Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.2.2014, 15:52   #1
Strajder
Banned
 
Član od: 9.12.2012.
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 30
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Strajder Slanje poruke preko AIM-a korisniku Strajder Slanje poruke preko Yahooa korisniku Strajder Slanje poruke preko Skypea korisniku Strajder
Određen forumom Informacije o online shopu kinguin

Pozz, interesuje me da li je neko kupovao ili preordovao PC igre u ovom online shopu, ako jeste da li jer sve proslo kako treba da li je neko imao nekih problema sa ovim servisom?
Strajder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2014, 16:31   #2
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Informacije o online shopu kinguin

Izbegavati po svaku cenu Kinguin zato što ima raznoraznih sumnjivih ponuda jer oni omogućavaju i pojedincima da trguju preko njih. Možeš da prođeš OK i da sve sa kupovinom bude u redu, ali se veoma često dešava da su giftovi i ključevi koje prodaju kupovani sa kradenim kreditnim karticama koje će naknadno biti poništene, a Steam će vam obrisati igru sa naloga.

Dalje tu se prodaju Steam giftovi što je kršenje Steam ToS-a (dobro zbog toga vam neće biti ništa, ali opet nije u redu), tj. igre kupuju na RU prodavnici gde su jeftinije i onda uzmu lepu proviziju za sebe, a opet bude jeftinije nego kad bi kupovali bez ikakvih popusta na Steamu. Jeftinije ćete proći ako budete trgovali direktno sa ruskim trejderima kroz Steam Trade.

EDIT: Pogotovo budite obazrivi što se tiče kupovine Pre-Ordera na Steamu preko ovakvih "prodavnica", jer je odnedavno moguće poništiti pre-order sve do datuma izlaska igre. Ako vam neko giftuje pre-order na Steam-u, on i dalje ima mogućnost da ga naknadno poništi i da mu vrate pare, a vi ste izvisili.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2014, 17:10   #3
Strajder
Banned
 
Član od: 9.12.2012.
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 30
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Strajder Slanje poruke preko AIM-a korisniku Strajder Slanje poruke preko Yahooa korisniku Strajder Slanje poruke preko Skypea korisniku Strajder
Određen forumom Re: Informacije o online shopu kinguin

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Izbegavati po svaku cenu Kinguin zato što ima raznoraznih sumnjivih ponuda jer oni omogućavaju i pojedincima da trguju preko njih. Možeš da prođeš OK i da sve sa kupovinom bude u redu, ali se veoma često dešava da su giftovi i ključevi koje prodaju kupovani sa kradenim kreditnim karticama koje će naknadno biti poništene, a Steam će vam obrisati igru sa naloga.

Dalje tu se prodaju Steam giftovi što je kršenje Steam ToS-a (dobro zbog toga vam neće biti ništa, ali opet nije u redu), tj. igre kupuju na RU prodavnici gde su jeftinije i onda uzmu lepu proviziju za sebe, a opet bude jeftinije nego kad bi kupovali bez ikakvih popusta na Steamu. Jeftinije ćete proći ako budete trgovali direktno sa ruskim trejderima kroz Steam Trade.

EDIT: Pogotovo budite obazrivi što se tiče kupovine Pre-Ordera na Steamu preko ovakvih "prodavnica", jer je odnedavno moguće poništiti pre-order sve do datuma izlaska igre. Ako vam neko giftuje pre-order na Steam-u, on i dalje ima mogućnost da ga naknadno poništi i da mu vrate pare, a vi ste izvisili.
Imam drugara koji je kupio borderlands 2 goty steam key kod njih pre par meseci i za sada nije imao nikakvih problema.

Zelim da preoredrujem diablo 3 reaper of souls ali posto je igra bezobrazno skupa, video sam na doticnom sajtu da se preorder prodaje za 25 evra sto je mnogo vise prihvatljiva cena pa sam iz tog razloga i postavio ovde pitanje jer neznam koliko su preorderi pouzdani kod njih.
Strajder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2014, 17:43   #4
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Informacije o online shopu kinguin

Po meni ti je mnogo pametnije da se strpiš i obratiš pažnju na recimo http://isthereanydeal.com/ gde si bar koliko-toliko siguran da su retaileri pouzdani. Napraviš svoju wait listu i sačekaš samo da se pojavi deal za igre sa nje.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2014, 18:27   #5
Strajder
Banned
 
Član od: 9.12.2012.
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 30
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Strajder Slanje poruke preko AIM-a korisniku Strajder Slanje poruke preko Yahooa korisniku Strajder Slanje poruke preko Skypea korisniku Strajder
Određen forumom Re: Informacije o online shopu kinguin

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Po meni ti je mnogo pametnije da se strpiš i obratiš pažnju na recimo http://isthereanydeal.com/ gde si bar koliko-toliko siguran da su retaileri pouzdani. Napraviš svoju wait listu i sačekaš samo da se pojavi deal za igre sa nje.
Koja je razlika izmedju ova dva sajta posto koliko vidim rade po istom principu?
Strajder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2014, 18:41   #6
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Informacije o online shopu kinguin

Citat:
Strajder kaže: Pregled poruke
Koja je razlika izmedju ova dva sajta posto koliko vidim rade po istom principu?
http://isthereanydeal.com/ nije prodavnica već agregator ponuda sa pouzdanih sajtova.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2014, 18:51   #7
Strajder
Banned
 
Član od: 9.12.2012.
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 30
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Strajder Slanje poruke preko AIM-a korisniku Strajder Slanje poruke preko Yahooa korisniku Strajder Slanje poruke preko Skypea korisniku Strajder
Određen forumom Re: Informacije o online shopu kinguin

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
http://isthereanydeal.com/ nije prodavnica već agregator ponuda sa pouzdanih sajtova.
Koliko sam procitao upravo to isto je i kinguin zato i kazem da rade po istom principu e sad koji je od njih pouzdaniji to vec neznam.
Strajder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2014, 18:54   #8
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Informacije o online shopu kinguin

Citat:
Strajder kaže: Pregled poruke
Koliko sam procitao upravo to isto je i kinguin zato i kazem da rade po istom principu e sad koji je od njih pouzdaniji to vec neznam.
Nisi lepo pročitao post od DeCoy-a - Kinguin omogućava posredničku prodaju, IsThereAnyDeal to ne radi već samo izlistava dobre ponude proverenih direktnih prodavaca (čitaj, pouzdanih retailera).
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2014, 15:43   #9
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Informacije o online shopu kinguin

Da ne otvaram novu temu,zanima me da li je neko koristio sajt Gamesrocket i kakva iskustva ima sa njima? Preko sajta isthereanydeals sam video neke zanimljive ponude,ali ga nikada nisam koristio.
Hvala.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ekologija todos Opšta kultura 151 18.4.2017 12:13
Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010) Crytek Foto i audio/video 600 14.9.2016 23:08
over-the-counter Iressa | Iressa With Free Dr Consultation DivalaIressa Foto i audio/video 0 9.2.2011 0:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com