Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.3.2006, 13:50   #1
milstan
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 90
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku milstan Slanje poruke preko Yahooa korisniku milstan
Određen forumom Zone Alarm ne dopusta internet sharing

Cim ukljucim ZoneAlarm, notebook koji je u lokalnoj mrezi izgubi pristup Internetu. Pokusao sam da dozvolim u ZA IP 192.168.0.2 kao trust ali ne vredi. Laptop ima adresu 127.0.0.2, probao sam tu adresu da oznacim kao trust, ali nista. Cim laptop pokusa da pristupi netu, izlazi obavestenje ZA o gresci, bez mogusnosti za allow.

Obavestenje sa zonealarm.com:

Source IP Address 192.168.0.2
Source Port 3004
Destination IP 192.168.0.xxx
Destination Port 53
Transport Layer Protocol UDP
...
milstan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2006, 9:43   #2
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Zone Alarm ne dopusta internet sharing

1. Mazni najnoviji security suite od Zone Alarma.
2. Za Internet stavi Medium, pa Expert i tamo stavis koji ip, koji port, itd...
GakunGak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2006, 11:45   #3
milstan
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 90
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku milstan Slanje poruke preko Yahooa korisniku milstan
Određen forumom Re: Zone Alarm ne dopusta internet sharing

Probao sam ali nije radilo dobro (sa free verzijom ne radi uopste). Recimo na drugom kompjuteru u mrezi otvorim 2 browsera i jedan ima prostup netu, drugi ne. I jos neke cudne stvari... Zato sam instalirao Lavasoft Firewall koji je sve parametre automatski podesio i sve sada radi kako treba i na osnovnom kompu i u mrezi. Pored toga mnogo manje je zahtevan i manje "koci" kompjuter. Moja preporuka svima je Lavasoft Firewall.
milstan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2006, 12:25   #4
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Zone Alarm ne dopusta internet sharing

Uf kolko firewall-i umeju da naprave problema sa deljenjem internet konekcije. Ovoga se dobro sećam jer sam i ja koristio ZA u firmi gde su tri računara bila povezana i uvek sam imao probleme.

Krajnje rešenje (ako ne uspeju podešavanja) je deinstalacija ZA, brisanje njegovog foldera i ponovna instalacija pri čemu treba da dozvoliš da ti ZA automatski konfiguriše mrežu.

Upamti da ako imaš računare povezane u lokalnoj mreži ne smeš da podesiš firewall za Trusted Zone na Hihgest. Ne mogu sada da se setim ali je po meni čak i Internet zone trebao da bude na sredini. Kada je Trusted zone na highest nalaziš se u kompletnom "Stealth" modu pa bilo koji računar koji treba da te nađe u mreži jednsoatvno ne registruje da si tu.

Nisi samo rekao da li se možda prilikom "paljenja" Zone Alarm-a gubi samo internet konekcija ili računari gube totalno međusobnu vidljivost.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2006, 12:35   #5
milstan
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 90
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku milstan Slanje poruke preko Yahooa korisniku milstan
Određen forumom Re: Zone Alarm ne dopusta internet sharing

Uradio sam kompletni reinstall pustio ZA da podesi parametre. Sam ih je tako podesio a ja sam po njegovom help-u stavio medium i podesio jos par stvari. Pri paljenju ZA se gubila samo Internet konekcija na drugom racunaru i to na cudan nacin (recimo jedan prozor IE radi, drugi ne?!!, ili restartujem komp a neki program izgubi pravo da pristupa netu iako je ranije imao pravo). Moja preporuka je da svi kojima treba ICS zaobidju ZA i instaliraju Lavasoft Firewall (sve je podesio sam, sve besprekorno radi).
milstan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2006, 15:15   #6
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Zone Alarm ne dopusta internet sharing

E pa to je razlog zašto već dugo tražim zamenu za Zone Alarm ali neuspešno. Nemam pojma što ali nekako mi ZA deluje da ima poodosta dobru mogućnost kontrole.

Mada imam još jedan predlog. Probaj da ponovo definišeš deljenu konekciju ali ako se sećaš kada stigneš do poslednjeg koraka postoji opcija da uključiš firewall (Windows) za tu konekciju. Ili ako ne postoji tu možeš da je lociraš u Properties tabu same konekcije. Dešavalo mi se da se ova dva firewalla užasno kolju.

U svakom slučaju ICS i ZA su dobar način za gubljenje vremena ali šta je tu je,...
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2006, 15:25   #7
milstan
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 90
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku milstan Slanje poruke preko Yahooa korisniku milstan
Određen forumom Re: Zone Alarm ne dopusta internet sharing

Iskljucen je bio Windows firewall. Nije on pravio konekciju. Ne gubi vise vreme i instaliraj neki drugi firewall kao sto sam i ja uradio.
milstan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2006, 19:46   #8
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Zone Alarm ne dopusta internet sharing

Why don't you probas Sygate Personal Firewall Pro?
GakunGak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2006, 19:53   #9
milstan
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 90
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku milstan Slanje poruke preko Yahooa korisniku milstan
Određen forumom Re: Zone Alarm ne dopusta internet sharing

