Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Pregled rezultata glasanja: Očekujem od StarTrek XI da bude:
Bolji od svih dosadašnjih. 2 9,09%
Dostojan prethodnih. 8 36,36%
Može da se gleda. 3 13,64%
Srednje žalostan. 5 22,73%
Jesmo li već stigli? 4 18,18%
Glasova: 22. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.7.2007, 17:27   #1
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom StarTrek XI - [open diskusija]

Nisam nesto preterano prekopavao forum trazeci ovu temu, jer mi se cini da su domaci ST fanovi uglavnom ograniceni na sopstveni nacin obozavanja i divljenja STu, dok organizacija i nije nesto.

Tako da izmedju ostalog niko ne spominje ST XI koji radi J.J. Abrams i koji se ocekuje za nekih 17 meseci.

Posto je proslo vec dosta stvari o tome, tipa, Zakari Kvinto je dobio ulogu Spoka, jos uvek se ne zna sta je sa Setnerom, film ce biti iz TOS razdoblja.

Citao sam dosta, mozda i previse o novom filmu, i komentare i obavestenja, i voleo bih da cujem sta ST zajednica ovde misli o tome.

Moj licni stav pre nego sto je uopste zasigurno objavljeno da ce film biti radjen i kada je bilo nekih najava da ce to biti TOS film, apsolutno sam pobesneo.
Razlozi:
- Rodenberi je rekao da ST mora UVEK ici napred.
- TOS generacija je LEGENDARNA i niko i nista je ne moze zameniti.
- Spok je Nimoj, Kirk je Setner, to je sveto slovo,
- Enterprise je doziveo fijasko ( i to poprilicno jak ), istini za volju imaju MOZDA 2 epizode iz ENTa koje mogu da prodju! Sve ostale su na nivou imbecilizma.
- Kirk je ubijen u Generations.
- J.J. Abrams ima 2 serije Lost i Alias ( gledao sam samo Alias ) i sa mog stanovista te serije su obicno djubre. Nemoguca misija III uopste nije nesto posebno.

Tako da sam ocekivao da ce sve otici u Honduras.
Medjutim Abrams nije Berman, tako da...

Moram da izdvojim da mi je pun kornet jaja likova koji se ukljucuju u ST i govore "Pa znate meni je to bila omiljena serija kada sam bio mali." PAZ DA NIJE!
Ljudi nemaju veze sa STom, niti su ga pogledali. Pogotvu ovaj novo przeni Zakari Kvinto, a i Abrams nije nista bolji, jos covek izjavljuje ja sam vise bio StarWars fan!
Opet, cini mi se da Abrams cuje urlanje publike koja trazi da film ne ispadne smece, no meni se cini da ce to biti OK, film. Ni najbolji ni najgori.

Za kraj, anketa.
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Kaiser Soze na korisnoj poruci:
MladenIsakovic (31.7.2007)
Stara 29.7.2007, 18:23   #2
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: StarTrek XI - [open diskusija]

Geeeez...... Ajde da mi neko objasni zashto ljudi to vole da rade. Pa od tolikog kontinuiteta...oni hoce da rade TOS Film.....grrrrrrrrrrrrr

Kirk jeste zavrshio u Nexusu u vreme prvog leta Enterprise B. S

Po svemu sudeci ce setovati film pre prvog filma.... I pre TOS serije(pa su svi ultra mladi.)


A josh kad cujem..... Alex Kurtzman & Roberto Orci...podilazi me jeza...

HOLIVUDE IMASH LI MILOSTI........
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2007, 18:58   #3
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: StarTrek XI - [open diskusija]

Abrams je rekao da je radnja smestena u Starfleet Akademiju, i ono sto ja pretpostavljam ( a koliko sam mogao da procitam jos 60% trekija na netu ), da ce radnja biti:

1) Spok se seca svoje prve avanture sa Kirkom.
2) Spok se priseca svoje prve avanture sa Kirkom i sine mu cudna ideja da bi mozda mogao Kirka da iskopa iz Nexsusa.
3) Spok i Kirk sede i pricaju o starim danima ( cime bi se pregazio ST Generations ).

