Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Upravljačke simulacije

Upravljačke simulacije Menadžeri, tycooni, "mali bogovi" i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.5.2012, 19:05   #61
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Warlock: Master of the Arcane

Probao sam da igram na najvećoj težini, b0gami ovo je već izazov. Preporučujem ovu težinu svima koji su inače dobri u ovoj vrsti igara, sve niže je prelako. Sve u svemu Warlock je dosta lakša igra od Civ5.

EDIT:
Pređoh i na impossible, i nije bilo baš impossible, u stvari nije bilo ni preterano teško, kompjuter čituje opasno ali mu je AI retardiran tako da ništa ne pomaže. Što se mene tiče ja sam sa ovom igrom završio, makar dok ne izađe neka ekspanzija ili nešto tako.

Btw. jel ste znali da je ova igre smeštena u univerzum Majesty igara?

Poslednja ispravka: Nash Knight (21.5.2012 u 19:28)
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2012, 10:00   #62
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Warlock: Master of the Arcane

Momenat trijumfa:
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	victory2.jpg
Viđeno:	137 puta
Veličina:	104,5 KB
ID:	43295  
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2012, 10:06   #63
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Warlock: Master of the Arcane

^Igrano sa najnovijim patchem, gde je zauzimanje kapitola u ranoj igri mnogo teze (u kasnoj boza kao i uvek).

Grad sa elementalnim AoE napadom snage 20 i dometa 3 nije nimalo naivan. Morao sam negde u srednjoj fazi igre bas dosta da min-maxujem.


EDIT:
E da, ako je neko na patchu 1.1.3.27, jedno upozorenje.

Ima ogroman bag. Sve igre pocete na bilo kojoj tezini sa tim patchom ce biti resetovane na Normal (ispravljeno sa 1.1.4.28).

Poslednja ispravka: player1 (26.5.2012 u 10:27)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2012, 13:17   #64
SchizoidMan
Član
 
Član od: 16.3.2012.
Poruke: 183
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 74 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Warlock: Master of the Arcane

Instalirah i ja ovo.
I... evo sigurno preko tri-četiri sata bez prestanka, jedva se naterah da isključim (ne bih, ali smrdim i moram da se perem). Igra je zarazna, kao i svaki pošteni pripadnik ovog žanra, tu nema sumnje. Ali, jasno je već sada da je u pitanju pojednostavljeni Civ V, koji je već pojednostavljen i previše, i da Warlock sve simpatije crpi iz faktora iznenađenja uzrkovonag niskim očekivanjima i namerno klišeiziranog, čak ismevanog fantasy setinga u čijem kontekstu i generalno opušten tok igre, koji ne zahteva mnogo mozganja, niti jake živce, donekle prija.
Cenim da je ovaj prvi prelaz i možda još jedan-dva sasvim dovoljno da se iz igre iscrpi gotovo sva zabava.
SchizoidMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2012, 16:51   #65
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Warlock: Master of the Arcane

Čini ti se. Ja sam je tako bataljivao 3-4 puta, pa je ipak još uvek igram. Istina je da ima prilično ograničene opcije, ali nekako i dalje uspeva da ostane zabavna.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2012, 1:18   #66
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Warlock: Master of the Arcane

Soundtrack iz igre moze da se slusa preko ovog widgeta:
http://www.tunecore.com/widgets/show/87549
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2012, 17:17   #67
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Warlock: Master of the Arcane

I nije neki soundrack. Muzika je ok, ali ja nijednu melodiju nisam zapamtio. Eh, što ne prave više muziku kao u starim Heroesima ili Disciplesima..

Citat:
EDIT:
E da, ako je neko na patchu 1.1.3.27, jedno upozorenje.

Ima ogroman bag. Sve igre pocete na bilo kojoj tezini sa tim patchom ce biti resetovane na Normal (ispravljeno sa 1.1.4.28).
..sad si me uznemirio Ne znam sa kojim sam patchem igrao ovo zadnje, moguće je da sam sve vreme igrao na normal misleći da je challenging/impossible!
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2012, 16:10   #68
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Warlock: Master of the Arcane

I eto, dodjoh i do trece pobede. Prve dve domniacija na normal i hard, a treca holy grounds pobeda na impossible.

Posto igram sa poslednjim patchem, dovoljno je imati bar polovinu tih polja na mapi, sto sam ostvario osvajanjem 2 (od 3) druga sveta. Tokom cele igre bio sam u miru sa ostlim AI protivnicima, mada sam imao srecu da lociram dve holy grounds territorije i napravim tamo hramove, sto mi se dosta pomoglo da ocistim druge svetove (Hella Archers i Blademasters).


