Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.3.2007, 9:58   #1
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.633 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Ekologija

Molim moderatore sa dobrom voljom da podrze ovu temu jer ovaj forum koji se bavi tehnologijom to i zasluzuje.Dobro znate da se polako topimo u raznoraznom djubretu.Da nije dobrih ljudi koji sakupljaju metal i odpad koji moze da se naplati i reciklira,svaki nas pogled na predeo bi se fiksirao na propali sporet ili skoljku od isluzenog automobila.Voleo bih ovde da vidim fotografije sa takvim slikama,a i sa primerima kako neki lep predeo treba da izgleda.Znam sigurno da ovde ima dosta forumasa koji zive u inostranstvu,i jako bi lepo bilo da kazu svoja iskustva iz tih drzava.Cak i ako su napravili neki prekrsaj i platili kaznu.To bi bio lep primer za nas ovde.Takodje bi dobro dosao,neki predlog koji bi nama nesto znacio,i pomogao da se iscupamo iz ove bede.

Ajde dajta misljenja i predloge na ovu temu,znam da nam je svima tesko od toga,a mozda smo i apaticni postali.

Poslednja ispravka: oluja (22.3.2007 u 19:52) Razlog: spojene dve poruke
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2007, 19:44   #2
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Ekologija

Da ima djubreta to stoji, stvarno je uzas, kad vidim da lik i pored natpisa na kome pise "ne bacaj sut", on baca. Strasno! U EU bi popio kaznu samo tako. A i da postoje neki nadlezni organi, pa da se njima prijavljuje sve to, rado bih prijavio mnogo likova.

Jedna nam je planeta Zemlja, sta cemo kad je zagadimo do te mere, da se vise ne moze ziveti na njoj?! A to vreme je vrlo blizu...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2007, 21:37   #3
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.633 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Ekologija

vrlo sam se obradovao kad sam cuo da su opstinari iz nama drage Topole donele zakon o ekologiji ,gde su kazne od 2000 do 500000.Neka udaraju po novcaniku i bice nam svima bolje.Kazu kod njih se usijao telefon od cinkarenja,koje fakticki jedino podrzavam.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 1:46   #4
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Ekologija

Kod nas su uveli i komunalnu policiju, koju uzgred još niko nije nigdje ni vidio
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 1:57   #5
Renee
Banned
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Forum Sveta Kompjutera
Poruke: 871
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 123 puta na 88 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Renee
Određen forumom Re: Ekologija

Kod nas ovde se bace smeće na sve strane. Otpada ima na svaki kilometar.
Ova država je propalitet teški.
Na ulici stalno smeća...
Renee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 2:08   #6
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Ekologija

Kod nas ima dosta znakova "Ne bacati smeće". Tu su uglavnom stvorene deponije oki njih
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 3:12   #7
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Ekologija

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Kod nas su uveli i komunalnu policiju, koju uzgred još niko nije nigdje ni vidio
Nisam uopšte čuo o tome (ako si mislio na teritoriji Crne Gore) niti sam ih video...

Budva je nešto čistija ali ipak zna da se naiđe na mnogo smeća na malom prostoru. Prilažem jednu zanimljivu sliku (u Budvi slikano). Dobro je da su se setili posle ne znam ni ja koliko godina da pomere ovaj čamac.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	2406.jpg
Viđeno:	63 puta
Veličina:	73,1 KB
ID:	7281  
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 4:04   #8
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: Ekologija

