Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.8.2006, 20:53   #1
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Problem sam Pioneer 110d

Imam od skora nekih problema sa mojim dvd rezacom koji je od pocetka januara pa sve do pre mesec dana radio odlicno-narezao sam sigurno jedno 200 dvd-ova i par desetina CD-ova....
Problem je u sledecem-prilicno cesto je pocelo da mi se desava da kupim recimo 4 Verbatim dvd-a i da od toga dva nareze,a druga dva takodje nareze,rezanje(sve na 4x)prodje normalno,vidi se i otisak na samom dvd-u,ali kada isti dvd ubacim u rezac koji ga je malo pre narezao,on nece uopste da ga zavrti,kao da je disk prazan!
Sto je jos interesantnije,ti "falicni" dvd-ovi su bez problema procitani kod druga koji ima isti rezac!
To mi se uglavnom desavalo sa Verbatim-om,pa sam bio sklon da to pripisem felericnim diskovima,ali evo pre neki dan isto to sa dva Platinet dvd-a koji mi uopste dosad nisu pravili probleme i pokazli se kao sasvim OK....
Takodje,od skora sam primetio da ima problema i sa obicnim cd-ovima-recimo odaberem brzinu rezanja 16x,i one lepo krene,ali lampica na rezacu se prilikom rezanja non-stop pali i gasi umesto da konstantno svetli kao sto treba,a i treba mu jedno 10min da nareze obican cd od 700MB-inace,ovako narezani cd-ovi rade bez problema...
Primetio sam i da mi ponekad nudi samo brzine 10 i 4x sa rezanje obicnih cd-ova,a nekad kao da se otkljuca i sve radi normalno i na propisanim brzinama
Inace,nisam imao prilike da toliko rezem obicne cd-ove na dvd rezacu,jer sam za reznje cd-ova koristio moj dobri stari LG koji je sada kod mog brata,pa je mozda problem sa cd-ovima tu bio od samog pocetka....
Flashovao sam firmware,dvd rezac je prikljucen na 80-pinski kabal kao primary slave,DMA je ukljucen-ali je sve isto-koristim Nero 6.6,a slicnih problema sam imao i kada sam rezao ISO image preko Alcohol-a 120%(verzija 1.9.2)tako da nije problem ni do Nero-a kada se isto desava i u drugom programu....
Imate li neki predlog pre nego sto(iznerviran)odnesem dvd na reklamaciju,jer imam garanciju....
BTW dvd rezac cita i dvd-ove i obicne cd-ove bez ikakvih problema,tako da mogu da otpisem i da je socivo zaprljano
Svi dvd-ovi koje sam narezao preko njega rade bez problema...
Pozdrav i hvala unapred!
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2006, 21:36   #2
ATI`
Banned
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 282
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ATI` Slanje poruke preko MSN-a korisniku ATI` Slanje poruke preko Skypea korisniku ATI`
Određen forumom Re: Problem sam Pioneer 110d

Je li ti Pioneer sam na ATA grani?
Koji ti je firmware?
Jesi li probao da rezes u Linux-u?
ATI` je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2006, 23:19   #3
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Problem sam Pioneer 110d

Pioneer mi se nalazi na primary grani zajedno sa hardom-ne moze drugacije,jer na secundary master grani imam drugi hard-ono bolje da bude primary nego secundary slave-no,ne verujem da je zbog toga jer je i tako radilo sve dobro,do skora
Mislim da se isto dogadja u Nero Linux-u kao i u njegovom Win kolegi-i za dvd-ove i za obicne cd-ove...
Firmware koji koristim je verzije 1.41(najnoviji koji je dostupan na Pioneer sajtu i koji je izasao 26.maja)
Fabricki firmware je bio u verziji 1.17 i bilo je problema i sa njim,jer sam skoro odradio upgrade firmware-a u nadi da ce situacija popraviti....
Sve se bojim da mi crkava rezac.....
Bas sam iznerviran-bio sam spreman da se zakunem u Pioneer jer me je sve do sada sluzio dobro-uffff
Pozdrav!
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2006, 23:29   #4
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problem sam Pioneer 110d

Liči na elektroniku koja lagano otkazuje poslušnost...JBG, šta da ti kažem, nosi na reklamaciju (ako ti uopšte prihvate jer si menjao firmware).
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2006, 23:43   #5
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Problem sam Pioneer 110d

Koristio sam oficijelni firmware,tako da ne vidim sto bi to bio problem

Jeste bas bezveze-ono ocekujem da mi kazete nesto,a vec unapred znam koji su odgovori...

Jbg....
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2006, 11:01   #6
ATI`
Banned
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 282
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ATI` Slanje poruke preko MSN-a korisniku ATI` Slanje poruke preko Skypea korisniku ATI`
Određen forumom Re: Problem sam Pioneer 110d

Citat:
Covenant kaže:
....Bas sam iznerviran-bio sam spreman da se zakunem u Pioneer jer me je sve do sada sluzio dobro-uffff
Pozdrav!
Posle 107-ice osetan je pad kvaliteta Pioneer-ovih uredjaja, doduse to je slucaj i sa ostalim proizvodjacima u zadnje vreme. Pokusaj da reklamiras taj i da uzmes 111DBK

Verovao ili ne DVD-RW za koji ja znam da je narezao najvise DVD diskova (dalekooo preko 1.000) je proizveo LG ?!

Poslednja ispravka: ATI` (7.8.2006 u 15:55)
ATI` je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2006, 15:35   #7
.pex
Član
 
Član od: 26.7.2006.
Poruke: 65
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sam Pioneer 110d

Pad kvaliteta uredjaja.....kolko para tolko muzike!!!!!!!
.pex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2006, 23:42   #8
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problem sam Pioneer 110d

Citat:
Covenant kaže:
Koristio sam oficijelni firmware,tako da ne vidim sto bi to bio problem
Meni je to savršeno jasno, ali ima trgovaca koji se neće složiti sa time. Nadam se da nisi zab'o nekog od takvih!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pioneer 110d Benedikt Nosači podataka 3 29.6.2006 20:29
Pioneer 110D i UDF fajovi EddieH Nosači podataka 9 4.6.2006 23:18
Pioneer dvd/rw dvr 110d PROBLEM?! polarnimeda Kvarovi 12 31.3.2006 21:33
Pioneer 110D - DVD rezac PROBLEM overlord Nosači podataka 16 5.2.2006 10:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com