Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.3.2011, 9:12   #61
Veseli Rodzer
Član
 
Član od: 2.3.2011.
Poruke: 48
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
pa i prošli put je bilo hapšenje zbog nekog domaćeg filma
Da, bilo je zbog Turneje, ali mislim da su oni odustali od sluzbe...
Veseli Rodzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2011, 23:17   #62
BMLW
Starosedelac
 
Član od: 21.5.2010.
Lokacija: Svetski putnik
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 429 puta na 407 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BMLW
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Za Turneju je valjda bilo nesto u fazonu da je ukraden snimak pre objavljivanja, tako pricase. To je vec propaganda po meni, ali jbg, ko smo pa mi da sudimo?

Poslednja ispravka: Iris (10.3.2011 u 1:08)
BMLW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2011, 1:45   #63
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

ma sve je ovo muljaža zbog onog ciganluka po tzv. federaciji bih.
Uostalom, čak i da ga ne skinem sa interneta (a skinuću ga namjerno, iako ga vjerovatno nikada neću gledati) ja nemam gdje drugo da ga pogledam.
"Bioskop"? Pa zadnji film u tom bioskopu je bio prije, otprilike 10 godina!
Da kupim dvd? LoL
Ovdje gdje ja živim jedini dvd koji možeš da nabaviš je onaj što dolazi uz dnevne novine! Ili da ga iznajmiš u lokalnom video klubu, gdje ga imaju već danima (skinuli sa tpb).

Poslednja ispravka: Iris (10.3.2011 u 14:23)
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2011, 5:39   #64
pera82zmaj
Veteran
 
Član od: 16.7.2010.
Poruke: 655
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 209 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Filmovi se i prave da bi ih ljudi gledali(potreban novac,nazalost).Iskreno,zao mi je coveka...
Nemam grizu savesti kada stisnem download,ali sam imao dok sam gledao film-mi gledamo film,a covek na mardelju...jbg.
Razumem ja i pojam intelektualne svojine,autorskih prava itd...ali je mera losa-money
Novac...kada ne bi postojao...mozda ne bi bilo problema

Poslednja ispravka: pera82zmaj (10.3.2011 u 5:54)
pera82zmaj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2011, 13:00   #65
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Posto se kod nas u medijima praktikuje da se prikazu fotke uhapsenih, mene interesuje, da li je neko video kako izgleda izvesni Goran Čujak, malo mi sve nesto vonja... nigde nisam video fotku o kome se radi, chudno...
Mene naravno ne interesuje kako on izgleda, imam pametnija posla u zivotu, ali me interesuje sta je istina, postoji li uopste ovaj slucaj...
evo i jedine "slike uhapsenog", koju sam nasao preko google
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	index.jpg
Viđeno:	11 puta
Veličina:	7,1 KB
ID:	39022  
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2011, 15:50   #66
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

na youtube-u je film bio 4 dana prije nego sto ga je korisnik sam skinuo noćas.
Da li je moguće da niko nije tražio da se film skine sa yt? ili da je yt odbio to da uradi?
Ili nisu znali da je film na yt iako link kruži po fejsbuku i internetu?!
Nešto smrdi, ili to sve funkcioniše kao i većina stvari ovde tj. nikako.
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2011, 20:33   #67
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

@Carnex:

Verovatno će da pogodi i neke druge odgovor ali ajd sad. Odgovor dajem direktno za domaće filmove. Slučajno sam imao priliku da se upoznam sa pričom kako se prave domaći filmovi i kako se kupljaju sredstva za njega. I tu nema nijednog jedinog privatnog dinara, to odmah da se razumemo. Sve pare se dobijaju od ministrstva, od neke državne firme tipa tada NISa ili Telekoma ili EPS, od neke opštine gde imaju veze sa nekom strankom .... Daju i neke firme jer to odbijaju od poreza, ali opet, tu zna lako da dođe do presipanja sredstava, pa se veliki deo vrati u džepove onih koji su "donirali" uz zadržavanje nekog procenta.

