Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.10.2015, 14:41   #1501
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Који бесплатни антивирус

Otkad sam prešao na 360 Total security zaboravio sam na Avast (traljavo, tromo), AVG (neovlašteno špijuniranje korisnika), Kaspersky (memory hog). Sa zauzećem 300-tinjak MB na disku, RAM ne prelazi 20-40 MB u idle režimu. Sve pohvale i za prateći toolbox koji sadrži sandbox, patcher sigurnosnih zakrpi OS-a, backup cleaner, router security, plus postoji i glasanje za sljedeći alat, a pritom je sve besplatno😀
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2015, 14:56   #1502
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Ja sam par meseci na 360TS i takođe sam vrlo zadovoljan, posle više godina korišćenja Avasata ovo je preporod za mene, a i moj stari računar
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2015, 16:19   #1503
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.202
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Dobar je bio Avast, 360 Total Security je fenomenalan.
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2015, 18:35   #1504
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

A ne znam, opet koristim AVG i zadovoljan sam iako ima dosta FP. Oko te price o spijuniranju korisnika se ne uzbudjujem mnogo. Svi oni to rade, AVG je priznao a drugi cute..
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2015, 1:11   #1505
pmale
Veteran
 
Član od: 7.3.2008.
Poruke: 1.015
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 69 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

+1 za 360, prijatno me iznenadio!
pmale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2015, 18:14   #1506
planetm
Banned
 
Član od: 23.6.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 95 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Malo sam i razocaran za 360 ts,uspeo je da mi pobrise neke sistemske fajlove koje je smatrao kao pretnju,win 7 radi ali update i jo sneke stvari ne funcionisu,prilikom ciscenja sistema na jedan klik i ubrzavanja samog buta uspeo je da poiskljucuje sve od amd softvera.Trenutno posto sam sve i svasta isprobao koristim pandu free,deluje mi lagano i nedavi raznim glupostima od svih probanih jedina je neprimetna.
planetm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2015, 19:50   #1507
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
planetm kaže: Pregled poruke
Malo sam i razocaran za 360 ts,uspeo je da mi pobrise neke sistemske fajlove koje je smatrao kao pretnju,win 7 radi ali update i jo sneke stvari ne funcionisu,prilikom ciscenja sistema na jedan klik i ubrzavanja samog buta uspeo je da poiskljucuje sve od amd softvera.Trenutno posto sam sve i svasta isprobao koristim pandu free,deluje mi lagano i nedavi raznim glupostima od svih probanih jedina je neprimetna.
Ovo je, blago rečeno, "niđe veze" post i konstatacija, jer:

1. Sistemske fajlove ti neće obrisati nijedan antivirus a da te prethodno ne upozori da napraviš backup/da ih ostavi u karantinu

2. Windows 7 update ti isključuješ i uključuješ, a ne antivirus: 360 TS ima integrisanu komponentu pod nazivom Patch Up, koja služi da ti obezbjedi najnovije sigurnosne zakrpe za Windows

3. Ubrzavanje sistema ukidanjem startup stavki takođe radiš sam, i ništa nije urađeno automatski, nego na tvoj klik.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2015, 20:30   #1508
Ale[x]andar
Član
 
Član od: 11.6.2009.
Poruke: 486
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 63 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

E, to za update sto ne radi... Mislim da to nije do antivirusa. U proteklih 10ak dana sam instalirao 4-5 ''sedmica'', ukljucujuci i sebe. Uglavnom, update zeza. Kada se klikne na ''check for updates'' izbaci gresku sa brojem od nekoliko cifara. Na svakom racunaru je zezalo pa i kod mene. Posle nekog 15. puta kliktanja na retry update je proradio i skinuo stiklirane apdejte.
Ale[x]andar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2015, 12:31   #1509
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
planetm kaže: Pregled poruke
Malo sam i razocaran za 360 ts,uspeo je da mi pobrise neke sistemske fajlove koje je smatrao kao pretnju,win 7 radi ali update i jo sneke stvari ne funcionisu,prilikom ciscenja sistema na jedan klik i ubrzavanja samog buta uspeo je da poiskljucuje sve od amd softvera.Trenutno posto sam sve i svasta isprobao koristim pandu free,deluje mi lagano i nedavi raznim glupostima od svih probanih jedina je neprimetna.
Panda Free je samo naizgled nezahtevna. Probao da startujem par igara i pad fps u nekima je bas znacajan. Davi korisnika veoma malo, to je tacno. Onaj toolbar je shit i ne vredi ga instalirati. AVG ne davi nimalo ali ima bas dosta FP. BitDefender Free je sto se reklama tice ubedljivo najbolji (nema bukvalno ni jedne jedine) i realno je jedan od najlaganijih besplatnih AV programa. Avira ima (jos uvek) stari bag da se ne pokrece skeniranje na zahtev, dosta je zahtevna takodje, usporava boot racunara osetno. Avast je kao OK, umereno davi reklamama ali zna da uspori internet saobracaj. Od pomenutih BitDefender Free mogu da preporucim za XP i Sedmicu (nisam ga probao na 8.1) a win 10 nije (jos) podrzan. Program zna da baguje na odredjenim konfiguracijama ali tamo gde radi radi kako treba. AVG 2016 Free je takodje dosta solidan izbor (dobar GUI, nema pop up reklama, lagan) ako korisnik moze da zivi sa toliko FP (kada ih jednom AVG nadje, sve ih lepo potrpam u listu izuzetaka i miran sam). Podrzava win 10. Ostaje mi jos da probam onaj kineski TS360, Baidu (probao pre par godina i nije bio los), Adware + Free. Comodo Free Antivirus takodje nije los mada nisam bas siguran koliko je pouzdan.

