Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.1.2016, 19:57   #3781
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Avioni

Imam poprilicnu kolekciju maketa kuci, tako da shvatam odusevljenje
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2016, 22:10   #3782
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Avioni

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
@Rocker:
Pitanje za razmišljanje: ako sutra nam ograniče odlukom internet, da li treba da ćutimo jer nas nike ne čuje ili da se bunimo i o tome pišemo gde stgnemo da bi nas čuli?
Piši gde god to nije zabranjeno. Ako i tamo zabrane, a ti se izbori za svoje pravo da izneseš mišljenje. Zna se kako se u skladu sa Ustavom RS iskazuje mišljenje o bitnim pitanjima.
Nije da sam ja lično protiv priče koja bi većim delom zalazila u političke vode, ali takva su pravila foruma. Koliko god mislili da je to represivna mera, rasprave na tu temu nikada ne mogu da budu konstruktivne...a i sasvim su uzaludne, pa zato i nema smisla da ih vodimo ovde.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2016, 0:17   #3783
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Odgovor na najmanje bolan način: mi ovde imamo koncenzus da pominjemo politiku Nikolia koliko utiče na nabavku nečega, svako ima pravo na svoj stav i on je u pravu. Nema prozivanja. Nepisano pravilo ali ga se držimo. Nema da brineš. Znamo granicu.

@todos:

Ne vredi, fali ti radar. Pa komandni centar. Pa sistem PVO odbrane dotičnog. Pa oni mali zeleni čovečuljci kao pešadijska i oklopna zaštita. Avion i raketla ti malo .
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2016, 13:30   #3784
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Avioni

odmorite malo uz ovaj video. u videu se nalazi i intervju sa americkim pilotom.

...
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2016, 8:40   #3785
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Avioni

Pratim jedan avion na radaru na liniji NY-Tel-A ide oko 603kt ili 1120km. Tri sedmice su u pitanju nisam video ni jedan avion da ide preko 600kt.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2016, 19:12   #3786
Vlada68
Novi član
 
Član od: 28.8.2013.
Poruke: 0
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Avijacija je skupa igračka. Postoji modus da bude jeftinija ali nikako badava. kad sam sletao na Ciriški aerodrom video sam 4 F18 C, prelepe mašine. Kasnije sa doznao da imaju toga mnogo više i da se sve uglavnom nalazi po civilnim aerodromima, kažu da su siromašni i nemaju para za vojsku. A onda sam malo zakopao po toj vojsci, ljudi moji to je da se naježiš pa oni su naoružani do zuba. Ti pacifisti imaju 32 aparata F/A18C, za drugo nisam ni pitao !. Ljudi moji to je ozbiljna vatrena moć.

Da bi Srbija imala ozbiljno RV mora da ulaže u avione i infrastrukturu ali mora se opredeliti gde će nam biti oslonac. Sve te propagandne aktivnosti Rusije u smislu 'mi vama ne verujemo' su čisto ponižavanje naše države. Ili ne nam prodaju SU35 ili nek nam se skinu sa grbače, ovo je već postalo ozbiljno. Ako neće da nam prodaju S400 i SU lepo predjimo preko puta i gotova stvar.
Vlada68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2016, 19:19   #3787
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.194
Zahvalnice: 624
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
Vlada68 kaže: Pregled poruke
Ili ne nam prodaju SU35 ili nek nam se skinu sa grbače, ovo je već postalo ozbiljno. Ako neće da nam prodaju S400 i SU lepo predjimo preko puta i gotova stvar.
A od kojih para to da kupimo? Nismo u stanju ni da remontujemo ovo malo krša što imamo,a kamoli da razmišljamo o su35.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2016, 21:23   #3788
Vlada68
Novi član
 
Član od: 28.8.2013.
Poruke: 0
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Smile Re: Avioni

Citat:
malo blesav kaže: Pregled poruke
A od kojih para to da kupimo? Nismo u stanju ni da remontujemo ovo malo krša što imamo,a kamoli da razmišljamo o su35.
Druže, predpostavljam da delimo iste stavove prema našoj državi Srbiji, stavimo politiku sa strane mada je što se tiče nabavke složene borbene tehnike to skoro nemoguće, jasni ti je šta sam hteo da kažem da ne idem off.

