Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.12.2011, 23:43   #81
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
Eddy kaže: Pregled poruke
Kazes da si tolerantan, a ljude koji se ne slazu sa tobom nazivas bezosecajnim balvanima i slicni ispadi:
Nije tacno, ja nisam napisao direktno, ali je jasno kakva je osoba koja bledo gleda u neki osecajan film...ne mesaj stvari...
Citat:
Eddy kaže: Pregled poruke
Sa svojom "opsednoscu" sa PJ i njegovim delom
Nisam ja opsednut, jednostavno taj svet je...bozanstven...
Citat:
Eddy kaže: Pregled poruke
I na kraju krajeva, cak i ako je nesto remek delo, malo kritika nije na odmet kako bi sledece delo bilo jos bolje. Letvicu kvaliteta ne treba spustati vec podizati.
Sa ovime se slazem apsolutno i to je sustina, ali samo sa kritikama, a ne pljuvanjima tipa - LOSA GLUMA, LOS FILM, LOSA MUZIKA, msm alo sestrice sta bre LOSE? Taj fazon - kritika DA, pljuvanje i omalovazavanje NE. Jer realno jedno je reci tipa "ne svidjaju mi se filmovi, ne volim kako je ovo uradjeno..." i slicno i to je ok jedno misljenje, ali napisati nesto tipa "to je glup film, reziser je prevazidjen, gluma je neuverljiva, los izbor glumaca, ma muzika je ocajna i ja bi to mnogo bolje..." je nedopustivo...
Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
To je samo trailer. Staviti ruku nekome blago na obraz ne znaci muvati se sa njim. Njih dvoje se znaju vec vise od hiljadu godina ako ne i duze pa ne vidim sta je problem? A koji je to film iz LOTR fransize fejl pa je ovo JOS jedan? Ocekujem sasvim dobar film. Scenario ce biti dobar ako se budu drzali knjige koja je kao stvorena da bude ekranizovana za razliku od LOTR koji je strahovito obiman i vrlo nezahvalan za ekranizaciju.
Kako hejterima serijala (pa i rezisera) objasniti koliko je tesko snimati onoliko obimne knjige...? Nemoguce je, a i da nije bilo mana, nasli bi, jer to hrani njihov ego...Hobit koliko vidim ide na to da bude veran knjizi, da bude odlican, radi se punom parom...
Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Romantic, to shto se tebi i ostalim sheeple svidja film to ne znachi da je dobar. Nijedan pravi fan Tolkina nece reci za filmsku trilogiju da je dobra, kao ni niko ko se zaista razume u film. Ali ok, oprastam ti posto ti imas knjigu o Tolkinu koju niko drugi nema
Ti lik me se okani, ti koji pises tolike odvratnosti o svemu lepom...vredjas Will Smitha, onaj njegov film, LotR filmove, pa to za roman Anu Karenjinu...WTF??! Stay away from me, dude. Ovako nazivas NAS koji volimo LotR filmove jel? Sada znamo ko je najgori...a cim milioni ljudi vole taj film, cim ja volim taj film, znaci da je ZA NAS dobar, o onim drugima njihova stvar, neka ne vole, ali nije to problem, problem su ljudi kao ti koji ce sve uraditi da ocrne LotR filmove. Preterano generalizujes stvari i te fore tipa "pravi fan odredjene knjige, nece nikada voleti film radjen po toj knjizi" su bullshit, jer suprotnih primera je milion. A to sto si napisao "zaista razume" je smesno...ti si neki ekspert, a popljuva sva predivna dela, sve kontriras i iritiras...Ana Karenjina mi se ne svidja, nije mi nesto sad, ali je necu pljuvati i i nazivati tako kao ti NIKADA NISTA. Jednostavno mi je onako, a da je veliko delo, jeste i ja to nemam pravo sporiti. Gotova prica. Hvala oce, sto mi oprastate...
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2011, 19:53   #82
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Ok,da zakljucim posle tone procitanih non-sensa(bilo je i ok postova).

Zakljucak:
"
Ja koliko se secam knjige(PO KOJOJ SE RADI FILM),atmosfera je bila MNOGO mracnija od ove limunadice iz trejlera!!!

To mi je jedino razocarenje,i primecujem da je produkcija MNOGO slabija od LOTR.

I 'casting' je mogao biti srecniji takodje.