1 - Sad, ja mislim da ako budu uopste spominjali Kirka, Setner MORA tamo da bude. Ne znam kako, ali ce da bude. "Da ebe oca!"

2 - Gajnan je postojala i u Nexsusu i u realnom vremenu bez problema, i njeno opazanje se prostire van linearnog vremena. Pitanje ostaje ipak, godine. Satner je ostario, poprilicno ( i ako mu to sada zaista lepo stoji, barem u BostonLegal ) nece uopste podsecati na coveka iz Generations.

3 - U ovoj soluciji Abrams bi morao da dekanonizuje ST Generations ili da kanonizuje Setnerovu knjigu o Kirku ( ne znam tacno o cemu je rec tu, mislim u knjizi ).

Alex Kurtzman i Roberto Orci, jesu oni bese sa Bermanom i Bragom radili Enterprise?
Uuuuu, ebali smo jeza u ledja.

Zasto to rade?
Odgovor moze da se pronadje u cinjenici da je neko u Paramauntu skoro dosao ( znaci oko 2002. godine ) sa psihijatrije ( mozda je cak bio i u Lazi Lazarevic ) i odlucio "Ej! Pa daj da prepravimo StarTrek. Secate se kako nam je donosio pare!"
I u sustini Abrams je dobio zadatak da ReBoot-uje ST.

Ja bih taj zadatak poverio nekome drugom, zasigurno. Pa i Dzordzu Lukasu licno, samo ne onim idiotima.
Momak koji je napravio X - Men i X - Men 2 ( zaboravih mu ime, znam da je mlad ) ili naprimer Dzejms Kameron ( Terminator 2, Titanik ) ili mozda Emir Kusturica, ne ne, cekaj, greska. Dobro, ima reditelja \ producenata koji to mogu da izvedu.

Kako sve vise vremena prolazi cini mi se da pocinjem da mislim i u sebi tiho govorim "Bermane, vrati se, sve ti je oprosteno!", jer ipak taj covek nam je dao DS9 i VOY i naravno zavrsio TNG.
Definitvno, treba ST dati u ruke nekome ko zna sta radi. Ovi mi deluju ko 4taci sa projektom iz Biologije, seciranje zabe ili vec sta.
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2007, 19:51   #4
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: StarTrek XI - [open diskusija]

btw.
Koji "genijalac" je ovu temu iz Kompjuteri i film ( gde je StarTrek XI bio, i gde pripada jer je u pitanju film!!! i diskusija o njemu ) prebacio ovde?
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2007, 21:17   #5
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: StarTrek XI - [open diskusija]

Citat:
Kaiser Soze kaže: Pregled poruke
Alex Kurtzman i Roberto Orci, jesu oni bese sa Bermanom i Bragom radili Enterprise?
Uuuuu, ebali smo jeza u ledja.
Ta dvojica "genijalaca" stoje iza scenarija za Transformers movie

Zashto njiiiiiiiiiiih.........
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2007, 21:22   #6
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: StarTrek XI - [open diskusija]

Citat:
Kaiser Soze kaže: Pregled poruke
btw.
Koji "genijalac" je ovu temu iz Kompjuteri i film ( gde je StarTrek XI bio, i gde pripada jer je u pitanju film!!! i diskusija o njemu ) prebacio ovde?
Ovaj genijalac, a zbog ovoga!
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2007, 0:21   #7
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: StarTrek XI - [open diskusija]

Mogu da se pohvalim da nisam gledao Transformerse ( film ).

E pa kad je tako, Iris, onda nije nikakav problem. Izvinjavamo se, mnogo se izvinjavamo.
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2007, 8:52   #8
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: StarTrek XI - [open diskusija]

Stvarno ovo sto su uradili sa Enterprisom je bila katastrofa. I ko im uopce da za pravo da izmisljaju neke temporar ratove, te da neki Archer, koji jedva slozi dve reci ustanovi Federaciju. Ispade da su je maltene amerikanci stvorili.

