Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.3.2007, 23:05   #1
Cortex
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Poruke: 74
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Smile Jazz & Fusion...

Ajmo ljudi, siguran sam da ovde ima dosta poshtovalaca Jazz & Fusion-a, pa da vas chujemo! Zashto vam se dopada ta vrsta muzike, omiljeni izvodjachi i sl.

Svestan sam da postoji tema "Shat slushate od muzike...", i da je mozda malo previshe otvarati josh jednu temu o muzici (i to tako "specijalizovanu") na jednom kompjuterskom forumu, ali ipak se na malopre pomenutoj temi uglavnom raspravlja o rocku i metalu, a nisam primetio neko posebno interesovanje za jazz & fusion.


Jazzin' forever!


Ukoliko neko zna neko dobro mesto za izlazak u BG-u, gde se pushta ili josh bolje svira jazz, bilo bi lepo da to podeli sa nama. Znam ja poneka, ali nova nece shkoditi , ako ih ima... A ako mi jednom kompjuteri u zivotu budu doneli neki osetniji novac ( ) san mi je da otvorim jedno pravo, zadimljeno, live jazz mesto!

Uzdravlje!
Cortex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2007, 23:11   #2
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Jazz & Fusion...

Odlicna tema samo da je ne obrishu.
Omiljeni izvodjaci?
Pat Metheny u svim varijantama pogotovu Pat Metheny Group (bio sam na koncertu Pat Metheny Trio u Sava Centru 2004., koncert je bio ).
Chick Corea takodje u svim varijantama pogotovu fusion varijanta Elektric Band.
Dave Weckl Band je takodje vrhunski fusion.Ma ima tu mnogo dobre muzike.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2007, 2:41   #3
Cortex
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Poruke: 74
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Jazz & Fusion...

^ Fenomenalno! Bio si na Pat Metheny koncertu, eeeee kad bi ponovo doshli...


Moji omiljeni su:

Vital Information - Steve Smith kao jedan od top 5 bubnjara svih vremena, Frank Gambale (mozda najbolji gitarista danashnjice), Tom Coster i Barrone Browne, pa ljudi treba li ishta vishe reci...

Jean-luc Ponty - omiljeni album Cosmic Messenger

John Patitucci - omiljeni self titled album

Tribal Tech - i bilo shta gde svira Scott Hendersson...

CAB - savrsheni fusion bend... Dennis Chambers, Tony MacAlpine, Bunny Brunnel, Patrice Rushenn.

Tetsuo Sakurai's Gentle Hearts - o Boze kako je ovo dobro!

i...

PLANET X - najbolesniji instrumentalni sastav danashnjice. Apsolutna preporuka. Ljudi koji prelaze sve granice. Tony MacAlpine je bog!

Veoma cenim jazz pijanistu Joe Sample-a, potom George Shearing-a, saxophonistu Dexter Gordon-a i mnoge mnoge druge...

Od nashih ljudi ubedljivo najkvalitetniji je Bojan Zulfikarpashic, jazz pijanista koji je sve odushevio svojim nastupom na ovogodishnjem jazz festu...


Hajmo ljudi, mora da je bar neko slushao ovo ili neshto slichno...

Cortex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2007, 3:10   #4
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Jazz & Fusion...

Citat:
Cortex kaže: Pregled poruke
^ Fenomenalno! Bio si na Pat Metheny koncertu, eeeee kad bi ponovo doshli...


Moji omiljeni su:

Vital Information - Steve Smith kao jedan od top 5 bubnjara svih vremena, Frank Gambale (mozda najbolji gitarista danashnjice), Tom Coster i Barrone Browne, pa ljudi treba li ishta vishe reci...

Jean-luc Ponty - omiljeni album Cosmic Messenger

John Patitucci - omiljeni self titled album

Tribal Tech - i bilo shta gde svira Scott Hendersson...

CAB - savrsheni fusion bend... Dennis Chambers, Tony MacAlpine, Bunny Brunnel, Patrice Rushenn.

Tetsuo Sakurai's Gentle Hearts - o Boze kako je ovo dobro!

i...

