Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Javne rasprave
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Javne rasprave Učestvujte u javnim raspravama o stvarima koje su bitne za sve nas

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.2.2010, 23:13   #341
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

@Petar Blagojevic
cek sad uredu je cuvati cirilicu a latinucu treba gurati pod zemlju. Lepo si napisao da treba polako da se svugde uvede cirilica a latinica samo u privatne svrhe, ne mislis da je to malo glupo, ja nigde ne vidim u zakonu da je latinica manje vazna.
Game fever je offline  
Stara 27.2.2010, 23:16   #342
anded zombi leš!
Banned
 
Član od: 9.1.2010.
Lokacija: Groblje... bilo koje!
Poruke: 212
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 132 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
petar blagojevic kaže: Pregled poruke
Latinica, ova "naša" verzija("Gajevica") je pismo srpskohrvatskog jezika, jezika koji više ne postoji.
.
A?

"Srpsku latinicu je početkom 19. veka, zajedno sa srpskom ćirilicom, kodifikovao Vuk Karadžić. Nakon reformi Ljudevita Gaja i Đure Daničića, srpska i hrvatska latinica su sredinom 19. veka ujednačene, radi potreba zajedničkog srpsko-hrvatskog jezika."
anded zombi leš! je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku anded zombi leš! na korisnoj poruci:
Radiant (28.2.2010)
Stara 27.2.2010, 23:28   #343
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

U Kvebeku, kanadskoj provinciji gdje su većina Francuzi, mislim da na saobraćajnom znaku stop piše "aretee" , hot dog prevode bukvalno kao vrući pas i sl
NjegovaWisost je offline  
Stara 27.2.2010, 23:35   #344
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Vidim da je rasprava poprilično odmakla, pa ću samo da ostavim svoje skromno mišljenje.
Što se mene tiče, uvođenje domena na ćirilici je potpuno nepotrebno i nepraktično. Ne vidim kako će nam to pomoći da očuvamo svoje pismo, internet adrese i domeni nisu mesto za to. Pišimo dokumenta ćirilicom, postove na forumima, statuse na fejsbuku, nebitno gde, tako ćemo doprineti "spašavanju od zaborava", a ne nepotrebnim komplikovanjem nečega što bi trebalo da teži univerzalnosti i ujedinjavanju ljudi.
Iskreno, meni sve ovo oko uvođenja domena na različitim pismima liči na nacionalističku propagandu. Voleo bih da grešim, ali to je izgleda popularno ovih dana.

Poslednja ispravka: Highlander (28.2.2010 u 0:12) Razlog: pojeo slovo...
Highlander je offline  
Stara 28.2.2010, 0:08   #345
petar blagojevic
Član
 
Član od: 29.12.2008.
Poruke: 154
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 36 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
@Petar Blagojevic
cek sad uredu je cuvati cirilicu a latinucu treba gurati pod zemlju. Lepo si napisao da treba polako da se svugde uvede cirilica a latinica samo u privatne svrhe, ne mislis da je to malo glupo, ja nigde ne vidim u zakonu da je latinica manje vazna.
Stvar je vrlo prosta.Nekada je postojao jedan srpskohrvatski jezik sa latinicom i ćirilicom kao 2 pisma da bi se zaštitila ravnopravnost Srba i Hrvata, i drugih naroda.

Sada te države više nema, nema ni tog jezika(nije mi uopšte drago zbog toga) , a u Srbiji je kao recidiv tog vremena ostala upotreba 2 pisma.
petar blagojevic je offline  
Stara 28.2.2010, 1:38   #346
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Ovaj za nijansu „tiši ton“ rasprave izuzetno prija. Dakle, „čujemo se“ međusobno, ali se još uvek stariji postovi ne čitaju. Apelujem da čitate starije postove (ima i primera kako izgleda adresa, i linkova ka dodatnim tekstovima koji pojašnjavaju ovu situaciju).

