Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.2.2014, 23:02   #1
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Smile Bagovi avast-a 9 free i internet security....

Naime ja sto sam primetio, skoro, kada skeniram komp, izbaci mi neke viruse da je pronasao, i ja reko to aj nakupilo se, odavno radi sistem, i primetim da je vecinu virusa nasao u windows sistemskim fajlovima, i ja ti to lepo obrisem sve, podignem novi win7, inst internet security, sken sve ok, i posle dan primetim kao uzbacuje neka upozorenja, kako su stitovi isklj, ja u podesavanja svi on, i tako jos neke gluposti, free nije hteo da se update...( a skenirao sam ponovo komp sa raznoraznim malware, spywere, i sa av, programima i nije pronaslo ama ni jedan) ovo je cisto uopstena tema, da li je neko jos primetio te slicne bagove, ili pak imam neke nindza viruse, sto se kriju u pm...
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2014, 0:22   #2
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Bagovi avast-a 9 free i internet security....

Uslikaj to što ti je Avast detektovao.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2014, 1:16   #3
Sceko
Član
 
Član od: 6.7.2011.
Poruke: 124
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sceko
Određen forumom Re: Bagovi avast-a 9 free i internet security....

Meni free avast radi vrhunski i nemam takvih gresaka
Sceko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sceko na korisnoj poruci:
ZoNi (26.2.2014)
Stara 26.2.2014, 1:22   #4
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Bagovi avast-a 9 free i internet security....

Jesi li apsolutno siguran da nije u pitanju samo Grime Fighter?
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2014, 1:41   #5
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Bagovi avast-a 9 free i internet security....

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
Uslikaj to što ti je Avast detektovao.
E jbg, sad sam ga deinstalirao, prvo na starim sistemu mi je nasao neke rootkit fajlove, i ja to obrisem odmah, i tu jos neke na c particiji, i ja sve ok, imam neke narodne programe i znao sam da je od toga pa sam nesto i preskocio, ali kada sam ponovo pokrenu nov sistem i odmah inst avast Is, on je sve detektovao windows fajlove tipa notepad, media plejer, task, one dektop gedzete, i jos gomilu nekih, ali probao sam i malware bite pro, iobit mf, win difender, i jos sto sta, ovih dana cu skenirati i sa kasperski 13, pa da vidim...
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2014, 1:47   #6
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Bagovi avast-a 9 free i internet security....

Citat:
Sceko kaže: Pregled poruke
Meni free avast radi vrhunski i nemam takvih gresaka
ma i mn je radio extra razne verzije skoro 2 god, i kada god otvoris main screen ono pise sve je update, i sve je dobro, ali kada sam skenirao imao sam i sta da vidim...

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Jesi li apsolutno siguran da nije u pitanju samo Grime Fighter?
siguran nisam, ali ja ga inst nisam, niti sam ga kad koristio, a komp samo ja i koristim, tako da nisam ga primetio u sistemu...
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2014, 3:09   #7
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Bagovi avast-a 9 free i internet security....

Grime Fighter se podmuklo instalira uz komercijalne verzije avast-a. To uključuje i Internet Security.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 0:30   #8
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Bagovi avast-a 9 free i internet security....

Moguce, ali ja sam to lepo sve obrisao i sa sveze inst win7 inst i kasperski 13, i sad je sve cisto kao suza...
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 12:23   #9
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Bagovi avast-a 9 free i internet security....

Ma komercijalne verzije avasta su postale težak problem u poslednje vreme.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
MARE GSX R (27.2.2014)
Stara 27.2.2014, 13:48   #10
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Bagovi avast-a 9 free i internet security....

A i free.. Avast je postao tezak bloatware......
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 13:59   #11
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Bagovi avast-a 9 free i internet security....

Ne znam kakav je komercijalni Avast, ali je Avast Free _odličan_ anti-virus.

Da, jesu ubacili neke džidža-bidže, ali se sve one instaliraju samo ako im to dozvoliš, a vrlo je lako odčekirati šta ti ne treba tokom same instalacije. E, sad, to što su svi danas u next>next>next fazonu, to je već druga stvar.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 14:35   #12
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Bagovi avast-a 9 free i internet security....

