Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.8.2014, 23:26   #1
banertd
Član
 
Član od: 13.10.2011.
Lokacija: Popovic,Beograd,Srbija
Poruke: 61
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Koja konfiguracija za pcsx2

Nikako mi ne uspeva da pokrenem pcsx2 emulator a da radi prihvatljivo sa zaodovoljavajucim fps-om,nikada nisam dobio vise od 30fps.Izmenjao sam gomilu hadrverskih kombinacija ali rezultat slab.Ni ne secam se tacno vise svih masina na kojima sam probao.Najsveziji je:Amd Athlon FX4100@3,7GHz overklokovan fsb na225 tako da radi na 4,163Ghz,4GB(1 modul) Kingston HyperX blue ddr3 1600Mhz,radi na 1599MHz uslovljen fsb-om.Gigabyte 880GM-D2H ploca,Radeon 6670 1GB ddr3 128 bit,probao sam na ovoj konfiguraciji i druge grafike,Saphire radeon 3850 512mb ddr3 256bit,Nvidia 250GT 1GB ddr3 256bit.Neku Nvidiu serije 6 nesecam se tacno modela 650 mozda znam sigurno da je bila 1gb ddr5 448bit.Opterecenje procesora nikada ne prelazi 50% a fps 20-30 i pada kada igra krene.Probao sam i Intelove masine sa Lga 775,1155 sa 2 i 4 jezgra,ddr3 i ddr3 memprije ali isto.Procitao sam upustvo za podesavanje,trazio po forumima,menjao pluginove ali nista bolje.Jedino nisam imao mogucnost da probam sa i7 procesorima.Nesto ne radim kako treba ili sve ove masine nisu u stanju da odrade ovaj zadatak.Zamolio bih one koji su uspeli uspesno da pokrenu ovaj emulator odgovore na kojoj platformi je to uspelo i sa kakvim podesavanjima.Hvala unapred.
banertd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2014, 23:34   #2
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Koja konfiguracija za pcsx2

Probaj neki od tutorijala, npr.:

http://youtu.be/Qk2zRgxZdwg
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2014, 12:53   #3
banertd
Član
 
Član od: 13.10.2011.
Lokacija: Popovic,Beograd,Srbija
Poruke: 61
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Koja konfiguracija za pcsx2

Posle jos jedne neprospavane noci i popijenih xxx kafa onako u polu bunilu gledam Coretemp,Cpu load 3 do 10% po jezgru,emulator se lagano vuce pustajuci usporen intro sa nekih 10-16fps.A statusna lampa na dvd uredjaju svetli skoro konstantno citajuci originalni Gran Turismo Dvd.Sa rezignacijom konstatujuci da moram da kupim 4 po redu jubilarni PS2 ako igde nadjem nov i da trpim pecenje u ocinih nerava od loseg osvezavanja na TV aparatu.Resim da pokusam jako glupo resenje,konvertujem dvd u iso image i spakujem ga na data hard disk koji je zaseban fizicki disk a ne particija,nadjem u emulatoru opciju odaberi iso,koji uspesno prepozna ali nista ne pokrece igru.Ima u startu opciju run elf ,dvd full i fast.Klikcki sve redom pa sta bude.I pokrete emulator iso ali samo na opciji run dvd fast.Polete emulacija sa 60,84 fps ide intro glatko malo falilo da skocim od srece,cpu load se popeo na 75% po jezgru mada jezgro 2 nesto manje od ostalih,0,1,3 rade konstantno.Odusevljenje je trajalo do pocetka igranja na pojedinim stazama usporava na 25fps neke rade korektno.Izgleda da je ovde sada slaba tacka Radeon 6670.Ima li kavkvih preporuka kako da izmerim opterecenje grafike u realnom radu.Posto sa slab sa softverskim resenjima problema nista mi nisu pomogli tutorijali i forumi do sada.Svaka sugestija je dobrodosla.pozdrav svima
banertd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2014, 12:59   #4
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Koja konfiguracija za pcsx2

gpu-z je za praćenje grafičke, ali moguće je da je igrica pravljena za refreš rate 30 jer radi na tv
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2014, 13:15   #5
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: Koja konfiguracija za pcsx2

Gran Turismo je(pored mortal kombata i burnouta) najzahtevnija igra za emulaciju. Meni 4-ka radi na oko 43-50FPS(pal verzija). Za stablinih 50 odnosno 60 za ntsc treba bas,bas,bas jak CPU.
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2014, 13:53   #6
bacacar
Veteran
 
Član od: 3.1.2009.
Lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 914
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 382 puta na 228 poruka
Određen forumom Re: Koja konfiguracija za pcsx2

^
Nije bas tako. Ja sam sa Phenom II 960t i gtx 460 furao GT bez problema, negde strecne ali uglavnom(99% vremena) radi bezprekorno. Na tvojoj bi trebalo da radi jednako dobro. Verovatno nisi optimalno podesio emulator. Sto se njega tice, mislim da mu je grafika preslaba za GT.
bacacar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2014, 14:58   #7
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Koja konfiguracija za pcsx2

Moglo bi se reći da sam i ja u sličnom filmu trenutno. S tim što ja pokušavam da nateram da sve to radi na laptopu (Intel T4200 2GHz |GMA 4500MHD | 2GB). Ni na mnogo slabijim mašinama (kao što je pomenuti laptop) CPU/GPU usage se ne penje na 100%. A seče. I meni ide na nerve, ali to je valjda kompromis gaminga na emulatoru.

