Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.3.2012, 9:35   #1
Muad Dib
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 44 puta na 40 poruka
Određen forumom Najlakši laptopovi za održavanje

Pitanje za servisere i ljude koji su rastavili vecinu novijih laptopova. Koje marke i koje njihove serije se najlakse odrzavaju? Pri tom mislim na to da je dovoljno skinuti 5 srafova sa backplate-a i doci do kulera, da se ocisti i zameni termalna pasta. Gledao sam brdo klipova sa youtube ali ne mogu da dodjem do zakljucaka. Pregrevanje i neodrzavanje su najveci neprijatelji laptopova.
Muad Dib je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 16:26   #2
Nepotpisani Čitalac
V.I.P. PSU Guru
 
Član od: 14.7.2007.
Lokacija: Suna/McSteel
Poruke: 1.260
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 609 puta na 451 poruka
Određen forumom Re: Najlaksi laptopovi za odrzavanje

Generalno, noviji Asusi ostavljaju lak put do hladnjaka, neki bolji HP-ovi ostavljaju hladnjak dostupnim ispod tastature, koju drži 3 šrafa i 4 žabice, a takođe i MSI u poslednje 2-3 godine ostavlja hladnjak ispod donjeg poklopca (3-5 šrafova). Mada, MSI generalno stavi "warranty void if broken" nalepnicu na poklopac, što je ironično, pošto njihovi ventilatori prozveče i protandrču posle tipa godinu dana...

No, jedino pravilo je da zaista nema pravila. Osim možda da su većina Dell i Lenovo mašina prilična glavobolja za očistiti, kao i sve ultraportable mašine.
Nepotpisani Čitalac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 19:57   #3
Muad Dib
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 44 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Najlaksi laptopovi za odrzavanje

Ja znam da moj HP treba skroz da rastavim, da fizicki izvucem maticnu plocu iz kucista, da bih dosao do kulera. Debilizam.
Muad Dib je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2012, 0:22   #4
Nemanja NS
Član
 
Član od: 21.3.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 284
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 36 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nemanja NS
Određen forumom Re: Najlaksi laptopovi za odrzavanje

Najlakše se čiste dva najveća đubreta na tržištu - Fujitsu i MSI (kažem-đubreta jer sam ih više video riknutih nego ispravnih). Najteže se čiste Lenovo i HP, ali su to najkvalitetniji lapovi na našem tržištu, trenutno. Neka sredina su Asusi (ako možeš da prihvatiš izradu ala plastika od čaše jogurta za tastaturu) i Toshibe (koju ne bih kupio ni mrtav, otkada je "adriatic region", 3 od 5 idu na reklamaciju)
Nemanja NS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2012, 0:40   #5
Nepotpisani Čitalac
V.I.P. PSU Guru
 
Član od: 14.7.2007.
Lokacija: Suna/McSteel
Poruke: 1.260
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 609 puta na 451 poruka
Određen forumom Re: Najlaksi laptopovi za odrzavanje

A, pa zna se kakva roba se traži u "adriatic region" - "ne mož' bit' tol'ko loše, kol'ko mož' bit' jeftino".

HP mašine ispod 350€ nisu ništa bolje od ostatka smeća, a naročito su divni "recertified product" primerci, odbačeni od strane bogatih Arapa i vraćeni u cirkulaciju (dv5, dv6) ili reparirani (G serija), sa 1 godinom garancije... Mnogi ni to ne dočekaju.
Nepotpisani Čitalac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nepotpisani Čitalac na korisnoj poruci:
thebluephoenix (25.3.2012)
Stara 25.3.2012, 9:34   #6
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Najlaksi laptopovi za odrzavanje

HP laptopovi i ispod 300 eur su sasvim solidno izradjeni. Ne znam o cemu pisete ljudi? To su potpuno isti laptopovi kakve mozete naci i na Zapadu tj modeli su istog kvaliteta, a ako je nesto reklamirano pa popravljano ili refurbished ili kako vec to mora biti i oznaceno - ako nema oznake proizvodjac ali i uvoznik tj prodavac cine krivicno delo. HP i Lenovo su najbolji pa onda recimo ASUS - mada bar trecina ASUSA u prve dve god ima problem sa kablom od graficke do monitora sto rezultuje problemima sa slikom...Sramota. Sreca je da daju dve god garancije dok u nizem cenovnom rangu HP samo jednu. Sistem hladjenja ASUSA je i najbolji i najtisi a slazem se da je tastatura i generalno plastika oko nje "kao od case za jogurt" . HP i Lenovo, bar meni, u svim cenovnim rangovima ostavljaju najbolji utisak a razlika je najveca u najnizem cenovnom rangu u njihovu korist.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2012, 14:50   #7
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Najlaksi laptopovi za odrzavanje

Na osnovu nekog mog iskustva (a i iskustva drugih servisera), HP se ubedljivo najvise kvari, i gotovo svima se javi hladan lem na GPU. Ja ga sebi ne bih uzeo.

