Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.8.2008, 11:26   #1
Lucky4Guca
Novi član
 
Član od: 20.6.2008.
Lokacija: Guca - Beograd
Poruke: 3
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 5 puta na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lucky4Guca
Određen forumom cooler problem

Nedavno sam kupio novi pc. Konf. je sledeca: Intel Core2Duo E8400
Asus P5Q Pro
MSI 8800 GTS
WD Caviar 250gb
DDR2 Kingston HyperX
Chieftec GPS-550 napajanje
Codegen 6099 briza
Pc radi savrsheno(moze se zakljuchiti iz ovoga gore) ali ipak postoji problemcic.
Cooler na vrhu kucishta ne radi, bolje reci nikad nije proradio. Temeperatura ploce penje se na 50 a temp. procesora je na iddle 50 54 stepena celzijusa, tako da me to malo zabrinjava. Nisam mnogo iskusan sa ovim pa bi mi svaki odgovor prijao . Otvorio sam kuchishte i uverio se da je cooler prikacen na napajanje tako da mi stvarno nije jasno shta da radim.... Hvala unapred na svakoj pomoci.
Lucky4Guca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2008, 11:33   #2
Bozidar
Član
 
Član od: 16.1.2008.
Lokacija: Luxor
Poruke: 347
Zahvalnice: 66
Zahvaljeno 55 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bozidar
Određen forumom Re: cooler problem

Citat:
Lucky4Guca kaže: Pregled poruke
Nedavno sam kupio novi pc. Konf. je sledeca: Intel Core2Duo E8400
Asus P5Q Pro
MSI 8800 GTS
WD Caviar 250gb
DDR2 Kingston HyperX
Chieftec GPS-550 napajanje
Codegen 6099 briza
Pc radi savrsheno(moze se zakljuchiti iz ovoga gore) ali ipak postoji problemcic.
Cooler na vrhu kucishta ne radi, bolje reci nikad nije proradio. Temeperatura ploce penje se na 50 a temp. procesora je na iddle 50 54 stepena celzijusa, tako da me to malo zabrinjava. Nisam mnogo iskusan sa ovim pa bi mi svaki odgovor prijao . Otvorio sam kuchishte i uverio se da je cooler prikacen na napajanje tako da mi stvarno nije jasno shta da radim.... Hvala unapred na svakoj pomoci.
Mozda da udaris jace ventilatore u njega ili cak vodeno hladjenje mada ti to ne preporucujem.
Bozidar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2008, 11:38   #3
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: cooler problem

1. vodeno hladjenje je poptpuno nepotrebno
2. temperatura ploce je ok
3. temperatura procesora je povisena bilo bi dobro da skines kuler i sve lepo ocistis i da stavis novu pastu
4. ako je bas pokvaren kuler na kucistu nije problem da kupis drugu osmicu i samo je prikacis na taj gornji deo, to kosta 3-5e a aho hoces neke silent kulere onda je oko 7e.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2008, 12:05   #4
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Cool Re: cooler problem

Ja i ti imamo nesto zajednicko. A to je :

1.Asus P5Q Pro
2.Intel C2Duo e8400
3.Chieftec GPS 550W

U mom javnom profilu pise sve, samo sto je moja graficka 9600gt. U pravu si sto se tice jedne stvari a to je da ovakva masina radi savrseno.

Cek, cek da li kazes da kuler u napajanju ne radi uopste kada ti je kompjuter upaljen ili imas neki dodatni kuler na kucistu koji nece da radi ?

Ako ti je temperatura ploce do 40 na idle nemas sta da brines. Meni je 38 stepeni.

Ako nisi koristio real temp skini ga jer on najbolje meri temperaturu ovog procesora.

http://www.techpowerup.com/downloads...Temp_2.70.html

Moj procesor hladi grdosija Cooler Master hyper 212. Sa njime u real temp pokazuje na idle 36 i 32 stepena a na load nece preko 45 42 pa nece. Za montiranje ovog kulera moras da imas kuciste minimalne sirine 18cm posto je sam kuler visok 16cm. Mislim da tvoje ispunjava taj zahtev ali za svaki slucaj izmeri.

