Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Modovi

Modovi Budite jedinstveni - modifikujte svoj računar

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.5.2011, 12:20   #101
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Vodena hlađenja

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Daleko je to ispod proseka. Moja pumpa npr. troši preko 20W (1,8A), a ima ih i dosta jačih. Zapravo, teško da ima uopšte pumpe koja troši manje od 7W, a to su najslabiji modeli.
Tek sad videh ovaj tvoj post. Stvarno sam lupio glupost.
Pa moja P400 trosi 10.8W (900mA).

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Pojma nemam šta koju bi gumu mogao da iskoristiš...bolje da ti ne kažem šta sam ja iskorisio. Ako ništa, probaj da izoluješ kavez od ostatka kućišta, a pumpu ušrafi direktno za kavez. Valjda je takva kombinacija izvodljiva?
Kavez za optiku je zanitovan za HDD kavez tako da ne znam kako bih mogao samo kavez da izolujem. Problem je u tome sto ja tu imam 6x5.25" mesta za optiku a busilica je bas poveca pa ne znam da li cu uspeti da je uglavim kako bih mogao probusiti rupe.

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
Što se izolacije od vibracija tiče može da iskoristiš ovu samolepljivu traku.



Sa jedne stane je samolepljiva tako da lako može da se pričvrsti debljine je oko 2-3mm. Nemam pojma kako se traka zove ima da se nabavi po bolje snabdevenim farbarama. 1m košta oko 200 dinara.
Ja sam vidjao takve trake ali su sa obe strane samolepljive. I meke su kao sundjer. I prodavale su se u koturima, a izolacija im je bila zute boje i sa jedne i sa druge strane. To znam gde imam da kupim u mom gradu. Da li bih moga da pokusam sa tim?
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2011, 12:24   #102
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Vodena hlađenja

Moj prijatelj koristi kuvanu gumu za prigusivanje buke dve pumpe i mogu reci da je efikasno
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2011, 12:28   #103
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Vodena hlađenja

Kako izgleda ta kuvana guma i gde moze da se nadje?
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2011, 12:33   #104
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Vodena hlađenja

Izgleda... pa kao guma Ima ih u razlicitim gustinama i cvrstinama koja varira od tvrde poput onih na patikama do mekanih poput onih koristenih za meke gumice (skolski dani,seti se ) E sad,gde se mogu naci nemam blage,ali mogu da se raspitam
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2011, 12:55   #105
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Vodena hlađenja

Možeš da probaš i sa živom gumom. Ona ti je kao plastelin samo još meša. Ona bi ti verovatno fino završila posao. To imaš po farbarama.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2011, 17:52   #106
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Vodena hlađenja

Ne svidja mi se to resenje jer ce onda da se zalepi za kuciste i nece imati sanse da se skine. :/ Moram smisliti nesto.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2011, 17:56   #107
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Vodena hlađenja

^ ubacis kuciste ili samo HDD nosac u frizider pa ces da vidis kako silazi Ona se koristi i kao izolator za maticne ploce od kondenza i niskih temperatura
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2011, 14:45   #108
optimus Z600
Član
 
Član od: 16.1.2011.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 408
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 25 puta na 25 poruka
Question Re: Vodena hlađenja

Mozda uradim vodeno hladjenje, pa reko da se posavetujem sa vama.
1. Kakva je Maxi-Jet 1200 pumpa?
295 gph in power head mode. 1,300 gph in circulation mode.
Max head: 70 inches
Connections: 3/4" ID hose fits inlet / 1/2" ID hose fits outlet
10 Watts
Dimensions: 3.25" X 3.5" X 2" (3.25" X 5" X 2" with propeller cover)
2. Mogu da nabavim sigurno dva radijatora od auta za hladjenje kabine.
3. Citao sam da se nize temperature postizu kada ima manje tecnosti za hladjenje u sistemu? Od koliko ml mi treba rezervoar?
4. WB za CPU i NB ali koji? (Mislim da je to najskuplji deo sistema za vodeno hladjenje, pa ce to sigurno i presuditi da li cu se odluciti za njega).
5. Ako finansije budu dozvolile, vodeno hladjenje za probu ce ici na trenutnu konfiguraciju, a tokom leta najverovatnije na Phenom II X4 955 i novu AM3/+ plocu. Pitanje je: Da li su WB isti za sve AM3 procesore? I za ploce (MSI i Asus)?
optimus Z600 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2011, 16:16   #109
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Vodena hlađenja

1. Daj neki link ka toj pumpi, kad pokusšm da izguglam u pretrazi izlazi nešto vezano za Akvaristiku.

2. Imaj u vidu da ako nabavljaš radijatore od auta, tu ima dosta prepravke. Ja sam svojevremeno prepravio jedan od Yugovog grejanja. Možeš pogledati ovde i ovde kako je to ispali.

