljudi moj brat nema nikakvo pojacalo samo drugaciji konektor i sve radi bez problema!A zvucnici su slicni ko ovi!
gde da nadjem te konektore?
Cheguevara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2006, 23:15   #8
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Zvucnici sa linije na komp?

To sto ti hoces sada da uradis ja sam uradio jos '98 God. ....i znasa sta se desilo sa muzickom karticom ? ..... umalo je nisam izgoreo .... uglavnom od tada mi vise nije radio "Game port " na toj AWE32 muzickoj on je crkao !!! verovatno su zvucnici povukli vise struje ili sta vec ??? .... uglavnom nebih ti savetovao da na comp "vezujes " zvucnike a da predhodno nabavis pojacalo . pojacalo 2x50 w mozes nabaviti na auto pijaci za nekih 30-40 evra ... neznam sta ti se vise isplati da rizikujes muzicku karticu (plocu) ili da nabavis neki HSR ???
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 0:06   #9
Boza
Član
 
Avatar korisnika Boza
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: ...ma ne znate vi gde je to
Poruke: 197
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Zvucnici sa linije na komp?

Ako imas iskustva sa lemilicom, poseti Radio Klub!
Recimo komplet RK 3822 stereo pojacavac 2x20w!
Radi k'o leptir!(meni svira vec 2 godine )!
Boza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 1:13   #10
DorianGrey
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 479
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Zvucnici sa linije na komp?

Po pravilu izlaz na pojacavacu mora biti slabiji od maksimalne snage zvucnika, u suprotnom ces expresno spaliti zvucnike...Idealno bi bilo 2x20 w, sto rece Boza ako se razumes malo u elektroniku, mozes sam da napravis pojacalo iz Radio Kluba, ali ako se odlucis za ovu opciju, moras uzeti u obzir da ti je neophodno napajanje za njega (transformator i Grecov spoj)...Ako su to zvucnici oni za koje mislim da jesu, verovatno nisu magnetno izolovani, pa bih ti preporucio da ih drzis podalje od hard diska...
DorianGrey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 10:36   #11
Boza
Član
 
Avatar korisnika Boza
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: ...ma ne znate vi gde je to
Poruke: 197
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Zvucnici sa linije na komp?

Citat:
DorianGrey kaže:
ali ako se odlucis za ovu opciju, moras uzeti u obzir da ti je neophodno napajanje za njega (transformator i Grecov spoj)...Ako su to zvucnici oni za koje mislim da jesu, verovatno nisu magnetno izolovani, pa bih ti preporucio da ih drzis podalje od hard diska...
Da u pravu si, potpuno sam prevideo napajanje!!!
Vrlo je moguce da ce mu i pored greca za "peglanje" trebati i neki stabilizator!
Boza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 14:57   #12
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Zvucnici sa linije na komp?

Ljudi, ja sam se pre par godina igrao sa auto-pojačalom i nervirao se kao nikad! Grec nije dovoljan (on samo ispravlja napon u jednosmerni) nego mu treba i deo za "peglanje" koji će da daje konstantan napon a ne kad je bas malo odvrnut da pojačalo gubi snagu zbog nedovoljnog napona! Ja sam pokušao da ovo sredim kondenzatorima. Kačio sam neki iz Spitfire-a (avion iz WW2 ) od 200000mF i bilo je solidno, ali ne i savršeno. Najbolje je kupiti neko kućno pojačalo. Polovnih ima dosta povoljno. Ja sam tada kupio Technics-a od 500W! za 150DM. Auto-pojačalo jedino ima smisla ako je zakačeno direktno na akumulator koji je, opet, stalno zakačen na punjač. Mada, sve je to jako kabasto i ružno.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 15:16   #13
DorianGrey
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 479
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Zvucnici sa linije na komp?

Ja nisam ni mislio na auto pojacalo, vec na obicno, sa klasicnim napajanjem Auto pojacalo mora imati konstantan napon izmedju 12 V i 14.4 V, sto se moze postici kvalitetnim stabilizatorom...ali je prilizno komplikovano, tako da se vise isplati uzeti gotovo pojacalo, u tom slucaju
DorianGrey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 16:17   #14
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Zvucnici sa linije na komp?

A kakvi su ti zvucnici uopste?25w i nije ne znam kakva snaga,ko je proizvodjac?varijanta sa kupovinom pojacala se isplati jedino ako su ti zvucnici bas dobri sa obzirom na cenu gotovih 2.1 sistema i njihov zavidan kvalitet u domenu standadnog kucnog korisnika.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 19:06   #15
Merjadok
Član
 
Član od: 11.2.2006.
Lokacija: Vreoci
Poruke: 201
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Zvucnici sa linije na komp?

@Rocker: Jesi li ti siguran da su ti kondenzatori 200F? Nisu ti potrebni toliko jaki za ispravljač (samo grec ne da nije dovoljan, nego nije ništa, ali u zavisnosti od snage 470-4700mikroF je sasvim dovoljno za ispravljač), ali jesu za stabilizaciju napona, pre DC-DC konvertora, pošto kućno pravljena napajanja za pojačala imaju običaj da zvižde kad se menja broj obrtaja motora, jer ljudi zaborave na kondenzator. Za to je stvarno potrebna ona aluminijumska budža od više F.