MIG 35 je odličan lovac za naše potrebe ali nemojte zaboraviti da nema novih nabavki ovog aviona za Rusku vojsku, bar ne masovnih nabavki. Rusija prelazi na SU i to ne zbog frakcije unutar ruske armije koja je pobedila već zbog tehničko-tehnološke superiornosti Suhoj nad MIG mapo. fabrika Suhoja izgleda još malo pa kao Boing u nekim segmentima je i ravna sa njom. Avioni u Suhoju se više ne prave uz pomoć čekića i makaza za lim, to je sad jako moderna fabrika koja obiluje sa visokim tehnologijama izrade delova i sklopova, nije retko da su te tehnike čak i inovativne na polju tehnike. Znači to je jedan tehnološki inkubator.

Zašto je ovo važno? Primer: mi kupimo MIG35 a ruja zatvori fabriku za 5 godina, i šta onda? Održavanje će biti skupo kao da imamo najmodernije avione zapadnog porekla. A ako kupimo Suhoje onda će održavanje takodje biti skupo ali će uvek postojati mogućnost za nadogradnju i osavremenjavanje. Ova komponenta je bitnija nego sam avion. Suhoj nije jeftin kao što se misli on košta skoro kao avioni zapadnog porekla od nekih je i jeftiniji a bolji.

Inače ne treba zatvarati vrata zapadnoj tehnologiji samo zato što imamo pozitivna osećanja prema Rusiji, treba jako dobro razmisliti o mogućnosti za nabavku F18 ili nekog sličnog ekvivalenta. Zašto? Pa, možda bi se u tom slučaju neke stvari prema nama promenile i krenule u još boljem smeru. Nije to samo avion, to je visoka tehnologija, možemo ih kupitiuz uslov da mi proizvodimo neke delove za njega i na taj način osvojimo njihove tehnologije. Ne mora to biti motor, to i nije moguće ali neke druge komponente može. Time imamo neku korist od tog aviona i naravno dolazimo u posed tehnologija koje sami proizvodimo a koje ni u ludilu nikad nebi mogli sami. Ja mislim da bi Boig dao lep kredit za nabavku, eto odgovora gde su nam pare.

Nije tačno da novca nema , tačno je da je on potrošen na gluposti. Evo šta bi mi rekli da na osnovu naopakih intervencija centralne banke smo izgubili celu eskadrilu SU35 za samo jednu godinu. Ko ne plaća svoju vojsku plaća će tudju 5 puta skuplje.
Vlada68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2016, 0:28   #3789
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
Vlada68 kaže: Pregled poruke
Avijacija je skupa igračka. Postoji modus da bude jeftinija ali nikako badava. kad sam sletao na Ciriški aerodrom video sam 4 F18 C, prelepe mašine. Kasnije sa doznao da imaju toga mnogo više i da se sve uglavnom nalazi po civilnim aerodromima, kažu da su siromašni i nemaju para za vojsku. A onda sam malo zakopao po toj vojsci, ljudi moji to je da se naježiš pa oni su naoružani do zuba. Ti pacifisti imaju 32 aparata F/A18C, za drugo nisam ni pitao !. Ljudi moji to je ozbiljna vatrena moć.

Da bi Srbija imala ozbiljno RV mora da ulaže u avione i infrastrukturu ali mora se opredeliti gde će nam biti oslonac. Sve te propagandne aktivnosti Rusije u smislu 'mi vama ne verujemo' su čisto ponižavanje naše države. Ili ne nam prodaju SU35 ili nek nam se skinu sa grbače, ovo je već postalo ozbiljno. Ako neće da nam prodaju S400 i SU lepo predjimo preko puta i gotova stvar.
Nije problem u Rusima nego u nama....mi ne znamo na koju cemo stranu.....Nit imamo para (imamo ali te pare idu u privatne dzepove). Nisu Rusi ludi pa da nas jure da nam prodaju masine kada mi sami ne znamo sta hocemo. A to "lepo" prelazenje preko puta nije bas tako jednostavno niti je gotova stvar. Pogotovu sto se tice cene, uslovljavanja, uslova i jos gomile drugih stvari. Ne treba zatvarati vrata zapadu, ali to je jos skuplja investicija ( i verovatno jos manje isplativija)
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2016, 5:27   #3790
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Avioni

evo vijesti iz crne gore. prodaje se lovacka avijacija i ubuduce ce nebo cuvati lovci iz nato zemalja sa kojima se sklopi ugovor. ukratko prodaju se 4 G4 supergaleba i 3 utva75.

http://www.vijesti.me/vijesti/vlada-...tva-vcg-876536
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2016, 8:44   #3791
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Avioni

