Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.12.2019, 3:13   #81
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Witcher serija

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke

Ne svidja mi se kasting za Triss, a i Yen iz igara mi se vise svidja, doduse Yen moze da prodje... ali Triss mi uopste ne lici na sebe. Sta je sa bojom kose?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Triss u igri i u knjigama su dosta drugacije. Pogotovu boja kose koja uopste nije jarko crvena koliko se ja secam, vec vise tera na neku smedju.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2019, 5:16   #82
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

gledam par dana pred spavanje i zaspim vrlo brzo već posle 15 minuta, nekako mi je sve već viđeno a nisam ni igrao ni čitao knjigu.. vikinge na primer odgledah 3 serije za redom do 7 ujutru...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2019, 6:00   #83
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Meni je serija razočarenje.
Režija je užasna, odluka da radnja bude nehronološki ispričana i iscepkana na delove mi je katastrofa jer sam jedva pratio šta se dešava na ekranu. Nervirale su me i scene koje se kasnije iznova ponavljaju u novim epizodama, prikazane iz malo drugačijeg ugla ali koje generalno ne vode ničemu.
Spoiler za spoiler:
Npr. Kalante kad se oprašta od Ciri dok umire, pa Kalante na banketu, pa se opet oprašta od Ciri i tako napred-nazad nekoliko puta.
Magija je jadna, budžet je očigledno bio dovoljan samo za portale i jedan vatromet na kraju. A da... i za dva velika pileta koja treba da predstavljaju zmajeve. Okršaj na brdu Soden neću ni komentarisati. Jedini dobar CGI je bio u prvoj epizodi sa dolaskom Nilfgarda na bojno polje, sve ostalo je neka B produkcija.

Što se priče tiče, neke stvari su znali da pogode, druge... ne baš. Kopirali su većinu stvari iz knjiga ali nisu ukapirali suštinu nekih priča i to se vidi u scenama koje su izmenjene u odnosu na original (recimo deo sa Toruvijel i Filavandrelom, ili Ciri u Brokilonu, ili odnos između Ciri i Geralta ili generalno bilo šta u vezi Ciri...).

Kasting je katastrofa, očigledno je šta se dešava u Americi i to se oslikava i u seriji. Ali prijatno me je iznenadio Henri Kavil jer se baš vidi da voli taj svet i Geralta i realno je bio jedini razlog što sam seriju završio do kraja.
Krajnji utisak, 6/10 i to na (Kavilove) mišiće.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
Dovahkiin (22.12.2019)
Stara 22.12.2019, 16:59   #84
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2019, 5:20   #85
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Ja sam jedan od onih ciji se witcherov lore bazira iskljucivo na igrama i nisam nesto odusevljen serijom dok mi je serijal igara u top 5 ikada. Nesto ne verujem da su u knjigama toliko izmesane rase i boja koze, ali mi to ni ne smeta toliko koliko je ovo produkcijski daleko ispod got-a. Gluma i likovi su mi prosto nedopadljivi. Cavill zvuci identicno Geraltu iz igre i to mi se bas svidja. Koreografija borbe isto. Na 5oj sam epizodi i svojski navijam da se popravi utisak.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2019, 11:48   #86
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Witcher serija

Ja ne znam zasto ljudi ovo uporedjuju sa GOT? Zato sto su fantazije ili?

To sto su obe serije u fantazijskom okruzenju ne znaci da ce biti iste. Nije da nema slicnosti ali su price ipak potpuno drugacije. Ovde je akcenat je na potpuno drugim stvarima, da ne pricam o produkciji i finansijama.


Meni je serija potpuno OK, procitao sam par knjiga (ne sve) i naravno odigrao igre. Ima problema itekako, ali je iz epizode u epizodu sve bolja i bolja.
Ocekivao sam mnogo gore, za sada sasvim OK
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2019, 12:42   #87
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Kakvi su planovi za broj sezona? Koliko toga pokriva ova sezona?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2019, 13:06   #88
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom The Witcher serija

@Pentraksil

Moguće da ih porede jer su i u medijima to radili. Sećam se jednog naslova "Is this going to be Netflix's GoT?" i drugih sličnih. Po mom mišljenju je to samo demonsracija neznanja novinara jer su GoT i Witcher knjige nešto sasvim suprotno. Serija mi je za ove 3 epizode koliko sam pogledao OK. Razvoj likova, priče i suspensa nije na nivou GoT-a jer nije ni u knjigama. U Witcher knjigama su priče često razbacane i povezane samo glavnim likovima. Dijalozi su redovno neozbiljni se puno humora (barem u prve 3 knjige koliko sam pročitao za sada, kaže mi devojka da fokus na glavnu priču jača kasnije). Meni je u početku to bilo malo bezveze ali sam se skroz navikao pa čak i zavoleo.