edit: probao i Baidu Free Antivirus - koristi puno RAM-a, nije lagan kao sto je bio, zauzece procesora iz nekog razloga varirra i ide i do 80 odsto (jedino je dobro sto je brzo skeniranje). Uninstall.
Adware Free Antivirus: vreme podizanja sistema znacajno duze, trosi preko 250 MB RAM samo za glavni servis, racunar pri podizanju sistema neupotrebljiv. Uninstall.

edit 2: Probao posle nekog vremena (godina dana) Comodo Free Antivirus. Lagan, vise nivoa zastite, korektan GUI (klasicna tema je lepsa od predefinisane). Po zahtevnosti u rangu sa BitDefender Free ali ima mnogo vise opcija za fino podesavanje, visestepena zastita. Meni nikada nije nasao nijedan virus ali ispostavilo se da ih zaista i nemam. Comodo Antivirus nije prisutan u testovima "etabliranih" testerskih kuca ali to ipak ne moze da znaci da je los. Defense + tj HIPS modul zahtevaju malo vise angazovanja korisnika ali ako se stavi u training mode prvih nekoliko dana trebalo bi da sam nauci sta treba pa je i "cimanje" minimalno. Od mene apsolutna preporuka uz napomenu da nije za ljude koji hoce da instaliraju AV program i zaborave na njega (iako nece puno smarati ni Comodo) a uz iskljucen Defense + modul (po defaultu iskljucen ako se ne odstiklira "tihi rad" prilikom instaliranja, ukljuci se i iskljuci klikom misa) nece ni malo.

Poslednja ispravka: Laskaris (14.10.2015 u 14:19)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2015, 14:00   #1510
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Avast je kao OK, umereno davi reklamama ali zna da uspori internet saobracaj.
Avast nije "kao OK", nego je stvarno OK
Ako se uključi "silent" način rada, nema apsolutno ni jedne reklame (ja kod sebe još nisam video ni jednu Avastovu reklamu).
Usporavanje Internet saobraćaja nisam nikada primetio na nekoliko kompova na kojima imam Avast Free.
***
Comodo Free koristim na poslu i utisci su takođe vrlo dobri.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2015, 14:30   #1511
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Pa meni je "kao OK" (dozvoljavam mogucnost da nekome bude "OK", "super" itd) a vec smo prezvakali sto puta da kada ukljucis silent nacin rada ne vidis ni obavestenja o nadjenom virusu tako da je taj rezim rada prilicno kontroverzno podesavanje. AV program mi tada ne daje NIKAKVU informaciju sto nije bas ono sto ocekujem od njega.
Comodo mi zaista deluje sasvim solidno, tu mogu da se slozim. Nisam ni ja imao nikakvih problema a koristio sam ga nekih sest meseci na jednom racunaru (win XP).
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2015, 16:17   #1512
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Silent mode je generalno bezveze: kad imaš 5-10 minuta viška, kreiraj pravilo i podesi notifikacije on/off u bilo kom normalnom antivirusu. Bolje je tako nego da mi "ćuti" kad treba da me obavijesti o nekom virusu ili false pozitivu koji će "ćuteći" šutnuti u karantin a tako može da poremeti i programe, i igre, a i sam sistem.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2015, 6:24   #1513
planetm
Banned
 
Član od: 23.6.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 95 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Ovo je, blago rečeno, "niđe veze" post i konstatacija, jer:

1. Sistemske fajlove ti neće obrisati nijedan antivirus a da te prethodno ne upozori da napraviš backup/da ih ostavi u karantinu

2. Windows 7 update ti isključuješ i uključuješ, a ne antivirus: 360 TS ima integrisanu komponentu pod nazivom Patch Up, koja služi da ti obezbjedi najnovije sigurnosne zakrpe za Windows

3. Ubrzavanje sistema ukidanjem startup stavki takođe radiš sam, i ništa nije urađeno automatski, nego na tvoj klik.
Samo kazem sta mi se desilo a ti krivis odma mene,sto je tupson uopste i smatrao sistemske fajlove kao viruse,dali to treba i sme da se desi jednom ozbiljnom antivirusu,da ne spominjem da iz karantina neke fajlove sam uspeo da povratim neke ne.Izbrisao mi je servis iz sistemskih fajlova koji je zaduzen za update i koji naravno nisam mogo da povratim u cemu je tu problem?
planetm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2015, 12:08   #1514
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Који бесплатни антивирус

Citat:
planetm kaže: Pregled poruke
Samo kazem sta mi se desilo a ti krivis odma mene,sto je tupson uopste i smatrao sistemske fajlove kao viruse,dali to treba i sme da se desi jednom ozbiljnom antivirusu,da ne spominjem da iz karantina neke fajlove sam uspeo da povratim neke ne.Izbrisao mi je servis iz sistemskih fajlova koji je zaduzen za update i koji naravno nisam mogo da povratim u cemu je tu problem?