3. Uzmi rezervoar od barem 200-300ml poželjno je i veći. Tako da kad se sve to sabere sa tečnošću u crevima i radijatorima bude barem 500ml.

4. OCZ HydroFlow HF-MK1, se fino pokazao, prošlo leto ga je uzelo nekoliko ljud sa ovog foruma i svi su ga pohvalili. Osim činimise veselogbureka kojem ze zapao defektan primerak pa je curio. Rocker će ti siguran sam reći neke detanje vezane za blok jer on u svom vslaništvu kao i ja ima dva komada i jednim hladi CPU (Q6600) a drugim grafičku (GTS 570). Ja inače svoje još uvek nisam montirao eno stoje još u kutijicama. Inače, cena spomenutog bloka je bila prošle godine nešto tipa 1000 Dinara po nekim akcijama.

5. Nosači za WB su uglavnom univerzalni i pasuju kako na Intel tako i AMD sokete. U ostalom to piše u specifikaciji svakog bloka pa izvoli proveri pre kupovine.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
optimus Z600 (27.5.2011)
Stara 27.5.2011, 17:10   #110
optimus Z600
Član
 
Član od: 16.1.2011.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 408
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 25 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Vodena hlađenja

Za pumpu sam saznao na Vikipediji, a pominju je i na ostalim stranicama za vodena hladjenja.


Postoji više proizvođača pumpi koje se obično koriste u sistemima za hlađenje vodom:
  • Maxijet-njihove pumpe su jeftinije ali dobro rade u većini sistema.Modeli 900 i 1200 su najpopularniji za hlađenje vodom.
  • Eheim-njihove pumpe su pouzdane,visokog kvaliteta,i namenjene su za u akvarijumima.Modeli 1048 I 1250 su najpopularniji za hlađenje vodom.
  • Danner- hjihove pumpe su pouzdane i namenjene su za upotrebu u ribnjacima.Modeli Mag2 i Mag3 su najpopularniji za hlađenje vodom.
  • Iwaki-njihove pumpe su izuzetno pouzdane i skupe.Za hlađenje vodom obično se koristi model MD-15R.
Od ovih ponudjenih Maxijet su najjeftinije, a kazu da dobro obradjuju posao za vodeno hladjenje.
Edit: Do sada sam trazio, ni ja nmg da pronadjem nesto vise o njima...ima samo njihova primena u Akvaristici.
optimus Z600 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2011, 3:18   #111
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Exclamation Re: Vodena hlađenja

EKWB Halts Nickel-Plated Water Block Production

Citat:
Water-cooling major EK Waterblocks (EKWB) halted the production of nickel-plated copper water blocks. The company received several complaints from users about the nickel plating to be of substandard quality, and corroding away much faster. Nickel plating itself is supposed to work as a corrosion-resistant coating over copper. Nickel plating gives the surface of the block a chrome-like lustrous shine. EKWB, after conducting its own tests, blamed silver coils and copper sulphate additives, anti-algae agents used in public water supply. A weak defense, considering people use distilled water (battery water) in their loops, or coolants that are formulated to be less corrosive than tap water on metallic parts of the loop.
A RRTech forum member conducted a wide range of tests including microscopic imaging of a water block, revealing what he alleges to be substandard quality of nickel plating, rather than corrosion caused by bad coolant. Meanwhile, EKWB halted production and sales of nickel-plated copper water blocks.



In its latest statement, EKWB says: "As EK is looking for lasting solution for nickel plating issue (concerning corrosion because of silver coils and copper sulphate additive) we decided to halt sales of nickel plated products till solution is found and tested. Our resellers were advised to halt sales too. We cannot put users into position, that we replace products and corrosion starts again on new product. Hopefully we will find an answer and tested solution in short while. We will update you as soon as we have any news. However, If customer insists on buying EK nickel block, we offer a customer full 24 month warranty on material, manufacturing and corrosion."
Izvor: TechPowerUp

Jos slika -> klik
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2011, 0:52   #112
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Vodena hlađenja

Ovi napljuvaše EK zbog loše završne obrade, tj. samog niklovanja. A ne znaju ignoranti američki nadobudni da će svaki niklovani blok vremenom podleći procesu galvanske korozije. Dokle god su u sistemu 2 ili više metala, korozija je neminovna. A niklovanih radijatora nema, tako da im džaba niklovani blokovi ako su mislili da eliminišu koroziju zbog fitinga, koji su najčešće niklovani.
Uostalom, nikad mi nije bilo jasno čemu niklovani blokovi. Ako nisu savršeno lapovani, svaki pokušaj da se to uradi kod kuće je osuđen na skidanje sloja nikla i otkrivanje bakra. Doduše, to ne utiče na unutrašnjost bloka koja ostaje niklovana, ali dovoljno je više od jedanput ušrafiti fiting u njega i neminovno je da će se negde pojaviti mrvica bakra ispod nikla. Jedino što vizuelno lepše izgledaju, ali to je tako nebitno.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2011, 11:17   #113
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Vodena hlađenja

