Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.10.2009, 14:55   #1
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Pitanje oko instalacije napajanja na komp i oko "vazdusnog tunela"

Elem razlog sto postavljam ovu temu jeste sto uskoro kupujem http://www.chieftec.eu/index.php?opt...id=319&lang=EN
i planiram sam da ga ugradim u racunar.



E sada zanima me jel postoji neka sema vezano za " cable management " tj oko onih silnih zica i konektora gde ide koji itd ??Verujem da cu dobiti uput -stvo kad ga budem uzeo ali ipak saveti iz prve ruke nece da mi skode

A drugo pitanje je vezano za ( nadam se da sam pogodio termin ) Vazdusni tunel .

Neki kazu da je bolje da se drzi otvoreno kuciste zbog pregrejavanja,bolja ventilacija itd ,dok elem drugi govore kako to ne valja i kako se prasina tako brze skuplja na komponente (posebno ako je spusteno na podu) !!

Zanima me sta vi mislite o tome,jer moje iskustvo mi govori da je bolje drzati kuciste otvoreno.Logikom razmisljano ima smisla drzati otvoreno jer je veca ventilacija posebno zbog temperature leti,a sa druge strane hmm
istina je da se vise prasine sakuplja tako kad se ne zatvori kuciste..


Ljudi sta velite o svemu ovome ?!
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2009, 15:11   #2
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Pitanje oko instalacije napajanja na komp i oko "vazdusnog tunela"

Ima tema
http://www.sk.co.yu/forum/showthread...ble+management

Sto se tice kucista... ja drzim otvoreno(sa obe strane). Da se skuplja prasina, skuplja se, ali ja ga redovno cistim. Ako imas kuciste sa filtrima za prasinu onda ga bolje zatvori, meni usisava prasinu i ovako i onako... iako Briza kobajagi ima neke filtere.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2009, 16:13   #3
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Pitanje oko instalacije napajanja na komp i oko "vazdusnog tunela"

Citat:
Mickie kaže: Pregled poruke
Ima tema
http://www.sk.co.yu/forum/showthread...ble+management

Sto se tice kucista... ja drzim otvoreno(sa obe strane). Da se skuplja prasina, skuplja se, ali ja ga redovno cistim. Ako imas kuciste sa filtrima za prasinu onda ga bolje zatvori, meni usisava prasinu i ovako i onako... iako Briza kobajagi ima neke filtere.
Gledam sam taj post ali to je sredjivanje kablova da se ne vide itd, a mene zanima jel postoji neka sema gde koji kabal ide u koju komponentu od napajanja !!
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2009, 16:25   #4
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Pitanje oko instalacije napajanja na komp i oko "vazdusnog tunela"

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Gledam sam taj post ali to je sredjivanje kablova da se ne vide itd, a mene zanima jel postoji neka sema gde koji kabal ide u koju komponentu od napajanja !!
Konektori su napravljeni tako da ne možeš pogrešno da ih spojiš. Sve imaš detaljno objašnjeno u uputstvu od napajanja, ili u uputstvima od svake komponente pojedinačno (matična ploča, procesor, grafička, HDD, CD...).
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2009, 17:03   #5
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Pitanje oko instalacije napajanja na komp i oko "vazdusnog tunela"

Citat:
Chivan kaže: Pregled poruke
Konektori su napravljeni tako da ne možeš pogrešno da ih spojiš. Sve imaš detaljno objašnjeno u uputstvu od napajanja, ili u uputstvima od svake komponente pojedinačno (matična ploča, procesor, grafička, HDD, CD...).
Thnx
A misljenje o vazdusnom tunelu ?
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2009, 17:15   #6
VlaK
Član
 
Član od: 25.3.2007.
Lokacija: Ravangrad
Poruke: 358
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 91 puta na 60 poruka
Određen forumom Re: Pitanje oko instalacije napajanja na komp i oko "vazdusnog tunela"

Imao sam ja taj vazdušni tunel (i sad ga imam i to 2 komada u garaži), montiran na procesor. Ako misliš na onu plastičnu cevku koja ide na vent od procesora pa do stranice na kućištu. Služi da uvlači vazduh spolja koji nije zagrejan i onda sa njime da hladi procesor. Naravno moraš imati rupe na bočnoj strani kućišta. Meni je taj tunel spustio temperaturu na Bartonu 2500 za nekih 2-3 stepena, dok je sniženje temperature bez tunela ali sa otvorenim kućištem bilo 7-8 stepeni. Temperature sobe je bila oko 25-6 stepeni. Na ovom sada kompu iz profila i kućištem briza mi je taj tunel povećao temperaturu procesora pa sam ga skinuo. Kontam da je to zbog toga što kućište ima neke kao filtere, pa oni otežavaju dotok tog spoljnog vazduha. Posle sam kupio i drugi kuler za procesor na kome se to ne može montirati.
Sve u svemu, iz mog iskustva ništa naročito. Jedino da taj tunel produžiš sa spoljne strane kućišta, pa onda ili napolje kroz prozor ili u frižider, u zavisnosti od godišnjeg doba...
VlaK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2009, 18:41   #7
jare25
Član
 
