Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.4.2020, 11:07   #1501
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Deus Ex: Human Revolution

Ok za Deus Ex i Dark Souls, ali zašto je Metro lošiji od originala, zar nije to bio samo grafički upgrade?
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2020, 11:28   #1502
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex: Human Revolution

Ne kažem ja to, ali gomila ljudi kuka na redux verziju; ne sviđa im se osvetljenje, kako funkcioniše stealth.. kao original je manje linearan, mračniji i iastmosferičniji, itd.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2020, 15:50   #1503
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex: Human Revolution

Han Solo je pucao prvi.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2020, 2:03   #1504
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex: Human Revolution

Realno je Director's Cut smeće u svakom aspektu. A ML DLC integrisan u glavnu kampanju uništava pacing i volju za životom i bolje ga je odigrati tako, kao DLC.

Eno pogledajte desetak postova iznad raspravu...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2020, 5:45   #1505
Dantheus
Veteran
 
Član od: 3.3.2016.
Lokacija: Ankh-Morpork
Poruke: 883
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 159 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex: Human Revolution

^Upravo, Director's Cut je vrijedan zaobilaska ukoliko možete da odigrate original, tehnički puno bolja verzija igre + nema DLCa koji je i meni totalno ubio volju za igranjem... Preporuka za vanilu, fenomenalna igra u svakom smislu.

Doduše postoji i 'DX: Game Divided' koji je filpan predlagao, samo nisam siguran da li je i to neki downloadable content, samostalna igra, ili možda neki potpuno drugi serijal...
Dantheus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2020, 8:49   #1506
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex: Human Revolution

Pa mogao si da saznas kucanjem u polje pretrage za 10 sekundi.



Deus Ex Mankind divided ti je samostalna igra, novi deo DX-a koji se direkno nadovezuje na Human revolution. Nije mi jasno kako toga nisi bio svestan.
Ja sam iz zahebancije napisao da se zove Game divided jer su je ubrzali i igra se zavrsava taman kad radnja krene da se odmotava.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2020, 1:46   #1507
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex: Human Revolution

Čovek se šalio a ti nisi skontao mora da si imao težak dan.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
filpan (9.5.2020)
Stara 16.12.2020, 20:05   #1508
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex: Human Revolution

Nostalgija je ćudo... A vi kako 'te?
Deus Ex: Human Revolution - TYM Penthouse
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
filpan (17.12.2020)
Stara 17.12.2020, 11:47   #1509
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex: Human Revolution

Ja krenuo u novi playthrough pre 2 dana:

LIMB Clinic Music
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
filpan (17.12.2020), Laskaris (6.1.2021)
Stara 6.1.2021, 22:11   #1510
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex: Human Revolution

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Ja krenuo u novi playthrough pre 2 dana
I ja, vanila verzija naravno, ne Director's Cut koji em ume da secne i na modenom kompjuteru em je taj The Missing Link DLC bzvz ubacen u igru. Igra izuva, dosao sam do nekih dijaloga za koje uopste nisam ni znao da su moguci. Optimizacija je fenomenalna, imam utisak da igra moze da radi i na digitronu. Artwork je sjajan, igra izgleda atraktivno cak i danas. Jedino je mozda mogla da bude malo manje u tom mrkom koloritu i senke nisu neko cudo, ali Boze moj..

Poslednja ispravka: Laskaris (7.1.2021 u 1:15)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
doctor (17.1.2021), Lex987 (7.1.2021)
Stara 23.8.2021, 20:00   #1511
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex: Human Revolution

Proslo je tacno 10 godina od izlaska HR i 5 godina od izlaska MD, tragedija je da su ovaj serijal stavili na led zbog raspalih genericnih smeca poput Avengersa ili Guardians of Galaxy...

...


