Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.12.2005, 19:43   #21
Ninoslav
Veteran
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 632
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 235 puta na 119 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko AIM-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Yahooa korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Skypea korisniku Ninoslav
Određen forumom Re: Vise mesta na hard disku

A mozda da obrises sve sem zadnjeg restore-a?
Ninoslav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 15:21   #22
Tutti
Novi član
 
Član od: 7.12.2005.
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vise mesta na hard disku

Ako hocete da Vam system restore zauzima manje prostora tj. da vam ostane samo zadnji restore point. Accessories - System tools - Disk Cleanup - More Options - System Restore (Clean Up). Tako ce te osloboditi dosta prostora na hard disku tj. pobrisacete sve ostale restore point osim zadnje.

Tesko da ce restore point napraviti stetu, meni je u par navrata pomogao, ali najcesce nije u stanju da resi problem.

Korisno je s vremena na vreme pokrenuti i Error Checking na disku. Ako primetite da vam nedostaje prostora na disku, a jednostavnim sabiranjem velicine foldera + sistemski rezervisanog prostora dobijete znatno manje prostora nego sto bi trebalo, moguce je da su neki sektori na hard disku ostali zaglavljenji (narocito posle nasilnog gasenja aplikacija, zamrzavanja sistema itd.). Posle pokretanja aplikacija windows ce ispraviti ove greske i vratiti vam uzurpirani prostor.
Tutti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2005, 0:27   #23
severijan
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 69
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku severijan
Određen forumom Re: Vise mesta na hard disku

preporucujem program ACRONIS umesto system restore jer je mnogo laksi za upotrebu i ne zauzima nimalo rama.vise puta mi je spasao gomilu podataka.
severijan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2005, 19:36   #24
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Vise mesta na hard disku

Jel smeju da se brisu Security update for win xp??? Imam preko 20 komada sto mi je automatski download-ovao.
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2005, 1:47   #25
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Vise mesta na hard disku

Nije preporucljivo
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2005, 4:33   #26
Oliver
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: green forest
Poruke: 325
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Lightbulb Više mesta na hard disku

Uključi kompresiju diska ako ti je ntfs
Oliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2005, 17:50   #27
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Vise mesta na hard disku

Ne znam čemu rasprava da li system restore valja ili ne valja, kada je isti praktično kao i svaka druga alatka koja dolazi uz Win Xp, ili u prevodu alatka za "prvu pomoć".Kao što recimo uz Win dobijate MS Paint koji može da se iskoristi za neko crtkanje, ali za ozbiljnije stvari ćete nabaviti Photoshop, Corel ili nešto slično, ili kao što uz Win XP dobijete Hyper Terminal, ali ćete za ozbiljnije stvari nabaviti, recimo, PC Anywhere, ili kao što dobijate Wordpad, ali ćete za ozbiljnije stvari koristiti MS Word ili neki drugi, bolji tekst procesor.Isti je slučaj sa system restore-om.Znači to je jedna alatka koja može, ali i ne mora da vam pomogne, jer svakako ukoliko imate neke jako bitne podatke na hardu, nikako nije preporučljivo oslanjati se samo na taj system restore, već ćete podatke zaštititi tako što ćete koristiti neki ozbiljniji program za to, kao što je recimo Norton Ghost za pravljenje imidža sistema i naravno bekapovati podatke na neki drugi medijum, drugi hard disk, CD, DVD...
Što se tiče originalnog pitanja, šta znam, lično smatram da hard disk od 5GB jednostavno nije primeren sistemu kao što je Win XP, jer iako u minimalnim zahtevima stoji hard disk od 1.5GB (ili u prevodu optimum je bar 2.5GB), jednostavno ne možeš očekivati komforan rad sa tako malo prostora.Mnogo je bolje da na takvoj konfiguraciji instaliraš Win98, a šta god radio sa XP-om na istoj, to će biti nekakvo "budženje", a tebi valjda treba stabilan sistem.Naravno, ovo je samo moje mišljenje.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com