Zato sto cekam da mi bar neko kaze nesto (provereno) lose o Lavasoft Firewallu. Kao sto sam rekao: jednostavan je, user-friendly, ne zauzima mnogo resurse, radi savrseno sa ICS. Sta jos pozeleti od jednog firewalla?
milstan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2006, 19:54   #10
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Zone Alarm ne dopusta internet sharing

A šta kažeš? Lavasoft? Jel oni beše prave i onaj Adaware?
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2006, 19:56   #11
milstan
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 90
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku milstan Slanje poruke preko Yahooa korisniku milstan
Određen forumom Re: Zone Alarm ne dopusta internet sharing

Da upravo ta firma http://www.lavasoft.de

Mada sam ja nacuo da su oni kupili ovaj firewall od neke druge (manje) firme, zaboravio sam koje.
milstan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2006, 20:47   #12
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Zone Alarm ne dopusta internet sharing

Ja mogu samo da kažem da sam probao sve značajnije Firewall-ove među kojima su Sygate, Kerio, ZoneAlarm... i svi su ponekad imali problema sa pogrešnim zatvaranjem portova... tj. zatvore i ono što ne treba, a to se nigde ne pokaže, što može dovesti do velikih problema. Jednom sam tako zbog Sygate izgubio 3 dana za džabe, tražeći grešku u programu koji sam napisao, a problem je bio do zatvorenih portova, čim sam ugasio firewall, sve je proradilo. A onda sam instalirao SP2 za XP, sa kojim dolazi i Windows Firewall, koji se pokazao fantastično... nijedan jedini problem nisam detektovao... tako da preporuka ide za njega...
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2006, 20:55   #13
milstan
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 90
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku milstan Slanje poruke preko Yahooa korisniku milstan
Određen forumom Re: Zone Alarm ne dopusta internet sharing

Ne znam za ostale ali ja sam na racun Windows Firewalla do sad cuo samo najgore stvari. Mislim da nijedan Microsoftov program nije toliko lose kritikovan kao taj. Naravno da bi bilo idealno da Firewall ide uz OS.
milstan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2006, 11:39   #14
ATI`
Banned
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 282
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ATI` Slanje poruke preko MSN-a korisniku ATI` Slanje poruke preko Skypea korisniku ATI`
Određen forumom Re: Zone Alarm ne dopusta internet sharing

Outpost Firewall Pro je najbolji firewall trenutno, manite se ZoneAlarma i ostalih gluposti !
ATI` je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2006, 11:47   #15
milstan
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 90
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku milstan Slanje poruke preko Yahooa korisniku milstan
Određen forumom Re: Zone Alarm ne dopusta internet sharing

Cuo sam da je Outpost firewall isto sto i Lavasoft Firewall. Da li je to tacno?
milstan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2006, 15:22   #16
ATI`
Banned
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 282
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ATI` Slanje poruke preko MSN-a korisniku ATI` Slanje poruke preko Skypea korisniku ATI`
Određen forumom Re: Zone Alarm ne dopusta internet sharing

Citat:
milstan kaže:
Cuo sam da je Outpost firewall isto sto i Lavasoft Firewall. Da li je to tacno?
Nije tacno !
ATI` je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2006, 16:30   #17
milstan
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 90
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku milstan Slanje poruke preko Yahooa korisniku milstan
Određen forumom Re: Zone Alarm ne dopusta internet sharing

Radi li on dobro sa Internet Connection Sharing izmedju 2 racunara? Da li podesava sve sam pri instalaciji?
milstan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2006, 20:29   #18
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Zone Alarm ne dopusta internet sharing

Citat:
Marko_L kaže:
Ja mogu samo da kažem da sam probao sve značajnije Firewall-ove među kojima su Sygate, Kerio, ZoneAlarm... i svi su ponekad imali problema sa pogrešnim zatvaranjem portova... tj. zatvore i ono što ne treba, a to se nigde ne pokaže, što može dovesti do velikih problema. Jednom sam tako zbog Sygate izgubio 3 dana za džabe, tražeći grešku u programu koji sam napisao, a problem je bio do zatvorenih portova, čim sam ugasio firewall, sve je proradilo. A onda sam instalirao SP2 za XP, sa kojim dolazi i Windows Firewall, koji se pokazao fantastično... nijedan jedini problem nisam detektovao... tako da preporuka ide za njega...
Vrlo zanimljivo. Ovde u redakciji već drugi put nalećem na problem kad je uključen WIndows Firewall - strašno sporo se uspostavlja veza sa pop3 serverom da bi se pokupile poruke. Možda se ne voli sa Postixom na linux mašini ili je nešto drugo u pitanju, tek, kad se isključi Windows Forewall pokupiš poruke odmah, a kad se uključi, drnda se skoro minut.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2006, 21:08   #19
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Zone Alarm ne dopusta internet sharing

Ko će ga znati, ta (ne)kompatibilnost softvera je čudna stvar. Očigledno da se iskustva razlikuju. Evo kod mene na poslu tri mašine gotovo non-stop komuniciraju preko pop3 protokola sa udaljenim serverom, sve tri imaju Windows firewall, i nikada nijedan problem sa tim nije bio, nikakvo usporenje, ništa... mejlovi samo piče.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zastitni zid - Firewall overlord Zaštita 69 21.2.2013 17:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com