Sta bih dao da vidim kraj Jensenove trilogije. MD sam opet presao krajem prosle godine (ovaj put sam procitao i sav popratni sadrzaj koji objasnjava period izmedju HR i MD) i igra mi je ostavila jos bolji utisak nego tokom prvog prelaza.

MD Intro


I da... preporuka za sve da probate i DLC epizode za MD, pogotovo A Criminal Past koji je po meni najbolji DLC u serijalu. Odlican level dizajn, solidna prica (koja zapravo ima i kraj i to odlican ), mnostvo nacina da se predje svaka deonica kao i to sto je DLC poprilicno izazovniji od glavne kampanje (pogotovo ako odaberete da ne koristite augmentacije kasnije).

Poslednja ispravka: Leonida (23.8.2021 u 20:09)
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
Laskaris (23.8.2021), player1 (23.8.2021)
Stara 23.8.2021, 20:04   #1512
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex: Human Revolution

DE:HR je sjajna igra. Jedino sto pomalo kvari utisak o igri je sam kraj koji je mogao da bude bolji. Grananja price takodje ne postoje i razliciti krajevi se baziraju samo na odluci (cak ne ni na odlukama) u poslednjih par minuta igre.

Poslednja ispravka: Laskaris (23.8.2021 u 21:13)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2021, 22:20   #1513
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex: Human Revolution

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Grananja price takodje ne postoje
Primer #1
Spoiler za :
Sam početak igre. Situacija sa taocima u Sarifovom skladištu. Ukoliko ubediš Sandersa da pusti taoca, lik će ti kasnije aktivno pomoći da pronađeš ko je odgovoran za nameštaljku dok će ukoliko preživi do završnice biti deo priče sa Sandovalom koji je odgovoran za manipulisanje biočipova ekipe iz Sarif Industries.

Primer #2
Spoiler za :
Vejn Has, Džensenov kolega iz vremena dok su obojica bili u specijalcima, sada radi u policijskoj stanici. Ukoliko Džensen uspe da ga izmanipuliše kroz dijalog, CASIE ili feromone, Has dobija otkaz i kasnije Džensen tokom konfrontacije sa njim u svojoj zgradi dobija opciju da mu ponudi posao u Sarifu. Ukoliko Has prihvati njegovo mrtvo telo može da se nađe u Pančei ispred sobe u kojoj je Dejvid Sarif zabrikadiran.

Primer #3
Spoiler za :
Ukoliko Malik ne preživi napad pri drugom povratku u Hengsha, njeno rastavljeno telo može da se nađe u sobi gde Tongovi harvesteri skidaju augmentacije i preprodaju ih dalje.

Primer #4
Spoiler za :
Ukoliko igrač ne konfrontira Tagerta na konferenciji za novinare pre nego što pronađe Sandovala u njegovom skrovištu, Džensenove ocije su veoma ograničene u pogledu toga da li može da ga spreči da izvrši samoubistvo i pre svega izađe u javnost.

Igra je prepuna ovakvih detalja koji imaju raspon uticaja od čistog suočavanja sa posledicama svojih odluka do potpunog menjanja nekih događanja i njihovih ishoda.
Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Grananja price takodje ne postoje i razliciti krajevi se baziraju samo na odluci (cak ne ni na odlukama) u poslednjih par minuta igre.
"Kraj" HR-a je perfektan upravo zato što nije deo priče, koja se inače završava uništenjem Hyperiona, već test ličnog viđenja igrača kakva bi budućnost trebala da bude nakon svega onoga što je iskusio u igri. Ta dugmad na kraju simbolizuje iskustvo igrača kroz likove koji simbolizuju određen pravac budućnosti čovečanstva: Derou kroz otkrivanje istine i verovanje da je tehnološki napredak moguće sakriti od ljudi, Sarif kroz verovanje da čovečanstvo ima pravo na evoluciju ma gde ona vodila i Tagert kao status-kvo koji ne bi čovečanstvo u tako ranjivom trenutku odvelo u još veći haos. Četvrta opcija nije toliko bitna jer je ubačena isključivo zbog dramskog efekta ostajanja po strani i neutralnosti.