E sad, ono što provejava: „To ne vodi ka univerzalnosti i ujedinjavanju ljudi“. Ajde da vidimo koliko smo sada univerzalni. Grčki Web prostor uglavnom nema engleske varijante sajtova, čast izuzecima, i na njima je pisano na grčkom i sa grčkim alfabetom. Nemački web prostor (osim većih firmi), nema sajtove na engleskom jeziku. Francuski isto. Da nabrajam dalje Finsku, Rumuniju, Koreju, Indiju, KInu...? Dakle, današnja univerzalnost svodi se na to da ako biste želeli da razumete tekstove sa njihovih sajtova, morate da znate jezik. Ono što vi pričate oko univerzalnosti je vezano isključivo za engleski jezik, koji je na Internetu ustvari međunarodni jezik. I više od toga: Kompjuterski tehnički jezik i međunarodni jezik za sporazumevanje danas je engleski. Ok, logično sledi – da bi postigli proncip univerzalnosti SVE prevedimo na ENGLESKI jer ćemo tako moći da odemo i na grčki i na rumunski i na svačiji sajt i da sve razumemo. Zarad univerzalnosti, hajde onda i u školi da učimo engleski kao maternji jezik i svi će biti univerzalni. Da li sam korektno razumeo princip univerzalnosti?

Primetio sam da ćirilica kod većine vas budi misao da onaj ko je koristi, propagira, brani ili voli JESTE SRPSKI NACIONALISTA. Ne mislite li da je to malko stereotip? Dakle, nisu srpski nacionalisti osmislili LOKALNI internet domen, smislio ga je ICANN i dao pravo svim zemljama da imaju drugi lokalni domen na svom pismu. Srpska Vlada je shodno Ustavu, istoriji i kulturi ovog naroda, izabrala za pismo ćirilicu. Da li je to vraška nacionalistička propaganda ili logičan izbor - izaberite sami.
Istovremeno, stereotip 2: nije onaj ko koristi latinicu "europejski gad koji mrzi Srbiju i sve što je srpsko" - prosto mi je žao kad vidim takvo etiketiranje, žao mi je vas koji etiketirate...

Poslednja ispravka: Dukes (28.2.2010 u 2:08)
Dukes je offline  
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Dukes na korisnoj poruci:
Auror (28.2.2010), Djordje Turjacanin (28.2.2010), player1 (28.2.2010), urke (28.2.2010)
Stara 28.2.2010, 3:21   #347
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
Sale013 kaže: Pregled poruke
Prostudiraj sta znaci rec "plitki" pa pokusaj da se prepoznas u njoj.

Ne razumem zasto ljudi potezu za motikama i uzvicima "IZDAJNICIIIIII" ako neko drugacije misli od njih a nemaju valjane argumente da im se suprotstave (mada s obzirom na godine doticnog clana, nije ni moguce ocekivati nesto pametnije)
Izdajnik? Ne nego prosto nemate ničeg Srpskog u sebi, kao da vas je sramota ćirilice. Bruka.
Drugo, ne hvataj se za godine, koliko god da ih imaš, ništa pametno nisi rekao.
I da, razmišljaš plitko, nažalost.

Odlično znate da ovo uvodjenje domena može biti samo još jedan plus, jer je u pitanju samo još jedna opcija viška. Manite se te želje da budete proevropski orijentisani and slično (nažalost nije stereotip u pitanju, već su ljudi stvarno takvi)... To što iznosite nisu vaši stavovi, već nešto što vam je vremenom uspešno utuvljeno u glavu zahvaljujući mnogim faktoirma sredine...
No, to već nije tema.

Želeo bih da neko sada napiše jedan post i nabroji razloge zašto je protiv ovih domena, i daću mu kontraargumente na iste.

Poslednja ispravka: doctor (28.2.2010 u 3:32)
doctor je offline  
Stara 28.2.2010, 3:58   #348
joximovic
Veteran
 
Član od: 23.3.2009.
Lokacija: Bijeljina, Beograd
Poruke: 558
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 62 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joximovic
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
--ComputerBoy-- kaže: Pregled poruke
@joximovic Nacionalizam (onako kako ga ja shvatam) je pojava preteranog obozavanja sopstvene nacije i nipodastavanja drugih nacija.
Onako kako "ti shvatas" mozda i jeste tako.
Ali tvoje shvatanje nije pravilno. Bez previse shvatanja, procackaj malo, i saznaj pravu definiciju nacionalizma, pa ces viditi o cemu se radi.
I da, ako nisam vec spomenuo, manje gledaj CNN, B92 i njihovo tumacenje i huskanje o pojmovima o kojima nemaju blage veze.

