Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.2.2014, 2:13   #1
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Jiake JK11

Ovo je moj opis kineskog telefona po imenu Jiake JK11.
Napisao sam ga kratko, sažeto i jasno.

Specifikacije:
Displej: 5 inča, 960x540.
Procesor: MTK6582 quad-core 1,3 GHz.
Memorija: 1 GB RAM.
Kamere: zadnja 8 Mpix + LED blic, prednja 2 Mpix,
Ostalo: 4 GB ROM, 2200 mAh, Wi-Fi, GPS, Dual SIM, Android 4.2.2.
Detaljne specifikacije - PandaWill link.


Prednosti:
- odlične specifikacije - jako brz telefon,
- velik displej,
- dvije baterije,
- čist Android, bez bloatware-a,
- lijep i elegantan izgled,
- niska cijena.

Mane:
- kvalitet displeja (prikaz boja, uglovi vidljivosti i nešto niža rezolucija).


Napomena:
Telefon nisam naručio za sebe, nego za svoju djevojku. Tražili smo velik, brz i jeftin telefon, a ostale karakteristike nisu bile bitne. I to smo i dobili. Ovaj ispunjava sve navedene zahtjeve, čak i više od toga. Ali ne treba očekivati da briljira na svakom polju, pogotovo kod multimedijalnih funkcija (kamera, zvučni izlaz), i da ispunjava svačiji ukus. Dakle, ovo je jednostavan, velik, brz, ali i jeftin telefon, pa samim tim ima nekoliko kompromisa. Ali opet je idealan ako vam je potrebno ovako nešto. Da sam kupovao sebi, definitivno bih izabrao neki bolji.

Način kupovine i plaćanja:
Kupio sam ga na PandaWill-u za 104 dolara (Happy Hour sniženje 10%) i doplatio 4 dolara sa slanje sa brojem sa praćenje. Dobio sam ga za 24 dana. Od dodatnih troškova tu je čašćenje carinika sa 5 evra, a usput smo se ispričali o fakultetu i još nekim zajedničkim temama, a platio sam i 1,5 evra za administrativne troškove. Sve zajedno oko 87 evra.

Sadržaj pakovanja:
Telefon, punjač, USB kabel, slušalice, dvije baterije i uputstvo za korištenje.
Od PandaWill-a se dobije jedan mali poklon, gratis šareni USB kabel sa ugrađenim čitačem Micro SD kartica, koji se može okačiti na privjesak za ključeve i služiti kao ukras, a može se i nositi kao rezerva jer je dosta kraći od kabla koji se dobije uz telefon.

Izgled i kvalitet izrade:
Telefon ima jednostavan dizajn i jako lijepo izgleda. Nema velike bezele (ivice), pogotovo iznad i ispod displeja i relativno je tanak, pa fino leži u ruci. Kvalitet izrade je prilično dobar, poklopac baterije fino i čvrsto stoji i nema škripanja i pomjeranja, a plastika je debela i čvrsta. Jako kvalitetna izrada, može se reći. Ima standardno raspoređene kontrole, tipka za uključivanje je sa lijeve strane, a ispod displeja su tri kapacitivne tipke. Ima i LED za notificacije koji može da svijetli u raznim bojama i prilično je jak i lao uočljiv.

Displej:
Displej je najveća mana ovog telefona jer najvjerovatnije nije IPS, nego obični TFT. Na sajtu piše da je IPS, ali sajt DealExtreme-a je uvijek iskren i kaže da to nije tačno. Prije kupovine bilo kojeg kineskog telefona pogledajte šta DealExtreme kaže za specifikacije. Ja sam sa ovim bio upoznat prije kupovine, a i pogledao sam nekoliko YouTube klipova da bih vidio kako to izgleda. Ali na kraju je ispao i bolji nego što sam očekivao. Rezolucija se može smatrati niskom za ovu dijagonalu po današnjim standardima, ali uopšte nije neugodna i ružna za gledanje, po mom mišljenju. Prikaz boja nije na visokom nivou, nekako su isprane i slabe. Onda dolazimo do uglova vidljivosti. Nisam siguran da li je u pitanju IPS ili obični TFT, nekako mi se čini da je između jer uglovi vidljivosti nisu idealni kao kod pravog IPS-a, ali nisu ni toliko loši, a boje se samo djelimično gube kod gledanja sa strane. Ponekad se prave greške kod korištenja tastature, pogotovo kod bržeg pisanja teksta. Kao da displej slabo i neprecizno detektuje brze dodire, pa treba obratiti paznju na greške kod pisanja teksta. Ali odziv displeja je jako dobar, odnosno brz. I displej je prilično svijetao, najčešće ga nema potrebe pojačavati iznad polovine. Nemojte me pogrešno shvatiti i misliti da je displej očajan, naprotiv, daleko je bolji od nekih koje sam viđao, ali samo nije na nivou IPS displeja na telefonu kojeg ja koristim i na kojeg sam navikao.

Baterija:
Nisam puno koristio telefon i nemam tačne podatke, ali zasad mogu reći da je jako dobra. Prilično dugo traje i sporo se prazni i kod zahtjevnijeg korištenja, imajući u obziru veličinu displeja. A kad se isprazni, tu je druga.

Performanse:
Šta ovdje posebno reći, osim da MediaTek četvorojezgarni procesor MTK6582, frekvencije 1,3 GHz, zajedno sa 1 GB RAM memorije čine da telefon radi jako brzo i glatko, a AnTuTu daje oko 17500 poena. Nema potrebe za više, snage ima dovoljno za sve potrebe.

Operativni sistem:
Potpuno čisti Android 4.2.2 je jako brz i optimizovan. Nema nimalo bloatware-a, nema čak ni dosadnih Google-ovih aplikacija, osim Play Store-a, odakle možete instalirati šta želite.

Povezivanje:
Kvalitet signala mobilnog operatera je odličan, nemam zamjerki, kao i kvalitet zvuka kod razgovora. Jedino bi se moglo reći da je zvuk slušalice nešto tiši. Signal Wi-Fi je takođe prilično jak. GPS je iznenađujuće dobar za kineski telefon, u istoj sekundi je našao 18 satelita, a koristio ih je 8, i to sa dobrom preciznošću.

Kamere:
Zadnja kamera je prosječna, ako ne i gore od toga. Po danu pravi upotrebljive slike, ali kod slabijeg osvjetljenja nisu baš sjajne. Otprilike je to realnih 5 mpix, interpolisano na 8 mpix. Za cijenu telefona je ovo i očekivano, ali kvalitet kamere je nebitan u ovom slučaju. Blic je prilično jak, pogotovo kada se koristi kao lampa. Telefon ima i prednju kameru, koja je korisna samo pri jačem svjetlu.

Zaključak:
Ovo je jako povoljan telefon koji nudi puno za svoju cijenu, kao i praktično svi Kinezi. Jedina zamjerka je displej, ali to nije velika mana. Pogotovo ne za onoga ko nije zahtjevan korisnik i kome odgovara ovakav telefon. Od mene preporuke za ovaj telefon, svakome kome se svidi na osnovu pročitanog i viđenog.

Slike:
Napravio sam 4 slike, da vidite kako izgleda i koliko je veći u odnosu na moj Cubot GT99 i na iPhone 4/4S (plastični model istih dimenzija kao pravi), ima jedna slika iz ruke, a tu je i slika displeja iz blizine.

Spoiler za Slike telefona:






Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
Filip89x (22.2.2014), max888 (23.2.2014), mp3lopov (22.2.2014), todos (22.2.2014), zajchik (22.2.2014)
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com