Dakle, genijalnost epiloga HR-a je upravo u tome kako igrač kroz svoje putovanje kroz igru na kraju gradi mišljenje o svemu šta se u igri dešava. Ko je igru igrao samo da bi na kraju bio razočaran što se kraj sastoji iz izbora koji će prekidač biti pritisnut, taj je debelo omašio poentu cele igre
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
doctor (28.8.2021), filpan (24.8.2021), Lex987 (24.8.2021), player1 (24.8.2021), Vlajk@ (24.8.2021)
Stara 24.8.2021, 8:46   #1514
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex: Human Revolution

To sto si ti naveo nikako ne utice na kraj a nema neki znacajan uticaj ni na tok igre i to nisu grananja vec detalji kako i sam pises. Naravno da ima izbora u toku igre i ti izbori reflektuju igracev stav (role play jelte) ali neposredno se kraj bira samo "tasterom". Do tada je igrac izgradio stavove pa bi trebalo da mu je vec lako da izabere zavrsetak. U Gothicu 3 npr igra se odmotava veoma razlicito u zavisnosti od izbora frakcije i to ne samo dva minuta pre odjavne spice vec satima pre toga. Ako izaberes da osvajas gradove igras cak sasvim drugaciji naslov od kanonski zamisljenih varijanti i to kroz celu igru ali je cak i to moguce. Tih manjih ili vecih izbora koji jesu znacajni u smislu izgradnje stavova i "zivosti sveta" ali ne uticu neposredno na zavrsetak a ni na dalji tok igre ima svaki RPG naslov.

I na kraju, ako sam vec izgradio stavove igrajuci DE:HR zasto mi igra opet daje mogucnost da je zavrsim i protiv svojih dotadasnjih uverenja? Da li je igrac birajuci kraj dijametralno suprotan svojim dotadasnjim izborima omasio poentu ili je eto, mogao jos jednom da razmisli (sto je ok) i doneo konacnu odluku? Nije omasio nista, samo je doneo jedan jedini bitan izbor u igri i to je jedino grananje. Ti izbori u toku igre ne samo da nisu grananja vec ne uticu ni na sta zaista bitno u igri a sama igra se odmotava identicno. O grananju radnje nema ni govora. Detalji radnje nisu grananja radnje.

To sto ti pises pije vodu ali samo ako posmatras te izbore potpuno nevezano za mehaniku igre. Cim ih povezes sa mehanikom igre dodjes do zakljucka da je ona linearna da linearrnija tesko da moze biti. To ne smeta da bude odlicna igra, 100 svetlosnih godina ispred Cyberpunka koji je puno stvari pozajmio od nje.

Poslednja ispravka: Laskaris (24.8.2021 u 11:01)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2021, 15:14   #1515
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex: Human Revolution

Ostalo nemam vremena da citiram a i većinu stvari sam već objasnio...
Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
I na kraju, ako sam vec izgradio stavove igrajuci DE:HR zasto mi igra opet daje mogucnost da je zavrsim i protiv svojih dotadasnjih uverenja?
Zato što deonica sa prokletim dugmićima nije kraj igre.

Dugmići su tu isključivo kao bonus nakon kraja (obračun sa Hyperionom) i služe da Džensen kroz unutrašnji monolog prikaže posledice nekoliko različitih pravaca po budućnost čovečanstva. Da sinematici imaju bilo kakvu ulogu epiloga u njima bi se videle posledice tvojih odluka iz igre, zar ne? Spoiler alert: njih nema.

Dakle, nema potrebe da se držiš dugmića kao pijan plota jer su oni u celoj priči potpuno nebitni.