Izvinjavam se za OT u ovom postu.
joximovic je offline  
Stara 28.2.2010, 9:07   #349
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Exclamation Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
petar blagojevic kaže: Pregled poruke
to još ne znamo vreme će pokazati, na primer među štampanim medijima nisu svi koji koriste ćirilicu neki tvrdokorni nacionalisti, na primer "playboy" koristi ćirilicu, a neki časopisi koji zagovaraju "tvrđu" nacionalnu politiku koriste latinicu.
Мој лични став је да само будала може да поистовети ултрадесничарски национализам и ћирилицу. Свако нормалан се гнуша и саме помисли на то.
urke je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku urke na korisnoj poruci:
batakpudla (28.2.2010), player1 (28.2.2010), water wizard (28.2.2010)
Stara 28.2.2010, 10:00   #350
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
urke kaže: Pregled poruke
Мој лични став је да само будала може да поистовети ултрадесничарски национализам и ћирилицу. Свако нормалан се гнуша и саме помисли на то.
A naročito nacizam i ćirilicu kao što je uradila jedna osoba ovde

U vezi toga, nije mi jasno kako može biti neko nacista u Srbiji... U bivšim naci/fašističkim zemljama ajde, ali ovde...

Šteta što više nema sajta њњњ.србовање.цом, uvijek im je to bila zvanična adresa
NjegovaWisost je offline  
Stara 28.2.2010, 10:57   #351
anded zombi leš!
Banned
 
Član od: 9.1.2010.
Lokacija: Groblje... bilo koje!
Poruke: 212
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 132 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Izdajnik? Ne nego prosto nemate ničeg Srpskog u sebi, kao da vas je sramota ćirilice. Bruka.
Lupetaš! Ćirilica je srpsko pismo koliko i latinicia! To što pravoslavna crkva koristi ćirilicu ne znači da je to jedino sprpsko pismo! Da pojma imaš o istoriji znao bi da ni jedno od ta dva nisu izvorno srpska (slovenska)! Mani se srbovanja (ti i ostali) tamo gde mu nema mesta, i pričanja o nametanju latinice! Jer, ako ćemo da odbacujemo sve tuđe i nametnuto, onda bolje da se vratimo paganizmu, i odbacimo pismenost u potpunosti i budemo izvorni, kakvi smo nekad bili...

Niko ovde nije poistovećivao ćirilicu i nacionalizam (ili nacizam). Već sam prosto rekao da će prvi (i verovatno jedini) na ćirilični domen preći desničari!

Istorijski srbi su upućeni na latinicu! Jer, hvala bogu, nisu svi vekovima tavorili pod turskom vlašću! Bilo je i onih koji su živeli/školovali se u iole normalnoj evropi (Austrija/Ugarska)!

Poslednja ispravka: anded zombi leš! (28.2.2010 u 11:31)
anded zombi leš! je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku anded zombi leš! na korisnoj poruci:
Marshall George (28.2.2010)
Stara 28.2.2010, 12:09   #352
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

А ми који смо таворили под Турцима смо мање вредни? То колико је Европа нормална је тема за неку другу расправу, осетили смо то а и остатак неевропског света на својој кожи више пута...
Stojadin je offline  
Stara 28.2.2010, 12:17   #353
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Ја се тих Турака и Аустријанаца не сјећам... И немојте уплитати Војводину у причу јер нема везе.


Мислим да је основни проблем увођења ћирилиних домена приступ преко мобилних телефона. На њему је једино могуће откуцати поруку ћирилицом само ако је прикључен на компјутер... А куцање адресе - ни у сну.