Pa objasnjavati zasto Klingoni imaju grbavo celo. To je vec receno u TOS i ostaje pod znakom upitnika jer Klingoni ne pricaju o tome. A ne da mi tamo neki lik ide sada da to objasni nakon 30 godina ST.

Novi film mislim da ce jos vise da unisti kontinuitet a cuo sam i da se razmislja o novoj seriji ST sa mracnijim prisutpom ala Galactica gde svako moze da rikne. Licno mislim, da je to glupost jer Galactica je odlicna ali to je Galactica a ST je ST, znaci vera u ljudsku rasu i u buducnost.

Licno mislim da bi mogla proci retro serija, ali ne da se snima o Kirku i Spocku, jer kako rece Kaiser njih ne moze niko drugi glumiti, nego da se dogadja u TOS vreme nekoj drugoj posadi. TOS vreme gde imaju teleporte i ostalo.
Ideju da bi to moglo proci mi je dao onaj brod iz Enterprisa koji je ostao u nekom asteroidu ili kako je vec to bilo. Na njemu je bio stvarno super uradjen "bridge" koji bi glatko prosao danas kao retro sci-fi imaginacija svemirskog broda. Ne kao na Enterprisu (onom iz Enterprise serije, kojom su u drugoj sezoni cak dodali Star Trek Enterprise jer nije bio gledan) gde su ograde iz lanaca a ceo most okruzen samsungovi LCD monitorima.

Mozda sam malo odlutao offtopic, ali da rezimujem.

Film mislim da ce biti razocaranje za prave star trek fanove jer oni nece novo nego bi gledali 1000 star trek epizoda kao sto su nekad bile. Licno bih najvise zeleo da ga i ne snime, da se ne siri efekat Matrixa gde 2 i 3 deo unistavaju prvi.

Serija moze ali onakve kakve su bile. Ili TOS doba sa gorespomenutim brodom ili DS11 u nekom drugom delu galaksije.

Ne preostaje drugo nego salno vrteti snimljene stare delove iz kolekcije.
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku korisnik na korisnoj poruci:
oluja (30.7.2007)
Stara 30.7.2007, 21:04   #9
zone2403
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Lokacija: Morpork na Anku
Poruke: 709
Zahvalnice: 535
Zahvaljeno 194 puta na 118 poruka
Određen forumom Re: StarTrek XI - [open diskusija]

A slusajte tek ovo: U izvesnom dnevnom listu (da ne reklamiram) pise kako ce uloga Spoka u novom ST biti ipak poverena L. Nimoju a da bi Kirka trebalo da igra Robi Vilijams!! Ako se ovo ispostavi tacno onda je vec svima jasno da od ovog filma nema nista! I ovako nisam optimista, moje misljenje se poklapa sa Rodenberijem, mora se ici napred! Znaci novi period, posle TNG recimo, novi glumci, nova atmosfera. Ako bi ovo bilo uradjeno, to bi mozda pokrenulo novi talas i stvaranje nove serije sa tim likovima. Ako je uspelo u slucaju TNG koji je pretstavljao jasan raskid sa starim, moglo bi ponovo da upali. Novi ST film smesten u period TOS-a, po mom misljenju, nije nista drugo do jeftin nacin za muzenje jos malo para iz treki zajednice.
zone2403 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2007, 21:42   #10
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: StarTrek XI - [open diskusija]

Zivo me interesuje koje su to novine.

Uloga Spoka ce biti dodeljena Leonardu Nimoju, ali Zakari Kvinto ce biti Spok iz mladjih dana. Mozda nisam bio 100% jasan.

Sto se tice Robina Vilijamsa, ocigledno je autor teksta ( i zivo me interesuje kako se zove ) bio pod uticajem Kapetana Kuke od pre neki dan.
Sto se tice Kirka ( lika ) spominje se ime Meta Dejmona strasno puno, mada Dejmon to odbacuje, kao neosnovano.