PLANET X - najbolesniji instrumentalni sastav danashnjice. Apsolutna preporuka. Ljudi koji prelaze sve granice. Tony MacAlpine je bog!

Veoma cenim jazz pijanistu Joe Sample-a, potom George Shearing-a, saxophonistu Dexter Gordon-a i mnoge mnoge druge...

Od nashih ljudi ubedljivo najkvalitetniji je Bojan Zulfikarpashic, jazz pijanista koji je sve odushevio svojim nastupom na ovogodishnjem jazz festu...


Hajmo ljudi, mora da je bar neko slushao ovo ili neshto slichno...

Frank Gambale je odlican i svirao je u Chick Corea Elektric Band-u, mada je on vishe rokerski nastrojen, za razliku od Pat Metheny-ja koji je totalno drugaciji od svega drugog shto postoji. Ali voleo bih da cujem Pat Metheny Group varijantu, mislim da od te muzike ne postoji bolja.
Scott Hendersson je svirao na prvom albumu Elektric Banda, a posle ga je zamenio Gambale, mada ga nisam cuo u drugim kombinacijama.
Jonh Patitucci je vrhunski i verovatno najbolji basista na svetu, proslavio se upravo sa Chick Corea-om u Elektric Bandu i Akoustic Band-u (kao i Dave Weckl), imam skoro sve njegove solo albume.
Dennis Chambers-a sam slushao u kombinaciji sa opasnim francuskim gitaristom Bireli Lagrenom, sem toga ne znam puno o njemu.
Joe Sample je veoma poznat i cenjen, cuo sam dosta toga od njega mada mi ne lezi preterano taj fazon.
Kad pomenu ovaj bend sa japanskim nazivom setih se da imam par albuma najpoznatijeg japanskog dzezera pijaniste Makoto Ozone-a.
Vishe ne mogu ni da se setim shta imam, imam preko 100 jazz albuma.
E da setih se velikog Herbie Hancocka (svirao je sa Miles Davisom 60'-ih), sa svojim funk albumima sa pocetka sedamdesetih, doprineo je razvoju modernih zanrova u jazz-u.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2007, 15:04   #5
Cortex
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Poruke: 74
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Jazz & Fusion...

Citat:
Garson kaže: Pregled poruke
Frank Gambale je odlican i svirao je u Chick Corea Elektric Band-u, mada je on vishe rokerski nastrojen, za razliku od Pat Metheny-ja koji je totalno drugaciji od svega drugog shto postoji. Ali voleo bih da cujem Pat Metheny Group varijantu, mislim da od te muzike ne postoji bolja.
Veruj mi, Frank Gambale je zavrshio Berkley kao prvi u klasi, i nije bash rockerski nastrojen, mozda na nekim svojim solo albumima, mada ga nisam slushao sa tim Electric bendom, znam, znam, to je klasika, ali shta cu kad ne mogu sve da stignem
Citat:
Scott Hendersson je svirao na prvom albumu Elektric Banda, a posle ga je zamenio Gambale, mada ga nisam cuo u drugim kombinacijama.
Poslushaj Tribal Tech, Hendersson je poznat po tome shto veoma lako i prirodno prelazi sa osecajnog blusy sviranja na neverovatni tehnichki jazz/fusion zvuk, sve u istoj solazi!
Slazem se da Pat Metheny ima svoj zvuk koji se ne moze iskopirati ili ponoviti, ali on mi se na momente chini toliko versatilan da prelazi u monotoniju, tj., nekad mi se chini da mu je svaka solaza ista. Ali taj trip me samo ponekad uhvati... PM je kralj!
Citat:
Jonh Patitucci je vrhunski i verovatno najbolji basista na svetu, proslavio se upravo sa Chick Corea-om u Elektric Bandu i Akoustic Band-u (kao i Dave Weckl), imam skoro sve njegove solo albume.
John je stvarno sjajan, fali mi samo jedan album! Nikako da ga nadjem!
Citat:
Dennis Chambers-a sam slushao u kombinaciji sa opasnim francuskim gitaristom Bireli Lagrenom, sem toga ne znam puno o njemu.
A na kom je to albumu Birelli-a svirao Dennis? Inache on vazi za jednog od najboljih na svetu, nema gde taj nije svirao, mada, ipak vishe gotivim Billy Cobham-a. Njegov koncert u Sava Centru je bio !
Imam divx Lagrene-a i nekog Sylvain Luc-a, ma to je strashno kakvi se sve zvuci mogu izvesti na gitari. Na tom koncertu su samo njih dvojica na gitrarama, a ne smara uopshte. Vrh.
Cortex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2007, 15:05   #6
Cortex
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Poruke: 74
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Jazz & Fusion...

