Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Test Play, Net Play itd.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.12.2011, 19:55   #21
taXicity
Član
 
Član od: 25.8.2007.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 415
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 63 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku taXicity Slanje poruke preko Skypea korisniku taXicity
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

SirDuck i nameless1 su, nadam se, dodatno pojasnili moj slučaj. Trudio sam se da baratm isključivo apsolutnim kategorijama, jer neke stvari je moguće svesti na zajednički imenilac. Da objasnim plastično - Yugo je Yugo, Mercedes je Mercedes. To što ja smatram RPG najkompletnijim žanrom video igara ne znači da je on najbolji, predstavlja totalno subjektivan stav na koji imam pravo jer zastupam isključivo sebe i taj stav ne podrazumeva da su ostale igre *****e, to je argument koji ravan voditeljima chat emisija na Pinku. Ponavljam, ja ne želim da "uzdižem" Skyrim, niti ga proglašavam igrom godine, niti imam nameru da bilo šta etiketiram. Jednostavno mi smeta to što se developerima ne da debelo zasluženo priznanje, not cool!

@anded zombi leš
Znao sam da će ovaj post mnogima biti patetičan, jer su iskrenost i nemogućnost tolerisanja nepravde vrlina koje su nepoželjna ovih dana. Ja mogu i da budem bolesno ciničan ali to nije moj fazon. Tebi preporučujem neki drugi forum, ovaj očigledno nema sekciju za nekrofiliju. E da, i tamo na groblju, vidi da mi nabaciš neku anded seksi skeletonicu, više volim kad žulja!

Kad vodiš raspravu sa racionalnim bićem pokušaj da koristiš neki argument.

@pinball wizard
Citat:
Koristeci tvoje gorepomenute kriterijume (priča, mehanika izvođenja i dizajn, immersion), Betmen tuce Skyrim na svim poljima.
Zaista mi je teško da poverujem u tvoju konstataciju.

@ezenkiel
Citat:
Samo sam letimično preletio po tekstu, kad ono teška depresija i destruktivnost zbog toga što postoje oni kojima se Skyrim ne sviđa, i uzdizanje u nebesa karakteristika igre koje su se dopale autoru teksta.

Recimo ja, iskreno, nisam ga ni probao
Case closed.

@eni
Izvini za spoilere.

P.S. Nisam imao nameru da pljujem novinara po imenu i prezimenu, čak što više, cenim tog autora. On je član redakcije koja je odgovorna za SK. I ne, Kuzma nije pisao recenziju ali, kolko znam, jeste urednik Sveta Igara.
taXicity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2011, 21:34   #22
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Ja se s Geraltom grohotom smejem na ovu raspravu
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2011, 21:51   #23
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Стварно велико разочарење... да нека тамо аркада Бетмен буде игра месеца поред ТЕС 5 наслова.

Лепо сте 1000пута поновили да игра месеца не мора да буде најбоља игра у датом тренутку, већ се гледа и то колико се прашине дигло, па и нека историја серијала..
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2011, 22:15   #24
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Dem fanboyz! Batman je odlicna igra..

Pljuvati jednu ili drugu igru da bi se nesto dokazalo je u krajnju ruku smesno. Ali, slazem se da je TES morao biti igra meseca, upravo zbog pomenutog pravila; igra je probila steam rekord sa 280000 ulogovanih igraca u jednom trenutku, jedna je od najprodavanijih ove godine, na forumu se nakupilo 188 strana (ovaj argument je koriscen kada je Dragon Age 2 bio igra meseca), naspram 41 za Batmana..

Poslednja ispravka: nameless1 (2.12.2011 u 22:22)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Andross (5.12.2011), Asmodeus (2.12.2011), r0nIn (3.12.2011)
Stara 3.12.2011, 1:28   #25
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Ja mislim da argumenti oko stranica nista ne dokazuju! Cinjenica da pre svega TES nije ispostovao PC zajednicu, predao je cist konzolaski port koji tek moderi, svojom dobrom voljom i pozrtvovanoscu ispravljaju! Samo zbog toga nije trebao da bude igra meseca, a ni PC igra godine (mada mislim da je definitivno najveci favorit za PC igru godine TW2 bez ikakve sumlje, za celokupno Betmen)!