EDIT:
Ovaj put bez screenshotova iz partije, jer nisu toliko impresivni. Bio bi jedan setler ispred lokacije za Holy Ground, spreman da osnuje grad i proglasi pobedu. Ali eto zato sa victory screen-a.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	holyvictory.jpg
Viđeno:	54 puta
Veličina:	96,2 KB
ID:	43342  
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2012, 18:34   #69
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Warlock: Master of the Arcane

Kako si uspeo da ostaneš u miru sa svima?? Mene stalno ucenjuju, traže mi recimo sve pare/manu u zamenu za mir, ako ih odbijem proglase rat, ako im dam iskoriste te resurse da me napadnu.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2012, 19:39   #70
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Warlock: Master of the Arcane

Za divno cudo, prvo su naravno trazili da im placam itd... Ja pristanem (tad i nije bio neki trosak), cime dobijem retlation bonus (na gift). Onda odma ih ponudim non-agression (i tu doplatim, ako treba). Posle toga, savez je lako sklopiti nesto kasnije. A kad se smore i prekinu savez odnosi su i dalje dovoljno dobri da mogu ponovo da obnovim non-agression i bez placanja (ili pak uz placanje meni), i ciklus ide dalje.


P.S.
Sve u svemu, nikad ti nece traziti nesto ako imas non-agression. Naravno, na pocetku i za to traze pare. Ali sto su bolji odnosi, to su manje neprijatni za saradnju.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2012, 19:17   #71
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Warlock: Master of the Arcane

Sad sam zavrsio ja mislim large continent mapu sa tri ili cetri dodatna sveta.
Tezina normal, cetri protivnika ...
Posle okruglo 300 poteza conquest victory.

Zanimljiva igra lite civilizatiion sa magijama svidja mi se.
Manje ili vece zamerke idu nekim stvarima.
Prvo monsters su prosto frustrirajuci. Cudovista se spavnuju svuda prejaka su dobar deo igre. Mislim ne uzimaju mi gradove ali su dosadni i vise cudovista usporavaju sirenje nego drugi magovi. Bukvalno je veci izazov izboriti se sa cudovistima nego sa magovima. Oni eventi kad spavnuje cudovista nasumice po mapi vestacki otezavaju igru i vise su dosada (lovim njihove jazbine po mapi) nego sto su neki izazov.

Drugi svetovi su pretrpani najjacim mogucim zverima. Veliki deo igre nema svrhe pokusavati proboj kroz portal. A posle samo sa elitnim jedinicama. Ili sumon imps posaljem ih kroz portal i roknem armagedon. I tako spamujem dok ne ocistim prolaz za vojsku. Jednom sam proso kroz portal i mislim da je na svakom hexu bio neka karakondzula Da bar ima nekih unikatnih bonusa, resursa iza portala nego uopste se ne isplati ici tamo. Vise sam iz radoznalosti upao tamo. Jos kad cudovista pocnu da prelaze u moj svet to je tek dosada. Posto stalno vodim rat sa cudovistima iz mog sveta i sa drugim dosadnim magovima a uvek manjka zlata, hrane malo trupa i odvojim za istrazivanje drugih svetova.

AI je suvise pasivan i mnogo glup bre. Mir non-aggresion, alliance onda on iz cista mira prekrsi to iako vec ratuje sa drugima. Par poteza posle 2000 gold refuse i to je sva interakcija sa njima. Objavljuje rat i kad nema nikakve vojske a pocne da gubi odmah mir i posle reprizira sve to. Takodje izgleda da AI nije mogo da izadje na kraj sa svim cudovistima jer se veoma malo rasirio u odnosu na mene.

Jos jedna zamerka ili mozda pitanje kako se dispeluje sa grada. Recimo bacio mi je onaj lunar thief na neki grad. Global dispel ga ne skida a ne mogu da nadjem na koji grad. Uostalom imam 30+ gradova (verovatno i vise ko ce ga znati) i smara da rucno trazim po gradovima.
Na kraju ne bi bile lose statistike i interaktivna mapa kao kad zavrsis Civ ali sta sad ...
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku M1L0SH na korisnoj poruci:
Nash Knight (3.6.2012)
Stara 3.6.2012, 20:38   #72
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Warlock: Master of the Arcane

Amen.

I moj najomraženiji neprijatelj u igri mi je Greater fire elemental. Bukvalno je jedan jači od celog kompjuterskog protivnika. Kad mi se pojavi prekidam sve dok ga ne uništim.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2012, 20:42   #73
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Warlock: Master of the Arcane

Imas Greater i Global dispel. Jedan dispeluje sa grada, a drugi cini bacene direktno na tvog maga.