Citat:
Joe Sample je veoma poznat i cenjen, cuo sam dosta toga od njega mada mi ne lezi preterano taj fazon.
Meni je fantastichan, imam samo album "Invitation" koji je vrh solo piano svirke za mene. I neki album sa pevachicom Lennom Hatawey or something... Shta imash ti josh od njega?
Citat:
Kad pomenu ovaj bend sa japanskim nazivom setih se da imam par albuma najpoznatijeg japanskog dzezera pijaniste Makoto Ozone-a.
To mora nekako da dodje do mene!
Ovo shto sam ja naveo je bend Tetsuo Sakurai-a, jednog od najboljih basista na svetu, veoma je cenjen, a tu svira i pomenuti Dennis Chambers kao i apsolutna faca u svetu gitare - Greg Howe. Ma vrhunski fusion, imam i dvd, razbija!
Citat:
Vishe ne mogu ni da se setim shta imam, imam preko 100 jazz albuma.
E da setih se velikog Herbie Hancocka (svirao je sa Miles Davisom 60'-ih), sa svojim funk albumima sa pocetka sedamdesetih, doprineo je razvoju modernih zanrova u jazz-u.
Ja imam malo vishe, oko 350. Hancock je legenda stvarno, chovek je genije, za ono vreme, Boze me sachuvaj!

Ma fusion je najbolja mjuza na svetu! I jazz...

Upravo slusham: Derek Sherinian - Prelude to battle, sjajan moderni fusion.

Inache Derekov projekat PLANET X morash da chujesh, vaze za najnapredniju fusion grupu danashnjice. Shta da kazem kad vecina pesama nema nijedan 4/4 ritam! Sve neka boleshtina 7/9, 23/26, i sl. Loodaci!


Ok, dvojica su za jazz/fusion na sk forumu, jadno...

Can't beleive it.
Cortex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2007, 5:59   #7
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Jazz & Fusion...