Ako se igre porede sa umetnoscu onda ajmo i ove dve igre da poredimo sa umetnoscu! Npr da su ove igre dve slike, naslikane od dva vele majstora. TES bi bio ogromna slika, nekoliko kvadratnih metara u kojoj bi svaki fragment bio prica za sebe, ali slika kao slika ne bi govorila apsolutno nista! Betmen bi sa druge strane bio mnogo manja slika, mozda dva kvadratna metra, ali svaki centimetar slike bi imao smisla, a i celokupna slika bi govorila jednu neverovatnu pricu!

Posledice: U TES sliku bi ste gledali danima, svaki fragment bi vas fascinirao, ali jednom kad izucite svaki fragment i odete od slike nista novo niste naucili, zapamtili ste svega par fragmenata i tesko da ce za 5-10 godina da vas neko natera da pogledate sliku opet! S druge strane Betmen se izuci za mnogo manje vremena, ali ostane vam u secanju dosta dugo! Zelecete da ga pogledate jos jedanput, dvaput, da otkrijete nesto novo! Volecete da razmisljate o tome kako ste pomogli bespomocnima, prebili zlikovce (i to kakve zlikovce), odigrali kao ZENA MACKA () i istrazili neke njene motive...

E sad kad bih poceo o Witcheru 2 i kakva bi to umetnicka slika bila, 5 strana foruma ne bi bilo dovoljno!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
3LANCER (3.12.2011)
Stara 3.12.2011, 1:36   #26
Wavrinka
Banned
 
Član od: 2.12.2011.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

sto se tice detinjastog komentara o broju stranica, neka covek pogleda koliko istih imaju teme za igre iz COD i BF serijala...
Wavrinka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2011, 2:04   #27
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Slusaj, bre, nemoj da ti dovedem Federera! Mozete vi da pricate sta hocete, ali da osporite to, jednostavno nemate sanse. To sa stranicama su pokrenuli urednici SK-a, kada ih je raja napala zato sto su proglasili DA2 igrom meseca, iako su u istom broju postojale mnogo bolje igre, sa boljom ocenom..

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Ja mislim da argumenti oko stranica nista ne dokazuju!
A, ja mislim da ti malo procitas o cemu se ovde radi. Evo da ti pomognem (ovo je napisao glavni urednik SK-a)..

Citat:
Akonto nedoumica oko izbora Igre meseca, da pokusamo da ih razresimo...

Igra koju izdvojimo kao Igru meseca ne mora nuzno biti najbolja igra u proteklom mesecu, niti mora imati najvecu ocenu, niti najbolju grafiku ili bilo koji drugi atribut u superlativu. Zato titula i nema pridev "najbolja".

To je po pravilu igra koja je izazvala najvise paznje u najsirem krugu igraca prethodnog meseca.

Nijedan Expansion Pack ne moze da bude proglasen za Igru meseca jer, kao sto mu naziv i kaze, predstavlja samo prosirenje postojece igre, sa novim setom misija, kampanja, nivoa itd, a ne celovitu novu igru.

Kako su ukusi razliciti i nemoguce je izabrati uvek igru koja ce se bas svima dopasti, ponekad se nas izbor razlikuje od ocekivanja odredjenog broja citalaca. Trudimo se da budemo objektivni i da licne zelje stavimo po strani. U sezoni zimskih praznika, kada softverske kuce naveliko izbacuju na trziste svoje najbolje naslove, bude puno favorita za razlicite tipove igraca. Tada su i najcesca ova razmimoilazenja sa ocekivanjima nekih citalaca.

Ipak, nema nikakvog razloga za zestinu u reagovanju na nas izbor Igre meseca. To je samo nase skromno misljenje, a u redakciji jos uvek nismo zaposlili nijedno bozanstvo, nepogresivo po prirodi...
Po ovoj logici, Skyrim je jednostavno morao da bude igra meseca, jer na svakog gamera koji igra Batmana, dolazi deset njih koji se ganjaju s' zmajevi. Cinjenica je da je ovo najpopularnija i najprodavanija PC igra ove godine (presisao i Witchera 2 i Battlefield 3)..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Asmodeus (3.12.2011), player1 (3.12.2011)
Stara 3.12.2011, 2:07   #28
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Svojevremeno sam banovan sa ovog foruma zbog tog glupog pravila (kada je NFS bio igra meseca pored Medieval II TW), i ovo je dobro sto to pravilo ocigledno vise ne vazi! Za to !

