Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.4.2013, 18:40   #1121
SweetDalilah
Član
 
Član od: 25.1.2011.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 195
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 81 puta na 44 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SweetDalilah
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Anceloti`85 kaže: Pregled poruke
Negde su producenti serije rekli da nisu birali glumce koji fizički odgovaraju opisu lika u knjizi, nego najbolje glumce koji bi konkurisali za ulogu. Tako da je ''pa i ne liči baš na opis'' rasprava genralno bespredmetna.
Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Što je najgore, nisu mogli da obezbede glumce koje su hteli, pa su morali da se zadovolje babama i dedama, i potpunim anonimusima... Šteta za karaktere kao što su Jon Snow i Cersei, ali i Catelyn Stark.
Citat:
SweetDalilah kaže: Pregled poruke
Po mom mišljenju najgore glumi ova glumica što glumi Catelyn, ne sviđa mi se ni njen lik zapravo. Nekako je previše hladna i ukočena što sam mislila i za Lenu Heady (Cersei) ispočetka ali eto ona se popravila u drugoj sezoni.
Upravo to i kažem, Iris. Nije da samo ne odgovaraju fizičkom opisu nego ni ne glume baš ekstra, kako sam napisala gore iznad. Eto Cersei se malo popravila, ali još uvijek iskrivljuje ona usta na jednu stranu. Čula sam bila da su prvobitno bili izabrali Jennifer Ehle iz "Ponos i Predrasude" za Catelyn (i mislim da bi ona bila mnogo bolja) ali je Ehle iz osobnih razloga odustala.
Po mom mišljenju Kit Harington dobro glumi, ne znam šta ti smeta kod njega, već sam sve ovdje objasnila oko njegove glume.

Citat:
Endless kaže: Pregled poruke
Šta znam, nisam čitao knjigu (da li je to uopšte bitno ?) a sama serija kao da ima taj nedostatak epike. Fali npr epika kao u LOTR.
Nemam ništa protiv golotinje, ali kad god treba nešto epski da se odigra oni ubace par grudi u scenu.
Posle 21 sat gledanja videli smo jednu i po bitku, gomilu ubijenih karaktera/likova, svi nešto prete spremaju se ne znaju ni oni za šta (čekaju kraj sezone ?). Ovim tempom imam osećaj da će serija trajati minimum 10 sezona.
Da se razumemo gluma/glumci sve mi je odlično, međutim kad se uzme u obzir da je u pitanju fikcioni srednji vek sama serija je isuviše adaptirana za 2013 godinu. Svi u seriji imaju iq 150+ svi smišljaju planove, lukavi su i prepametni kao da smišljaju ko će biti na čelu u EU.
Ja mislim da bi Endless htio "action packed" seriju sa puno krvi kao što je Spartak ali bez onoliko psovanja i golotinje ali da ostanu pametni ljudi visokog IQ sa svojim diplomatijama i spletkarenjima.
E pa ne možeš imati i jare i pare, čovječe , Spartak se recimo sa svom svojom akcijom i bitkama ne može ni blizu mjeriti GoTu, a u LOTRu su mi pravo da ti kažem bile dosadne i previše razvučene pojedine bitke (samo sam smanjila volume i zjevala) Ne žele svi da gledaju marširanje vojske non stop.
I bilo je naravno bitki osim one ispred King's Landinga, Robbove trupe su se suočavale sa Lannisterovima, samo što to kao što sam rekla nije bilo uopšte toliko bitno prikazati.
SweetDalilah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2013, 19:17   #1122
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Treba reci da nijedan lik nije prikazan sasvim negativno,obratite paznju
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2013, 19:45   #1123
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
JAZO kaže: Pregled poruke
Treba reci da nijedan lik nije prikazan sasvim negativno,obratite paznju
Onaj sto kolje decu? Ili je to samo njegova religija...
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2013, 19:49   #1124
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Jesi citao knjigu?
Mislim na glavne likove njih 31
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2013, 20:08   #1125
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ne valja ni kad se serija mnogo raspline u mikro-događanjima.

Druga sezona je uglavnom bila sastavljena od 5-minutnih kolaža o desetinama likova i uopšte ne bih mogao da prepričam jasno šta sam gledao i o čemu se tu radilo. Svaki lik je bio glavni i ono što je radio je bilo bitno dok je kamera na njemu a onda pada u oblivion i sve u vezi njega postaje blur dok ga se ne sete kroz X epizoda(kad se ispucaju sa drugim likovima). A onoga što sve te događaje i sudbine dovodi u vezu, samo u naznakama. Glavna karakteristika sapunica.