Citat:
Cortex kaže: Pregled poruke
Veruj mi, Frank Gambale je zavrshio Berkley kao prvi u klasi, i nije bash rockerski nastrojen, mozda na nekim svojim solo albumima, mada ga nisam slushao sa tim Electric bendom, znam, znam, to je klasika, ali shta cu kad ne mogu sve da stignem
Slazem se da Pat Metheny ima svoj zvuk koji se ne moze iskopirati ili ponoviti, ali on mi se na momente chini toliko versatilan da prelazi u monotoniju, tj., nekad mi se chini da mu je svaka solaza ista. Ali taj trip me samo ponekad uhvati... PM je kralj!
Ma znam za Gambale-a, slushao sam i neke solo varijante.Cenim shto je zavrshio Berkley ali je Pat u tom smislu otishao korak dalje. Pazi sad.Pat je sa 8 god. poceo da svira trubu, sa 12 se prebacio na gitaru i sa 15 god vec postao jedan od najboljih dzezera u Kanzasu.Sa 18 god. je postao najmladji predavac ikada na Univerzitetu u Majamiju a sa 19. najmladji predavac na Berkliju.
A 1996. je doktorirao na Berkliju.Inace, veoma je poznat shirom sveta kao predavac na najpoznatijim univerzitetima.
Shta reci civek je genije, tebi se mozda ne svidja shto njegova muzika nije fusion, a ja licno u njegovoj muzici ne pridajem toliku paznju samo njegovim solazima.
Citat:
Cortex kaže: Pregled poruke
John je stvarno sjajan, fali mi samo jedan album! Nikako da ga nadjem!
Koji album ti fali?
Citat:
Cortex kaže: Pregled poruke
A na kom je to albumu Birelli-a svirao Dennis? Inache on vazi za jednog od najboljih na svetu, nema gde taj nije svirao, mada, ipak vishe gotivim Billy Cobham-a. Njegov koncert u Sava Centru je bio !
Album Front page (Lagrene, Chambers i Dominique Di Piazza).
Dobar je Chambers mada po meni su vrh Dave Weckl (neverovatno da njega nisi slushao-cist fusion), pokojni Tony Williams,Steve Gadd, Jack Dejohnette.Naravno Roy Haynes je legenda mada je on vishe okrenut ka klasicnom jazzu za razliku od Weckla koji je totalni ludak.
Citat:
Cortex kaže: Pregled poruke
Imam divx Lagrene-a i nekog Sylvain Luc-a, ma to je strashno kakvi se sve zvuci mogu izvesti na gitari. Na tom koncertu su samo njih dvojica na gitrarama, a ne smara uopshte. Vrh.
E znam za taj album Lagrene-a i Luc-a.
BTW, gotivim i slusham fusion mada sam malo vishe orijentisam ka akusticnim ali modernim varijantama.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2007, 11:08   #8
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.682
Zahvalnice: 856
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Jazz & Fusion...

jee ovo je moja tema!

Da ne ponavljam pomenuta imena sad,...

htedo' da pomenem jedan album koji je po meni vrh vrhova

Miles Davis - Live Around The World

Ko je slusao zna o cemu pricam

http://www.artistdirect.com/nad/stor...230249,00.html
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2007, 22:40   #9
Cortex
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Poruke: 74
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Smile Re: Jazz & Fusion...

@Garson

1992 HEART OF THE BASS
1995 Varadero

Ipak ispade da su dva od Patitucci-a...


Ma naravno da obozavam Metheny-a, ne shvati me pogreshno. Ni ja ne obracam paznju samo na solaze, pobogu, eto to je samo neko zapazanje moje...
Weckl-a sam slushao, imam samo jedan album i neshto mi je bio slabashan, u smislu ne dovoljno bombastichan, moracu ponovo da mu dam shansu, znam da je chovek loodak i genije. Roy Haynes je super, da li si slushao Roy Haynes trio sa Patitucci-em i Danilo Perez-om? Opako.
Taj album Birelli-a nemam , ali ne sumnjam da je odlichan.

Ok je to za akustichne i moderne varijante, ali navedi na shta tachno mislish

@zvuchnjak

Taj album Miles-a me je nekako zaobishao, ali gledacu da to ispravim u najkracem mogucem roku. Veliki respect za slushanje jazz/fusion-a!

Cortex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2007, 0:50   #10
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.682
Zahvalnice: 856
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Jazz & Fusion...

Citat:
Cortex kaže: Pregled poruke
Weckl-a sam slushao, imam samo jedan album i neshto mi je bio slabashan, u smislu ne dovoljno bombastichan, moracu ponovo da mu dam shansu, znam da je chovek loodak i genije.
Ja od Weckla imam jedno 5-6 albuma, ne znam koji si slusao, meni su najbolji nekako Master Plan i Heads Up... Najbolji bubnjar (po mom ukusu)... Ih da je meni da angazujem jednog takvog, gde bi nam bio kraj...
btw od Coree imam jedno 24 albuma... (ako nekog nesto zanima pm me)

Poslednja ispravka: zvucnjak (26.3.2007 u 1:24)
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2007, 1:22   #11
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Jazz & Fusion...

Citat:
Cortex kaže: Pregled poruke
@Garson

1992 HEART OF THE BASS
1995 Varadero

Ipak ispade da su dva od Patitucci-a...