Član od: 9.3.2009.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 164
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku jare25
Određen forumom Re: Pitanje oko instalacije napajanja na komp i oko "vazdusnog tunela"

chini mi se da ne misli na fizichki "vazdushni tunel", nego na postavljanje ventova koji bi napravili najbolji odnos ulaza/izlaza vaduha u/iz kucishta radi najboljeg protoka vazduha (hladjenja). nisam siguran gdje je, al sam siguran da sam o tome chitao u nekom od postova.
jare25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2009, 18:53   #8
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Pitanje oko instalacije napajanja na komp i oko "vazdusnog tunela"

Citat:
jare25 kaže: Pregled poruke
chini mi se da ne misli na fizichki "vazdushni tunel", nego na postavljanje ventova koji bi napravili najbolji odnos ulaza/izlaza vaduha u/iz kucishta radi najboljeg protoka vazduha (hladjenja). nisam siguran gdje je, al sam siguran da sam o tome chitao u nekom od postova.
Da izgleda da ja nisam potrefio taj pojam .
Mislio sam na strujanje vazduha kroz kuciste
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2009, 19:14   #9
VlaK
Član
 
Član od: 25.3.2007.
Lokacija: Ravangrad
Poruke: 358
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 91 puta na 60 poruka
Određen forumom Re: Pitanje oko instalacije napajanja na komp i oko "vazdusnog tunela"

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Da izgleda da ja nisam potrefio taj pojam .
Mislio sam na strujanje vazduha kroz kuciste
Eh, onda sam se džaba raspisao. A o tome što si mislio najbolje da sam probaš različite kombinacije veličina i položaja kulera, pa da vidiš šta tebi najbolje radi posao. Neke opšte smernice su da: jedan kuler od napred koji ubacije vazduh preko hardova, jedan sa strane koji duva prema procesoru, jedan od nazad ili od gore koji izbacuje vazduh iz kućišta. Pa ti vidi koja ti kombinacija ovog daje najbolje rezultate. Ja sam imao jedan kuler od napred, jedan od gore i jedan od nazad, i kada sam skinuo onaj od gore i od nazad ništa se nije promenilo, što se temperature tiče, a dobio sam tiše kućište.
200 poruka hehehe
VlaK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2009, 19:14   #10
jare25
Član
 
Član od: 9.3.2009.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 164
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku jare25
Određen forumom Re: Pitanje oko instalacije napajanja na komp i oko "vazdusnog tunela"

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Da izgleda da ja nisam potrefio taj pojam .
Mislio sam na strujanje vazduha kroz kuciste
Ma zovi ga kako ocesh. Bitno je da hladi!

Razumijem te skroz. Ja sam prije mjesec-dva pocheo aktivno da pratim ovaj forum i jedna od stvari koje su mi zapale za oko je upravo to strujanje vazduha. Sad mi je kucishte svo izrezano i nagrdjeno, al su mi temperature super!
Kupio sam 2 TT 12 cm i jedan postavio na prednju masku, jedan sam postavio odozgo (izbushio rupu normalno) oba da ubacaju, pozadi stavio jedan kuler od starog CPU-a da izbacuje vazduh. E sad odje ima 100 ljudi, pa cesh tako imat oko 69 razlichitih mishljenja. Najbolje ti je da sam to isprobash. Nije neka velika filozofija. Pogledaj malo po forumu o modovanju (dobicesh dobrih ideja), o spajanju venta na plochu i napajanje i nemash frke. Ljepshe ce ti bit tvoje izbusheno no novo kucishte da kupish.
jare25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2009, 17:34   #11
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Pitanje oko instalacije napajanja na komp i oko "vazdusnog tunela"

Против прашине добро ће послужити женска холахопка(или како се већ каже). Провјерено. :d
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Counter Strike FAQ, Serveri, Troubleshooting Sale013 Mrežne igre 93 24.4.2020 15:26
Problem prilikom povezivanja TV-a na komp... Razial Video/TV softver 3 14.4.2009 22:24
Snimanje sa TV-a na komp k.o.l.e. Grafika 8 31.3.2009 10:58
problem sa SBB-om, postavljanje kablova na krovu, tehnicko pitanje djekicen Komunikacioni uređaji i umrežavanje 8 6.4.2008 17:08
Pitanje: Komp mi je u mrezi koja preko rutera ide na net ... radekg Mrežne igre 2 29.12.2006 9:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com