Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.9.2017, 0:08   #1
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom A4Tech V7M Bloody Gaming

Proslo je dobre 4 godine od kad sam kupio misa. Ovaj Genius od 350 dinara koji sam vec nekoliko puta slao u penziju i vracao iz iste se raspao nacisto i bila je tortura koristiti ga, a takodje sam dobio nesto vremena da se posvetim igranju LoL-a. Saznam da postoji lokal firme na E 15 minuta od moje zgrade, taman da ne narucujem. Malocas otrcah i kupih ovo cudo od glodara i cuvenu A4Tech Gaming podlogu od 250 dinara Prvo sto mi je zapalo za oko je zanimljivo pakovanje:
Spoiler za Slike:


Da ne znam koliko ovaj mis kosta (a kosta svega 2000 dinara) i da mi je neko pokazao ovo pakovanje mislio bi da se radi o nekom dosta skupljem proizvodu. Unutra se, pored misa nalaze dva stikera sa Bloody logom i kartica sa linkom za softver. Kad pre prolete vreme sa fizickom kopijom drajvera...
Spoiler za Slike:

Sam mis je jako atraktivnog "gejmerskog" izgleda i oblika. Meni jako prija, sobzirom da imam duge prste . Napravljen je od kvalitetne plastike, hrapave sa strane gde misa hvataju palac i malic, a glatke gde stoji domali prst. Gore na klikovima je plastika kao gumirana, jako prija pod prstima. Tockic je sa strane plastican a u sredini gumen i fino se okrece. Tockic svetli crvenom bojom, a bloody logo pulsira, takodje crvenom bojom.
Spoiler za Slike:

Sa donje strane su metalni klizaci za koje proizvodjac tvrdi da mogu da predju 300 kilometra pre no sto se izlizu. Meni je to u pocetku delovalo smesno jer je moj mis presao bar petnaest puta vise, ali uporedivsi kretanje po podlozi sam zakljucio da nisam upravu i da se moj stari mis jedva krece po istoj.
Spoiler za Slike:

Softver sam skinuo i nije mi prepoznao misa. To sam pokusao da resim, medjutim bezuspesno, te sam ga totalno ignorisao. Srecom, mis sam po sebi odlicno radi i bez softvera, tj. radi se o plug and play uredjaju, sto je jedan veliki plus. "Cackanjem " sam dosao do zakljucka da klikom na dugme "1" i okretanjem tockica podesavam DPI (800-3200). Dugme "N" sluzi za ukljucivanje opcije dupli klik, a "3" za trodupli klik, "1" vraca na klasican klik. Ove mi opcije ne trebaju jer ne igram FPS igre cesto, ali mozda zatrebaju nekad, ko zna Sa leve strane su dugmad za napred i nazad.
Spoiler za Ljubomorni Genius posmatra novog glodara u kuci:
Jedan stiker je vec zavrsio na tastaturi

Koga nervira moze u softveru da iskljuci svetlo, a moze i da izmenja funkcije dugmica, mada je brze koristiti neko dugme na tastaturi umesto "1", "N" i "3". Napred i nazad se mogu dodeliti i druge funkcije u bilo kojoj video igri. Za ova 3 sata koriscenja sam prezadovoljan i nadam se da ce me sluziti isto tako jos dugo
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DiNDiNBrE na korisnoj poruci:
peyotleaca (28.9.2017)
Stara 26.9.2017, 1:26   #2
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

Imam isti miš već godinu i nešto i nikad problema sa njim nisam imao a nadam se da nećeš ni ti
Elem, softver mora da ti prepozna miša, meni oduvek radi uredno (i na Win 7 i na Win 10 i 3 različita apdejta samog softvera), možda nisi restartovao komp nakon instalacije?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2017, 1:42   #3
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

Jesam, iz nekog razloga odbija da ga prepozna... Inace sam odigrao nekoliko partija lola i mis mi bas bas odgovara i mnogo je udobniji nego sto sam se nadao u pocetku.
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2017, 2:27   #4
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

Ja sam presao sa Logitech G5 na ovaj V7 i mogu reci da se ne osecam kao da sam presao s konja na magarca! Mis stvarno fino lezi u ruci, precizan je, a posle vise od goddinu dana intezivnog korisceenja, mogu reci i robusan.
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2017, 8:18   #5
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

Ja imam V7 (bez M) od kada je izašao, jedno 3-4 godine i i dalje se drži dobro. Malo se vidi da je korišćen odozgo na ovom gumiranom (ili šta već) delu, ali ništa ozbiljno. Klizači su još prvi, iako imam rezervne, još nema potrebe da se menjaju. Inače ga koristim bez podloge. Skrol koji mi je ranije najčešće prvi stradao i dalje radi bez greške. Poprilično sam zadovoljan, nisam očekivao da će toliko da izdrži.