Ma naravno da obozavam Metheny-a, ne shvati me pogreshno. Ni ja ne obracam paznju samo na solaze, pobogu, eto to je samo neko zapazanje moje...
Weckl-a sam slushao, imam samo jedan album i neshto mi je bio slabashan, u smislu ne dovoljno bombastichan, moracu ponovo da mu dam shansu, znam da je chovek loodak i genije. Roy Haynes je super, da li si slushao Roy Haynes trio sa Patitucci-em i Danilo Perez-om? Opako.
Taj album Birelli-a nemam , ali ne sumnjam da je odlichan.

Ok je to za akustichne i moderne varijante, ali navedi na shta tachno mislish

Imam Heart Of The Bass A Varadero nemam.
Ako si cuo Master Plan od Weckl-a nema shanse da ti se ne svidja, ludilo od albuma.Inace to je njegov prvi solo album i pod velikim uticajem je Chick Corea, koji je i svirao na tom albumu.Pored njega na albumu se pojavljuje i Steve Gadd i pokojni legendarni Michael Brecker (umro pre mesec-dva od leukemije ).Pored tog albuma strashno dobar je i The Rhythm Of The Soul.
Imam Roy Haynes Trio sa Perezom i Patittuci-jem , inace trebao sam da idem na njihov koncert u Sava Centru pre 7 godina ali sam imao prijemni ispit taj dan i nisam stigao.
Imam od Lagrene-a i album Standards, samo ime kaze o cemu se radi (izdao za Blue Note).
Citat:
Cortex kaže: Pregled poruke
Ok je to za akustichne i moderne varijante, ali navedi na shta tachno mislish
Recimo Trio ili Quartet varijante, npr, moderne verzije standarda ili tako neshto.Npr. Chick Corea Akoustic Band (Chick Corea-piano, Patitucci-acoustic bass, Dave Weckl-Drums), ili Chick Corea Quartet - Time Warp, ili Herbie Hancock - Gershwin's Worls (moderno izvodjenje Gershwinovih kompozicija).
Jednom recju, akusticni jazz a da nisu oni pravi standardi, mada gotivim i standarde, naravno.
BTW, je l' slushao neko Herbie Hancock Headhunters? Ludilo od muzike.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2007, 1:28   #12
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.682
Zahvalnice: 856
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Jazz & Fusion...

Citat:
Garson kaže: Pregled poruke
Ako si cuo Master Plan od Weckl-a nema shanse da ti se ne svidja, ludilo od albuma.
Kazem ja.... Ona stvar "Festival de Ritmo" je do j... Poznata je sigurno ste culi... 'oce neko da me vidi kako sviram s Wecklom? - - klick!

Secam se kad sam prvi put to slusao u srednjoj, znao sam sate da provedem sa vokmenom na glavi lupajuci nogom, pokusavajuci da skontam ritam...
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2007, 1:39   #13
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Jazz & Fusion...

Citat:
zvucnjak kaže: Pregled poruke
Kazem ja.... Ona stvar "Festival de Ritmo" je do j... Poznata je sigurno ste culi... 'oce neko da me vidi kako sviram s Wecklom? - - klick!

Secam se kad sam prvi put to slusao u srednjoj, znao sam sate da provedem sa vokmenom na glavi lupajuci nogom, pokusavajuci da skontam ritam...
Skoro pa kao Jay Oliver.

Ili Garden Wall, te dve stvari su ishle u onoj emisiji High Tech, koja je pre bila na pinku.
Meni je najbolja ona zadnja stvar Island Magic.
Evo snimka sa Youtube-a,specijalno za Cortex-a, po meni najbolji fusion band ever.
Chick Corea Elektric Band - Light Years Live 1987
Chick Corea - keyboards
Dave Weckl - drums
Frank Gambale - el. guitar
John Patitucci - el. bass
Eric Marienthal - sax
http://www.youtube.com/watch?v=ng_1z...elated&search=
Ili ista stvar sa koncerta 1991.
http://www.youtube.com/watch?v=5GqfS...elated&search=
Ili josh bolje stvar Beneath The Mask 1991, sa po meni najboljeg njihovog albuma.Pazite samo Patitucci-jev bas.
http://www.youtube.com/watch?v=6rI9f...elated&search=
BTW, imam ovaj ceo koncert na DVD-ju.
Chick Corea Akoustic Band Live 89' - Sophisticated Lady (Corea-piano, Patitucci - bass, Weckl -drums) Tri monstruma jazz muzike.
http://www.youtube.com/watch?v=PVRzk...elated&search=

Poslednja ispravka: Garson (26.3.2007 u 2:00)
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2007, 2:22   #14
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.682
Zahvalnice: 856
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Jazz & Fusion...