Да ли је неко мислио о томе?
NjegovaWisost je offline  
Stara 28.2.2010, 12:22   #354
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Pa neće biti samo ćirilični domen nego će biti i alternativni latinični,
Djordje Turjacanin je offline  
Stara 28.2.2010, 12:50   #355
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
Stojadin kaže: Pregled poruke
А ми који смо таворили под Турцима смо мање вредни? То колико је Европа нормална је тема за неку другу расправу, осетили смо то а и остатак неевропског света на својој кожи више пута...
Auuu, a mi smo veliki radnici.
Evo ja polazim od sebe, većeg lendova još nisam sreo!
todos je offline  
Stara 28.2.2010, 13:05   #356
anded zombi leš!
Banned
 
Član od: 9.1.2010.
Lokacija: Groblje... bilo koje!
Poruke: 212
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 132 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
Stojadin kaže: Pregled poruke
А ми који смо таворили под Турцима смо мање вредни?...
To ja nisam rekao! Već sam rekao da je, ako pogledamo istoriju, krajnje logično da imamo dva pisma, da nije samo ćirilica sprska - kako pojedinci tvrde.

Zaista nema smisla širiti priču o delu Srbije koji je bio pod Ugarskom, i onom delu koji bio pod turcima, jer to zaista nije tema, niti sam hteo da to počinjem (koga zanima nek malo ode do Vranja, a zatim do Subotice). Poenta je bila da je dobrom delu srba latinica bila i jedino pismo koje su znali... Nema potrebe da ljudi braneći ćirilicu (ne znam od koga, doduše) i domen na njoj, bez razloga napadaju latinicu, nazivajući je nesrpskom, nametnumo, i kakvom sve ne...

Priča o univerzalnosti interneta i tome da sprski ćirilični domen to ruši, je naravno besmislena. Sprski jezik, bez obzira na pismo, stranci ne razumeju. Ali, ipak ima jedna stvar: takvi sajtovi će biti beskorisni ljudima iz hrvatske, slovenije, bosne - ljudima koji odlično razumeju naš jezik, ali ne i jedno od naša dva pisma. Verujem da malo koga to dotiče, ali dobro...
anded zombi leš! je offline  
Stara 28.2.2010, 13:20   #357
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

U zadnijh 20 god. ne, ali starije generacije i te kako znaju cirilicu.
Ako nema tehnickih problema postojanja dva domena, u cemu je problem da imamo oba?
A sto se latinice tice, velikoj vecini naseg naroda je nametnuta. Naravno, da su oba pisma nasa, jer i latinica koju mi koristimo je prepravljena da bi se mogla koristiti za nase pismo. S duge strane, mislim da samo englezi imaju latinicu u osnovnom obliku, plus jos po neko. Nemci imaju neka slova koje drugi nemaju, spanci takodje, itd. A da ne govorimo kako ko izgovara koja slova.

Ево, почећу да куцам на ћирилици, иако ми је тастатура на латиници. Прилично буни, али потрудићу се за толико.
Dekip je offline  
Stara 28.2.2010, 13:20   #358
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Sećam se pre dvadesetak godina, pre raspada zemlje, kada su Turci uputili zahvalnicu za predstavljanje njihove kulture u svetu vranjskom KUD-u. Ni oni sami nisu znali tako lepo sebe da predstave.
todos je offline  
Stara 28.2.2010, 13:37   #359
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
--ComputerBoy-- kaže: Pregled poruke
E, ovo sam cekao! Upravo zbog ovakvih stavova sam i protiv uvodjenja.
Niti je bilo koga sramota cirilice, nego nema razloga da se toliko time ponosis jer je glupost ponositi se toliko svojom nacionalnoscu jer za to nisi ti zasluzan!
Ja sam uverenja da se ljudi ne treba deliti na nacionalnosti i te gluposti. To su nas samo pocetkom 90-ih zavadile vodje i narod je taj koji je propatio.
Ali ovo sto si napisao predstavlja vrhunac bezobrazluka. A zasto?
1) ''Srpsko'' se pise malim slovima.
2) Zasto bi zeleo ista srpskog da imam u sebi? Po cemu je to ponos i dika? Srbi nisu nista bolji od drugih naroda. Kao sto rekoh, nisi ti za to zasluzan pa da se ponosis. Mozes se ponositi samo nekim svojim dobrim postupcima, a ne glupostima koje trucis ovde.
3) Nije me sramota cirilice, nego je jednostavno glupo uvoditi nesto sto se uopste ne isplati, nego je to zarad povecanja nacionalistickog ega.
4) Isprva si lepo diskutovao i kazes da nisi nacionalista, medjutim ovom izjavom si opovrgnuo samog sebe.
1) So what? Zbog "-og" na kraju sam napravio grešku. Zbog toga si ti sada pametniji od mene?
2) Nisi mogao veću glupost da lupiš. Ako se ne ponosiš time što jesi onda možeš da odeš negde i da crkneš jer to samo pokazuje koliko su u stvari tvoji stavovi bedni i labilni. Osvrni se oko sebe - nisu samo Srbi "nacionalisti" već i svi narodi, i to još veći od nas, no mi to ne želimo da vidimo.
3) Argument ti je bedan.
4) Nisam ekstremista ali nacionalista jesam. Srbin sam, i naravno da ću braniti srpsko, ali nikada neću prelaziti granice.