Bi naši kupili da smeju od amera? Mali smo mi da bi razumeli politiku na tom nivou. Usput smo i neopredeljeni. Volimo Rusiju ali bi živeli na zapadu.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2016, 19:33   #3792
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Pratim jedan avion na radaru na liniji NY-Tel-A ide oko 603kt ili 1120km. Tri sedmice su u pitanju nisam video ni jedan avion da ide preko 600kt.
Nista neobicno:



Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2016, 13:16   #3793
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Pad B737-800 u Rostovu


kao kamen...
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2016, 22:50   #3794
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Avioni

Fantastičan flightradar u 3D
Primer:
https://www.flightradar24.com/THY39J/94723a7/3d
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2016, 4:57   #3795
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Oni sa svakom novom verzijom sve vise stvari zakljucavaju. Vise se ne moze videti vetikalna brzina, ni squawk code, a history mode je redukovan na samo 7 prethodnih dana za besplatne korisnike.
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2016, 3:18   #3796
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Avioni

https://www.washingtonpost.com/news/...in-baltic-sea/

hahah opet donald cook, samo ovaj put na baltiku
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2016, 8:57   #3797
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Avioni

Auuu, kako nisko lete, postoji li radar koji identifikuje avion na par metara od površine mora?
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2016, 18:27   #3798
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Avioni

Citam danas na poslu u vestima i krstim se koliko su ti ljudi ludi. Samo cekam jednom kada bude vest "While trying to buzz a US destroyer a russian Jet crashed into it"
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2016, 21:54   #3799
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Citam danas na poslu u vestima i krstim se koliko su ti ljudi ludi. Samo cekam jednom kada bude vest "While trying to buzz a US destroyer a russian Jet crashed into it"
Nisu bas toliko nenormalni Ali najjaca mi je vest sto su sada ruski avioni ugrozili bezbednost, a ne americka ratna flota hiljadama kilometara od kuce tik uz rusku granicu
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2016, 12:50   #3800
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Svi radari na američim brodovima hvataju niskoleteće ciljeve ali .... Ali je ono poznato u kom grmu leži zeka. Maksimalno što mogu da zahvate za niskoleteće ciljeve, vezano za daljinu, je 30-35km, u uslovima bez ometanja pa sad neko nek preračuna koliko je to vremena za recimo jedan Su 24 pri brzini od recimo 700km/h. Vrlo kratko vreme reakcije. Inače, problem poznat i u kopnenim sistemima PVO. Da bi to rešili, u NATO se koristi AWACS.E, tu opet ima onaj zeka, pitanje na kojoj daljini je pomenuti u datom momentu jer opet, ima onih drugih gore koji vrlo rado ometaju i smetaju dotičnim ako priđu blizu granici pa je i tu pitanje koliko je efikasan. Sve u svemu, dok je sadašnja planeta Zemlja zakrivljena neće moći da se pomogne američkoj mornarici da sama sa broda reši problem koji ima i Rusi će i dalje da se igraju na malim visinama.Taktika napada sa malih visina je nešto što nikad neće omanuti. Ili ima minimum najveće šanse da uspe. Primer za to imaš u Foklandskom ratu kad su argetinski piloti napadali i pogađali britanske brodove nevođénim, glupim, gravitacionim bombama iz naleta na malim visinama.

@parablenta:

Kao isvaki avion namenjen dejstvima na malim visinama u napadima na zemaljske ciljeve, a to Su 24 i njegov naslednik Su 34 jesu, oni imalu veliki broj pomagala za let na malim visinama. Plus pilote trenirane da odrade posao na tim visinama. Tako da verovatnoća da se zakuca u brod je vrlo, vrlo mala. Podatak da se zakucao mogao bi da dobiješ za vreme rata i takav potez u ruskoj armiji ima i svoje ime: taran. Vezan je i za brodove kad rade takav manevar namenog udara u protivnika. Zadnje rešenje problema kad proceniš da ni tebi nema spasa. Dotle, u mirnodopskom igranju mačke i miša gde nema ispaljivanja raketa i pucanja iz topova, gde je namena pomenutog Su 24 da maltretira američke brodove i posade reda radi, imaćemo ovoga još da gledamo. Ameri će da potoše nešto više na antidepresive za posadu i kapetana (profit za njihove farmaceutikal kompanije i posadi posle lepo), rusi nešto više na votku posle uspešne demonstracije leta na malim visinama (njima tek lepo, ne koriste lekove, sve prirodno), mi ima da uživamo u pomenutim snimcima, win win za sve . Posao po običaju i na bazi traženih specifikacija.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
avijacija, avioni


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com