Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.10.2012, 19:04   #1
branem
Član
 
Član od: 13.1.2010.
Poruke: 38
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Wireless konekcija

Trebam da se umrezim sa komsijom, tj da placamo net po pola.
On ima wireless koji ja hvatam na krovu kuce, imam 2 racunara koja bih trebao spojiti na internet. Dobio sam ruter ALL0276 (neki njemacki valjda) koji ima 4 LAN izlaza i jedan WAN prikljucak. E sad, posto se bas ne razumijem u to mislio sam da ovaj ruter moze da odradi posao ali izgleda da ne moze da hvata wireless nego mu se signal mora dovesti kablom. Pitanje je sta mi jos treba da hvata taj wireless signal i da ga prosledjuje kablom ruteru?
branem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2012, 19:11   #2
crni.
Novi član
 
Član od: 16.3.2012.
Lokacija: lesnica
Poruke: 8
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Wireless konekcija

pitanje je mozda glupo
dali imas antenu na racunarima kako bi hvatao te signale sa rutera
crni. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2012, 2:46   #3
branem
Član
 
Član od: 13.1.2010.
Poruke: 38
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Wireless konekcija

Od rutera do racunara ide bezicno, zanima me preko cega signal od komsije (wireless) da dovedem na WAN port rutera.
branem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2012, 17:10   #4
crni.
Novi član
 
Član od: 16.3.2012.
Lokacija: lesnica
Poruke: 8
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Wireless konekcija

ako ti je ruter kao na slici sa linka http://img169.imageshack.us/img169/3...nprikljuak.jpg
provuces jedan lan kabal od tebe pa do komsije kod njega ubacis kabal u konektor (1,2,3,4)
kao na slici a kod tebe u wan konektor .
to ti je po meni bolja varijanta nego da bezicno hvatas signal zbog vecih gubitaka.
crni. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2012, 20:42   #5
offline
Član
 
Član od: 14.7.2008.
Poruke: 98
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Wireless konekcija

Citat:
branem kaže: Pregled poruke
Od rutera do racunara ide bezicno, zanima me preko cega signal od komsije (wireless) da dovedem na WAN port rutera.
Od kog rutera ti ide bežično,kada si u prvom postu rekao da imaš ruter bez wireless-a?

Treba ti ruter koji može da radi u client modu,koji će uhvatiti signal od komšije i proslediti ga lan kablom do wan porta tog drugog rutera.Ne znam daljinu,kvalitet signala pa gledaj neki kome može da se skida antena,da je možeš izbaciti napolje ako zatreba.
offline je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2012, 16:31   #6
branem
Član
 
Član od: 13.1.2010.
Poruke: 38
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Wireless konekcija

Citat:
offline kaže: Pregled poruke
Od kog rutera ti ide bežično,kada si u prvom postu rekao da imaš ruter bez wireless-a?

Treba ti ruter koji može da radi u client modu,koji će uhvatiti signal od komšije i proslediti ga lan kablom do wan porta tog drugog rutera.Ne znam daljinu,kvalitet signala pa gledaj neki kome može da se skida antena,da je možeš izbaciti napolje ako zatreba.

E to me zanimalo, znaci treba mi ruter u client modu. Imam nekih 500-600m. Taj ruter bi trebao postaviti u objekat koji je 30m od kuce, a morao bi antenu izvuci na krov, a LAN kablom iz njega u ovaj ruter sto imam koji cu staviti u kucu i na njega se kaciti bezicno. Jos me zanima kako pri kupovini da znam da li ruter radi u client modu?
Moze i neka preporuka takvog rutera, naravno sto jeftinijeg.

Mislim da sam nasao neka dva modela koji, cini mi se, mogu raditi u client modu: TL-WA701ND i TL-WA730RE ?

Poslednja ispravka: branem (29.10.2012 u 17:27)
branem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2012, 21:11   #7
offline
Član
 
Član od: 14.7.2008.
Poruke: 98
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Wireless konekcija

Ovaj će ti završiti posao TL-WA701ND,mada nije ruter nego acess point,ali pošto može da radi u client modu nije ni bitno.Ono što volim da predložim u ovakvim situacijama,je pravljenje mikrotik rutera od starog kompa,naravno ako ga imaš.Može i neki na 300mhz sa 32 mb rama i hard og bukvalno 50-60mb(ovo nemaš sigurno)naravno može i veći,i još wireless kartica i jedna mrežna kartica.Ako ti je ta solucija interesantna,i imaš komp,javi se pa da ti pomognem oko konfigurisanja,nije ništa komplikovano.