I, ne, nisam zaslužan za to što sam Srbin ali ja poštujem to i te ljude koji su omogućili da se krstim sa tri prsta i da kažem da sam Srbin.

Ja sam tražio valjane argumente zašto ne treba uvesti domene, i niko ih nije izneo. Vidi čuda.

I zašto se, do đavola, ponašate kao da će ovo uticati na internet? Svi lepo znate da će ovo biti samo još jedna opcija, ništa obavezno.

Citat:
anded zombi leš! kaže: Pregled poruke
Lupetaš! Ćirilica je srpsko pismo koliko i latinicia! To što pravoslavna crkva koristi ćirilicu ne znači da je to jedino sprpsko pismo! Da pojma imaš o istoriji znao bi da ni jedno od ta dva nisu izvorno srpska (slovenska)! Mani se srbovanja (ti i ostali) tamo gde mu nema mesta, i pričanja o nametanju latinice! Jer, ako ćemo da odbacujemo sve tuđe i nametnuto, onda bolje da se vratimo paganizmu, i odbacimo pismenost u potpunosti i budemo izvorni, kakvi smo nekad bili...

Niko ovde nije poistovećivao ćirilicu i nacionalizam (ili nacizam). Već sam prosto rekao da će prvi (i verovatno jedini) na ćirilični domen preći desničari!

Istorijski srbi su upućeni na latinicu! Jer, hvala bogu, nisu svi vekovima tavorili pod turskom vlašću! Bilo je i onih koji su živeli/školovali se u iole normalnoj evropi (Austrija/Ugarska)!
O, znam ja istoriju, nemaš razloga da sumnjaš u moje znanje.
Zašto Hrvati, na primer, ne koriste ćirilicu onda? Ne lupetaj, kaži ti pripadniku nekog drugog naroda da se okane svog pisma, ima da te očerupa. I mani me se "srbovanja", u pitanju je nacionalna svest, a ona mnogima fali. Što je samo još jedan dokaz da ste pravi Srbijanci a ne Srbi. Moderni Srbijanci. Ko shvata shvatiće o čemu govorim.


I dalje čekam neke smislene razloge zbog kojih ne treba uvesti ove domene.

Poslednja ispravka: doctor (28.2.2010 u 13:45)
doctor je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Dekip (28.2.2010), Uros12 (28.2.2010)
Stara 28.2.2010, 13:43   #360
anded zombi leš!
Banned
 
Član od: 9.1.2010.
Lokacija: Groblje... bilo koje!
Poruke: 212
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 132 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

@doctor
Ja imam srpske, hrvatske i slovačke krvi u sebi i ponosan sam na to, ali to nikome ne guram pod nos.

Ne vidim zašto su potrebni argumenti protiv, već su potrebni oni za. Danas nemamo ćirilični domen, i ako neko želi da ga uvede, treba da da neke razloge, a da nisu 'a zašto da ne' i 'pa i drugi to rade'!
anded zombi leš! je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
јавна расправа, ћирилични домен, cirilicni domen, domen, javna rasprava, srbija, ćirilični domen


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Конфигурација- да ли се уклапа? :) Nikola_Kg ŠDK - Osnovne komponente 15 31.12.2009 19:51
Ваља ли овај монитор? ЗМАЈ ŠDK - Grafika 9 12.11.2009 19:50
Да ли користите TXT speech? The Flying Dutchman Brbljaonica 11 17.8.2008 16:02
Да ли постоји... Ghost Brbljaonica 1 9.7.2008 18:51
Да ли то и Firefox одступа од досадашњег начина и dbaja Web dizajn 5 17.2.2008 14:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com