Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.12.2014, 12:13   #1
DylaN
Veteran
 
Član od: 25.12.2009.
Lokacija: Behind you
Poruke: 907
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 298 puta na 156 poruka
Određen forumom IT Akademija?

Koliko se isplati upisivati? Ima li neko neka iskustva? Zanima me Mobile Development Department.
DylaN je offline  
Stara 9.5.2015, 0:46   #2
Vinduril
Novi član
 
Član od: 20.1.2015.
Poruke: 4
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: IT Akademija?

Citat:
DylaN kaže: Pregled poruke
Koliko se isplati upisivati? Ima li neko neka iskustva? Zanima me Mobile Development Department.
Pridružujem se pitanju, kakva su iskustva, da li se dobija upotrebljivo znanje i da li se vrednuje papir koji se dobija za ovo školovanje?
Vinduril je offline  
Stara 9.5.2015, 12:32   #3
brano88
Član
 
Član od: 1.7.2014.
Lokacija: Bijeljina
Poruke: 228
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 59 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: IT Akademija?

Sve je do tebe. Ja nikada u zivotu nisam isao ni na jedan kurs programiranja. Isao sam na fakultet, da. Da li sam i sam zelio da pohadjam neki kurs programiranja? Jesam!
Danas radim u manjoj kompaniji kao programer Java web aplikacija (upravo ono sto sam oduvijek zelio) zahvaljujuci svojoj predanosti a ne nekom kursu.

Citat:
da li se dobija upotrebljivo znanje
Zavisi od predavaca i sadrzaja kursa. I naravno, od samog tebe.

"Papir" ne skodi, ali u ovoj profesiji se trazi znanje.

Poslednja ispravka: brano88 (9.5.2015 u 12:40)
brano88 je offline  
Stara 22.5.2015, 23:49   #4
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: IT Akademija?

Ja lično nisam imao iskustva sa pomenutom ali imam drugara koji je imao.

Išao je na Web Dev (učili html, php, mysql).

E sad, kada je krenuo veze nije imao sa računarima, a kad je završio bio je u stanju da napravi neki pristojan sajt iz 99e recimo... Dosta statičkih komponenti bez nekog jsa i slično. Što je opet za čoveka koji pre tog kursa nije znao apsolutno ništa, prilično impresivno, dok opet po meni znanje koje je stekao nije bilo zadovoljavajuće, bar ne po mom mišljenju.

Kao što reče brano88, ti moraš da se unapređuješ i da radiš konstantno na sebi, što u okviru ovog kursa, što van njega. Kako za vreme tako i posle njega. Oni će ti u principu pružiti osnovu i eventualno predavače koje možeš da pitaš za nešto naprednije ukoliko brzo savladaš osnovu. Sve dalje od toga moraš sam.
Teva je offline  
Stara 3.6.2015, 18:18   #5
crni.
Novi član
 
Član od: 16.3.2012.
Lokacija: lesnica
Poruke: 8
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Thumbs up Re: IT Akademija?

Ja trenutno idem na kurs Microsoft development kad sam krenuo minimalno znanje sam imao recimo da sam bio napredniji od ostalih prvih 15 dana. Ko hoce ima vremena i novca sa skolarinu nece pogresiti.
Ali nemojte ocekivati da budete programer i zaradite milione pogotovo ako ste pocetnik koliko se u skoli predaje duplo vise mora kuci da se to vezba ali da moze da se nauci moze. I to odlicno i dobijes lepu osnovu za samostalno usavrsavanje po zavrsetku skole
crni. je offline  
Stara 4.6.2015, 5:14   #6
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: IT Akademija?

Realno, kursevi kao ovi mogu samo da vam daju solidnu osnovu, da se upoznate sa osnovama nekih tehnologija, delimično savladate pojedine alate, skontate sintaksu par jezika, proučite osnovne algoritme... Ali ne mnogo dalje od toga. To što ćete tamo platiti (umetni trocifreni broj ovde) eura možete i da naučite sami sa 3-4 kvalitetne knjige i mnooooogo vežbanja kod kuće.

Naravno, to je individualno. Mnogima je lakše kada vas neko "motiviše" na rad i pomaže u savladavanju gradiva ali s obzirom na to da su ovi kursevi skupi dobro treba razmotriti da li se isplati dati toliki novac nekome da vam pomogne da sagradite temelj a da zatim ostatak kuće svejedno morate da gradite sami.
doctor je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Delluci (5.6.2015), Reloader (1.8.2016)
Stara 17.10.2015, 0:08   #7
user928
Član
 
Član od: 13.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 184
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: IT Akademija?

Ja sam upisao web dev. kurs platio lepo sve rate, isao sam online i nisam nista zivo naucio odatle, bacene pare, sve sto sam naucio bilo je u firmi gde sam poceo da radim i onda kad krene realno cimanje, rokovi tek se onda trazi po netu, cimajy drugari, kolege i tako se po meni jedino nauci
user928 je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku user928 na korisnoj poruci:
brano88 (18.7.2016), Todors (17.10.2015)
Stara 18.7.2016, 14:35   #8
Kishobran
Član
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd 2142
Poruke: 101
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: IT Akademija?

Ne znam za mobile development, ali uopsteno mogu reci da je IT akademija solidna za totalne pocetnike. Ako si totalni laik u toj zeljenoj oblasti i fali ti samo-dsicipline, onda ovo moze da ti bude dobra polazna tacka. Pare koje im das, kao i zadaci i testovi sa rokovima mogu da ti budu motivacija, ali u svakom slucaju ces morati da se iscimas ako hoces nesto da naucis, nece ti oni uploadovati znanje u mozak samo zato sto si pljunuo kes. Ima da se uci i iziskuje dosta vremena.

Medjutim ako imas vec neko predznanje i/ili posao pa si mislio da onako casual pohadjas neki kurs, onda bolje potrazi nesto drugo.
Kishobran je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoć za izbor fakulteta 6am3 Fana71c Opšta kultura 705 1.4.2019 17:23
IT akademija programiranje.. ainspiration Programiranje 7 21.6.2014 12:04
Microsoft Virtual Akademija za sve Free analayzer Programiranje 0 14.9.2013 22:57
Akademija... steve89 Fotografija 3 29.1.2008 17:39
Akademija (mnogo slika!) kinteC Fotografija 9 5.11.2007 21:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com