O Setneru sam gore vec napisao kakva je situacija.
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2007, 15:03   #11
zone2403
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Lokacija: Morpork na Anku
Poruke: 709
Zahvalnice: 535
Zahvaljeno 194 puta na 118 poruka
Određen forumom Re: StarTrek XI - [open diskusija]

U pitanju je ''Blic'', eto morao sam da ih imenujem, i nije RobiN Vilijams, vec Robi Vilijams, pevac! Zato sam rekao da ako je vest tacna ode ST u ... Neksus !
zone2403 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2007, 18:45   #12
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Wink Re: StarTrek XI - [open diskusija]

Podaci koje ja imam su malo drugačiji.

Matt Damon (kao Kirk), Adrien Brody (kao Spock - Pijanista) and Gary Sinise (McCoy, CSI:NY, onaj crnokosi lik).

U pitanju su inside informacije. Relativno pouzdane. Jbg.

A što se tiče zajednice, dovoljno je organizovana da je Denise Crosby posetila Bg i NS tokom snimanja Trekkies 2... Žao mi je ako tebi niko nije rekao...

Inače očekujem da film napravi gomilu sra... u kanonu... I da bude teška glupost...

A Enterprise volim. Mrzeo sma ga od početka, nisam hteo da ga gledam, ali sam slučajno uhvatio par epizoda i navukao se. ST je ST

Inače Šatnerova knjiga je o tome kako Romulanci spasu Kirka i isperu mu mozak ali ga neko oslobodi i on par vekova nakon TOSa i Generations filma izigrava šerifa po svemiru...

A filmovi su valjali dok ih je režirao Nimoy...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2007, 20:39   #13
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: StarTrek XI - [open diskusija]

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
Adrien Brody (kao Spock - Pijanista)

U pitanju su inside informacije. Relativno pouzdane. Jbg.
Pouzdanije od ovog?


http://www.startrek.com/startrek/vie...e/2300803.html



Zachary Quinto = mladi spock....

Nego mene mnooogo vishe brinu...Alex Kurtzman i Roberto Orci...kao pisci.. pa zbog njih i ja


Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
očekujem da film napravi gomilu sra... u kanonu... I da bude teška glupost..
.

Poslednja ispravka: nesonjacc (31.7.2007 u 20:46)
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2007, 22:25   #14
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: StarTrek XI - [open diskusija]

Eniaroyah, lupi i osta ziv.
Dobro oprosteno ti je.
Spok je javno dodeljen Kvinut, sto moj kolega nesonjacc vrlo detaljno objasni. Jos pre nekoliko dana u SanDijegu na ComicConu.
Deniz je ovde dolazila 97 ili tako nesto, bas bas davno. I da, totalno smo dezorganizovani.
A i Deniz nije Majkl Dorn ili Ajveri Bruks ili Rene Ajuberionis.
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2007, 22:48   #15
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: StarTrek XI - [open diskusija]

Ja necu da komentarisem dok ne pogledam film. Ne valja biti toliko zadrt i generalizovati, film jos ima sanse da bude dobar. Ni meni se ne svidja izbor glumaca i scenarista, ali rezija, hm, ako bude stvarno J.J. Abrams to ce biti extra, 'Lost' je po mom misljenju jedna od najboljih serija svih vremena..
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2007, 15:51   #16
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: StarTrek XI - [open diskusija]

Pa nismo zadrti, sta znam...
Meni deluje da je Lost losa serija, opet, moram da je pogledam da bih tvrdio bilo sta i imao neko misljenje. No, bilo kako bilo, ja se plasim. To je sigurno.
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2007, 3:51   #17
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Wink Re: StarTrek XI - [open diskusija]

Ok, informacije su pogrešne, so what, i dalje ideja "mladi Kirk i Spok" izgleda kao "hej, svi to rade, 'ajmo i mi biće para od naivčina" fora... hej, pa i jeste to...

Gene se prevrće u grobu, da se kladimo?

PS
Lost je serija sa najviše ukradenih ideja u istoriji, i bez uvrede Nash, ali jesi ti gledao neke SF serije pre ove?
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2007, 11:54   #18
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: StarTrek XI - [open diskusija]

Jel moze neko da mi nadje prevod reci Nemesis? ( hocu da cujem Vas rezultat na pitanje )

Inace sinoc na Pinku je bio ST 10, prema misljenju mnogih, jedan od najgorih filmova snimljenih do sada.