Sve bonuse i penaltije od spellova na gradu, mozes da vidis unutar grada, kao ikonice iznad okvira sa prihodima grada (donji levi ugao).

.

Sto se tice Greater Fire Elementala, klin se klinom izbija. Vatra, tj. bilo sta "elementalno" vrsi posao. Magovi na primer. A ako kojim slucajem dobijes Ica Trap spell rano, na konju si.

.

Tacno je da je AI bezrazuman, sto se tice zahteva, tako da sto se toga tice, jedino si pokriven ako imas neki ugovor sa njime (non-agression, alliance). I naravno, nista te ne sprecava, da cim oni prekinu dogovor da ga ponovo sklopis. A ako ti to nije u interesu, leko sacekaj malo i "sami ce sebi" objaviti rad.

.

Meni se uvek ispatio odlazak na drugi svet. Prvo, teritorija za naseljevanje, drugi admantium i nevil resursi. I trece jaja crvenog zmaja kao uber resurs (40 gold za ljudski grad), i mogucnost regrutovanjua zlatnog zmaja.

Naravno, ako su drugi protivnici previse slabi, lepo preskocih i ne zamajavas se time. Mada, eto posledju partiju sam bas pobedio preko drugih svetova (ima holy grounda ko pleve), bez da sam takao AI protivnike.

Ono sto dosta smeta je sto su u pretposlednjem patchu zestoko ojacali capitole protivnickih magova, pa je rana eliminacija mnogo teza. Razlog vise da ganjam alternativne nacine za sirenje i jacanje.

Poslednja ispravka: player1 (3.6.2012 u 20:54)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Nash Knight (3.6.2012)
Stara 8.6.2012, 7:37   #74
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Warlock: Master of the Arcane

Do 11 Juna, igra i svi DLCovi mogu da se nabave za upola cene:
http://store.steampowered.com/app/203630/
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2012, 21:08   #75
mikicaa
Član
 
Član od: 5.6.2010.
Poruke: 259
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Warlock: Master of the Arcane

ima i na gamers gate malo jeftinija ponuda
mikicaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2012, 9:16   #76
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Warlock: Master of the Arcane

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
I eto, dodjoh i do trece pobede. Prve dve domniacija na normal i hard, a treca holy grounds pobeda na impossible.

Posto igram sa poslednjim patchem, dovoljno je imati bar polovinu tih polja na mapi, sto sam ostvario osvajanjem 2 (od 3) druga sveta. Tokom cele igre bio sam u miru sa ostlim AI protivnicima, mada sam imao srecu da lociram dve holy grounds territorije i napravim tamo hramove, sto mi se dosta pomoglo da ocistim druge svetove (Hella Archers i Blademasters).


EDIT:
Ovaj put bez screenshotova iz partije, jer nisu toliko impresivni. Bio bi jedan setler ispred lokacije za Holy Ground, spreman da osnuje grad i proglasi pobedu. Ali eto zato sa victory screen-a.
I jos jedna holy ground pobeda od mene, na istoj tezini.
Igrao sam po prvi put monster frakciju,. i to sa onim Koatl magom, pa sam rano imao i dodatne jedinice.

Sve u semu, osvajanje 2 od 3 dodatna sveta (i svetih lokacija u njima) mi je donelo pobedu, slicno kao prethodni put. Ranije je bila u 94, a sada u 104 potezu.


P.S.
Mada... moram da priznam, koristio sam exploit, ili bag, kada protivnik oce da ti da sav svoj novac ili manu (nikad oba), da bi potpisali non-agression ili alliance (sto moze da bude ogromno na impossible). Nisam ovo nikad primetio u ranoj igri, uglavnom kasnije, ako malo sredis odnose sa nima (pretpostavljam kad postanu voljni da sami placaju za takav dogovor, samo je kalkulacija malo ubagovana).

Cim prekinu trenutni dogovor, mozes da potpises novi i tako zaradis mnogo, sto sam koristio da kupim jake unapredjene trupe i osvajam druge svetove.

Sledeci put, u dogovorima cu da trazim uvek po oba resura (npr X gold i 1 mana), jer pod tim uslovima mislim da se bag ne desava.

Poslednja ispravka: player1 (9.6.2012 u 9:25)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2012, 6:50   #77
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Warlock: Master of the Arcane

Patch je upravo izasao.
A igra je trenutno na 40% popusta do 23. jula.