Softver radi svuda i trebalo da probaš nekako da ga napraviš. Vidi na nekom drugom kompu, sama setovanja se čuvaju u mišu.
toxic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2017, 10:52   #6
pmale
Veteran
 
Član od: 7.3.2008.
Poruke: 1.015
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 69 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

Problem kod ovog miša je što će se nakon nekoliko godina korišćena gornja strana izlizati, i ostati samo plastika. Meni nekako nije ležao u ruci, veličina i oblik mi nije odgovarala. Pozicija kabla je takodje čudna, nije na centru miša nego sa strane. Ipak, bez obzira na sve ovo koristio sam ga više od 4 god. igrajući pretežno CS:GO (sada služi kao pomoćni).

Na slići sam bojama obeležio sledeće:

-crvena : delovi koji su mi smetali/nervirali
-siva : mesta na kojima se nakupi prašina, ružno izgleda i teško se čisti
-žuta : mesto gde će se vremenom skinuti guma i ostati plastika


Poslednja ispravka: pmale (26.9.2017 u 11:01)
pmale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2017, 13:23   #7
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

Bas zbog straha da mi se ne oljusti ta guma sam hteo da uzmem T70, medjutim ovi ga nisu imali. Interesantno je da pola foruma ima ovakvog misa a da niko nije napisao bilo kakav tekst I da, softver bas briga da ucita misa opet, a probao sam svasta.
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2017, 13:34   #8
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

Ako mi se oguli posle 3 godine briga me, plaćen je 20e... Bitno da tasteri i skrol potraju za to vreme
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2017, 13:49   #9
tuborg
Član
 
Član od: 13.2.2011.
Poruke: 254
Zahvalnice: 86
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

Cetvrta godina je V7 kod mene, prezadovoljan sam
tuborg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2017, 14:43   #10
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

Izlizala se guma i kod mene, pre svega na levom kliku, ali ništa strašno. Oblik mi savršeno odgovara, veliki je miš i uklapa mi se lepo pod ruku, ali to već zavisi od osobe do osobe. Nezgodno je očistiti prašinu zbog gume upravo jer se zalepi, ali se očisti.

Što se softvera tiče, probaj ga na drugom kompu. Ako radi, podesi kako ti odgovara i sačuvaj. Sama setovanja se čuvaju na mišu i posle rade svuda. Ako ne radi i na drugom kompu, reklamiraj. Takođe, probaj i noviji softver sa Bloody sajta.
toxic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2017, 17:36   #11
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

Još jedan zadovoljan korisnik ovde, ali V5M verzije. Imam ga od aprila
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Leonida (26.9.2017)
Stara 27.9.2017, 1:55   #12
Pedja_82
Član
 
Član od: 13.11.2010.
Poruke: 129
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 11 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

Imam isti model, koristim ga već 3 godine i prezadovoljan sam. I dalje radi perfektno, kao i prvog dana.

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока
Pedja_82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2017, 14:10   #13
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

Imam i V7 i A90, koristim ih u isto vreme vec godinama...(zbog razlicitog oblika i tako 'stedim' shaku) Mada je jedan od njih crkao 2 dana pre isteka garancije (pre par meseci) Uspesno szamenjen i vozimo dalje
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2017, 21:54   #14
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

@DiNDiNBrE
Tačnije dvoklikom na 1 svetlo na točkiću počinje da trepće i onda se pomeranjem točkića menja DPI
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
polarnimeda (18.12.2018)
Stara 28.9.2017, 0:58   #15
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
@DiNDiNBrE
Tačnije dvoklikom na 1 svetlo na točkiću počinje da trepće i onda se pomeranjem točkića menja DPI
Pa da, zurio sam dok sam kucao i eto... Desi se, pogresi covek
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2017, 14:32   #16
stuki
Član
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: BG
Poruke: 311
Zahvalnice: 100
Zahvaljeno 27 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