Edit: Za tu prodaju Bethesda treba da se pokrije usima i javno izvini! Tvrdili su da je 90% njihovih musterija sa konzola, jos jedan razlog da TES ne bude igra meseca! Kad izbace normalan inventar mozda promenim svoje misljenje!

Edit 2: Sad sam primetio, izgleda da niko nije poslao novac SK-u za recenzije pa zato i nema ovih kupljenih, ko sto su strani mediji dizali COD do bozanskih visina! Stvarno za opise igara i ocene SK samo mogu da pohvalim kao jedan od najobjektivnijih casopisa!

Poslednja ispravka: dragomix (3.12.2011 u 2:24)
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
bokela (12.12.2011), Nenad Vasovic (22.12.2011)
Stara 3.12.2011, 2:14   #29
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Dragomix, obozavam da ti citam postove zbog tih uzvicnika
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Skenderevo na korisnoj poruci:
dragomix (3.12.2011)
Stara 3.12.2011, 4:07   #30
Oskar_Vajld
Član
 
Član od: 28.7.2010.
Poruke: 138
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 106 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Citat:
taXicity kaže: Pregled poruke
Sve što klasičan ljubitelj video igara sa IQ barem 2x većim od svoje telesne težine može da poželi nalazi se u Skyrimu.
Klasičan ljubitelj video igara je stokilaš. Dakle, da IQ bude barem dva puta veći od telesne težine moguće je u retkim slučajevima.
STOP diskriminaciji igrača stokilaša!

Ljudi, iskulirajte. Igra meseca je ona igra koja vam se najviše dopala, a da ste je igrali datog meseca.

Manite se poređenja. Ako poredimo, ćaća Geralt se prošeta i lupi po tri vaspitne Hawku, Dragonbornu, Betmenu, i kome god hoćeš, sem(?) onom tipu iz Deus Ex-a(ne znam, nisam igrao).
Ali sve to spada pod lični utisak, a svako ima svoj, tako da je stvarno besmisleno prepirati se po tom pitanju, a posebno pregledavati ljubavnu istoriju(Andead zombi leš tebe gledam!) bilo koje ličnosti, bilo kog "zatupljenog klinca", itd.

p.s. Limbo.
Oskar_Vajld je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Oskar_Vajld na korisnoj poruci:
3LANCER (3.12.2011), DeCoy (3.12.2011), nameless1 (3.12.2011), Nenad Vasovic (22.12.2011)
Stara 3.12.2011, 11:22   #31
Uros12
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.1.2008.
Lokacija: Zvezdara
Poruke: 3.979
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 812 puta na 556 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Ljudi,mnogo se cimate bezveze.Svako ima svog favorita za najbolju igru,a tituli Igra meseca ni ne pridajem neki znacaj.Umesto da uzivate u igrama koje smo dobili vi se tu peckate nesto
Uros12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2011, 13:01   #32
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Baš tako .... ono što se meni sviđa, ne mora drugome da se sviđa ....
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2011, 13:50   #33
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Malo sam razmisljao, i mislim da niko od nas nije odgovorio na pitanje teme!

Moj odgovor bi glasio, Svet igara ide u dobrom smeru!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
Nenad Vasovic (22.12.2011)
Stara 3.12.2011, 14:11   #34
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Edit: Za tu prodaju Bethesda treba da se pokrije usima i javno izvini! Tvrdili su da je 90% njihovih musterija sa konzola, jos jedan razlog da TES ne bude igra meseca! Kad izbace normalan inventar mozda promenim svoje misljenje!
Heh, barem su izbacili igru u isto vreme za sve platforme. I Rocksteady i WB su lagali kao psi za razlog odlaganja, a posle nam dali pokvaren dx11, jos ih je neki lik razotkrio da je build isti kao i onaj krajem septembra. Bullshit epskih razmera!!

Za to zasluzuju bojkot, u najmanju ruku!
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2011, 14:19   #35
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Ovo je klasicno poredjenje babi i zabi.

Neko voli igre sa izvodjenjem kao Betmen, neko snadbox RPG-ove kao Skyrim. Ma koliko neko bio objektivan, subjektivno ce bolje ocenjivati igre u zanru koji vise voli, jel mu to vise prija da igra.

Imamo dve igre razlicitih zanrova, plus razlicite autore za opise ovih igara, i koja je onda svrha poredjenja po oceni?

