Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.7.2008, 8:15   #1
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Question UT2004 puca posle nekog vremena (usko grlo: grafička?)

Ovo je pitanje softversko-hardverske prirode, a mislim da se tiče upravo grafičkih komponenti.

Igram Unreal Tournament 2004 u rezoluciji 1024x768 razvučenoj na fullscreen. Grafička karta je ASUS eN6500/TD 128MB TurboCache.

Dok sam imao 17" CRT monitor (Samsung SyncMaster 757p) igra je radila normalno i na Medium i High postavkama parametara grafike. Međutim, od kada sam zamenio monitor za Samsung SyncMaster 223BW (signal ide preko DVI), dešava se da i pored obaranja svih grafičkih postavki na lowest i isključivanja dodatnih efekata (magla, vidljiva distanca...) posle nekog vremena igra jednostavno pukne uz Segmentation fault i moram ponovo da je pokrenem. Posle novog pokretanja nekad se desi da pukne za par minuta ponovo, ili za desetak, ili ne pukne narednih sat-dva, a na to ima uticaja kompleksnost situacije na ekranu: kada ima više akcije sa više igrača u kadru, puca ranije, kada soliram, ne puca.

Ključno pitanje: Da li je problem ova uboga grafička karta u kombinaciji sa 22" (21,nešto") monitorom? Cenim da jeste, pa će zamena da usledi ko zna kada, osim ako ne dobijem na lotou, pošto sam novac za novi komp potrošio na klimu
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2008, 8:38   #2
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: UT2004 puca posle nekog vremena (usko grlo: grafička?)

Oce to kad se igras na linux-u Koliko vidim na googletu nisi jedini sa tim problemom i dobrom delu ljudi je pomoglo kompletno brisanje nvidia drajvera i ponovna instalacija istih.Ali zar ti nije lakse da instaliras XP za igre?
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2008, 8:45   #3
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Lightbulb Re: UT2004 puca posle nekog vremena (usko grlo: grafička?)

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Oce to kad se igras na linux-u Koliko vidim na googletu nisi jedini sa tim problemom i dobrom delu ljudi je pomoglo kompletno brisanje nvidia drajvera i ponovna instalacija istih.Ali zar ti nije lakse da instaliras XP za igre?
Hm, vidiš, to sa brisanjem drajvera nisam probao. Nego, igre koje igram, igram samo na GNU/Linuxu, a na manjem monitoru se ovo nije dešavalo.

btw, ne mogu da zamislim da restartujem komp i prekidam sve poslove samo da bih se par sati poigrao sa drugarima preko neta, pa još da se bootujem u WINDOWS

Edit: E da, vidiš, nisam napomenuo. Kad igra pukne, gledam u GKrellM-u temperaturu grafičke, naglo sa 60+ pada ispod 58 za manje od minuta.

Poslednja ispravka: urke (9.7.2008 u 8:47) Razlog: ovo sa T
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2008, 9:58   #4
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: UT2004 puca posle nekog vremena (usko grlo: grafička?)

Citat:
urke kaže: Pregled poruke
Hm, vidiš, to sa brisanjem drajvera nisam probao. Nego, igre koje igram, igram samo na GNU/Linuxu, a na manjem monitoru se ovo nije dešavalo.

btw, ne mogu da zamislim da restartujem komp i prekidam sve poslove samo da bih se par sati poigrao sa drugarima preko neta, pa još da se bootujem u WINDOWS

Edit: E da, vidiš, nisam napomenuo. Kad igra pukne, gledam u GKrellM-u temperaturu grafičke, naglo sa 60+ pada ispod 58 za manje od minuta.
60 stepeni nije previse za tu karticu,a pad nije nista cudan tako da ne verujem da je to problem.Probaj ti onu pricu sa drajverima.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2008, 10:29   #5
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: UT2004 puca posle nekog vremena (usko grlo: grafička?)

Da li razvlačenje slike radi monitor ili grafička (pošto kažeš da ide preko DVI-ja)? Na Windowsu u drajverima je po defaultu monitor, ne znam kako je na Linuxu, moguće da je problem zbog toga i da je preveliki zalogaj za grafičku...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
urke (9.7.2008)
Stara 9.7.2008, 11:12   #6
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: UT2004 puca posle nekog vremena (usko grlo: grafička?)

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Da li razvlačenje slike radi monitor ili grafička (pošto kažeš da ide preko DVI-ja)? Na Windowsu u drajverima je po defaultu monitor, ne znam kako je na Linuxu, moguće da je problem zbog toga i da je preveliki zalogaj za grafičku...
Hm, vidiš ja sam mislio da to uvek radi samo grafička. Danas ću da pregledam NVidia kontrolni panel pa ću javiti „utiske“. Valjda može na G/L da se
posao prebaci monitoru...
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2008, 11:15   #7
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: UT2004 puca posle nekog vremena (usko grlo: grafička?)

Probaj dsa bocnesh monitor u D-Sub pa vidi shta se deshava. To ti je lakshe od instalacije windows-a

UT 2004 nije bash veliki zalogaj za tog GeForce-a, meni je radio na GF2
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kad igram Warcraft TFT posle nekog vremena komp mi se resetuje! Strahinja011 Kvarovi 10 9.6.2006 13:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com