360 TS može da povrati fajlove iz karantina, provjereno, bez izuzetaka. Prilikom rada sa sistemskim fajlovima dobijaš i posebna upozorenja i putanju do tog fajla. Ako ti se (bilo kakav) virus nakačio na Windows update service (wupd.exe ili msi), u šta sumnjam, svejedno možeš da ga skineš ponovo jer će pri traženju novih apdejta sam Windows da te obavijesti: there was a problem with updating or you need a new version of Windows update program. Skineš, završiš apdejt i doviđenja. Ovo sve govorim s rezervom pod uslovom da znaš osnovne stvari, ako ne znaš vrati se na Avast silent mode pa polako😃
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2015, 17:57   #1515
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Silent mode je generalno bezveze
Stvar ukusa - meni je extra!
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2015, 18:10   #1516
planetm
Banned
 
Član od: 23.6.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 95 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
360 TS može da povrati fajlove iz karantina, provjereno, bez izuzetaka. Prilikom rada sa sistemskim fajlovima dobijaš i posebna upozorenja i putanju do tog fajla. Ako ti se (bilo kakav) virus nakačio na Windows update service (wupd.exe ili msi), u šta sumnjam, svejedno možeš da ga skineš ponovo jer će pri traženju novih apdejta sam Windows da te obavijesti: there was a problem with updating or you need a new version of Windows update program. Skineš, završiš apdejt i doviđenja. Ovo sve govorim s rezervom pod uslovom da znaš osnovne stvari, ako ne znaš vrati se na Avast silent mode pa polako😃
Ajd daj mi taj program sto skida abdejt,posto mi izbacuje gresku kod regularnog abdejta,treba da crtam da su sistemski fajlovi za windows abdejt obrisani.
planetm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2015, 19:27   #1517
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Који бесплатни антивирус

https://support.microsoft.com/en-us/kb/949104
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2015, 21:06   #1518
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Posle 24 sata i Comodo odleteo sa hard diska. Kompjuter se povremeno cudno ponasa tj usporava iako nema nikakve narocite aktivnosti. Razlog..Comodo koji u pozadini radi ko zna sta. Nisam hteo da se igram sa podesavanjima (verovatno je defense + u pitanju), jednostavno sam ga deinstalirao i vratio BitDefender Free koji je na tom racunaru i bio.

Poslednja ispravka: Laskaris (14.10.2015 u 21:37)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2015, 1:00   #1519
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Posle 24 sata i Comodo odleteo sa hard diska. Kompjuter se povremeno cudno ponasa tj usporava iako nema nikakve narocite aktivnosti. Razlog..Comodo koji u pozadini radi ko zna sta. Nisam hteo da se igram sa podesavanjima (verovatno je defense + u pitanju), jednostavno sam ga deinstalirao i vratio BitDefender Free koji je na tom racunaru i bio.
Kakav je ostatak konfiguracije? Sigurno je zagušivao komponente u pozadini nepotrebnim krljanjem po hard disku i zauzimao ram skeniranjem pokrenutih sistemskih servisa, standardna boljka.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2015, 8:08   #1520
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Ne drlja po hard disku ali verovatno skenira procese, gura u sandbox i iz njega privremeno (iako statistika kaze da nema takvih objekata)..kada je sve u redu lagan je kao pero ali kada pocne da pravi probleme onda je bas lose. Pritom nema neke aktivnosti hard diska ili povecanog koriscenja procesora (osim pri apdejtu). 4GB RAM, dual core CPU. Masina je dovoljno snazna za bilo koji AV program. Ove probleme pre oko godinu dana (meni bar) nije pravio. Vidim da se zale i ljudi sa i7 procesorima
edit: vidim da se zali puno ljudi na usporavanje i to kada rezidentni stit skenira foldere sa puno exe fajlova.. I to nije problem od juce, mada ga pre cca 12 meseci nisam primetio. Steta, program mi se inace dopada.

Poslednja ispravka: Laskaris (15.10.2015 u 12:04)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
antivirus, besplatni antivirus, freeware


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Који mp3 плејер да купим? Akumu Šta da kupim? 34 3.5.2008 20:27
TRUST SP-3300M 2.1 ili Philips SPA2300? NikolaT Zvuk na računaru 5 15.4.2008 17:29
Који ЛЦД ТВ купити? sablja ŠDK - Grafika 29 28.2.2008 21:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com