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Ajde dajta misljenja i predloge na ovu temu,znam da nam je svima tesko od toga,a mozda smo i apaticni postali.
E moram da prokomentarišem jednu veoma čudnu stvar kod našeg naroda, a to je da mnogo voli da priča Šta će se desiti ako damo mišljenja ili predloge? Nešto će se promeniti možda? Čisto sumnjam...
Podržavam svaku priču ako urodi plodom, ali beskrajna razmena mišljenja i žalbe na okolinu bez konkretnog rešenja problema su ništa više nego još jedna pričica...
Kao prvo, za zaštitu okoline je potrebna jedna "sitnica" koja se naziva kultura, a ona između ostalog podrazumeva (ne)pljuvanje po ulici, ne bacanje papira po ulici, ne bacanje otpada u potoke, reke, jezera, ne ubijanje rečnih riba dinamitom, ne stvaranje deponija na svakoj krivini u novoizdgrađenom naselju, reciklažu otpada, itd... Ne znam kakva je situacija u npr. okolnim državama, ali koliko mogu da vidim, u Srbiji je ekološka kultura blagi užas... Živela sam u Čačku, u prilično uređenom i lepo delu grada... gde se pretprošle godine dogodila takva poplava, da su ljudima u celom naselju plivale stvari po kućama... I to sve zbog komšije koji je bacio mrtvu svinju u šahtu... Baš lepo Naravno, komšija nije odgovarao za štetu, jer je dobar prijatelj sa predsednikom mesne zajednice, koji ima vezu kod nekog drugog predsednika, koji je to zataškao i nikom ništa... Verujem da su ovakve stvari, ako ne svakodnevna, onda bar sedmična pojava u Srbiji... Možda kad bi bilo više kontejnera, možda kad bi zaposlili više radnika u komunalnim ustanovama, možda kad bi se uvele paprene kazne za stvaranje divljih deponija, možda... možda bi se nešto promenilo... Možda kad bi mediji počeli sa agresivnom reklamnom kampanjom, jasnom za sve slojeve društva, apelima, nagradnim igrama, ima dosta načina da se narod dovede u red... U Srbiji se može osetiti smrad đubreta na svakih 3 kilometra, ako ne i manje...
Nedavno sam čitala u "Blicu" čini mi se, o bračnom paru koji je deponiju pretvorio u igralište za decu... Svojevoljno su čistili godinu dana, dok su im se komšije rugale, podsmevale i nazivale ih "komunalcima"... Toliko o mentalitetu, poštovanju tuđeg rada i kulturi našeg naroda... tako da, ili da čekamo da nam se mentalitet promeni (za šta je potrebno možda nekih 100 godina dok dođu nove generacije na red), ili da se uvedu najstrožije kazne za takve stvari kako to u normalnim državama i biva.
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 4:04   #9
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: Ekologija

Citat:
todos kaže:
vrlo sam se obradovao kad sam cuo da su opstinari iz nama drage Topole donele zakon o ekologiji ,gde su kazne od 2000 do 500000.Neka udaraju po novcaniku i bice nam svima bolje.Kazu kod njih se usijao telefon od cinkarenja,koje fakticki jedino podrzavam.
Male su to pare... 100 000 dinara kazna je realna suma. Ako ne može odmah da plati, onda u ratama. Ako neće ni u ratama, u zatvor. I kad tako prevaspitaju jednog, komšija će da se zapita da li da to uradi sledeći put. Jadno je što u ovoj sirotinji mora tako da se radi, ali nažalost da bi se dobio rezultat u situacijama koje su veoma kritične, a narod ne shvata ozbiljnost tih stvari, mislim da bi to bio jedini način... Što se tiče telefona za cinkarenje, svakome nagrada 500 dinara i svima super... Nažalost...
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 7:40   #10
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Ekologija

Citat:
vrlo sam se obradovao kad sam cuo da su opstinari iz nama drage Topole donele zakon o ekologiji ,gde su kazne od 2000 do 500000.
Nije dovoljno samo da se donese zakon. Potrebno je da se taj zakon primeni u praksi, inače ne isti ne vredi ništa. To je inače glavni problem ove države... zakoni postoje, ali se jako retko primenjuju u praksi. Ilustracije radi, pre 3-4 godine su doneti rigorozni zakoni za pirateriju, a eno pun grad tezgi gde se prodaju razni diskovi... muzika, filmovi, igre... policija tuda prolazi i nikom ništa. Tako je i sa tim zakonima o ekologiji... nije bitno da li je kazna 2.000 ili 200.000 dinara, jer i 2.000 je težak udarac po džepu za prosečnog Srbina... već je bitno da se takav zakon primeni u praksi i da nema izuzetaka i gledanja kroz prste... Pljuneš na ulici, pap 2.000, baciš papirić, pap 2.000... za vrlo kratko vreme bi svako pazio šta radi, jer se nikome ne daje 2.000 dinara samo zato što je bacio papirić koji je mogao da stavi u džep dok ne naiđe na kantu ili kontejner.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 9:40   #11
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Ekologija

