Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.5.2008, 14:19   #1
I-day
Novi član
 
Član od: 18.1.2008.
Poruke: 15
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Koji kupiti od ova 2 Tošibina laptopa: A200-23U ili S5-13N, svi koji se razumijete odgovor

ljudi eo0o me o0opet smaram za lap-top jos ga nisam kupio ali sad za koji dan definitivno,dvoumim se izmedju dva tosibina lap-topa a200-23u i s5-13n i ovaj drugi je skuplji a meni se cini da je gori od a200-23u ...........procesor mu gori za 0,2 ghz,harddisk za 40 gb....................i mislim da nema kameru...pa zasto je owaj skuplji uopsteee?! ljudi pomagajte nzm sta da radim uufff

ps. nemojte da zaobilazite ovu temu ako znate...........pomocice te jednom dobrom momku koji se vam biti zahvalan......hehee.............

Poslednja ispravka: Nergal (8.5.2008 u 16:22)
I-day je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2008, 16:47   #2
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Wink Пази

Здраво.

Види се да се не разумеш у преносне рачунаре .

Ти прво треба да одлучиш за шта ти треба лаптоп, па онда крећеш у разматрање модела. Пошто видим да си млађи, претпостављам (а и на основу твојих ранијих порука) да ти треба компјутер за играње и да ти буде замена за десктоп код куће.

Ако је то тачно, онда купи Satellite A200-23U.

Tecra S5-13N је за пословне људе (као ја ). И много је скупља, не знам где си их нашао упоређивати (~900 наспрам ~1150 евра).

Питаш зашто је Текра скупља, иако Сателит има брже компоненте. Дакле, S5 серија :
- кућиште ојачано легуром магнезијума
- матиран екран резолуције 1680x1050
- Vista Business + XP Professional recovery DVD
- серијски порт
- HDD Shock absorber + 3D Accelerometer (отпоран на падове до пола метра)
- тастатура отпорна на проливање воде и кафе
- 3 године гаранције уз могућност доплате на 5
...

Па ти сад види...
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2008, 17:17   #3
I-day
Novi član
 
Član od: 18.1.2008.
Poruke: 15
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Red face Re: koji kupiti od ova 2 tosibina lap-topa:A200-23U ili S5-13N,svi koji se razumijete odgo

e pa hvALA POMogao si mi ..............da jesam mladji pogodio si.... i treba mi za igre.....i to si pogodio.......al samo mi reci koje bih igre igrao na njemu.....hvala.....
I-day je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2008, 12:06   #4
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Mobility Radeon HD 2600 512 MB GDDR2

Citat:
I-day kaže: Pregled poruke
e pa hvALA POMogao si mi ..............da jesam mladji pogodio si.
Па пише ти у профилу.

Citat:
I-day kaže: Pregled poruke
... i treba mi za igre.....i to si pogodio.......al samo mi reci koje bih igre igrao na njemu.....hvala.....
Па које би игре играo, то ваљда ти знаш. Откуцај шта би конкретно хтео играти па ти одговорим.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2008, 19:06   #5
Garavi
Član
 
Član od: 30.11.2007.
Poruke: 384
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 30 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Koji kupiti od ova 2 Tošibina laptopa: A200-23U ili S5-13N, svi koji se razumijete odg

Pa onda se isplati prosecnom korisniku koji nit igra previse igrica niti je programer i sl da doda za tecru s5?Razlika je oko 200e.
Garavi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2008, 20:41   #6
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Koji kupiti od ova 2 Tošibina laptopa: A200-23U ili S5-13N, svi koji se razumijete odg

Citat:
Garavi kaže: Pregled poruke
Pa onda se isplati prosecnom korisniku koji nit igra previse igrica niti je programer i sl da doda za tecru s5?Razlika je oko 200e.
Govoris generalno ili u konkretno u slucaju kao sto je ovaj gorenavedenog korisnika?

Sto se Tecra serije tice, ona je izuzetno kvalitetna i pouzdana. Ipak, namjenjena je poslovnim korisnicima i nije napravljena za igre ili modnu scenu. Opravdana je kupovina u slucaju da novac nije problem i da ti zaista treba ekstremno kvalitetan laptop sa garancijom, kao i da ces iskoristiti sve njegove prednosti. Otherwise, postoji mnogo opcija sa integrisanim grafickim resenjem, koje je i jeftinije i vise stedi bateriju.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2008, 1:42   #7
Garavi
Član
 
Član od: 30.11.2007.
Poruke: 384
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 30 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Koji kupiti od ova 2 Tošibina laptopa: A200-23U ili S5-13N, svi koji se razumijete odg

Generalno tj recimo ja sam odlucio da uzmem Toshibu od 800-900e,mislim nisam jos jer mi iskrslo da nepredvidjeno prsnem neku vecu lovu.Ali kad uzimam uzimam nesto na par godina tj dokle god traje.Nisam neki strasni gejmer,cisto bih ponekad isprobao neku dobru igricu,a vise bih koristio za fax tj ofis,net,multimedija tj poneki film,slike...Volim kvalitetne stvari tj kupi jedno al vredno.Kod tekre mi se svidelo to sto kazu da ima extra kvalitetno kuciste,garancija,a i ostalo je na nivou.Samo me buni sto toliko potenciraju da je za poslovne korisnike.Da li to znaci u ovom slucaju da bih dosta pogresio?Ako je ipak ok i za ovo sto napisah onda ako kupujem na duze staze po meni je ok dodati jos 200e(ako posmatramo da smo tih 800-900 vec izdvojili),ako je bas po necem specijalno za poslovne ljude onda da je daju i za 800e ne vredi tj ako bi neka druga serija bolje radila ono sto mi treba.
Garavi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dobijanje broja koji je stepen od 2 Stevvan Programiranje 14 6.3.2008 9:25


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com