Dajem im fore još par epizoda da povrate dobar balans iz prve sezone. Ako se to ne desi...
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2013, 20:15   #1126
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
SweetDalilah kaže: Pregled poruke
Po mom mišljenju Kit Harington dobro glumi, ne znam šta ti smeta kod njega, već sam sve ovdje objasnila oko njegove glume.
I ja sam

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Jon Snow-a i portretisanje njegovog lika je potpuno off-mark,
Spoiler za tjah:
sto rece jos jedan citalac knjiga - pi*kica, a inace je sjajan i dinamican lik
Dežmekasti Kit Harington sa oborenim, tunjavim očima nije imao, po meni, šta da traži u kastingu. Kao ni njegovo portretisanje potpuno zbunjenog i tužnjikavog Jon Snow-a u seriji. Jon Snow prekaljen lik sa kojim priča praktično počinje, i odmah se nameće kao snažan i formiran karakter, iako ima svega 14 godina. Od je odgovoran za ključne događaje, i brojni izbori koje je lično napravio, odnosno koje je njegov otac napravio u njegovo ime odjekuju serijalom, i stavljaju ga direktno među najbitnije ličnosti. A tu vrstu karakterizacije i prezensa jednostavno ne može da dočara potpuni anonimus... tj. možda bi neko drugi mogao, ali Harington ovom liku jednostavno nije dorastao.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Auror (7.4.2013), malo blesav (7.4.2013)
Stara 7.4.2013, 20:18   #1127
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke



Što je najgore, nisu mogli da obezbede glumce koje su hteli, pa su morali da se zadovolje babama i dedama, i potpunim anonimusima... Šteta za karaktere kao što su Jon Snow i Cersei, ali i Catelyn Stark.
Mda, Tv serije inače obično imaju celu postavu glumaca sa A liste.
A za koja su ozbiljna imena ostali uskraćeni? Mislim, da su hteli da ih angažuju, ali nisu mogli, a ne da smo ih ja ili ti sanjali?
Pri tom se slažem da je bilo loših izbora.
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2013, 20:19   #1128
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

To je zato sto u Martinovom svetu nemas jednog (ili par) ultimativno glavnih likova vec je mnostvo njih podjednako vaznih.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk 2
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2013, 20:24   #1129
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Znate li ko će da bude glavni lik?

Ako neko iz prve knjige dogura živ do kraja poslednje knjige, za tog ću da kažem da je glavni lik ...
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DragonSlayer na korisnoj poruci:
Iris (7.4.2013)
Stara 7.4.2013, 21:13   #1130
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

^ True, true

Citat:
Anceloti`85 kaže: Pregled poruke
Mda, Tv serije inače obično imaju celu postavu glumaca sa A liste.
A za koja su ozbiljna imena ostali uskraćeni? Mislim, da su hteli da ih angažuju, ali nisu mogli, a ne da smo ih ja ili ti sanjali?
Pri tom se slažem da je bilo loših izbora.
I televizijski glumci imaju svoje A, B, C, ŽNJ liste, kao i filmski. A i ovde se desilo isto ono što i sa LOTR filmovima, prosto neki glumci nisu želeli/mogli da prihvate uloge. Nešto znamo iz tračeva, drugo je potvrđeno... Ovo takođe smeta, ali show must go on...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2013, 23:46   #1131
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
A tu vrstu karakterizacije i prezensa jednostavno ne može da dočara potpuni anonimus... tj. možda bi neko drugi mogao, ali Harington ovom liku jednostavno nije dorastao.
Nema to veze sa time sto lik glumi neki anonimus - i Peter Dinklage i narocito Maisie Williams su generalno gledano prakticno anonimusi pa su opet svoje uloge izneli sasvim dobro - narocito lik Arye Stark. Sa time da je KH jedan od glumaca koji je apsolutno najlosije docarao svoj lik se apsolutno slazem.

I kad vec govorimo o liku Jon Snow-a, mozda je nekog onaj govor u satoru Mance Ridera i dojmio, ali meni licno je on delovao prilicno pateticno i ni malo ubedljivo... Mozda ne toliko i zbog samog govora (mada je i on mnjah) koliko zbog interpretacije KH.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2013, 23:49   #1132
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
DragonSlayer kaže: Pregled poruke
Znate li ko će da bude glavni lik?

Ako neko iz prve knjige dogura živ do kraja poslednje knjige, za tog ću da kažem da je glavni lik ...
Rickon Stark...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2013, 23:52   #1133
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
mozda je nekog onaj govor u satoru Mance Ridera i dojmio, ali meni licno je on delovao prilicno pateticno i ni malo ubedljivo... Mozda ne toliko i zbog samog govora (mada je i on mnjah) koliko zbog interpretacije KH.

Ovde se apsolutno slazem, stvarno je bilo nekako pateticno i bedno. Najgori deo prve epizode 3. sezone.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2013, 1:04   #1134
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Nema to veze sa time sto lik glumi neki anonimus - i Peter Dinklage i narocito Maisie Williams su generalno gledano prakticno anonimusi pa su opet svoje uloge izneli sasvim dobro - narocito lik Arye Stark. Sa time da je KH jedan od glumaca koji je apsolutno najlosije docarao svoj lik se apsolutno slazem.
Ja i jesam rekla da bi neko drugi možda to i mogao... I uvek sam bila mišljenja da su klinci najbolja postava serije
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2013, 1:08   #1135
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.194
Zahvalnice: 624
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
I kad vec govorimo o liku Jon Snow-a, mozda je nekog onaj govor u satoru Mance Ridera i dojmio, ali meni licno je on delovao prilicno pateticno i ni malo ubedljivo... Mozda ne toliko i zbog samog govora (mada je i on mnjah) koliko zbog interpretacije KH.
Iskreno - šta god on da progovori, deluje mi patetično i neubedljivo.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2013, 10:32   #1136
Pumbaa
Član
 
