Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.8.2009, 11:12   #1
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom 8/2009 „99 Luftballons”

Ako imate neko svoje misljenje na temu aktuelne kolumne molimo vas da ga podelite sa ostalim forumasima u ovoj temi.

Kolumna je lični komentar istaknutog novinara nekog lista na neku pojavu. Za razliku od reportaža i ostalih tekstova koji bi trebalo da budu objektivni, kolumna podleže subjektivnosti autora, zato se grafički drugačije predstavlja od ostatka časopisa.

Svi komentari koji nisu konstruktivni i u sebi sadrže govor mržnje će biti obrisani bez obrazloženja.
Diskutujemo o kolumni i vasem misljenju o stavovima koje Kuzma iznosi u njima a ne psihoanalizom autora...
"Energetski vampiri" koji samo kritikuju a pri tom ne kazu nista konstruktivno, vide u svemu samo lose i bave se teorijama zavere bice brisani bez obrazlozenja.

Pročitajte pravila foruma.

oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2009, 12:57   #2
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: 8/2009 „99 Luftballons”

Evo jos pljuvanja po inovacijama igracke industrije, za deset godina covek ce da bude kao ovi sto sad pricaju da se od kompjutera mozak pretvara u zele.

Uvodna pricica je bila dobra, ali je kasnije grdno pogresio, pandan naftaskim lobijima nikako ne mogu biti proizvodjaci igara, jer cak i oni najjaci nisu ni bilzu po moci, uticaju i kako reci underhand metodama napredovanja i sticanja profita proizvodjacima hardvera, i jos je fora sto oni osim sto placaju ideju i programiranje ne ulazu pare u proizvodnju, dok materijali za proizvodnju hardvera kao i postrojenja zahtevaju ulaganje ogromnih sredstava, tako da garantujem da od ovoga jos duze vreme nece biti nista, mnogo ljudi ima mnogo toga da izgubi da bi se samo tako prepustili inovacijama, ali to nije poenta i svakako nije tema o kojoj bi trebao da pise neko ko je on, igrac.

Treba sto vise da se kloni globalnog biznisa, ekonomije i politike i sve ce biti sjajno.

Po meni gomila gluposti kao i prosli put, covek pocinje da stari, i ne shvata da se od neceg mora poceti, ni kompujteri u pocetku nisu imali gigahercne brzine, pa tako i ovi projekti moraju biti nesavrseni i bagoviti.

Inace pesma iz naslova je bas onako catchy stvar, bas je sad slusam, nisam od kad sam zadnji put prelazio GTA:VC.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Equilibrium na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (3.8.2009), Mr.Lukyas (1.8.2009), Packy (2.8.2009), VlaK (1.8.2009)
Stara 2.8.2009, 15:37   #3
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: 8/2009 „99 Luftballons”

Ko o cemu Kuzmanovic o IT revoluciji
Sve ove novije kolumne smaraju.
Covjek pise previsokim stilom sto masu ljudi nece razumjeti.Recenice su previse misaone i tesko razumljive tako da se poenta price tesko razumije
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2009, 15:43   #4
Nikola95
Veteran
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 1.090
Zahvalnice: 791
Zahvaljeno 238 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola95
Određen forumom Re: 8/2009 „99 Luftballons”

Kakve to veze ima? Casopis nije 'Svet' ili 'Skandal'. Ako neki ljudi ne razumiju stil jer je 'previsok', to je njihov problem.
Ne treba zaglupljivati stvari da bi se svidjele siroj javnosti.
Nikola95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nikola95 na korisnoj poruci:
Stojadin (2.8.2009)
Stara 2.8.2009, 23:10   #5
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: 8/2009 „99 Luftballons”