Citat:
hacker_aca kaže: Pregled poruke
Nisam uopšte čuo o tome (ako si mislio na teritoriji Crne Gore) niti sam ih video...
to se odnosi samo na PV, opština je donijela tu odluku. Nema, baš opštine imaju široka ovlašćenja
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 12:23   #12
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Ekologija

Sve ovo što ste naveli je dečija igra u odnosu na horor koji se dešava u Pančevu. (a imamo mnogo sličnih primera) Tamo se truje čitav grad i nikom ništa.
Čuo sam od jednog profesora da je procena troškova koji nastaju kao posledica lečenja svih bolesti uzrokovanim zagađenjem za samo godinu dana drastično veća od iznosa sredstava potrebnih za ugradnju neophodnih filtera. Da ne govrimo o posledicama po ljude i sve patnje koje idu uz to.

I ko se buni? Izađe 20-ak ljudi na ulice i to je sve! Na zapadu bi za to rulja silovala kompletno rukovodstvo fabrike zajedno sa vladom!!!

Ali zato se npr. zbog otkupne cene maline ili svinja blokiraju ulice. Cccc!
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 14:20   #13
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.633 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Ekologija

Ovako,kazne su realne,mislim njihova cena.Zakon je na mestu,jednostavno samo treba da pocne da se primenjuje.Posto kod nas se sve radi vrlo sporo,to je opste poznato,mislim da je grad Topola uzeta kao prvi primer,na kome ce ostali da uce.Polako ce to prelaziti na vece gradove.Kad sve konacno zahvati,onda ce postepeno verovatno uvoditi jos strozije(Banje,zabranjene zone,centri gradova...).A sto se tice cinkarenja za 500 din.OK uzecu tih 500 din.Poruka za Imzadi Cacak nikad nije bio cist grad,radim u firmi koja o tome misli.A ta firma u kojoj radim nikad vise nije radila i nikad vise grad nije bio prljaviji.Sto se periferije tice obilazim oko 3km Zapadne Morave(izvodim kerove u setnju),Mogu da ti posaljem ogromnu kolekciju fotografija sa divljim deponijama.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 14:52   #14
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Ekologija

Citat:
Nemesis kaže: Pregled poruke
Sve ovo što ste naveli je dečija igra u odnosu na horor koji se dešava u Pančevu. (a imamo mnogo sličnih primera) Tamo se truje čitav grad i nikom ništa.
Čuo sam od jednog profesora da je procena troškova koji nastaju kao posledica lečenja svih bolesti uzrokovanim zagađenjem za samo godinu dana drastično veća od iznosa sredstava potrebnih za ugradnju neophodnih filtera. Da ne govrimo o posledicama po ljude i sve patnje koje idu uz to.

I ko se buni? Izađe 20-ak ljudi na ulice i to je sve! Na zapadu bi za to rulja silovala kompletno rukovodstvo fabrike zajedno sa vladom!!!

Ali zato se npr. zbog otkupne cene maline ili svinja blokiraju ulice. Cccc!
Uf, ni kod nas u PV nije puno bolja situacija, naročito od skora od kada se je zatvorio poslednji put vijetra ka gradu. Znači, PV su u dubljoj kotlini, termoelektrana koja snadbjeva pola CG rradi takozvanim "prljavim ruskim metodom" i haos pravi. A ovi iz rudnika, neki mozak je svojevremeno maznuo pare prilikom kupovine trake, tako da sad jalovina, odnosno laporac ide iz kotline trakom na brdo, pa kad dune vijetar... Kakvih mozgova imamo. Magla nam je ujutru oko 200 dana u godini. Prljavi snijeg i da ne pominjem, a bolesti pluća su najveće u okolini. A tek, kad se upale ložišta, kontenjeri, kotlarnice... Kad čovjek ode negdje pa kad se vraća to je nevjerovatan smrad i dim koji ga dočeka. ali ipak smo se privikli. A od filtera ništa
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2007, 18:19   #15
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.633 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Ekologija