Citat:
Warlock - Master of the Arcane Update Released
Product Update - Valve
Patch Notes 1.2

Multiplayer and Diplomacy
• Players can now play Multiplayer games! (Steam is required).
• New Diplomacy system in Multiplayer and Single play: Now when a player sends a proposal to rival Mage it will be delivered on the beginning of his/her turn. You will receive an answer on your subsequent turn. The Diplomacy Screen was modified accordingly. Also a player will never know for sure if his\her proposal would or would not be accepted - there will be seen only a prediction of it before the message is sent.
• Changed diplomacy effect of relations with gods
• Behavior of AI Mages improved with personalities and new factors

"Lords and Artifacts"
• Mighty Lords come to your service! They can learn faster than normal units and receive many powerful abilities as they progress through level-ups. You can hire these heroes as they come occasionally searching for job, find them in monster layers or even receive them as quest reward.
• Lords can use powerful Artifacts which could be found in monster dens, received as quests rewards, gained and lost during battles, bought from Trader of Artifacts or smelted to mana.

Bug Fixes and Improvements
• A player may turn on/off Victory Conditions on the Game Start.
• Player can now destroy his buildings from city interface
• Mages, Veterans and Halberdies got new skills. Mages can learn to cast fireballs and Veterans now have ZoneOfControl perk.
• New actions for Galleons units of humans and mosters
• Implemented a News message when you successfully research a new spell.
• Implemented a News message when any of the Great Mages controls a certain percentage of Holy Grounds.
• The Unity Spell cannot be counterspelled anymore, but its casting time was made longer. Also starting to cast a Unity spell worsens relations with all Great Mages.
• A Message "A Great Mage is Defeated" now looks better.
• AI now uses Dispels smarter and more aggressively.
• Teleportation spells casting interface logic is more intuitive:
now you can select a spell, then a target unit, and then a hex to move.
• Fixed an issue: an enchantment cast on a unit in transport ship is now shown properly on unit when it disembarks.
• Game loading has become faster.
• Great Mages now think 10-15% faster.
• Settlers do not receive experience points any more.
• Fixed an issue when a player could remove a "self-destruct" perk from units summoned by other units.
• Fixed a crash on clicking on a News message about a new unit if the city was destroyed.
• Fixed an issue with the unit's experience when a unit is upgraded twice the same turn.
• Fixed an issue with game camera position at the game start.
• Fixed an issue when unit movement points and "cooldown" timers could be higher than their current maximum.
• Fixed some issues with duplicating perks.
• Fixed a rare crash when a player disbands his unit.
• Fixed bug with flying units teleportation on water hexes

Known issues
• Sometimes you cannot enter text - fixes with restarting game from menu
• Disconnect not always works well

Poslednja ispravka: player1 (18.7.2012 u 12:35)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2012, 8:13   #78
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Warlock: Master of the Arcane

Samo da znate da je ovo prilicno "masan" updejt sa dosta novih stvari koje se ne vide u change logu.

Nazalost, nemam mnogo vremena da posvetim igri jer sam zauzet sa Endless Space.

Prosto ne mogu da verujem da u toliko malom vremenskom intervalu ima cak 3 nova 4X naslova (Civ5 ekspanzija, Endless Space i Warlock). Civ5 ekspanziju jos nisam stigao ni da pogledam kako valja.

P.S.
Jel ima jos neka igra u zanru koja se sprema?
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2012, 12:30   #79
choi
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Poruke: 507
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 151 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Warlock: Master of the Arcane

Znaci nema spavanja?

Slicna je situacija i kod mene.
Warlock sam malo igrao, sad vidim da je izasao obimniji patch i probao bih ponovo, ali ipak cu sacekati mozda jos neki da izadje da se skupi vise promena.
Isto se sad zanimam sa Endless space i vec se dogovaram sa drugom da pazarimo 2 primerka da igramo online.
A Civ V ekspanziju nisam ni probao. To cu narednih meseci, kad uhvatim vremena.

Inace jos jedna 4X koju videh da se ocekuje izlazak je "Legend of pegasus" Ponovo link

Poslednja ispravka: choi (19.7.2012 u 19:10)
choi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2012, 1:23   #80
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Warlock: Master of the Arcane

http://www.pcgamestore.com/games/war...-the-elves-dlc
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
ardania, fantasy, tbs

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Corrupt master file table - error r0nIn Nosači podataka 10 28.12.2011 2:02
Šta je to postdiplomac a šta diplomac? Master_Touch Brbljaonica 20 26.10.2010 13:54
Cooler Master Football Fever Contest (12. jun - 31. avgust) Thaedass Dešavanja i događaji 0 17.6.2010 17:54
Cooler Master ili LC Power? Upitnik Ostale komponente 5 23.9.2009 19:48
Cooler Master Sphere ili Cooler Master Mars? Porsche ŠDK - Ostale komponente 3 15.12.2007 12:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com