Citat:
Nikola95 kaže: Pregled poruke
Kakve to veze ima? Casopis nije 'Svet' ili 'Skandal'. Ako neki ljudi ne razumiju stil jer je 'previsok', to je njihov problem.
Ne treba zaglupljivati stvari da bi se svidjele siroj javnosti.
Ti mene nista ne razumijes.
Ako oces da me razumijes pokusaj da citas knjigu "Buka i bes" od Viliema Foknera.Svaka ti cas ako povezes konce i uspijes da razumijes sta je pisac htio da kaze....
Nemoj da pricas kad ne znas,pogotovu ne napamet.Jos si ti zelen
Ne shvati ovo kao uvredu
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2009, 0:13   #6
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: 8/2009 „99 Luftballons”

Kuzmanovic bi trebalo malo vise da prouci materiju pre nego sto pise o njoj. Postoji gomila tekstova u kojima je objasnjeno zasto je cela prica oko Onlajva ustvari dim i ogledala...
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2009, 9:32   #7
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: 8/2009 „99 Luftballons”

Qzma jeste gejmer, ali vrlo staromodni gejmer...
--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2009, 10:38   #8
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: 8/2009 „99 Luftballons”

kako staromodni kad onda uzme pa se naprzi na skriptovanje i reziju u CoD-u ili dumbed downovanje u FO3? nekako mi to pre lici na nekog modernog 'ocu filmicnost' lika, od staromodnog bih ocekivao da se pre lozi na elite, tumblepop i populous
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2009, 11:24   #9
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: 8/2009 „99 Luftballons”

Staromodni lik koji pokusava da biDNE moderan...
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2009, 19:32   #10
StrelokMonomax
Član
 
Član od: 6.6.2009.
Poruke: 40
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: 8/2009 „99 Luftballons”

Ja sam bio u velikoj zabludi kad sam bio klinac da je quzma mnoogo moderan lik ee u poslednjih par tekstova me je razuverio....On jeste bio u terendu jedno vreme ali lik je postao off. ovo je krajne dobra stvar koja moze opet pc da stavi kao alfa i omega igracku platformu verovatno ce se placati pretpalata kao wow umesto kupovanja i gara i tu ce biti znacajne ustede za igrace.Manje piraterije samim tim manje ekskluziva zanaci halo 3 i mgs 4 za pc to bi svakako bilo sjajno...Igre izlaze u isto vreme za pc i konzole jos jedan plus neznam kuzma da se rodio pre petsot godina verovatno bi palio vestice...lik je bas sklon inovacijama.....
StrelokMonomax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2009, 14:53   #11
stepanov
Veteran
 
Član od: 10.8.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 425
Zahvaljeno 64 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku stepanov
Određen forumom Re: 8/2009 „99 Luftballons”

Manje vise shto pljuje po toj "inovaciji" koja se meni neshto i ne svidja, u stvari nije mi to ni bitno, ali u zadnje vreme textovi su mu sve loshiji , nekad sam kad bih otvorio sk prvo chitao i/o port i ja, igrach, a sad bash i nije tako
stepanov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2009, 15:32   #12
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: 8/2009 „99 Luftballons”

Procitao sam kolumnu,i mogu da izjavim da mi se "single" Kuzmanović i njegov autorski i gejmerski attitude više dopadao od ovog koji je "married",džangrizav i rastrzan negdje između kritike,pljuvanja i osvrta gejming-penzionera na dešavanja u IT industriji i vrtoglav napredak.

Teorija zavjere,penzioneri dolaze

P.S. no offence
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2009, 17:13   #13
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: 8/2009 „99 Luftballons”

Sto se tice ovog teksta, uopste ne vidim nikakvu ludost ideje o kojoj se prica (kao sto mr. Kuzma imlicira). Cak stavise, zvuci prilicno prakticno. U buducnosti, cene brzih telekomunikacionih vodova ce biti manje od ceni "punokrvnih" kucnih racunara. Imati par "dedicated" centralizovanih kompjutera koji procesiraju neki probram umesto gomile kucnih racunara, koji bi dobar deo vremena zvrjili besposleni je takodje i ekonomicno na duze staze.