Što se tiče pojačala, može bilo koje, ako mu ograniči snagu ili ga ne odvrće do daske, pa neće spaliti zvučnike. Mislite li da se proizvođači drže tog pravila sa snagom? Ja znam samo jednog.

@Cheguevara: Konektore možeš da nađeš na pojačalu
Merjadok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 19:29   #16
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Zvucnici sa linije na komp?

Citat:
Merjadok kaže:
@Rocker: Jesi li ti siguran da su ti kondenzatori 200F?
Veliki je k'o tegla od 3L! Džaba, pojačalo je bilo 4x75W i kad ga odvrnem ni on nije bio dovoljan. Mada, to je bio veoma grubo sklepan ispravljač. Čak i manji kondenzator bi poslužio da sam se malo potrudio i ubacio još malo elektronike, ali mrzelo me je a i nisam baš bio siguran kako sve to treba da izgleda pa sam odustao i kupio "kućno" pojačalo a ovo čeka da kupikm neku besnu makinu!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 20:03   #17
Merjadok
Član
 
Član od: 11.2.2006.
Lokacija: Vreoci
Poruke: 201
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Zvucnici sa linije na komp?

Čekaj, ti pričaš o pojačalu na 220V ili 12V za auto? Ako je 220V, onda je trebalo da kupiš gotov torusni trafo + grec ispravljanje stabilisano kondenzatorima i nema problema. Ako je u pitanju pojačalo za auto, treba ti invertor (ako koristiš neko kolo za koje je potrebno više od 14V) pa trafo i grec...
Merjadok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 22:42   #18
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Zvucnici sa linije na komp?

Citat:
Merjadok kaže:
Čekaj, ti pričaš o pojačalu na 220V ili 12V za auto? Ako je 220V, onda je trebalo da kupiš gotov torusni trafo + grec ispravljanje stabilisano kondenzatorima i nema problema. Ako je u pitanju pojačalo za auto, treba ti invertor (ako koristiš neko kolo za koje je potrebno više od 14V) pa trafo i grec...
E, 'ebiga sad! Mislim da čoveka neće zanimati sve ovo, al' ajd'! Ja sam tada budžio trafo za auto-pojačalo. Našao sam neki koji 220V pretvara u 16V (u specifikaciji je pisalo da pojačalo radi na naponu od 10-18V - kao i većina drugih auto-pojačala). Na izlaz trafoa sam stavio grec+kondenzator i tako ga povezao sa pojačalom. Mislim, radilo je solidno, ali više od 2/3 snage pojačala nije mogao da izgura. Bas je krčao i lampica na pojačalu se skoro gasila. Očigledno, nedovoljno stabilan napon. Mada to je bila najobičnija budževina za prvu pomoć a ne neko upuštanje u proračune i zezanje sa ostalom elektronikom
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 23:56   #19
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Zvucnici sa linije na komp?

Ljudi sta je ovde tema. Grecov spoj, peglanje struje, kondenzatori, izlazni stepeni, kit varijante pojacivaca...
Covek lepo pitao kako da prikljuci obicne zvucnika u zvucnu karticu i dobio odgovor nikako ne moze a sve ostalo je.
Neka kupi mini liniju sa line IN ili neko gotovo pojacalce ako su mu toliko bitni zvucnici mada sve zajedno to se nece bolje (( cak losije ) cuti od solidnih aktivnih zvucnika. Za 50-tak evra moze uzeti neki Altec 2.1 da ga ne boli glava.
Samo jedna ispravka koja je veoma bitna a ponavlja se iz posta u post:

DorianGrey kaze: Po pravilu izlaz na pojacavacu mora biti slabiji od maksimalne snage zvucnika, u suprotnom ces expresno spaliti zvucnike.

Po pravilu ako je pojacalo jace ( izlazni stepen ) od nazivne snage zvucnika riknuce pojacalo a ne zvucnici.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2006, 15:40   #20
Cheguevara
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Poruke: 189
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Cheguevara
Određen forumom Re: Zvucnici sa linije na komp?

Ljudi. Otvorio sam zvucnike i na dva magneta pise. Na vecem : 4 oma 12W SAMCO, a na manjem 5W 4 oma SAMCO. Zvucnici su tevion impendanz i po ovome imaju po 18W. Da li bi mi se isplatila kupovina pojacala i koje pojacalo bi mi trebalo?

Zvucnici nisu magnetno izolovani , i kutije su plasticne. Sada na PC-u imam slabe philipsove zucnike iz `97. Ove zvucnike sam dobio dzaba pa sam mislio da ih iskoristim ako mogu.
Cheguevara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00
Život sa kompjuterašem Marko_L Cvet kompjutera 86 20.2.2006 1:43
Problem sa artefaktima na GF4MX440 (100-ti put) marcos Grafika 9 12.2.2006 23:06
Koji konvertor za prebacivanje VHS i ostalih formata na komp Serbianboss Video/TV softver 2 2.2.2006 3:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com