E pošto su te filmadžije "skupile" pare, onda su napravile film, i vrlo često se dešava da glumcima "zaborave" da isplate honorare, bar do kraja. A da su pare skupili i za to, jesu. Onda taj film krene sa reklamom, koja je uglavnom donacija TV kuća, bože to je domaći film, treba ga podržati, plus neko pozove odozgo da podseti ko ja gazda u kući .... Pa taj film krene u bioskope gde ga pogleda nakoliko hiljada ljudi, i gde se napravi neki profit, koji se podeli između dotičnih "filmadžija" i bioskopa, i to je život dotičnog filma.

Sad, ko je ovde platio dotični film? Producent? Režiser? Glumci? Jok, platili mi koji zarađujemo jer sve te "donacije" na kraju su se prebile već preko našeg džepa. Dakle, platio sam ja i ti i svi koji su zaposleni. E sad, da li se ja, koji sam de facto platio taj film osećam pokradenim? Jok. Neka ga skida ko stigne, ova zemlja ionako izdvaja ok 0.5% budžeta za kulturu i po svim pravilima u svetu je zemlja bez kulture. Neka se bar na taj način ljudi kulturno uzdižu, ako je to kulturno uzdizanje. Svi na tom filmu su se već ugradili i uzeli naše pare, neka sad bar narod uživa.

Da budem iskren, nisam ga pogledao, niti skinuo, niti me nešto vuče da ga pogledam. Jednostavno, danas teško da ima vrednog filma kod nas, u zadnje vreme svi su napravljeni oko jedne iste ekipe koja ima veze gore, već se smuči čoveku. Nisam za to da kažemo da se skida šta stigne i ništa ne plaća. Daleko od toga. Ali sam za to da se razgraniči šta je šta i ko je šta platio i ko je vlasnik čega. Kad dotični plate film iz svog džepa, dakle, sve računajući i reklamu, neka se bune. Ali neka se ne bune za moje pare, i za proizvod koji je plaćen iz mog džepa a da me niko i nije za to pitao, niti nedaj bože dao bar spisak razloga što je dotični film dobio ta sredstva. Neka se svi oni pokriju ušima i neka ćute, sram ih bilo. Nije im dovoljno koliko su uzeli već ajd i nekog da šaljemo u zatvor jer eto, on odlučio da pusti na net nešto što je de facto naše vlasništvo. Vreme je da se lepo stave stvari na svoje mesto. Ko ovde može da kaže da li je ovo piraterija? Mi. Mi smo ga platili i po svim pravilima kapitalizma, a u njega se kunemo, mi smo vlasnici njega.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 18 korisnika se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
A M G (13.3.2011), Bokile (14.3.2011), doctor (26.1.2012), Hephaestus (11.3.2011), JohnnyNT (14.3.2011), Kisr (11.3.2011), M1los (13.3.2011), noisy (10.3.2011), paulvandyk68 (3.4.2011), Predrag Stankovic (13.3.2011), Spawn BG (14.3.2011), todos (13.3.2011), toxic (13.3.2011), vazquez (12.3.2011), voodoo_ (12.3.2011), water wizard (14.3.2011), zidan grobar (14.3.2011), Zoranb007 (11.3.2011)
Stara 11.3.2011, 3:36   #68
pera82zmaj
Veteran
 
Član od: 16.7.2010.
Poruke: 655
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 209 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

@Kisr

kad te "budale"ne bi uploadovale,sta bi ti tako "pametan" skidao sa neta?
pera82zmaj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 4:11   #69
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje



http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%98%...B8%D1%98%D0%B0
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 5:50   #70
pera82zmaj
Veteran
 
Član od: 16.7.2010.
Poruke: 655
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 209 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

aahhaaa... ...