Dell i Toshiba su uvek bili zahvalni za odrzavanje. Lenovo ima par zakukuljenih modela, ali su generalno dobro konstruisani.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2012, 15:56   #8
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Najlaksi laptopovi za odrzavanje

Ne znam, imam dva HP iz business klase (moj i bratov), sluzbeni HP iz vise CAD klase i ASUS manje vise home allrounder. HP je do sada bio apsolutno sjajan - sva tri modela. Ni najmanji problem sa njima nikada nisam imao, da ne pominjem hladne lemove i sl. ASUS je imao problem sa tim kablom od graficke do displeja pa je servis sredio a cesti su i problemi bas sa ekranom (losa serija, sta li je). Lenovo ostavlja dobar utisak takodje ali sam ga koristio negde oko 3-4 meseca pa ne znam kakav je posle nekog vremena... Neki dell ili Toshiba nisam video tj koristio u skorije vreme.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2012, 16:56   #9
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Najlaksi laptopovi za odrzavanje

Ne mozes na osnovu iskustva sa dva uredjaja da doneses generalni zakljucak. Jedan moj poznanik, koji radi nakuglavanje cipova je rekao da ubedljivo najvise HP-ova dolazi na kuglanje. To ne znaci da ce svaki imati taj problem, ali ukazuje na to da imaju problema sa kvalitetom.

Isto tako, ne mozes da ocrnis Asus zbog jednog problematicnog modela. Moja iskustva sa njima su uglavnom dobra, a nekoliko mi ih je proslo kroz ruke.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2012, 18:01   #10
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Najlaksi laptopovi za odrzavanje

Meni se sviđa kod Toshibe no matter what garancija od godinu dana, plus standardna dve godine.

Elem, imao sam iskustva sa samo 2 laptopa, jedan je ovaj mali acer netbook kojem sam menjao ekran, ali tastaturu nikad nisam uspeo da mu skinem. Izgleda jednostavno kad neko drugi to uradi na snimku, ali nisam nijednom uspeo da pogodim one žabice, šta ću.

Drugo iskustvo je sa nekim ASUSom kojeg sam čistio drugaru. Majko mila božja idiotluka većeg nisam video. Donja strana se vrlo lako skidala i očas posla sam ga otvorio, ali je bilo nemoguće pristupiti rebarcima hladnjaka, a da se ne skine ceo hladnjak sa procesora. Ona plastika koja ga pokriva je bila zaštafljena sa dovlje strane. Da se ne bi igrao sa time morao sam da isečem delić plastike, izvučem prašinu čačkalicom, i potom zalepim tvrdu nalepnicu preko. Na kraju je sve ispalo ok hvala bogu
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2012, 21:44   #11
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Najlaksi laptopovi za odrzavanje

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Ne mozes na osnovu iskustva sa dva uredjaja da doneses generalni zakljucak. Jedan moj poznanik, koji radi nakuglavanje cipova je rekao da ubedljivo najvise HP-ova dolazi na kuglanje. To ne znaci da ce svaki imati taj problem, ali ukazuje na to da imaju problema sa kvalitetom.

Isto tako, ne mozes da ocrnis Asus zbog jednog problematicnog modela. Moja iskustva sa njima su uglavnom dobra, a nekoliko mi ih je proslo kroz ruke.
A ti mozes da iznosis nesto o HP zato "sto jedan tvoj poznanik koji "nakuglava" cipove" kaze? Imas bas jake argumente.
A otidi malo na ASUS sajt imas gomile problema sa displejom - nisam rekao da su losi vec da taj problem postoji, izrada kucista je takodje bolja kod HP-a i Lenova.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2012, 21:52   #12
Muad Dib
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 44 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Najlaksi laptopovi za odrzavanje