E sad, jedino je problem sto takav sistem sve vise pocinje da lici na pay per view sistem na televiziji, i sto godi onima koji zagovaraju zatvoren internet.


P.S.
Koriscenje web-based programa, kao google mail i slicno, je vec jedan korak u tom smeru. Program se izmesta sa samog kompjutera na web.

Sve u svemu, povratak terminalima.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2009, 1:13   #14
Mudrac
Novi član
 
Član od: 2.3.2009.
Poruke: 26
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: 8/2009 „99 Luftballons”

Hm, ja se izgleda jedan od retkih koji se slaze sa Kuzmom. Mislim da je ovo cista nebuloza, taj OnLive. Kako ste ljudi tako brzo zaboravili dial-up na kome smo bili pre nekoliko godina i da mnogi u Srbiji jos uvek ga imaju. Kako da koristis ovu uslugu sa tom vezom, i nesto ne verujem da ce se to nesto mnogo popraviti u buducnosti, cak i za 10 godina. Da ne govorimo koliko uopste nema net. Ali dobro zanemarimo to. Sta ako se desi neki nagli prekid komunikacija u svetu (kriza, stagod), ili neko uhakuje u njihov sistem, ili cak propadne kompanija, svi njihovi korisnici automatski ostaju bez svojih igara.
Ali i ne mora da bude nesto tako drasticno, sta ako ne zivis u mestu sa pristupom netu, nema igara za tebe dok se ne povezes. Evo recimo ja sam isao mesec i po dana na odmor u selu gde nema neta, i sta sad? Ne mogu da igram nista od svojih igara za to vreme, bas sjajno.
Ne, za mene je cvrst disk jedini pravi nacin, jeste da zahteva unapredjivanje kompa sto kosta, ali cak i u slucaju nuklearnog rata ti mozes da igras ono sto zelis u svakom trenutku.
Mudrac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2009, 8:51   #15
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: 8/2009 „99 Luftballons”

Citat:
Mudrac kaže: Pregled poruke
Sta ako se desi neki nagli prekid komunikacija u svetu (kriza, stagod), ili neko uhakuje u njihov sistem, ili cak propadne kompanija, svi njihovi korisnici automatski ostaju bez svojih igara.
Kako je to drugacija od stanja danas, kad se desi da ti nestane struje ili vode? Sto je drustvo modernije, to je i zavisnije od infrastrukture, sto ce biti i u ovome slucaj. Niko to ne ocekuje da zazivi ovde brzo, al ipak kakve su nase broadband mogucnosti bile samo pre 5-10 godina a kakve su danas.

Sto se tice servisa zavisnih od kompanija, oni su tu vec medju nama (steam, direct2drive i slicni). A neki MMORPG naslovi su vec istorija, i nema sanse da budu ikad vise pokrenuti (za razliku od neke igre pre 20 godina). Tabula Rasa, na primer.

Licno, sto se tice tehnologije, veci problem vidim u lagu, nego u prenosu podataka. Pa vec danas mozes da streamujes Youtube video na prosecnoj konfiguraciji sa jeftinijom broadband vezom, sto znaci da bi neko bez problema mogao da napravi ovakav servis za stare VGA igre (320x200 rez) i da radi skoro svakome od nas vec danas.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2009, 7:47   #16
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: 8/2009 „99 Luftballons”

Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
Evo jos pljuvanja po inovacijama igracke industrije, za deset godina covek ce da bude kao ovi sto sad pricaju da se od kompjutera mozak pretvara u zele.
Po meni gomila gluposti kao i prosli put, covek pocinje da stari, i ne shvata da se od neceg mora poceti, ni kompujteri u pocetku nisu imali gigahercne brzine, pa tako i ovi projekti moraju biti nesavrseni i bagoviti.
E, procitavsi opet kolumnu shvatam ne samo to da ga je pregazilo vreme, nego se vratilo u rikverc da ga dokrajci.
--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com