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
E, sad, to što su svi danas u next>next>next fazonu, to je već druga stvar.
A šta ćeš tačno da radiš kad "next, next, next" fazona nema već ti avast prilikom update-a major verzije (8->9) podmuklo instalira Grime Fighter bez ikakvog pitanja?

Za avast free ne mogu ništa da tvrdim jer ga ne koristim. Međutim, posle tri-četiri godine, koliko koristim licencirani avast Internet Security, došao sam u situaciju da ove godine zatražim refund i obećam sebi da mi nikada više neće pasti na pamet da koristim bilo šta što je avast potpisao. Dosta mi je nerviranja svaki put kad mi se pred dead-line firewall zaglupi i zablokira mi sve mreže i VPN-ove ili kad WebShield krene da blokira kompletan računar zato što se heuristika utripovala da je lokalno instaliran Apache malware. Svaki put kad se pojavi update programa ja moram prvo da konsultujem zvezde da vidim šta će update da zezne. Neverovatno loš korisnički interfejs u verziji 9, užasna tehnička podrška koja te svaki put danima šeta od kontakta do kontakta dok te ne prođe volja za životom, bezobrazne politike produženja licence itd.

avast je nekada bio dobar proizvod, čak i u komercijalnoj verziji. Za samo par godina uspeli su od njega da naprave kravu muzaru koja realno pravi više problema od bilo koje druge besplatne krave koja daje isto toliko dobro mleko.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 14:40   #13
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Bagovi avast-a 9 free i internet security....

U Free verziji se taj Grim nije instalirao, kada sam apdejtovao sa v8 na v9. U principu, nije bilo nikada nikakvih problema na desetinama kompova gde sam instalirao Avast Free (ne-free verziju nisam nikada ni probao niti sam ga video bilo gde).
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 14:59   #14
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Bagovi avast-a 9 free i internet security....

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
U Free verziji se taj Grim nije instalirao, kada sam apdejtovao sa v8 na v9. U principu, nije bilo nikada nikakvih problema na desetinama kompova gde sam instalirao Avast Free (ne-free verziju nisam nikada ni probao niti sam ga video bilo gde).
U free verziji se ne instalira sam Grime Figher ali se isntalira modul čiji je jedini i isključivi cilj da smara korisnike porukama tipa "našli smo XYZ načina da ubrzamo vaš kompjuter, kupite avast i odmah ćete osetiti razliku". E Grime Fighter dolazi uz komercijalnu verziju koja se instalira kao update na postoječu instalaciju. Hoćeš, nećeš Grime Fighter se instalira. Nema opcije da to sprečiš.

Zatim, godinama sam ih molio da kad se približi isticanje licence (nebitno da li je free ili komercijalna) da smanje učestalost iskakanja prozora koji me podsećaju da moram da je obnovim. Sve to ne bi bilo tako loše da prozori ne iskaču na svakih sat dva i potpuno preuzimaju fokus.

Onda su prošle godine napravili vrh komendiju sa postojećim mušterijama. Napravili su promociju u kojoj su potencijalne nove mušterije dobijale znatno manju cenu od recimo postojećih korisnika koji su trebali da obnove licencu. Tokom skoro pune decenije kako licenciram softver nikada nisam naleteo na slučaj da te obnova košta više od kupovine nove licence.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 15:25   #15
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Bagovi avast-a 9 free i internet security....

Pa, postoji taj Grim i u Free verziji (čini mi se), ali ja uvek idem na Custom instalaciju, gde odštikliram i njega i skoro sve osim samog antivirusa Što se tiče tih "XYZ" poruka - ja ih viđam samo kad otvorim Avastov GUI, ne sećam se da sam ih inače viđao.

Što se tiče licence... Ne sećam se čestih iskakanja tih podsetnika, možda je bio ponekad, ali svakako ne nešto što bi smetalo (a sve što je pop-up meni smeta ).