P.S.što se kupovine rutera tiče nemam neki pametan predlog,samo traži da ima client mod,da li je ruter ili acess point nije bitno,ako ti je ovaj TL-WA701ND skup,mada ne verujem da ima nešto drastično jeftinije,s'obzirom da najjeftiniji ruter košta oko 2500 din.
Koliko si siguran da ćeš i sa spoljnom antenom uhvatiti signal od komšije?Koji uređaj(ruter)on ima?Da li između vas ima nekih prepreka u smislu drveća...?
offline je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2012, 19:02   #8
mxmen
Novi član
 
Član od: 1.1.2012.
Poruke: 13
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Wireless konekcija

Pozdrav,
Imam slican problem , takodje sam se sa komsijom udruzio da delimo net , tako sto smo provukli do njegove kuce mrezni kabal posto nije mogao hvatati wifi sa mog rutera.E sad koja je najeftinija opcija da se nabavi tako sto bi kod njega namestili samo bezicno da povezemo dva lap topa ne treba nam sam kablom povezivanje, znaci neki repetitor ili ap nisam neki znalac oko toga. Ako ima neki predlog ali da nije nesto skupo.Hvala unapred.
mxmen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2012, 20:40   #9
offline
Član
 
Član od: 14.7.2008.
Poruke: 98
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Wireless konekcija

Citat:
mxmen kaže: Pregled poruke
Pozdrav,
Imam slican problem , takodje sam se sa komsijom udruzio da delimo net , tako sto smo provukli do njegove kuce mrezni kabal posto nije mogao hvatati wifi sa mog rutera.E sad koja je najeftinija opcija da se nabavi tako sto bi kod njega namestili samo bezicno da povezemo dva lap topa ne treba nam sam kablom povezivanje, znaci neki repetitor ili ap nisam neki znalac oko toga. Ako ima neki predlog ali da nije nesto skupo.Hvala unapred.
Aj sad malo pojasni,umrežili ste se pa sad hoćete laptopove da kačite na...?To te ne razumem.On kod sebe nema wi fi ruter,a hteo bi da ima,da na njega kači svoje laptopove?
offline je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku offline na korisnoj poruci:
mxmen (15.11.2012)
Stara 15.11.2012, 0:28   #10
mxmen
Novi član
 
Član od: 1.1.2012.
Poruke: 13
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Wireless konekcija

On kod sebe nema nista osim dva laptopa i dovedenog mreznog kabla od mene.Normalno on je vec ubacio kabal u jedan lap top i pici po netu , ali smo mi hteli da nam neko predlozi neku jeftiniju verziju rutera ili nesto slicno da se napravi wifi kod njega da moze da se kaci sa laptopovima bezicno. Znaci taj ruter kod njega sto bi nabavili ne mora da ima lan izlaze za kablove nego samo wifi da dobijemo kod njega,valjda bi ta opcija bila jeftinija bez lan izlaza samo wifi? Videli smo na netu neki ruter air live access point da li taj ruter odgovara za nas slucaj ili ima nesto jeftinije ?

Poslednja ispravka: mxmen (15.11.2012 u 0:54)
mxmen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2012, 1:33   #11
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Wireless konekcija

To da li uredjaj ima ili nema lan prikljucke ili ne i wi-fi ne utice toliko na samu cenu. Ruter sa sve lan portovima i wi-fi-jem moze naci vec od 16 evra.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nutsbre@ker na korisnoj poruci:
mxmen (15.11.2012)
Stara 15.11.2012, 11:12   #12
mxmen
Novi član
 
Član od: 1.1.2012.
Poruke: 13
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Wireless konekcija

Citat:
Nutsbre@ker kaže: Pregled poruke
To da li uredjaj ima ili nema lan prikljucke ili ne i wi-fi ne utice toliko na samu cenu. Ruter sa sve lan portovima i wi-fi-jem moze naci vec od 16 evra.
A jel taj ruter kod njega sto bi namestili mora imati opciju access point ili repetitor ili bridz , ili samo da je wifi ? To me interesuje posto sam oko toga slab , da znam koji ruter da trazim , ako moze neki predlog za model rutera jeftinijeg, hvala
mxmen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2012, 20:20   #13
offline
Član
 
Član od: 14.7.2008.
Poruke: 98
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Wireless konekcija

Osnovna funkcija svakog wi fi rutera je acess point tako da koji god da kupis nećeš pogrešiti.Ako mu brzina wi fi-ja nije preterano bitna,a tu mislim na kopiranje fajlova ne na brzinu neta,onda kupi neki G na primer TP-Link TL-WR340G ili GD verziju koja ima mogućnost zamene antene,mada mislim da mu to nije baš preterano bitno.Tebi bi posao završio i acess point,ima samo jedan lan port ali pošto nisu jeftiniji od wi fi rutera nemaš razloga da ga kupuješ.A i nikad se ne zna kada može da zatreba još lan portova
Zaključak:kupi ovaj 340g i završio si posao.

Edit:može i TL-WR720N ima za 1945 din http://tinyurl.com/csayx2o


Poslednja ispravka: offline (15.11.2012 u 20:28)
offline je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku offline na korisnoj poruci:
mxmen (15.11.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Huawei HG530 i HTC EVO 3D - uzasno spora wireless konekcija pedja1 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 9.4.2012 19:58
Problem! Wireless konekcija lakistrike95 Slobodni softver 13 30.11.2010 22:39
Lična wireless konekcija? Sanja_Brainiac Komunikacioni uređaji i umrežavanje 5 4.10.2010 19:47
Wireless konekcija na dva racunara? VladaMM Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 17.2.2010 0:12
wireless me ubi... forrest_gump Internet tehnologije 17 20.10.2007 11:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com