Naziv na Pinku je bio ( i u novinama ) StarTrek 10 Radjanje

btw
Prevod je kod STa esencijalan da bi ga mladje trekije pohvatale. Prevod sinoc je bio uzas.
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2007, 13:47   #19
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: StarTrek XI - [open diskusija]

Da vidio sam.

MI nemamo baš riječ za nemesis, ali imamo za najbližu njoj, adversary, prevodimo kao protivnik.
Po meni protivnik je najbliže što se može stić.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2007, 13:50   #20
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: StarTrek XI - [open diskusija]

Citat:
Kaiser Soze kaže: Pregled poruke
Jel moze neko da mi nadje prevod reci Nemesis? ( hocu da cujem Vas rezultat na pitanje )

Inace sinoc na Pinku je bio ST 10, prema misljenju mnogih, jedan od najgorih filmova snimljenih do sada.

Naziv na Pinku je bio ( i u novinama ) StarTrek 10 Radjanje

btw
Prevod je kod STa esencijalan da bi ga mladje trekije pohvatale. Prevod sinoc je bio uzas.
Pa otkad su prevodi kod nas imali bilo kakvog smisla

Naziv Nemesis je u svakom slučaju fantastično odabran kada je u pitanju poslednji deo Zvezdanih staza Naime, Nemesis je (praktično i veoma grubo rečeno) bila grčka boginja osvete koja je zarad nekog cilja "davala svakome ono što je zaslužio".

Bukvalni prevod reči "nemesis" bi bio "smrtni neprijatelj". Međutim, "nemesis" ima i preciznije značenje tj. u pitanju je neko ko je veoma sličan nečemu a opet potpuno drugačiji.

Primera radi Picard i Shinzon u pomenutom filmu. Shinzon je Picard-ov klon što automatski podrazumeva nekoga ko je veoma veoma sličan. S druge strane Shinzon je psihički i etički potpuna suprotnost Picarda što se u filmu da i videti

Kad smo već kod ovog desetog dela ne bih se složio da je u pitanju najgori deo Zvezdanih staza. U suštini izbegavam da radim klasifikaciju ST filmova tipa najgori i najbolji. Ovaj deseti deo ima fantastičnu ideju doduše malo "teško" zapakovanu u okruženje teške priče kao što je konačno razbijanje postavke zvane "The Next Generation".

Dakle, priča se zasniva na staroj i veoma dobro poznatoj činjenici da je čovek samom sebi najgori neprijatelj? A šta se dešava kada takav jedan neprijatelj dobije fizičku formu? Kako se suprotstaviti nekome ko ti je toliko sličan a opet toliko različit? Pisci su ovde uspeli da se dotaknu malo i psihologije i same evolucije u smislu da su pokušali da razrade eventualni scenario psihološkog razvoja dva identična ljudska bića u različitim okolinama. Picard je odgajan u društvu roditelja koji su ga voleli i cenili. Završio je Zvezdanu akademiju, imao prijatelje i vremena da nauči šta to znači biti etičan i poštovati život. Shinzon je odrastao u rudnicima Remusa gde je naučen da jedino što vredi je sopstveni život odnosno preživljavanje.

Ono što je ovde u stvari pitanje je da li postoji nešto što se zove "genetsko pamćenje", stvar čije se postojanje uveliko razmatra u naučnim krugovima.

Svi dodatni elementi u filmu su sasvim normalno pridodati zarad same dramatizacije pa čak i pomenuti element "kako da se najbolji kapetan u Zvezdanoj floti bori protiv samog sebe".

Jedna stvar koja je meni zapala za oko a koju mislim da je veoma malo ljudi zapazilo dok je gledalo film je da ljudi nisu ukapirali zbog čega su pisci hteli da Data pogine. Naime, i ovde se radi o apsolutno istoj priči kao što je to u slučaju Picard-Shinzon. Drugim rečima, pitanje je kako će se novi Data prilagoditi i razviti ako bude izložen istom okruženju kao što je to bio slučaj sa onim koji je pronađen na Omicron Theti (originalni Data).
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com