Ono što hoću da kažem je da serija nije nikakvo remek delo a nisu realno ni knjige, ali su svejedno zabavni dok ne očekuješ da budu nešto što nisu.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
pentraksil (23.12.2019)
Stara 23.12.2019, 15:02   #89
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Hmmm nadam se da ce za drugu sezonu da zamene pola produkcije i bar toliko glumaca. Henri je odlican kao Geralt, jedino sto se muci da odrzi prepoznatljiv Geraltov skamenjen izraz lica, tj. ponekad 'ispada' iz uloge. Chalotra (Yenefer) fino odradila posao, dobri su jos i Mousesack, Tissaia, Calanthe i Stregobor. Na moje iznenadjenje, najvise mi se dopao performans gospojice Appleton (Renfri), steta sto nije dobila ulogu Triss, svakako bi bila bolja od ovog drveta koji sada glumi Triss

Ono sto najvise iritira je svojevrsni timeline clusterfu$k, da se tako strucno izrazim. Ko je ovo zamislio, mora da leti iz produkcije. Ja sam citao knjige i igrao igre , pa sam se osecao izgubljeno, mogu da zamislim sta je sa ljudima koji seriju gledaju bez predznanja Bolje Henriju da su dali da rezira, bolji bi poso coek odradio. 'Sarene' vilenjake, drijade i carobnjake necu da komentarisem, deluje mi smesno posto sam procitao knjige, ali su to na srecu ispali likovi koje ni u knjigama nisam voleo, pa rekoh nema veze Medjutim ako se poigraju sa kastingom za Philippa-u Eilhart, ima se naljutim ko nista

Dalje, VFX prilicno fini, kostimi i oklopi korektno uradjeni. Magija deluje sirotinjski odradjeno, ali negde je moralo da se ustedi.

TL;DR
Roach najbolja sporedna uloga, coveku koji je osmislio koreografiju borbi sa macevima da dignu spomenik, a da se reditelji, reziseri i ostala boranija izvine momcima i devojkama iz VFX i audio departmana i nekim glumcima, i da podnesu neopozive ostavke. Onda ce druga sezona biti 10/10. Ovako 8/10 i preporuka.

Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dreamfall na korisnoj poruci:
Nikola16789 (1.1.2020)
Stara 23.12.2019, 17:05   #90
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
Roach najbolja sporedna uloga, coveku koji je osmislio koreografiju borbi sa macevima da dignu spomenik, a da se reditelji, reziseri i ostala boranija izvine momcima i devojkama iz VFX i audio departmana i nekim glumcima, i da podnesu neopozive ostavke. Onda ce druga sezona biti 10/10. Ovako 8/10 i preporuka.

Znaci, vise nego dobra?
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2019, 18:44   #91
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Witcher serija

Citat:
Mac4LiF kaže: Pregled poruke
Znaci, vise nego dobra?
Ja bih rekao ok do dobra Da ne budu prevelika ocekivanja. Pati malo od nekih decijih bolesti (sto bi rekli) i ima malo amerikanizacija bez potrebe (ne mislim samo na sarenu postavu) ali je zanimljva i tera da se gleda. To je meni najbitnije.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Mac4LiF (24.12.2019)
Stara 24.12.2019, 12:43   #92
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Citat:
Mac4LiF kaže: Pregled poruke
Znaci, vise nego dobra?
Da, korektno odradjena, gluma nekih sporednih likova malo klimava i preko nekih stvari su pretrcali pa deluje konfuzno. Ako nisi igrao igre, onda ce ti serija bolje leci jer su igre potpuno druga dimenzija po pitanju pripovedanja,glume i art dizajna, posebno Heart of stone ekspanzija, u tom slucaju ces ocekivati to i od serije, i bices malo razocaran. Preporuka svakako.
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Dreamfall na korisnoj poruci:
Mac4LiF (24.12.2019), player1 (24.12.2019)
Stara 24.12.2019, 13:44   #93
Pumbaa
Član
 