Možda je razlog tome što ja svuda gde sam instalirao Avast odmah ga prebacim u onaj "game mode", kada nema nikakvog uznemiravanja. U svakom slučaju, niko mi se nije žalio na ove probleme, koje ti navodiš.

I cena na kraju... Hm, izgleda da su pokupili foru od mobilnih operatora i Internet provajdera
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 15:31   #16
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Bagovi avast-a 9 free i internet security....

Radim sa poprilično osetljivim podacima preko VPN mreža i jako mi je bitno ako nešto od instaliranog softvera samoinicijativno krene da komunicira sa netom (važi i u obrnutom smeru) da mogu ručno da odobrim/zabranim konekciju. Zato ne mogu da koristim game mode.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
ZoNi (27.2.2014)
Stara 27.2.2014, 18:12   #17
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Bagovi avast-a 9 free i internet security....

[QUOTE=ZoNi;1854142]Ne znam kakav je komercijalni Avast, ali je Avast Free _odličan_ anti-virus.

Ma ja sam ih probao oba, i bio sam zadovoljan sve do 9 verz, i na free mi je kao sve bilo u redu, pa odjednom zaglupi neki k..., i sve mu virusi, aj na starom sistemu cu da razumem, ali da na sveze inst win7 av internet security vidi gomilu virusa, koje niti jedan drugi ne vidi, to je vec falinka, bar po mn.., a i kad imas avast, da li s vremena na vreme, kliknes na brzo skeniranje cisto da vidis da li ce sta naci iako su svi stitovi ukljuceni??

[QUOTE=Neutrino;1854166]A šta ćeš tačno da radiš kad "next, next, next" fazona nema već ti avast prilikom update-a major verzije (8->9) podmuklo instalira Grime Fighter bez ikakvog pitanja?


Bas tako, a i vecina korisnika, ne zna kada kliknuti prihvati, a kada odbiti sta u toku odredjene inst, jer misle da ce prekinuti inst zeljenog programa, dr, jako me nervira sto avast, mn bar nikada opcija fix nije radila, ili odmah je u karantinu, ili obrisano, dr ne slusa kada neke programe dodam na listu izuzetaka, jer provereno znm da nisu virusi, nego ih iznova brise, a i iskreno msm da ima previse nepotrebnih stvari koje anti virusima nisu potrebni, i is, a pogotovo premier verzija, tako da se slazem sa tb da je poprilicno los.... (msm da je 6 bila najlepsa i najbolja od avasta free)
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 20:51   #18
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Bagovi avast-a 9 free i internet security....

Citat:
MARE GSX R kaže: Pregled poruke
da li s vremena na vreme, kliknes na brzo skeniranje cisto da vidis da li ce sta naci iako su svi stitovi ukljuceni?
Jok ja

Ali zato na svakih npr. 2 meseca, skinem i pokrenem SuperAntiSpyware... A uz to, imam instaliran i MCShield, tako da sam prilično siguran
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2014, 0:25   #19
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Bagovi avast-a 9 free i internet security....

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Jok ja

Ali zato na svakih npr. 2 meseca, skinem i pokrenem SuperAntiSpyware... A uz to, imam instaliran i MCShield, tako da sam prilično siguran
ne sumnjam, i verujem da je sve ok, al ajd nekad klikni u avastu cisto da vidimo da li ce sta naci, i da li je falinka bila samo na mom kompu...
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2014, 23:10   #20
yhaker
Veteran
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 807
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 77 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Bagovi avast-a 9 free i internet security....

Baidu,Comodo Internet Security...manite se raspalog Avasta.
yhaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Avast internet security firewall i win7 firewall lucky24 Zaštita 3 12.8.2011 2:26
Avast Internet Security 6 Promo Licence 9 Months Aleksic01 Zaštita 11 7.8.2011 19:57
Novi Comodo Internet Security 5.3 acafacaa Zaštita 15 2.2.2011 13:22
Kaspersky Internet Security 2011 Free 1 Year License Key wog326 Zaštita 23 20.1.2011 10:02
Problemi posle reinstalacije Kaspersky Internet Security 7 Hellraiser Kvarovi 0 1.9.2007 17:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com