"

I da dodam,suzdrzao sam se da ne isflejmujem par postova,preterivao sam u proslosti
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2011, 22:37   #83
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Kao prvo, hteo bih da napomenem moderatorima da nisu fer jer tolerishu svakakve provokativne i glupe postove a cenzurishu odgovore na njih, jer mi time uskracuju mogucnost da branim svoje mishljenje. Ako vec brishete moje poruke brishite i one koja izazivaju provokaciju, ili ih makar cenzurishete. Na argument odgovaram argumentom, ali na "Smeshan si dechko" ne mogu da odreagujem prikladno jer ovo nije ulica i ne mogu dotichnom licu da ulubim lobanju kao shto je zasluzio.

Ne mozete ocekivati civilizovanu raspravu ako postavljate dvostruka pravila, ili ce i drugi da se igraju lepo ili necu ni ja.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Nash Knight na korisnoj poruci:
Marti Misterija (25.12.2011), Skenderevo (26.12.2011)
Stara 25.12.2011, 23:23   #84
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Hobit

U ovom slucaju se apsolutno slazem sa Nashom!!!

Ova tema je vec prepuna raznih notornih budalastina i nebuloznih komentara napisanih od strane pojedinaca koje jednostavno ne zasluzuju nikakav komentar, medjutim ponekad je tesko ostati imun na njih i ne napisati komentar. Ja sam, otprilike kao i Markonije, uspeo da se distanciram od toga (mada teskom mukom) ali primetno je da pojedinci (s' pravom) nisu mogli to da ucine vec su jednostavno morali da odgovore na takve komentare.

Tu sada dolazimo do onog dela kada se ti odgovori masovno brisu kao posledica ali se zato taj komentar koji je pokrenuo citavu lavinu odgovora i koji je uzrok svega i dalje ostaje! I to nije slucaj samo u ovoj temi vec se poslednjih par dana desavalo jos par puta a resenje je vrlo jednostavno - ili ostavite temu bez moderacije i dozvolite da se na svakakvu glupost odgovori (sto nikako nije pozeljno) ili ako vec moderisete onda obrisite i tu izvornu poruku koja je sve pokrenula sto bi bilo krajnje fer i korektno. A bar se te i takve poruke daju lako prepoznati.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
mvasic (26.12.2011)
Stara 26.12.2011, 0:29   #85
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Nemojte tako dramatično, pa nije ovo naš nesretni Parlament

Donekle jeste u pravu, diskusija se malo otela kontroli ali je grehota da brišemo skoro sve iz poslednje dve strane teme, pa neka ostane na ovome...
Ubuduće ćemo biti rigorozniji sa postovima, može tako? A lične rasprave prebacite na lične poruke.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2011, 13:20   #86
Pumbaa
Član
 
Član od: 17.3.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 84 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Hobit

u koja rasprava...

nego... kao veliki ljubitelj fantastike, Tolikina i njegovog dela nadam se da ce film biti dobar tj. gledljiv kao sto mi je i LOTR trilogija gledljiva iako imam dosta zameriki na nju ,al` ne mogu da kazem da filmovi nisu sasvim solidni i gledljivi.

Poslednja ispravka: Pumbaa (26.12.2011 u 23:22)
Pumbaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Pumbaa na korisnoj poruci:
Eddy (26.12.2011), Skenderevo (26.12.2011)
Stara 30.12.2011, 15:43   #87
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Peter Jackson o Hobbit-u:
Citat:
The Hobbit

Speaking to Total Film, director Peter Jackson explains how this film presented very different challenges than when directing the Lord of the Rings trilogy:

"The Hobbit is very much a children's book and The Lord of the Rings is something else; it's not really aimed at children at all. I realized the characters of the dwarves are the difference. Their energy and disdain of anything politically correct brings a new kind of spirit to it. And that's why I thought, OK, this could be fun!"

He also explains the particular challenges of portraying thirteen dwarves as distinct characters:

"That was something I worried about. I imagined 13 guys with long hair and beards and I thought, 'How are we ever going to know which dwarf is which? It's an ensemble from hell really. I thought nine members of the Fellowship was a problem; but here, with Bilbo and Gandalf, we've got 15. It's working out fine though. The dwarves give it a kind of childish, comedic quality that gives us a very different tone from The Lord of the Rings."