Koga zanima da igra sandbox RPG, poredice Skyrim sa drugim igrama tog zanra, a ne sa Betmenom, ako ne preferira te igre.

Vec dovoljno je tesko porediti sandbox i "skriptovane" RPG-ove, a kamoli RPG i igru totalno drugog zanra, i iz toga izvoditi zakljucke, da je jedan igra "bolja" od druge.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Тормунд (19.7.2013), bokela (4.12.2011), JohnnyNT (3.12.2011)
Stara 3.12.2011, 15:35   #36
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Heh, barem su izbacili igru u isto vreme za sve platforme. I Rocksteady i WB su lagali kao psi za razlog odlaganja, a posle nam dali pokvaren dx11, jos ih je neki lik razotkrio da je build isti kao i onaj krajem septembra. Bullshit epskih razmera!!

Za to zasluzuju bojkot, u najmanju ruku!
Ali smo ipak dobili DX11, mackicu i jos neka cuda! Sa ovim beta patchom DX 11 radi kako treba, i onda se dobije igra koja je graficki priblizna TW2! Barem su razmisljali o PC igracima i ponudili im nesto novo! I nikad nisu tvrdili da PC kao platforma izumire i da im je 90% musterija sa konzola, iako za ovu igru to jeste slucaj, za TES nikad nije bio niti ce biti! A najgori je bezobrazluk to sto su bukvalno ostavili moderima da im zavrsavaju igru! Sramota!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2011, 18:09   #37
TheDudeOfGaming
Novi član
 
Član od: 2.12.2011.
Lokacija: Србија
Poruke: 15
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Skyrim je meni i igrica meseca a i godine. Postala je jedna od mojih omiljenih igara. Ali, Skyrim ima puno problema. Od price, do 1000 generic likova (iako ima i puno zaista interisantnih likova), pa do quest design-a. Skyrim je daleko od savrsene igre i sve sto je napisano u opisu igre stoji.
Ali ipak je Skyrim (bar za mene) bolji od nekakvog sismisa.
Kad su ljudi urlali iz sve snage posle gledanja filma Dark Knight, bio sam skeptican. Posle gledanja spomenutog filma, mislio sam da je odlican, jedan od najboljih akcionih filmova te godine, ali ipak akcioni film koji se u potpunosti skoncentrise na lik super heroja. Tako da imam isti problem sa Arkham City.
Dzaba sto je igrica odlicna, mozda cak i najbolja igrica ove godine, kad se bavi super herojima i zlikovcima.
Od momenta kad sam uskocio u tu surovu zemlju Nordova (tj. Vikinga) znao sam da ce ta igra da bude GOTY, kako meni tako i mnogim drugim ljudima. Sve je to stvar ukusa na kraju krajeva.
TheDudeOfGaming je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2011, 18:23   #38
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Citat:
TheDudeOfGaming kaže: Pregled poruke
Skyrim je meni i igrica meseca a i godine.
Prijatelju, all your arguments are invalid!
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Nenad Vasovic (22.12.2011), Skenderevo (3.12.2011)
Stara 4.12.2011, 2:39   #39
taXicity
Član
 
Član od: 25.8.2007.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 415
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 63 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku taXicity Slanje poruke preko Skypea korisniku taXicity
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Citat:
Oskar_Vajld kaže: Pregled poruke
Klasičan ljubitelj video igara je stokilaš.
Ako ti tako kažeš Tvoja kategorizacija je bila diskriminatorna, ne moja.
taXicity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2011, 3:11   #40
nightshift
Član
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Subotica
Poruke: 67
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 16 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Ovo je izgleda slucaj za Cole Phelps-a i Herschel Biggs-a. L.A. Noire igra godine
nightshift je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nightshift na korisnoj poruci:
bokela (4.12.2011), Nenad Vasovic (22.12.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet Igara N Radunovic O SK-u uopšte 5 6.7.2009 14:41
Kuda ide ovaj svet Djordje Turjacanin Brbljaonica 19 28.1.2009 6:11
Sta se to desava i kuda ide ovaj svet? steve89 Brbljaonica 16 4.11.2007 17:26
Svet Igara DJ_MY_SOUL Tekstovi u SK 29 17.3.2007 21:02
Glasanje: Svet igara Aleksandar O SK-u uopšte 76 22.9.2006 10:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com