Citat:
Garson kaže: Pregled poruke
po meni najbolji fusion band ever.
Chick Corea Elektric Band - Light Years Live 1987
Chick Corea - keyboards
Dave Weckl - drums
Frank Gambale - el. guitar
John Patitucci - el. bass
Eric Marienthal - sax
Ne bih da ulazimo u to ko je bolji, ko najbolji itd, to nema smisla, ali ne mogu da ne pomenem sledecu kombinaciju
Miles Davis
Kenny Garret
Kei Akagi (!!)
Marcus Miller
Ricky Wellman
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2007, 2:36   #15
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Jazz & Fusion...

Citat:
zvucnjak kaže: Pregled poruke
Ne bih da ulazimo u to ko je bolji, ko najbolji itd, to nema smisla, ali ne mogu da ne pomenem sledecu kombinaciju
Miles Davis
Kenny Garret
Kei Akagi (!!)
Marcus Miller
Ricky Wellman
Miles je legenda, naravno, mada se meni ne svidja preterano njegov fusion fazon.A Elektric Band mi je najbolji fusion ne zbog pojedinaca koji sviraju u njemu nego mi je ta muzika ekstra.

Poslednja ispravka: Garson (27.3.2007 u 2:06)
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2007, 1:44   #16
Cortex
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Poruke: 74
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Smile Re: Jazz & Fusion...

Citat:
zvucnjak kaže: Pregled poruke
Ja od Weckla imam jedno 5-6 albuma, ne znam koji si slusao, meni su najbolji nekako Master Plan i Heads Up... Najbolji bubnjar (po mom ukusu)... Ih da je meni da angazujem jednog takvog, gde bi nam bio kraj...
btw od Coree imam jedno 24 albuma... (ako nekog nesto zanima pm me)
Ne da me zanima nego ochekuj pm odmah! Ma dajte bre da se razmenimo kao pravi ljudi, ovakvu muziku slusha jako mali broj ljudi, em nemash s kim da prodiskutujesh, josh treba da se patimo da nabavimo neshto... Pa stvarno.

Ja upravo slusham jedini Weckl koji imam - Multiplicity 2005, pretpostavljam da su oni stari "bolji", mislim sad kad sam malo bolje obratio paznju, i ovaj je veoma dobar. Ako hocete razmenu poslushacu i taj Master Plan, pa cu vam reci utiske Mislim nije to jedini nachin da se to nabavi ali je najlakshi...
Inache meni najvishe odgovaraju od bubnjara Steve Smith, Billy Cobham, Ari Hoenig (svira sa nashim Bojan-om Z) i sl., volim bre taj agresivni back beat!
Zvuchnjak super svirash, iako sam na dial-up-u sachekao sam da se youtube uchita i poslushao pogledao, fino, vrlo fino. Jel svirash u nekom bendu or what? Ajde da pravimo sk forum amateur fusion band, ja sviram gitaru, nacicemo vec ostatak
Lista za top fusion band ti je do yaya, Marcus Miller rulz!
Cortex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2007, 2:00   #17
Cortex
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Poruke: 74
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Smile Re: Jazz & Fusion...

