Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.11.2023, 18:07   #61
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Marvel's Spider-Man 2

Nisam siguran da li i koliko očigledno praćenje inclusivity fedova utiče na kvalitet igre. Neka sporedna misija da čekira inkluzivitet - jaka stvar, može čak biti zabavan predah bez obzira što je trend. Onda poružnjavanje lepih stripskih cica - jbg. glupo je i ne podržavam ali opet neće baš pokvariti igru, pod uslovom da je dobra na prvom mestu. Taj glavni zaplet i rasplet sa zamenom "glavnog spajdermena" ne mogu da kometarišem dok ne odigram i vidim koliko smisleno i kvalitetno je odrađeno. Naravno, ne sumnjam ni najmanje da je razlog ovaj opšti trend koji divlja na zapadu, ali proći će i to. Evo kako npr. Disney uči na teži način gde je granica dobrog ukusa. Tako će i game developeri pre ili kasnije.

Poslednja ispravka: Aibo (8.11.2023 u 18:20)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2023, 16:49   #62
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Marvel's Spider-Man 2

Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
Znaš kako, uglavnom se kritikuje to što se slabo šta menja, manjak kreativnosti, nedostatak spremnosti na rizik, a onda, ako se nešto proba sledi " e, nemoj ti meni tu mnogo da izmišljaš rupu na saksiji, zna se kako stvari stoje".
Ovo nema nikakve veze sa kreativnošću, kreativan je onaj što je napravio cocoon nakon što je radio na limbu i insideu, ne ona što je na osnovu materijala koji postoji već više od 50 godina, uspela da use*e stvar a da se pritom hvali kako je ovaj sadržaj napravljen za ovog ili onog.

Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
Ja volim Betmena i Brusa Vejna, ali ako bi neko napravio seriju/film/igru gde bi se na kvalitetan način dala neka alternativa i neko preuzeo njegov plašt, ne bih imao ništa protiv da to gledam/čitam.
Ja ga volim verovatno malo više od tebe, s obzirom da smatram da je Batman takav kakav jeste produkt nečije vizije, mašte, kreativnosti, čega god i kao takav ne bi trebao da se menja, već novi umenici treba da stvaraju svoje junake koji će narednih 70 godina da budu ono što je Batman bio prethodnih.Crn, beo, muško, žensko, nonbinary, gej, strejt, debeo, depresivan, anksiozan, da se dobro isplače pred svaki fajt, ovakav onakav, kakav god, nebitno, ali mesto ženskaroša, plejboja, filantropa, sredovečnog belog muškarca, patrijarhalno vaspitanog je zauzeto.Kada to menjaš menjaš da bi napravio u skladu sa današnjim pahuljicama, ne da bi napravio kvalitetnu priču o Batmanu.Eventualno drugi univerzum, pošto pravljenje novog univerzume i drugačijeg timeline-a nikad nije bilo lakše nego danas.Više nego dovoljan primer je 4 dela Batmana i poslednji vitezova Gotama.

Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
Isto kao što bih drage volje gledao Bonda koga tumači Idris Elba. Dobar glumac, gotivan mi je.
Ista priča.Siguran sam da bi Elba pokidao, ali kao neki 019 ili koji god broj da je slobodan tamo u službi.Neka krči sebi put, neka nam priča svoje avanture, a ne da nam sada crni glumac u istoj ulozi pokazuje kako je to trebalo da radi beli glumac.

Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
Tako i ovde, Insomniac ima neku svoju viziju, priču, nemam nikakav problem da Miles Morales preuzme ulogu Spidermana, jer sve do sada što sam odigrao, a to su evo tri igre, zaista su mi odlične i preporučio bi ih svima.
A da se žalim što je Peter dobio previše batina i da čitam teorije zavere šta je i kako funkcioniše spider sense i kako to da i pored toga Parker prima toliko udaraca... Mislim daj...
MM već jeste preuzeo ulogu SM-a samo u drugom univerzumu i ja ne mogu da pričam o ovoj igri ništa konkretno jer je nisam odigrao.Odigrao sam i SM-a i MM-a i znam kakav je prvi u odnosu na drugi.Znam iz kog razloga je napravljen drugi kao takav a ne neka proširena priča prvog.Ako se u ovom novom ide u pravcu koji je ovde i na drugim mestima kritikovan, znam i iz kog razloga je to urađeno.Ovaj tim treba da pravi i Wolverine-a, zar ne? Jedva čekam da vidim kako će se sve ove žene snaći u prenošenju ovakvog jednog sredovečnog belog muškarca u jedinice i nule.