Imali su problem u proizvodnom procesu,a to sto korisnici koriste destilovanu vodu sa svakojakim aditivima (ocekujem 2 kaznena ) nimalo nije pomoglo situaciji

Ono sto je pozitivno u celoj ovoj prici jeste sto je EKW dugo u ovom poslu i imaju korektan odnos prema svojim korisnicima. Svi blokovi sa ovim problemom kupljeni u poslednje dve godine podlezu zameni
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2011, 0:14   #114
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Vodena hlađenja

Šta god da su koristili kao kulant, efekat bi bio identičan. Fabrička rešenja su samo (možda?) bolje odmerena što se proporcije komponenata koje čine kulant tiče, ali i dalje sadrže antikorozive i herbicide. Meni je palo na pamet da koristim samo destilovanu vodu sa možda malo antifriza, ali da turim i parčence srebra u rez, ali još jedan metal u sistemu bi samo doprineo još većem stepenu korozije, iako bi bio odlično rešenje za alge. Najbolje bi bilo da prave zlatne blokove i radijatore jer tada ne bi bilo problema.

Uglavnom, poenta je bila da niklovani blokovi samo mogu da štete sistemu, kako god kvalitetno bili napravljeni.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2011, 2:28   #115
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Vodena hlađenja

Prica se nastavlja

Another EK problem - Rampage 3 Black Edition block

Citat:
Dear user of EK-FB RE3 Black water block,

It has come to our attention that some of the aforementioned water block’s acetal tops were incompletely machined thus lacking a vital opening in the top itself. If by any chance Your acetal top appears to lack an opening (see attached picture) please do let us know and send us Your water block back so we can replace the tops.

EKWB will cover all shipping expenses in both directions (economy preffered). For those who are eager to replace the tops by themselves we can also offer to send you the replacement top only.

For each affected customer EKWB is offering a 10€ discount on your next purchase at EK webshop!

Once again we’re apologizing for for the inconvenience.
Evo kako bi blok trebao da izgleda:

Spoiler za klik:


A evo i gde cuci problem:

Spoiler za klik:

Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2011, 2:40   #116
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Vodena hlađenja

Zamisli neko montira blok i onda provali da tečnost ne prolazi kroz njega...

Ali je zato profesionalizam pri ovakvim situacijama na nivou.
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2011, 11:20   #117
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Vodena hlađenja

Izvin'te sto prekidam raspravu, ali imam jedno pitanje? Da li ima neke sanse da ja u Mid tower kuciste smestim vodeno hladjenje? Ako je moguce, svaki savet mi je dobrodosao
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2011, 15:10   #118
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Vodena hlađenja

Ako si voljan, možeš da ga zbužiš i u HTPC kućište, samo je pitanje koje komponente ćeš moći da upotrebiš i šta planiraš da hladiš. Pitanje ti je previše uopšteno da bi mogli konkretnije da ti odgovorimo.

Što se EK-a tiče, nije to nikakva profesionalnost, već zakonska obaveze da ljudima zamene defektan proizvod. Ovi blokovi nisu smeli da prođu kontrolu kvaliteta ovako defektni.
Mada, meni su full cover blokovi za matične čist pozeraj, baš kao i hlađenje RAM modula vodom. Hibridna rešenja su daleko jednostavnija i jeftinija, a ništa manje efikasna. Pod "hibridima" smatram kombinaciju vodenog bloka (na čipu) i pajpove razvučene preko naponske i eventualno južnjaka kod starijih čipsetova.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
Dreamfall (22.6.2011)
Stara 22.6.2011, 19:24   #119
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Vodena hlađenja

@Rocker

razmisljao sam o hladjenju procesora, koji i pored ciscenja hladnjaka i stavljanje nove termalne paste ''kuva'' na 70 C (overklokovan je ). Ako bi mogli da mi preporucite od kog proizvodjaca da kupim komponente kao i koji sajt, sem You tube, da posetim kao guide za montazu, bio bih vam puno zahvalan
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2011, 19:41   #120
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Vodena hlađenja

Pitanje je koliko bi ti bilo isplativo.. Koji kuler na procesoru trenutno imas?
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Thaedass na korisnoj poruci:
Dreamfall (22.6.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vodena hladjenja Morandi Ostale komponente 9 29.2.2012 4:11
Racunar ne butuje duuka97 Kvarovi 4 10.2.2012 15:44
Malo hlađenja Otherside Ostale komponente 11 24.1.2009 15:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com