Citat:
Garson kaže: Pregled poruke
Imam Heart Of The Bass A Varadero nemam.
Ako si cuo Master Plan od Weckl-a nema shanse da ti se ne svidja, ludilo od albuma.Inace to je njegov prvi solo album i pod velikim uticajem je Chick Corea, koji je i svirao na tom albumu.Pored njega na albumu se pojavljuje i Steve Gadd i pokojni legendarni Michael Brecker (umro pre mesec-dva od leukemije ).Pored tog albuma strashno dobar je i The Rhythm Of The Soul.
Imam Roy Haynes Trio sa Perezom i Patittuci-jem , inace trebao sam da idem na njihov koncert u Sava Centru pre 7 godina ali sam imao prijemni ispit taj dan i nisam stigao.
Imam od Lagrene-a i album Standards, samo ime kaze o cemu se radi (izdao za Blue Note).

Recimo Trio ili Quartet varijante, npr, moderne verzije standarda ili tako neshto.Npr. Chick Corea Akoustic Band (Chick Corea-piano, Patitucci-acoustic bass, Dave Weckl-Drums), ili Chick Corea Quartet - Time Warp, ili Herbie Hancock - Gershwin's Worls (moderno izvodjenje Gershwinovih kompozicija).
Jednom recju, akusticni jazz a da nisu oni pravi standardi, mada gotivim i standarde, naravno.
BTW, je l' slushao neko Herbie Hancock Headhunters? Ludilo od muzike.
Hocu taj Heart of the bass!!!!!!

Ovaj tvoj akustichni izbor zvuchi fenomenalno, samo josh da nabavim!

Nemam ni taj od Bireli-a!
Ali sam provalio da imam album "Stutgart Aria" gde Bireli-u bass svira JACO PASTORIUS, genije, nazalost jako rano preminuli...

Imam album Herbi-a Headhunters i fenomenalan je, jel na to mislish?

Hvala puno za linkove, pogotovo shto su specijalno za mene , ali prokleti dial-up! Odluchio sam da ih pogledam kod druga, kad-tad... Inache postava na tom koncertu je bolesno dobra! Boze, Patitucci i Gambale na sceni zajedno, i Corea! Weckl! Boze...
Znachi, morash nekako to da mi srezesh! Aaaaaaa...

Inache danas sam nabavio dva fantastichna DVD-a: Jean-Luc Ponty & his group in Concert i Bireli Lagrene - Gypsy project & friends.

Pa ko hoce, na pm.

P.S. Stvarno mi nije jasno zashto ne pominjete Jean-Luc Ponty-a, najboljeg jazz violinistu, tj. fusion violinistu, em uvek ima dobrog bubnjara, a vidim da to cenite , pa bre i Steve Smith je svirao s njim! i Alan Holdsworth! Al di Meola! A za zvuchnjaka ne da ma dobrih klavijatura i uopshte piano-a, ma fenomenalno. Chovek je na sceni vishe od 30 godina, savrshen muzichar. Interesantno, prvi album je napravio u saradnji sa Frank Zappa-om. tj. Zappa je vec imao iskomponovano sve, Ponty je "samo" improvizovao, vrlo chudan album sve u svemu...
Cortex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2007, 2:16   #18
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Jazz & Fusion...

Citat:
Cortex kaže: Pregled poruke
Ne da me zanima nego ochekuj pm odmah! Ma dajte bre da se razmenimo kao pravi ljudi, ovakvu muziku slusha jako mali broj ljudi, em nemash s kim da prodiskutujesh, josh treba da se patimo da nabavimo neshto... Pa stvarno.
Ja sam otvoren za razmenu, inace sam iz BG-a.

Citat:
Cortex kaže: Pregled poruke
Ja upravo slusham jedini Weckl koji imam - Multiplicity 2005, pretpostavljam da su oni stari "bolji", mislim sad kad sam malo bolje obratio paznju, i ovaj je veoma dobar. Ako hocete razmenu poslushacu i taj Master Plan, pa cu vam reci utiske Mislim nije to jedini nachin da se to nabavi ali je najlakshi...
Meni se vishe svidjaju stariji Wecklovi albumi, ovih par zadnjih su dobri ali ni blizu kao oni stari.
Obavezno poslushaj Master Plan.
Citat:
Cortex kaže: Pregled poruke
Hocu taj Heart of the bass!!!!!!
Nema problema.
Citat:
Cortex kaže: Pregled poruke
Ovaj tvoj akustichni izbor zvuchi fenomenalno, samo josh da nabavim!