Elem, ono što je laptopu najviše pomoglo je bio speedhack. Iako se navodno ne preporučuje korišćenje istog, ja nisam naišao na neke bagove dok sam ga koristio. Dakle, idi na Config -> Video (GS) -> Core GS Settings -> Speedhacks i prevuci VU Cycle Stealing skroz na desno (na trojku). Meni je donelo 10-ak FPS, verujem da će i tebi pomoći. Napominjem da mi međukoraci klizača (na kecu i dvojci) nisu primetno donosili poboljšanja. Tako da - odvrni ga do kraja i vidi šta se dešava. Takođe, korišćenje speedhack klizača sa leve strane (EE Cyclerate) nije doprinelo framerateu, pa sam ga vratio na nulu. Ali probaj, možda tebi pomogne.

S obzirom da imaš quad-core, isto pod odeljkom speedhacks, imaš opciju MTVU koja se preporučuje za 3+ jezgara, pa možeš i to da čekiraš.

Ja sam pogasio još i FXAA i slične "fensi" efekte u Config -> Video (GS) -> Plugin Settings.

Naravno, updateuj drajvere za grafičku. Ja sam na ubogu 4500MHD stavljao modovane drajvere što je solidno pomoglo.

Ako ništa od pomenutog ne pomogne - skoro svaka igra ima svoju temu na PCSX2 forumu i tamo možeš naći predloge za podešavanja za konkretnu igru.

Poslednja stvar - ako framerate pratiš pomoću samog PCSX2, odmah pored imaš ispisane vrednosti u procentima za EE i GS. EE je vezan za opterećenost CPU-a, dok je GS vezan za GPU. Tako da ako te interesuju ova zauzeća, možeš tako da ih pratiš, a možeš da instaliraš i zaseban program kao što je MSI Afterburner i njega podesiš da ti prikazuje ove vrednosti.

Sa srećom i javi šta si uradio.

Poslednja ispravka: Partybreaker (24.8.2014 u 15:06)
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2014, 22:11   #8
banertd
Član
 
Član od: 13.10.2011.
Lokacija: Popovic,Beograd,Srbija
Poruke: 61
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Koja konfiguracija za pcsx2

Nekako se namece zakljucak da ce ovaj emulator korektno na komjuterima sa Intel procesorima koji su inace superiorni u procesorskim zadacima.Sto se i pomije u samom uputstvu koje prati emulator.To se vidi i po rezultatima koje postize laptop iz prethodnog posta.Bilo bi zanimljivo saznati kakve su performanse postignute sa i5,i7 kofiguracijom to me vise interesuje nego kako da otklonim nedostatak za postojecoj.Ja nemam nista od Intela sem nekog Celerona LGA1155,ne znam da li uopste da se pokusavam na toj konfiguraciji.
Sto se tice podataka interesantno je kada dodje do pada fps-a padaju i ostale vrednosti.fps 36,6 EE 48% GS 31% VU 30%.Dok Core temp pokazuje CPU 60% tri jezgra,dok cetvro je 0% ili vrlo malo.Kada radi normalno 60fps EE 80% GS 74% VU 50%.jednako oprececenje sva 4 jezgra 50-85%Probao sam sa podesavanjem VU na maksimum ali tada radi problematicno,zaglavi se i ne reaguje vise na kontroler.
banertd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2014, 22:02   #9
banertd
Član
 
Član od: 13.10.2011.
Lokacija: Popovic,Beograd,Srbija
Poruke: 61
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Koja konfiguracija za pcsx2

Konacno je uspelo iznalazenje stabilnih podesavanja bez ikakve bravarije,tj fizickih komponenta,sa kojima radi jako lepo,stabilan fps.A graficki je i dalje bolje nego sa konzolom i TV-om,koji definitivno nisu za igranje.Mnogo bolje vidim od kada sam presao na PC.GT4 radi odlicno.GT3 pravi problem sa special route 5 i 11 ovo ispravlja ukljucenje opcije aggressive crc u hack konfiguraciji ali dovodi do srednje cestih (3-4 trke,pad,5-6,1pa,10) nestabilnosti i pada programa,mora save posle svake akcije inace se sve gubi u GT3.gubi se cak i deo igre sa autosave opcijom u GT4.Sve ostale vrednosti emulatora su na uobicajenim postavkama kakve se dobiju prilikom instalacije programa.
Interesantno bi bilo cuti rezultate ostalih.pozdrav
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	emulator 5.jpg
Viđeno:	34 puta
Veličina:	97,3 KB
ID:	50522   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	emulator 5a.jpg
Viđeno:	26 puta
Veličina:	94,6 KB
ID:	50523  

Poslednja ispravka: banertd (27.10.2014 u 22:10)
banertd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slaba konfiguracija - koja grafika? Palitreks ŠDK - Grafika 6 11.4.2013 2:25
Koja konfiguracija je bolja ? clickshaggy ŠDK - Osnovne komponente 8 1.11.2012 20:03
DDR2 memorija u maticnu koja podrzava ddr1? Dusan Maksimovic Osnovne komponente 2 12.7.2009 15:30
Koja konfiguracija za Canon HV30? Bokynen ŠDK - Osnovne komponente 0 6.4.2009 19:59
Koja je konfiguracija bolja? MiroslavNW Šta da kupim? 10 5.7.2007 23:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com