Tema nije kvalitet izrade laptopova nego lakoca pristupa kuleru.
Muad Dib je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2012, 22:00   #13
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Najlaksi laptopovi za odrzavanje

Ma,svaki laptop ima neki fazon..ni kod koga nije narocito lako doci do kulera,ali kod hp je to najnazgrapnije iskustvo..
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2012, 22:07   #14
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Najlaksi laptopovi za odrzavanje

Citat:
Muad Dib kaže: Pregled poruke
Tema nije kvalitet izrade laptopova nego lakoca pristupa kuleru.
tema se zove "Najlaksi laptopovi za odrzavanje" ..ali ok kvalitet nije tema. ASUS ima, po meni, najbolji sistem ventilacije od modernijih uredjaja (priznajem da nisam video MSI, DELL i Toshibu - ostale jesam.). Tih je, odlicno hladi, i lako se odrzava - skine se donji poklopac i tu je odmah - nije bas decja igra skinuti ga ali nije ni tesko. HP je meni bar bio mnogo komplikovaniji.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2012, 22:19   #15
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Najlaksi laptopovi za odrzavanje

Dell Inspiron N7010... da bi došao do kulera mora se sve skinuti. Razmišljao sam da ga čistim, ali kad sam video da se i tastaturu skida, a za koju su u samom uputstvu rekli da se mora jako paziti, brzo me prošla volja
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2012, 23:10   #16
crazy@
Novi član
 
Član od: 30.6.2011.
Poruke: 17
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Najlaksi laptopovi za odrzavanje

Da li je neko cistio Dell N5110,koliko je komplikovano?
crazy@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 0:18   #17
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Najlaksi laptopovi za odrzavanje

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
A ti mozes da iznosis nesto o HP zato "sto jedan tvoj poznanik koji "nakuglava" cipove" kaze? Imas bas jake argumente.
A otidi malo na ASUS sajt imas gomile problema sa displejom - nisam rekao da su losi vec da taj problem postoji, izrada kucista je takodje bolja kod HP-a i Lenova.
Taj moj poznanik je jedan od retkih ljudi koji to u Beogradu rade (i tu uslugu vrsi za gomilu "renomiranih" servisa). Ne pricam o jednom ili dva laptopa, vec o mnogo vecem broju. Cisto statisticki gledano, najvise je HP-ova stradalo. Nije argument, vec podatak "sa terena". Ti ga shvati kako ti volja.

PS Takav nacin pisanja ne pristaje coveku od 36 godina.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 10:16   #18
Muad Dib
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 44 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Najlaksi laptopovi za odrzavanje

Kakvi su Acer-i za pristup kuleru?
Muad Dib je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 10:54   #19
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Najlaksi laptopovi za odrzavanje

Sad ispade da je pristup kuleru primarno mjerilo kvaliteta i jedini način ocjene održavanja (ako je posmatramo šire) -_-

Generalno, meni su kroz kuću prošla 4 laptopa, i jedino sam MSi nosio u servis više puta... Jednom sam dobio novi laptop, a drugi put sam polomio strujni priključak (nije moja krivica toliko koliko je on loš napravljen pa štrči).

Jeftini stari Fujitsu Siemens je, s druge strane, gotovo pa neuništiv... A radio je u ekstremnim uslovima
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 18:48   #20
Muad Dib
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 44 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Najlaksi laptopovi za odrzavanje

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Sad ispade da je pristup kuleru primarno mjerilo kvaliteta i jedini način ocjene održavanja (ako je posmatramo šire) -_-
Koliko cesto cistis laptop? Kako ga koristis, napolju ili u sobi?

Laptop koristim na terenu i prlja se neverovatno i pristup ciscenju je primarno merilo ne kvaliteta nego izbora pri kupovini. Sta mi vredi laptop koga moram jednom mesecno da posaljem u servis na ciscenje ako ne mogu sam za 15 minuta da ga ocistim.
Muad Dib je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
održavanje coolera liam_howlett Modovi 44 11.1.2013 15:10
Laptopovi u ponudi Telenora i VIP-a YoZla Prenosni računari 11 18.9.2011 12:44
Fujitsu Siemens laptopovi - vasa iskustva i saznanja?! dudule ŠDK - Prenosni računari 6 22.7.2008 17:12
Najlakši Linux Guterill Slobodni softver 46 22.1.2008 17:21
Zaštita i održavanje... rapha Zaštita 16 15.12.2005 4:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com