Kraj, kako ga ti zoveš, nije ono zbog čega se Human Revolution igra već zbog iskustva putovanja.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
player1 (24.8.2021)
Stara 24.8.2021, 17:38   #1516
2CRAZY
Član
 
Član od: 5.3.2008.
Lokacija: Beograd - Vidikovac
Poruke: 164
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 32 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex: Human Revolution

Keca najvise kotiram, potom serijal ide rapidno dole i onda dolazi Human Revolution, koji ga opet dize, ali ne na nivo keca, zatim Mankind Divided koji ga opet spusta...
Zakljucak je da ono sto je davno funckionisalo, ne moze da fukcionise i danas, vec mora da se osavremeni, a oni to nisu uradili... samo su tehniku osavremenili i interfejs, ali gameplay nije mrdnuo... moraju te stvari da poboljsaju, da uvedu neke nove, da daju vise slobode, previse je linearno postalo za danasnje pojmove... a tu mislim na nivoe i svet, ne na slobodu koju imas u njima, ali kao i da se to suzilo... potreban je open world, iako kapiram da je to jako tesko izvesti sa ovoliko slobode i izbora koju igra nudi.
2CRAZY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2021, 17:53   #1517
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex: Human Revolution

Citat:
2CRAZY kaže: Pregled poruke
potreban je open world, iako kapiram da je to jako tesko izvesti sa ovoliko slobode i izbora koju igra nudi.
PU! Daleko bilo, pomeri se s mesta, pljuni preko ramena, žrtvuj ovcu i tri put se obrni oko sopstvene ose.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
player1 (24.8.2021)
Stara 24.8.2021, 17:58   #1518
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex: Human Revolution

Meni recimo kec nikako ne odgovara. Započinjao sam ga nebrojano puta i na kraju sam ga jedva završio i to samo zato što sam izgubio opkladu.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2021, 18:06   #1519
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex: Human Revolution

Ne, samo ne open world... Kako open world moze da solidno pogorsa igru vidimo u CP a zasto ne reci i u Witcheru 3. Imam utisak da CD Projektu open world nikako ne lezi. DE:HR je linearna igra ali ima tih "grananja-detalja" (koji su inace i najjeftiniji nacin izgradnje pseudozivog sveta igre) koji tu linearnost efektivno umeksavaju. Casni izuzetak je tacka jedan iz Neutrinovog posta gore. Za pravo grananje radnje mora se uloziti daleko vise resursa. DE: HR bi trebalo da ima nesto vece mape, one su jednostavno previse male.

Kec je daleko najbolja igra fransize iako je AI protivnika kriminalno los cak i za RPG gde to nije previse bitno. Ljudima koji ga nisu odigrali kada je izasao ili dok je jos uvek bio relativno moderna igra prvi susret sa njom bi mogao da bude negativno iskustvo. Mislim da je dvojka u prilicnoj meri neopravdano popljuvana jer to uopste nije toliko losa igra.

Poslednja ispravka: Laskaris (24.8.2021 u 18:13)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2021, 18:47   #1520
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex: Human Revolution

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Za pravo grananje radnje mora se uloziti daleko vise resursa. DE: HR bi trebalo da ima nesto vece mape, one su jednostavno previse male.
Ne bih se složio. Detroit i Hengsha su meni, po veličini, sasvim dovoljno velike zone. Prešpartao sam ih uzduž i popreko dovoljno puta, zavirio u svaki ćošak. Isto tako i Mankind Divided, dovoljno velike zone, ima tu prostora i za grananje i linearno pripovedanje.

Veće, ne znači automatski i bolje.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
deus ex, human revolution

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nintendo Wii U Stranger2 Konzole 2705 13.1.2017 10:20
Deus ex human revolution squer otpaTci 2 3.11.2011 19:25
Deus Ex: Human Revolution koji kraj ste izabrali (spoiler)? KengurBGD otpaTci 10 6.9.2011 14:37
Deus Ex 3 Human Revolution miregrobar otpaTci 3 14.4.2011 20:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com