Juce je bio dan EKologije tacnije 06.06.2007.Evo par fotografija.Dubak gde mu nije mesto,i djubre na privremenom mestu-nadam se.A o trecoj nikakav komentar.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Dubak.JPG
Viđeno:	37 puta
Veličina:	97,5 KB
ID:	8451   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Djubre.JPG
Viđeno:	42 puta
Veličina:	91,2 KB
ID:	8452   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Cvece.JPG
Viđeno:	33 puta
Veličina:	97,7 KB
ID:	8454  
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2007, 18:51   #16
Atena Palada
Član
 
Član od: 24.3.2007.
Poruke: 62
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Ekologija

znachi no comment, ne razumem kako ljude nije sramota da bacaju djubre ili parkiraju chamce kad im lepo stoji znak
Atena Palada je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2007, 1:42   #17
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Ekologija

Citat:
Atena Palada kaže: Pregled poruke
znachi no comment, ne razumem kako ljude nije sramota da bacaju djubre ili parkiraju chamce kad im lepo stoji znak
Ja nisam mogao da shavtim Javno Komunalno kad je smeće izvozila na izlaz grada moga...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2007, 1:46   #18
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Ekologija

Citat:
hacker_aca kaže: Pregled poruke
Nisam uopšte čuo o tome (ako si mislio na teritoriji Crne Gore) niti sam ih video...

Budva je nešto čistija ali ipak zna da se naiđe na mnogo smeća na malom prostoru. Prilažem jednu zanimljivu sliku (u Budvi slikano). Dobro je da su se setili posle ne znam ni ja koliko godina da pomere ovaj čamac.
Hahaha, video sam ovo u Budvi
Slikao sam i ja ali sam izgubio sliku.
Genijalno
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2008, 17:08   #19
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: Ekologija

Da izvučem i ovu temu iz mrtvih...

Ne znam koliko pratite dešavanja u oblasti energetike, ali u toku je borba za, uslovno rečeno, novi nuklearni imperijalizam. Pod ovime mislim na upotrebu nuklearne energije u mirnodopske svrhe. Da ne ulazim u neke dublje analize globalne geopolitičke situacije i interesa vođa diljem sveta, ograničiću se samo na pitanje nuklearnih elektrana.
Uzevši u obzir cenu nafte i gasa, procenjene zalihe istih, kao i investicije koje su potrebne za dalja istraživanja i potencijalnu eksploataciju, investicije u ekološku zaštitu (smanjenje emisija CO2), došlo se do prećutnog zaključka da je nuklearna energetika budućnost... Jeftinija budućnost, u svakom slučaju. Tehnologija je, tvrde stručnjaci, veoma uznapredovala, tako da su i nuklearke sad "bezbedne." Primer za istinost ove tvrdnje možemo videti, recimo, u Francuskoj (jednoj od zemlji sa najviše nuklearki), gde je samo u poslednje dve nedelje bilo više primera curenja na nuklearnim reaktorima i kontaminacije.
Naravno, nešto se mora učiniti; ne možemo ostati bez struje... Ako je nuklearna energetika rešenje, pitanje je kolike su zalihe uranijuma i šta kad i njih nestane?
Italijani su nedavno najavili da planiraju da izgrade jednu nuklearku u Albaniji. Trenutno se na nivou same Italije vode žestoke rasprave na ovu temu, sa neizvesnim ishodom. Ne znam za vas, ali mene baš ne raduje da dobijem još jednu nuklearku u komšiluku... Šta vi mislite o tome?
Ulmawen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2008, 17:14   #20
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Ekologija

Nuklearka u Albaniji?
Nadam se da ce se ograniciti na italijansku radnu snagu...

Za Srbiju i dalje ne treba da se brinemo, koliko ja znam, ovde je na snazi moratorijum o izgradnji nuklearnih postrojenja.
Mada, kako cene nafte i gasa budu nastavljale da rastu, tako ce rasti i cena elektricne energije, sto ce na kraju prisiliti vlast da skinu moratorijum sa snage i pokrenu izgradnju nekoliko nuklearnih centrala.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com