Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.10.2009, 17:41   #1
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Da li su ovo dobre stvari za kupovinu (Zvucnici+1 tb eksterac)

Skupio sam neku kintu,i resio da se ponovim novim eksternim hard diskom i novim zvucnicima,nasao sam nesto sto mi odgovara (odnos kvalitet cena).

Pa bih voleo da cujem vase misljenje,jer ce ono biti presudno u mojoj odluci,hvala vam svima unapred...

Eksterni hard disk

Zvucnici
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2009, 1:57   #2
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Da li su ovo dobre stvari za kupovinu(Zvucnici+1 tb eksterac)

Proizvođači su renomirani tako da kvaliteta što se tiče nećeš se nikako zeznuti. A već cena. Za hard ne znam ali za zvučnike je odlična cena pošto nemaš da nađeš 5.1 sistem a da nije preko 10000.
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ilic stefan na korisnoj poruci:
Bokile (24.10.2009)
Stara 24.10.2009, 2:29   #3
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Da li su ovo dobre stvari za kupovinu(Zvucnici+1 tb eksterac)

Citat:
Bokile2000 kaže: Pregled poruke
Skupio sam neku kintu,i resio da se ponovim novim eksternim hard diskom i novim zvucnicima,nasao sam nesto sto mi odgovara (odnos kvalitet cena).

Pa bih voleo da cujem vase misljenje,jer ce ono biti presudno u mojoj odluci,hvala vam svima unapred...

Eksterni hard disk

Zvucnici
Ne bih uzeo ni jedno ni drugo...
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2009, 11:03   #4
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Da li su ovo dobre stvari za kupovinu(Zvucnici+1 tb eksterac)

Citat:
Shang Tsung kaže: Pregled poruke
Ne bih uzeo ni jedno ni drugo...
Hvala na odgovoru,al mi molim te reci zasto?
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2009, 11:39   #5
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Da li su ovo dobre stvari za kupovinu(Zvucnici+1 tb eksterac)

Što se tiče zvučnika, nisam čuo te Indigo ali jesam Concerto. Mislio sam da će biti nešto osrednje ali sam prijatno bio iznanađen. Od mojih Neo su bolji za klasu, zvuk čistiji, bas kada se odvrne do kraja nema distorzije, imaju mislim i FM radio ali to nisam video da li i kako radi, gledao sam filmić na njemu (nije ''švedski akcioni'' već švedsku komediju) i sve je kul bilo, naravno zvuk (filma) je bio AC3 5.1 384kbits.
A što se tiče ex. harda, čuo sam ali prilike nisam imao da vidim. Mogao bi eventualno neki WD da pogledaš jer mnoštvo ljudi ima pozitivna iskustva sa njima. E sada, ako je taj Toshiba 2.5'' i nema externo napajanje, ne znam da li WD za te pare ima protiv kandidata...
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
Bokile (24.10.2009)
Stara 24.10.2009, 21:51   #6
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Da li su ovo dobre stvari za kupovinu(Zvucnici+1 tb eksterac)

Citat:
Bokile2000 kaže: Pregled poruke
Hvala na odgovoru,al mi molim te reci zasto?
Sto se tice zvucnika, brend Iks vejv nema ni jedan proizvod kojim bi mogao da se pohvali. Svi zvucnici su im "relativno" jeftini, a tako i sviraju. Kad kazem relativno, naravno da ne mislim da je 100 evra malo novca, i bas iz tog razloga bih uzeo nesto drugo sto ce zvucati mnogo bolje. Naravno, ne govorim o 5.1 sistemu, jer za te pare, realno, ne mozes da ocekujes nista. Za te novce bih uzeo neki 2.1 sistem...

Sto se tice externog HDD-a, prvo razmisli da li ti je zaista potreban. Em su sporiji od internih resenja, a i vek trajanja im je kraci (citajuci iskustva drugih ljudi stekao sam takav utisak, uglavnom crkavaju od pregrevanja). Ako hoces da prenosis izmedju vise racunara neku vecu kolicinu podataka, sigurno je da ti nikad nece zatrebati 1TB. Ne zelis da znas koliko zaista treba vremena da se napuni jedan takav disk preko USB-a.
Pozz
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2009, 22:34   #7
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Da li su ovo dobre stvari za kupovinu (Zvucnici+1 tb eksterac)

Eksterac mi treba da bih skladistio filmove na njemu jer mi je laptop vec prepuna i hteo bih da imam svoju kompletnu kolekciju na jednom mestu a da se ne bi *****o sa diskovima i nekoliko hardova manjih kapaciteta sa namerom uzimam 1 Tb...