However, despite the different tone of the Hobbit films, Jackson says he wants to ensure it all feels like one large story of Middle-Earth:

"I want it to seem like we've gone back on location into Middle-earth; that these two movies feel like they belong at the beginning of the other three. We're the same filmmakers going into the same world."

Jackson also says that the films do retain some aspects of original director Guillermo del Toro's style and DNA, but these have largely been overshadowed by Jackson's own attempts to replicate his approach to The Lord of the Rings ten years ago.

As for how the two parts of The Hobbit divide up the story, Jackson's wife and writing partner Fran Walsh suggests the second movie will be primarily focused with what the article describes as "war, madness and dragon rage." She explains:

"We always saw The Hobbit more in the golden light of a fairytale. It's more playful. But by the time you get to the end, Tolkien is writing himself into that place where he can begin that epic journey of writing LOTR, which took, as he put it, his life's blood. All those heavier, darker themes which are so prevalent in the later trilogy start to come into play."
Nadam se da nece uraditi stvari analogne transformersima koji placu, Jar Jar Binksu i onim budjavim transformersima blizancima.
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2011, 9:54   #88
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Pa i ja sam stekao takav utisak, bar pri pocektu kad sam citao knjigu. Ko "putujuci cirkus".
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2012, 22:24   #89
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Re: Hobit

Mudro zboris Iris
Da se ne ponavljam..u jednoj temi ranije sam napisao sta mislim o filmskoj trilogiji, uglavnom prilicno se slazemo ti i ja po tom pitanju.
Pozdrav.
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2012, 17:51   #90
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Peter Jackson o glasinama vezanim za Hobita...

Citat:
It is only at the end of a shoot that you finally get the chance to sit down and have a look at the film you have made. Recently Fran, Phil and I did just this when we watched for the first time an early cut of the first movie - and a large chunk of the second. We were really pleased with the way the story was coming together, in particular, the strength of the characters and the cast who have brought them to life. All of which gave rise to a simple question: do we take this chance to tell more of the tale? And the answer from our perspective as the filmmakers, and as fans, was an unreserved ‘yes.'

We know how much of the story of Bilbo Baggins, the Wizard Gandalf, the Dwarves of Erebor, the rise of the Necromancer, and the Battle of Dol Guldur will remain untold if we do not take this chance. The richness of the story of The Hobbit, as well as some of the related material in the appendices of The Lord of the Rings, allows us to tell the full story of the adventures of Bilbo Baggins and the part he played in the sometimes dangerous, but at all times exciting, history of Middle-earth.

So, without further ado and on behalf of New Line Cinema, Warner Bros. Pictures, Metro-Goldwyn-Mayer, Wingnut Films, and the entire cast and crew of “The Hobbit” films, I’d like to announce that two films will become three.

It has been an unexpected journey indeed, and in the words of Professor Tolkien himself, "a tale that grew in the telling."

Cheers,

Peter J
http://www.wired.co.uk/news/archive/...rd-hobbit-film

Dakle, umesto dva dela, Hobit ce biti trilogija, isto kao i LoTR ...treci deo ce najverovatnije izaci 2014. ako prate trend jedan film godisnje...

Poslednja ispravka: Iris (31.7.2012 u 13:04) Razlog: link
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nexexcalibur na korisnoj poruci:
GATTUSO88 (30.7.2012)
Stara 30.7.2012, 22:10   #91
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Ne razumem potrebu da se Hobit razvlači na tri dela, onda je LOTR mogo da bude 9 filmova, ko Hari Ploper.

Poslednja ispravka: Iris (31.7.2012 u 11:02)
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2012, 1:19   #92
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Citat:
Anceloti`85 kaže: Pregled poruke
Ne razumem potrebu da se Hobit razvlači na tri dela...
Nije komplikovano - više nastavaka, više novca. Možda i par Oskara pride. Ja se plašim da to neće ličiti ni na šta, a Tolkina nema...