Ja sam osoba sa oštećenim sluhom i kao takav nikad neću da pozdravim gluvonemu ili osobu sa oštećenim sluhom koja nema apsolutno nikakvu ulogu osim da se ja osećam bolje.

Sveopšta situacija nije uopšte tako naivna kakvom je vi predstavljate.Da li će i kada će proći ili će biti gore ne znate, jer se čovečanstvo do sada nikada nije susrelo sa trendom da ne postoje više muškarac i žena.

Jeste ovo forum o igrama ali nisam ja taj koji je oskrnavio te igre...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
dushke (9.11.2023), galebns (9.11.2023), Stenmark (10.11.2023)
Stara 10.11.2023, 1:12   #63
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Marvel's Spider-Man 2

^
To što nešto postoji 50 godina ( i više) ne znači da je kao takvo jedino ispravno i da neka vrsta promene neće doprineti još većem kvalitetu.

Taj Batman ti je najbolji primer, na šta je to ličilo 50-ih, 60--ih godina? Smejurija. Tek kasnije je promenama i podizanjem kvaliteta pisanja i razradom lika postignut taj nivo koji je doneo takvu i toliku popularnost i omogućio da traje sve ove silne godine.
Ja ga volim od malih nogu, ali nemam ništa protiv ako bi neko uneo malo novine i dašak svežeg vazduha, pogotovo ako je to kvalitetno urađeno.

Pa šta ako bi Elba imao 007?
Kakve veze ima broj i ime? Uništio bi franšizu?
Postoji neki univerzalni standard ko je i šta je James Bond? Kalup po kome ga prave? Koga briga ko glumi, ako je film dobar.

Neću da polemišem o igri koju nisi ni igrao, jer je besmisleno.
A ta gluvonema osoba u igri je sasvim dobar lik i simpatična. Meni je skroz kul što sam odigrao tu misiju koju ovde pljuju, jer je u pitanju predrasuda. Ništa više.

Možda nije tako naivno, ali nije ni tako gadno kako se na ovom forumu predstavlja.
I dodao bih, ako ne zna jedna strana (kao što si napisao), ne zna ni ova druga da li će ili neće biti bolje ili gore.

Na kraju, znam ko sam i šta sam, neće me poremetiti da li u igri ima osoba sa invaliditetom, transrodnih ili šta već. Meni to sigurno ne utiče na utisak o samoj igri.

I kad bi mnogi izvadili glavu, iz zna se već čega, videli bi da je Spiderman 2 odlična igra, a ne woke smeće.

E sad stvarno napuštam prostoriju.
Prijatno svima.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2023, 13:59   #64
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Marvel's Spider-Man 2

Sto vi botovi volite da spinujete sa gluvonemom osobom. Vecina ljudi koji hejtuju igru nema nikakav problem sa njom, niti ismeva hendikep. Vecinu boli tuki i za opcione misije gde postoji trans/lgbt reprezentacija - iako su pisane samo kao token jer su ih bukvalno isekli iz middle east verzije i niko ne zna da su postojale, sto znaci da su bile checkmark i nista drugo za licemerne developere.

Moji problemi, a i problemi vecine normalnih ljudi su druga, mnogo bitnija *****a:

3.) blatantna feministicka propaganda u izvesnoj borbi Pitera i SPOILERA, gde se lik celu borbu izvinjava sto spasava zivote!? Ovaj dijalog je cringe sve vreme i mislim da ga je pisala neka man-haterka ili upravljavo ostavljena zena. Ono samaranje lika od 100kg misica od strane dame od 45 je smesnije od toga sta su uradili sa Venomom. Poruznjavanje zenskih likova je sad vec smesno tako da mu to dodje ko neka parodija anyway.