Član od: 17.3.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 84 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke



Dežmekasti Kit Harington sa oborenim, tunjavim očima nije imao, po meni, šta da traži u kastingu. Kao ni njegovo portretisanje potpuno zbunjenog i tužnjikavog Jon Snow-a u seriji. Jon Snow prekaljen lik sa kojim priča praktično počinje, i odmah se nameće kao snažan i formiran karakter, iako ima svega 14 godina. Od je odgovoran za ključne događaje, i brojni izbori koje je lično napravio, odnosno koje je njegov otac napravio u njegovo ime odjekuju serijalom, i stavljaju ga direktno među najbitnije ličnosti. A tu vrstu karakterizacije i prezensa jednostavno ne može da dočara potpuni anonimus... tj. možda bi neko drugi mogao, ali Harington ovom liku jednostavno nije dorastao.
ne slazem se sa konstatacijom da je Jon prekaljen i snazan lik na pocetku... kako neko moze da bude prekaljen koji ima 0 realnog iskustva iza sebe? snazan jeste u svojim uverenjima i stavovima(koji su produkt Nedovog vaspitanja i njegovog porekla), ali je poprilicno balav na samom startu.

po meni, njegov veliki kvalitet je sto brzo uci od prekaljenih likova sa kojima stupa u kontakt na samom startu - Tirion + svi ovi sa zida i preko.

prvo veoma ga pogadja to sto je kopile, pogadja ga i cinjenica da nocna straza bas i nije onakva kakvu ju je on zamisljao, itd itd... iz svake situcije izlazi jaci i iskusniji, ali da je prekaljen na samom startu je prosto netacno...

Nedova deca su 'jaki' likovi tj. vaspitani su od strane Neda, Cat i ostalih iz Zimovrela da budu ispravni i pravicni, ali svi do jednog su baceni u vatru prerano i ostavljeni da se bore za sebe i svoje, a jedino oruzije na startu im je ono sto su poneli od kuce.

sto se tice glume KH-a, ona nije sjajna ali nije ni potpuni promasaj... Sansa, Arja, Bran i Rob su mnogo bolje izneli svoje uloge do sada.
Pumbaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pumbaa na korisnoj poruci:
Eddy (8.4.2013)
Stara 8.4.2013, 11:24   #1137
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Nedova deca su 'jaki' likovi tj. vaspitani su od strane Neda, Cat i ostalih iz Zimovrela da budu ispravni i pravicni, ali svi do jednog su baceni u vatru prerano i ostavljeni da se bore za sebe i svoje, a jedino oruzije na startu im je ono sto su poneli od kuce.
Ono što fali i današnjoj omladini u Srbiji ...
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2013, 16:05   #1138
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ova epizoda me podsetila zasto volim prvo da gledam film ili seriju pa tek onda da citam knjige...

Ovako kad prvo procitam knjigu stalno mi nesto fali u seriji, a da sam prvo gledao, citanje knjige bi mi donelo nesto novo. Svestan sam bio toga kad sam zavrsio drugu knjigu... al ko bi se mogao zaustaviti.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2013, 16:10   #1139
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Citat:
Nedova deca su 'jaki' likovi tj. vaspitani su od strane Neda, Cat i ostalih iz Zimovrela da budu ispravni i pravicni, ali svi do jednog su baceni u vatru prerano i ostavljeni da se bore za sebe i svoje, a jedino oruzije na startu im je ono sto su poneli od kuce.
Citat:
DragonSlayer kaže: Pregled poruke
Ono što fali i današnjoj omladini u Srbiji ...
Hahaha..
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2013, 17:19   #1140
Nicklord
Veteran
 
Član od: 8.4.2009.
Lokacija: Paraćin-Beograd
Poruke: 885
Zahvalnice: 324
Zahvaljeno 220 puta na 131 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nicklord
Određen forumom Re: Game of Thrones

Spoiler za spojler, majku mu, spojler!:
Glumac Džofrija se dosta promenio od prve knjige. Mislim da je bas dosta porastao i glas mu se promenio. Glumica Sanse se prolepšala isto

Najzad su ovi došli do Brena. Ne sviđa mi se kako izgleda vuk.

Dobra je bila fora sa strelom i sviđao mi se ceo taj deo.

A Margaret mi se čini bolja nego u knjigama, radi tačno ono što treba i kad treba. Još bolje nego u knjigama.

Opet mi je žao Teona kad vidim šta mu rade

Poslednja ispravka: Iris (9.4.2013 u 18:48)
Nicklord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, game of thrones, igra prestola, incest, serije

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic 4 - Arcania Robby Role-Play 389 20.7.2016 13:20
A Game of Thrones Jon Snow Role-Play 165 2.11.2013 21:45
A Game of Thrones: Genesis Vulee Strateške igre 41 12.10.2011 10:37
White Knight Story-56k warning donator99 Konzole 11 24.12.2008 22:31
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com