Što Ursula Le Guin pre neki dan reče:

Citat:
Nobody but Rowling ever got artistic control over a film made from their work, and she got it because she's so wealthy. You're not going to get it. Therefore you have to think: Do you mind if they make a travesty out of your work? Is the money worth it to you? If it is, go for it. Take the money and run, as whoever it was said. If it's not worth it to you, just run away.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2012, 2:19   #93
xandar
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.210
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 124 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Taurijel, legolas i ostale stvari...
Odstupanja svakako ima i imace...ali cu ga svejedno pogledati.
Kome smeta neka procita knjigu jednostavno.
xandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2012, 2:30   #94
xandar
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.210
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 124 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Valjda nece uprskati stvar kao senilni Lukas.
xandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2012, 11:49   #95
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Tri nastavka za pricu koja je od Gospodara prstenova daleko daleko jednostavnija... Sve je to moglo da se sasvim lepo spakuje u jedan nastavak od cca tri sata. Finansijski momenat tj "muza krave" je odnela prevagu. Karta po nastavku neka je 12 eur - 36 eur po gledanju, sa jednim nastavkom tri puta manje..Da ne pominjem pratecu "industriju" koja se "cese" o film kao i mogucnost da ceo hype traje tri puta duze..
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2012, 12:24   #96
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Tri nastavka za pricu koja je od Gospodara prstenova daleko daleko jednostavnija... Sve je to moglo da se sasvim lepo spakuje u jedan nastavak od cca tri sata. Finansijski momenat tj "muza krave" je odnela prevagu. Karta po nastavku neka je 12 eur - 36 eur po gledanju, sa jednim nastavkom tri puta manje..Da ne pominjem pratecu "industriju" koja se "cese" o film kao i mogucnost da ceo hype traje tri puta duze..
Izvini molim te, ali ja ne zelim da sedim 3 sata u generalno neudobnim bioskopskim sedistima...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2012, 12:47   #97
Nicklord
Veteran
 
Član od: 8.4.2009.
Lokacija: Paraćin-Beograd
Poruke: 885
Zahvalnice: 324
Zahvaljeno 220 puta na 131 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nicklord
Određen forumom Re: Hobit

Ali zar nisu oni hteli i da popune rupe između u istoriji između Hobita i Gospodara Prstenova?
Nicklord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2012, 12:59   #98
sibirac
Član
 
Član od: 3.4.2009.
Lokacija: Panucea
Poruke: 269
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 92 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Hobit

ovako ces da sedis 3x 2.5 sata ^^

elem treba da ima mnogo filmova o tolkinovim knjigama, to se slazem,
al kad bi mogao da biram bolje 3 filma o silmarilionu, a jedan o hobitu da su opleli, ja sam mislio prvo da ce da bude 2 kao jedan o hobitu a jedan popunjavanje prostora izmedju hobita i LOTR triologije, al u svojim dugogodisnjim pomeranjem premijere za jednu godinu prestao sam i da pratim desavanja.

Poslednja ispravka: Iris (1.8.2012 u 15:05)
sibirac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2012, 13:33   #99
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Izvini molim te, ali ja ne zelim da sedim 3 sata u generalno neudobnim bioskopskim sedistima...
Pa onda plati 3x vise za zadovoljstvo posete bioskopu tri puta za razvucenu pricu jer Hobit nema materijala za toliko nastavka osim ako ubace elemente spanske serije.
Sto se "premoscavanja" Hobita i "Gospodara" tice: tu treba da izmisle nesto jer Tolkin na tu temu ni slova napisao nije osim malo u prvoj knjizi Gospodara Prstenova. Ne vidim zasto je to potrebno i kako je uopste moguce u jednom filmu koji tematski treba da se zavrsi onako kako se zavrsava i knjiga:bitka pet armija, jos 10-20 minuta posle i kraj. Film se zove Hobit (prica "tamo i nazad" ko je citao knjigu zna) a ne "Izmisljeni Tolkinovi mostovi". Neko izdanje za kolekcionare i zaljubljenike bi to moglo da sadrzi naravno kao dodatni paket. Ne verujem da bi uopste bilo isplativo praviti poseban nastavak za tako nesto.
Silmarilion bi vec bilo jako jako tesko preneti na platno a da prica bude jasna i ljudima koji nisu citali Tolkina. Cak ni tri nastavka po cetiri sata ne bi bila dovoljna za tako nesto.
I meni bi se dopalo da vidim jos vise kvalitetnih ekranizacija Tolkinovih dela. Mislim da je to ipak malo verovatno. Dobro uradjena serija od recimo 4-5 sezona bi mozda bila bolje resenje da docara Tolkinov svet kako treba.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2012, 13:36   #100
sibirac
Član
 
Član od: 3.4.2009.
Lokacija: Panucea
Poruke: 269
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 92 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Hobit

ako je Dlakavi Ćup mogao da ima 8 filmova
ne vidim zašto ne može Silmarilion
sibirac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com