Član od: 17.3.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 84 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

industrija serija i filmova je otisla u tri lepe sa podilazenjem svima... inace serija je OK.
Pumbaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pumbaa na korisnoj poruci:
Mac4LiF (24.12.2019)
Stara 24.12.2019, 15:18   #94
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Thumbs up Re: The Witcher serija

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
Ako nisi igrao igre, onda ce ti serija bolje leci jer su igre potpuno druga dimenzija po pitanju pripovedanja,glume i art dizajna, posebno Heart of stone ekspanzija, u tom slucaju ces ocekivati to i od serije, i bices malo razocaran. Preporuka svakako.
Ne, nisam igrao a niti citao, zato i pitam.

Hvala uvazene kolege!
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2019, 22:47   #95
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
...Yennefer je temperamentna kučka sa takvim damskim stavom da retko koji muškarac može da joj parira...
Mislim da je ovo najbolji opis za Jenefer koji sam ikad pročitao.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2019, 14:42   #96
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Meni je, iskreno, serija sve losija i losija. Gledam je u vecernjim satima i nije bilo ni jedne epizode, osim prve, koju nisam morao iz vise puta da gledam jer sam zaspao. Sinoc sam gledao 5u i momenti pred kraj, da ne spojlujem puno, su mi katastrofa. Previse cringe i cheesy momenata za moj ukus.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2019, 20:57   #97
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Završio danas sezonu i vidim tek 2021. sledeća. A taman sam se primio.

Kako odmiče meni se sve više sviđala. Od 5-te epizode mi je bolji i smireniji tempo radnje, a čini mi se da ima više otvorenog prostora i lepih predala. Na glavne glumce sam se već potpuno navikao i OK su mi skroz. Jeste da se tu i tamo potkrade poneki tanak specijalni efekat (khm, neko reko zmajevi?) ali šta je tu je. Moglo je to i mnogo gore.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2019, 21:41   #98
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Guzati Witcher.Sav se u d**e pretvorio (Geralt iz igre nije takav).

Da se ne lažemo, Witcher svoju internacionalnu popularnost (dakle, van granica Poljske) može zahvaliti samo i jedino CDPR-ovoj igri.Knjige nisam čitao, ali ne bih ni da igre nije bilo (mrzim mač i magiju, osim LotR-a).

Ako je već tako, logično bi bilo da serija gradi na tom više nego solidnom temelju, povremeno se dotičući književnog predloška (naročito sada kada je igra dovršena i novih nastavaka neće biti).Autori serije to nisu uradili, hteli su postati autoritet za sebe.Rezultat vidimo.

Generalno, serija bi mi i bila podnošljiva da se, očigledno, nije podilazilo publici koja ranije nije imala bilo kakvog dodira sa franšizom.Zato medijski i jeste spinovano kako je ovo za one kojima se svideo Game of Thrones.
Moja najveća zamerka (pored casting-a) jeste loša režija, koja bez ikakvih zanatskih pomagala (uvodni screen, magla, fade out-fade in, zvučni efekti i sl.) baca gledaoca levo-desno vremenskim tokom, u par navrata me potpuno zbunivši šta to upravo gledam.
Moglo je bolje, da budem precizniji - Geralt je (kao lik) zaslužio bolje.Ali, to nam je što nam je.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2019, 22:25   #99
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: The Witcher serija

Prve dve knjige su iste takve, skacu kroz vreme levo desno.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2019, 23:16   #100
Pumbaa
Član
 
Član od: 17.3.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 84 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Prve dve knjige su iste takve, skacu kroz vreme levo desno.

ko nije citao sigurno ce mu teze biti da prati Geralta i Yen koji iz proslosti jure Ciri...
Pumbaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Seća li se neko stare serije... Nash Knight Kompjuteri i film 375 29.9.2019 22:37
Vaša omiljena serija, vol. 2 aerochivija Kompjuteri i film 1252 30.3.2012 9:55
iPod, nova serija popularnog audio/video plejera alesandro Foto i audio/video 60 3.11.2008 23:01
Vasa omiljena serija Covenant Kompjuteri i film 227 1.8.2007 21:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com