Nemam ni taj od Bireli-a!
Sve shto sam naveo imam u svojoj kolekciji.
Citat:
Cortex kaže: Pregled poruke
Ali sam provalio da imam album "Stutgart Aria" gde Bireli-u bass svira JACO PASTORIUS, genije, nazalost jako rano preminuli...
Znam za taj koncert, ima i u audio formatu.
Citat:
Cortex kaže: Pregled poruke
Imam album Herbi-a Headhunters i fenomenalan je, jel na to mislish?
Jeste, ali imam i album Return Of The Headhunters iz 96', opasan modernjak sviraju.
Citat:
Cortex kaže: Pregled poruke
Hvala puno za linkove, pogotovo shto su specijalno za mene , ali prokleti dial-up! Odluchio sam da ih pogledam kod druga, kad-tad... Inache postava na tom koncertu je bolesno dobra! Boze, Patitucci i Gambale na sceni zajedno, i Corea! Weckl! Boze...
Znachi, morash nekako to da mi srezesh! Aaaaaaa...
Nema frke, imam sve albume Elektric Band (obratite paznju, nije Electric nego Elektric, sa k umesto c).
Citat:
Cortex kaže: Pregled poruke
Inache danas sam nabavio dva fantastichna DVD-a: Jean-Luc Ponty & his group in Concert i Bireli Lagrene - Gypsy project & friends.

Pa ko hoce, na pm.

P.S. Stvarno mi nije jasno zashto ne pominjete Jean-Luc Ponty-a, najboljeg jazz violinistu, tj. fusion violinistu, em uvek ima dobrog bubnjara, a vidim da to cenite , pa bre i Steve Smith je svirao s njim! i Alan Holdsworth! Al di Meola! A za zvuchnjaka ne da ma dobrih klavijatura i uopshte piano-a, ma fenomenalno. Chovek je na sceni vishe od 30 godina, savrshen muzichar. Interesantno, prvi album je napravio u saradnji sa Frank Zappa-om. tj. Zappa je vec imao iskomponovano sve, Ponty je "samo" improvizovao, vrlo chudan album sve u svemu...
Upoznat sam sa njegovim radom , ali josh uvek nisam svario violinu u jazzu.Nemam pojma zashto.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2007, 15:24   #19
Cortex
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Poruke: 74
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Thumbs up Re: Jazz & Fusion...

Citat:
Garson kaže: Pregled poruke
Upoznat sam sa njegovim radom , ali josh uvek nisam svario violinu u jazzu.Nemam pojma zashto.
Pm has been sent.


Ne razumem shto ti smeta violina u jazz-u. Chovek je fenomenalan, napustio je rad u simfonijskom orkestru kako bi istrazivao i napredovao dalje u muzici, veliki inovator, zaduzio je fusion, tako neshto se mora bar poshtovati!


Ma poslushaj ti to ponovo!
Cortex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2007, 0:08   #20
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Jazz & Fusion...

Citat:
Cortex kaže: Pregled poruke
Ne razumem shto ti smeta violina u jazz-u. Chovek je fenomenalan, napustio je rad u simfonijskom orkestru kako bi istrazivao i napredovao dalje u muzici, veliki inovator, zaduzio je fusion, tako neshto se mora bar poshtovati!


Ma poslushaj ti to ponovo!
Ma ne smeta mi uopshte, ali shta znam, josh uvek mi ne lezi violina u jazzu.Jbg, neki ljudi ne vole ni klavijature (tj. sintisajzer), samo klavir.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Jazz Vs Altec Vs Logitech muki85 ŠDK - Zvuk na računaru 18 15.3.2007 4:58
Super TV Tuner Conexant Fusion 878a TV/FM bokiss Grafika 1 20.8.2006 1:55
Conexant fusion 878a Tv/Fm kartica madass Grafika 11 17.2.2006 0:37
Neka se jave svi koji imaju TV TUNER Conexant Fusion 878a Dusan Zivkovic Grafika 5 25.12.2005 11:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com