Ja i dalje koristim R7 (wireless) . Poslednjih mesec dana je poceo da laguje , kao da gubi konekciju . Ne desava stalno alo opet ... Program ne koristim , da bih rasteretio CPU . A i nije mi nesto bio potreban .
stuki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2018, 3:29   #17
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

evo i ja uzeo ovo, pa utisci...

prvo, mis nije bio sjajan cim sam ga prikljucio, nego sam morao da ga nabijen na 3200 dpi i stavim brzinu na slow. bez toga je, kada se vuce sporo po dijagonali, delovalo kao da se penje i spusta niz stepenice, po pikselima. choppy. uzas. ali ok - reseno brzo.

dalje, volim da zgrabim misa sa skoro celom sakom, tako da kada ga podignem, osecam da mu je tezina pozadi. ali ajde, stvar navike i gripa.

ne prija mi trenutno ni ovaj spusteni deo sa leve strane. mislim da samo otezava dizanje misa, jer ne ostavlja previse prostora izmedju palca i dva tastera sa strane (sto je mozda i poenta, kako bi palac bio na dohvat tastera). a, imam osecaj da su pomenuti tasteri suvise labavi i da cu ih lako sluajno stisnuti dok dizem misa.

a ovaj deo sa desne strane.... napravljen je lep oslonac za domali prst, ali koliko je to dobro, jos vise smeta malom prstu, koji kao da ide preko grbe.

eto, skoro pa ga napljuvah, ali to je samo prvi utisak, posle najjeftinijeg logitecha koji je bio slicne velicine i najprostijeg oblika. i svi ostali misevi koje sam koristio su bili takvi, jednostavni, tako da... sigurno treba malko vremena. ne bi me cudilo da mi vec za par dana bude i bolji od logi-ja, mada sumnjam jer mi na prvu loptu dodje da ga zafrljacim kroz prozor. ali dobro, videcemo.

Poslednja ispravka: polarnimeda (18.12.2018 u 3:44)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2018, 5:15   #18
lobanja
Veteran
 
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 864
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 135 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

Jos jedan zadovoljan korisnik ovog misa,presao sam sa MS Industrial X3ME i osetio odma veliku razliku.Prva stvar koju sam primetio jeste nivo izrade,mis nedeluje jefitino na dodir i jako mi je udobniji od predhodnog. Drua stva je izrada i one metalne papucice na dnu koje omugucavaju da na podlozi jako lako klizi i samim tim olaksavaju pokret u koriscenju. Posedujem ga vec 2 godine i potpuno sam zadovoljan.
Jedino sto me zbunjuje jeste sto sam predhodni mis korisio na 800dpi setovanju a ovde mi to setovanje deluje mnogo sporije pa ga koristim na 1200 dpi.
Softver za remapping dugmadi na samom misu je cisto *****e,naime mis poseduje 4 cora za razlicite modove igara ali su korsisnicima samo dostupni 2 dok za druga 2 cora mora da se plati 9$ (ako me secanje sluzi) sto je po meni cist kriminal.
lobanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2018, 10:17   #19
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

Bilo je ranije načina i da se besplatno otključa, guglaj. ( :

Sam softver je malo konfuzan oko setovanja tastera, ali može sve da se podesi kako želiš.
toxic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2018, 14:35   #20
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

@polarnimeda Meni je miš dugo bio na nižim DPI setovanjima (sad sam na 1200 ili jače ali niži sens u igrama) i nisam imao takav problem sa preskakanjem piksela. Je l' ti na nekoj podlozi ili?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Logitech G105 ili A4Tech Bloody B120 egon95 ŠDK - Ostale komponente 5 14.11.2014 18:30
Gaming miš cope ŠDK - Ostale komponente 4 8.7.2014 13:50
A4Tech Bloody v7 ili v8 ili v3 ili..? (HITNO) Shonkas Ostale komponente 13 5.5.2014 6:38
Gaming Festival - Dom Omladine DonCorleone91 Dešavanja i događaji 8 19.11.2012 13:56
Ten golden rules of online gaming... fingerprint Brbljaonica 2 25.3.2008 15:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com