2.) ocigledno pisanje Pitera kao nesposobnog i konstantno u potrebi za spasavanjem da bi Miles ispao bolji Spider-Man (ovo je potvrdio i pisac), sto je totalno u suprotnosti sa 10 godina iskustva i time da je ovaj Spajdi vec solirao Sinister Six a sada je nokautiran, u chokeholdu ili bukvalno SPOILER i spidey sense vise kao da ne postoji??

1.) prica prepuna nelogicnosti i propusta. Poslednja borba je Milesova iako lik nema nikakve emotivne konekcije sa negativcem i poznaju se 20 sekundi. Stvarno? Sta je sledece? Norman ga mrzi jer je crnac? Kraven je “hunter” ali kada njegova ekipa debila uhvati nekog, a on izvrsi egzekuciju nakon sto je vec prostudirao neprijatelja od glave do pete? 5 godina obecavaju original take sa Venomom i na kraju dobijemo goru, zbrzanu verziju vec postojece igre? Jos jedna prica sa fan favorite anti-herojem upropascena i zbrzana.

Ima tu jos milion stvari, kao sto su katastrofalne side misije kojima je payoff cutscene/teaser za DLC od 5 sekundi (jedini izuzetak su The Flame misije, kad neko odigra znace zasto). A da, glavni negativac koji zeli da unisti i ugasi minority muzej je, gle cuda, belac, i to belac koji se prvobitno predstavlja kao donator! Ma nije uopste virtue signaling, organski je napisana sporedna misija.

Igra je dobra dok ne zagrebes malo dublje ispod povrsine, a onda vidis koliko je trula iznutra. Prodala se vrhunski, zabavna je za igru (necu da lazem da nisam uzivao u gameplayu), ali ljudi sa razlogom pi*de na odredjene delove i narativ. Ja prvi je verovatno ne bih kupio da me marketing nije obmanuo sa Venomom i da nisam fan Spajdija, vec bih sacekao PC i plovio okeanom (ili uzeo second hand disc), a ima dosta takvih.

Overall, 8/10 samo zbog najboljeg combata i traversala ikad u nekoj superhero igri (do sad).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Poslednja ispravka: buraz (10.11.2023 u 14:16)
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2023, 1:18   #65
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Marvel's Spider-Man 2

Cudi me da im nije palo na pamet da Venom izabere tu gluvonemu osobu za svog domacina pa da ova moze i da cuje i da vidi po prvi put u svom zivotu i da na taj nacin ucine nesto i za osobe sa disabilitetom a i da na taj nacin naprave pricu interesantnijom. Kao sto u stripovima Venom napravi simbiozu sa Fles Tompsonom koji je invalid bez obe noge pa uz pomoc njega moze da hoda.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2023, 10:12   #66
Zli Zoe
Član
 
Član od: 29.7.2015.
Poruke: 340
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 133 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Marvel's Spider-Man 2

Haha za sta sam dobio ban, a posle mene citam desetak upisa o stvarima koji su zapravo spojleri.
Zli Zoe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2023, 14:01   #67
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.142
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Marvel's Spider-Man 2

Marvel’s Spider-Man 2 coming to PC in FY2025

Dosta informacija je procurelo od strane hakera ukljucujuci i ovo
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2023, 8:57   #68
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.142
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Marvel's Spider-Man 2

Citat:
Spider-Man 2 cost over $300 million and will need to sell 7.2 million copies at full price to break even, Layoffs likely coming to cut costs
A ljudi su mislili da su filmski budgeti van kontrole...
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Marvel's Guardians of the Galaxy m1aden Akcione igre 108 14.11.2022 11:20
Marvel's Spider-Man Vladimirus86 Konzole 44 3.6.2022 7:08
Marvel's Guardians of the Galaxy - The Telltale Series Exia Avanturističke igre 4 18.4.2017 9:46
Spider - The Video Game sloba89 Stare igre 0 8.8.2012 16:45
Lian Li Pitstop T1 Spider pharaon.92.bc Ostale komponente 0 13.8.2010 14:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com