Shang Tsung nisam ja bas tolko zelen,imam ipak 23 godine,i ceo zivot radim sa racunarima i komponentamaadmin sam na reaktoru u vinci,ne moras da mi drzis predavanja,sve u svemu hvala na odgovoru...
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2009, 22:43   #8
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Da li su ovo dobre stvari za kupovinu (Zvucnici+1 tb eksterac)

Sto ne razmislis o Samsungu F2 EcoGreen od 1.5TB i nekom rack-u? Ispadne malo skuplje, ali imas 50% vise prostora, cini mi se kao bolja investicija na duze staze, a i posto ces ga koristiti kao storage, sigurno ti nije toliko bitno da bude 2.5" eksterni hard.

Za zvucnike ne znam, nisam imao prilike da ih cujem... Licno bih se verovatno malo radije odlucio za neku proverenu stvar tipa Logitech X-530/540.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
Bokile (25.10.2009)
Stara 24.10.2009, 22:45   #9
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Da li su ovo dobre stvari za kupovinu (Zvucnici+1 tb eksterac)

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Sto ne razmislis o Samsungu F2 EcoGreen od 1.5TB i nekom rack-u? Ispadne malo skuplje, ali imas 50% vise prostora, cini mi se kao bolja investicija na duze staze, a i posto ces ga koristiti kao storage, sigurno ti nije toliko bitno da bude 2.5" eksterni hard.

Za zvucnike ne znam, nisam imao prilike da ih cujem... Licno bih se verovatno malo radije odlucio za neku proverenu stvar tipa Logitech X-530/540.
Pa nije ni to losa ideja,al ovo mi izgledalo kao vec gotov proizvod,a i mislim da je zasad 1 tb dosta,1,5 bi stvarno bilo preterivanje...

Logitech je dobra preporuka,razmotricu je...
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2009, 22:47   #10
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Da li su ovo dobre stvari za kupovinu (Zvucnici+1 tb eksterac)

Preterivanje u vezi kapaciteta harda u doba HD filmova i ostalih stvari?
Ne postoji takva stvar kao sto je preveliki hard. Mesta nikad dosta, a to ce ti pasti na pamet cim popunis 1TB ako se odlucis za Toshibu.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
Bokile (24.10.2009)
Stara 24.10.2009, 22:50   #11
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Da li su ovo dobre stvari za kupovinu (Zvucnici+1 tb eksterac)

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Preterivanje u vezi kapaciteta harda u doba HD filmova i ostalih stvari?
Ne postoji takva stvar kao sto je preveliki hard. Mesta nikad dosta, a to ce ti pasti na pamet cim popunis 1TB ako se odlucis za Toshibu.
E ovo je Tip of the day za mene,ovakve ljude postujem a ne da me napljuje i jos me nazove glupim,definitivno cu sad razmisliti i o reku i o tom 1,5 tb HDD u...

hvala
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2009, 1:07   #12
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Da li su ovo dobre stvari za kupovinu (Zvucnici+1 tb eksterac)

Citat:
Bokile2000 kaže: Pregled poruke
Eksterac mi treba da bih skladistio filmove na njemu jer mi je laptop vec prepuna i hteo bih da imam svoju kompletnu kolekciju na jednom mestu a da se ne bi *****o sa diskovima i nekoliko hardova manjih kapaciteta sa namerom uzimam 1 Tb...

Shang Tsung nisam ja bas tolko zelen,imam ipak 23 godine,i ceo zivot radim sa racunarima i komponentamaadmin sam na reaktoru u vinci,ne moras da mi drzis predavanja,sve u svemu hvala na odgovoru...
Uf, nije to nikakvo predavanje. Samo sam hteo da obrazlozim gorenavedenu izjavu.
Kao drugo nisam znao da imas laptop. Treba napomenuti te detalje.

Sto se tice rack-a, obrati paznju na e-sata konektor. Jesu rack-ovi skuplji sa njime, ali prenos je dosta brzi nego preko USBa. Naravno, isti moras imati i na laptopu
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shang Tsung na korisnoj poruci:
Bokile (25.10.2009)
Stara 25.10.2009, 1:17   #13
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Da li su ovo dobre stvari za kupovinu (Zvucnici+1 tb eksterac)

Bokile i ja bih ti preporučio kao i Šeng Cung, da ne uzimaš Iksvejv, kao ni ovaj eksterni hard. Ili uzmi Maj buk, ili kombinaciju rek + neki hard, a Iksvejv zaobiđi u širokom luku, mnogo para za igračku.
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku muki85 na korisnoj poruci:
Bokile (25.10.2009)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com