Ako ne zadovoljava kupi Cooler master Geminii S, slicno kosta, majni je a isto hladi.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2008, 15:53   #5
Lucky4Guca
Novi član
 
Član od: 20.6.2008.
Lokacija: Guca - Beograd
Poruke: 3
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 5 puta na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lucky4Guca
Određen forumom Re: cooler problem

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
Ja i ti imamo nesto zajednicko. A to je :

1.Asus P5Q Pro
2.Intel C2Duo e8400
3.Chieftec GPS 550W

U mom javnom profilu pise sve, samo sto je moja graficka 9600gt. U pravu si sto se tice jedne stvari a to je da ovakva masina radi savrseno.

Cek, cek da li kazes da kuler u napajanju ne radi uopste kada ti je kompjuter upaljen ili imas neki dodatni kuler na kucistu koji nece da radi ?

Ako ti je temperatura ploce do 40 na idle nemas sta da brines. Meni je 38 stepeni.

Ako nisi koristio real temp skini ga jer on najbolje meri temperaturu ovog procesora.

http://www.techpowerup.com/downloads...Temp_2.70.html

Moj procesor hladi grdosija Cooler Master hyper 212. Sa njime u real temp pokazuje na idle 36 i 32 stepena a na load nece preko 45 42 pa nece. Za montiranje ovog kulera moras da imas kuciste minimalne sirine 18cm posto je sam kuler visok 16cm. Mislim da tvoje ispunjava taj zahtev ali za svaki slucaj izmeri.

Ako ne zadovoljava kupi Cooler master Geminii S, slicno kosta, majni je a isto hladi.
Ne ne cooler na napajanju sljaka bash kako treba, nego cooler na "plafonu" kucishta ne radi uopshte... A na naponu je . Pc je nov tako da bi trebalo da radi.... On bi trebalo da izvlachi topao vazduh iz kucishta poshto ima isti takav pri dnu kucishta kod on/off dugmeta.
Lucky4Guca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2008, 16:08   #6
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Post Re: cooler problem

Logican predlog bi bio da zamenis taj kuler kupovinom drugog.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ivanza na korisnoj poruci:
Lucky4Guca (2.12.2008)
Stara 15.8.2008, 23:50   #7
shalabajzer
Član
 
Član od: 12.11.2007.
Lokacija: Ozz
Poruke: 127
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: cooler problem

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
Logican predlog bi bio da zamenis taj kuler kupovinom drugog.
Sto da kupuje. Uzme taj kuler koji mu neradi, odnese ga u prodavnicu gde ga je kupio i zameni za funkcionalan. A ako gubi garanciju otvaranjem kucista onda bolje neka ode da mu oni zamene.

Sto se tice T procesora. I meni je tako bila. To je zato sto ti kuler nije legao dobro na procesor! Ne pokreci nista zahtevno. Iz iskustva ti ovo kazem. I meni kuler nije dobro legao. Pa su bile tolike temperature(50,55)! Pokrenuo sam crysis i ono BAM, izgasi se. Znaci ili im reci da su T visoke, i da ti nesto nije u redu sa konfom ili sam uzmi i namontiraj kuler. Ako se bojis da ces nesto zeznuti, sto realno moze da se desi, odnesi njima da ti to urade. Napokon duzni su da ti odrade sve to besplatno. Reci da sumnjas da ti kuler nije dobro legao na proc. Usput reci da ti promene onu fabricku pastu! Ona je slabijeg kvaliteta. Neka ti stave neku normalnu tipa cooler master, arctic silver. Ne bi bilo lose. Poz
shalabajzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku shalabajzer na korisnoj poruci:
Lucky4Guca (2.12.2008)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa novim kompom! Slavke Kvarovi 9 11.1.2008 18:17
Problem sa WiFi-om... matke Kvarovi 1 11.1.2008 14:51
Veliki problem sa RAM memorijom leka Kvarovi 10 27.7.2006 10:17
problem sa ramom i klokom procesora mad_skillz Kvarovi 1 18.7.2006 10:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com