Poslednja ispravka: Chivan (13.3.2011 u 20:14)
pera82zmaj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2011, 3:58   #71
vazquez
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: Western Serbia
Poruke: 401
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

@vasiljevic:

Vamos, rodjache!!! Sta reci kada chovek napise sve ono sto si ti u principu zeleo da kazes? Da ga tuzis po osnovu Copyrighta??? Or da pises moderatorima skf-a da uvedu pravilo da se za neke postove moze dati i vise zahvalnica (jer je u ovom sluchaju jedna de facto malo)...
vazquez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2011, 11:37   #72
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Ma samo napisao šta je svima na duši. Jednostavno, nije da sam protiv toga da se finansira, ne samo film, mnogo toga. Ali hoću da se razgraniči ko je tu onda vlasnik. Jer te pare koje da vlada daje iz mog, tvog ili ti našeg džepa. E tad, to treba da bude javno vlasništvo. Ovako pre liči na krađu nego na kulturno uzdizanje. Ne treba više ili manje zahvalnica, nama treba generalka u razmišljanju i pravilima igre. OK, finansiramo neki film, e tad je to javno vlasništvo i pripada narodu, narod ima pravo da ga gleda. Treba nam kultura? OK. Određen minimalni procenat budžeta za nju, imamo jasno postavljene kriterijume, zna se kako se to finansira i zašto ali i obaveze dotičnih prema građanima po mnogim pitanjima. Finansiramo nauku, nešto vezano za razvoj softvera? OK, nema problema, ali to je open source proizvod koji pripada svima nama, besplatan za upotrebu građana. Dakle, mi plaćamo, mi smo vlasnici i mi imamo prava na to. Ne dopada se gospodi? Neka sama finansiraju, njihovo je vlasništvo, to je OK, oni određuju pravila, ali neka ne jure državu i javna preduzeća za dotacije. Prosta logična pravila.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
JohnnyNT (14.3.2011), player1 (13.3.2011), Spawn BG (14.3.2011)
Stara 13.3.2011, 13:36   #73
Ervin
Član
 
Član od: 15.1.2008.
Lokacija: Bagdala
Poruke: 63
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Cela ova stvar me podseca na radnju domaceg filma "Rat uzivo" gde tadasnja vlast kontrolise sta,gde,ko i zasto snima neki film. E sad kakva slucajnost da u tom filmu producenta igra glumac cija je inace producenska kuca snimila Montevideo... i koji vedri i oblaci u domacoj kinomatografiji. Toliko hvala!
Ervin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ervin na korisnoj poruci:
Spawn BG (14.3.2011)
Stara 13.3.2011, 18:25   #74
j.radovan
Član
 
Član od: 28.3.2008.
Lokacija: At Your Service
Poruke: 98
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Meni vise podsjeca na pokusaj reklame. Vise mi nista nije jasno posle nekih izjava i postupaka u javnosti o cemu se ovde radi. Ko zna, mozda namjerno zele da film ne uspije, a kasnije mogu da optuze pirate ili druge stvari.
j.radovan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2011, 20:51   #75
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Svaka vrsta reklame pomaze, pa i losha
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2011, 22:26   #76
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Nek je i piratska partija pokupila poene pa da niko ne bude na gubitku.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2011, 8:17   #77
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Mislim da je Vasiljevićev post (#67) objasnio stvar. Svi oni su već uzeli svoj (naš) novac za taj film. Uložiš svoje, radiš, zaradiš. OK. Uložiš tuđe, hoćeš da zaradiš da bude tvoje? Ne ide.
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2011, 12:30   #78
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

E vasiljevicu svaka čast, objasnio si.Rekao si sve što je meni i mnogima padalo na pamet povodom cele ove teme, i sad mogu mirne duše da je više ne posećujem
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2011, 12:55   #79
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

trebali su još da daju čoveku neki dinar zato što promoviše film.. ja ga neću gledati ni za džabe
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Piratska partija Švedske uzima u zaštitu The Pirate Bay Eni Internet tehnologije 1 7.7.2010 14:11
Hapšenje zbog piraterije, .RS edition M.C. Brbljaonica 74 20.12.2008 15:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com