Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.2.2015, 11:47   #1
Milos 5
Član
 
Član od: 3.7.2009.
Poruke: 34
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Samsung S3 neo ili Motorola MOTO G2

Ipak sam odlučio da otvorim novu temu.
Dakle, dvoumim se između ova dva telefona. Imaju prilično slične karakteristike, poznate su mi, a Samsung imam priliku da nađem za dvadesetak evra manje od Motorole. Kakva su vaša iskustva i šta biste mi preporučili, koji više vredi i bolja je kupovina? Glavno "dvoumljenje" je uzrokovano time što sam čitao da Samsung nema najredovnija ažuriranja Androida, kao i da se više "zagreva", ali i ima 512 mb više RAM-a, pa me zanima da li samim tim i brže radi od Motorole ili ne.
Hvala unapred!
Milos 5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2015, 14:17   #2
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Samsung S3 neo ili Motorola MOTO G2

Od ova dva, Moto G2, prezali tih 20 evra.

Eventualno Nexus 4 ako je novac problem, meni stigao jutros polovan iako sam prvobitno gledao klasicni S3 i Moto G prvu verziju, sije oba telefona a moze da se nosi dobro i sa Moto G2. Za pare za koje sam uzeo Nexus, nema sanse da postoji nesto bolje i da nudi vise.
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2015, 15:43   #3
kapetan_Miki
Veteran
 
Član od: 25.8.2010.
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 276
Zahvaljeno 81 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Samsung S3 neo ili Motorola MOTO G2

moto g2 bez ikakve dileme.

s3 neo ima probleme sa pločom (cpu).
kapetan_Miki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2015, 15:58   #4
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Samsung S3 neo ili Motorola MOTO G2

↑ U pitanju su bile prve serije telefona, danas se gotovo niko ne žali. Uostalom, uz telefon dobija i garanciju.

Citat:
Milos 5 kaže: Pregled poruke
Glavno "dvoumljenje" je uzrokovano time što sam citao da Samsung nema najredovnija ažuriranja Androida, kao i da se više "zagreva", ali i ima 512 mb više RAM-a, pa me zanima da li samim tim i brže radi od Motorole ili ne.
Hvala unapred!
Ja sam već odgovorio u drugoj temi, ali da ponovim možda nekome znači pošto sam koristio Moto G2, a na kraju završio sa Neo-m. Za njega sam se odlučio jer tih ~500MB više itekako znače u multitaskingu. Uz njega dobijaš 4.4.2 KitKat koji radi odlično i sa ovom verzijom bićeš miran dok ne ispoliraju i srede Lollipop. Na Motorolinom modelu mi se dešavalo da jednostavno zafali memorije pri malo zahtevnijem korišćenju. Pošto koristim nekoliko osnovnih aplikacija istovremeno, primetan je lag/kašnjenje kada recimo treba da se vratiš na početni ekran ili da otvoriš imenik/poruke. Kao da mu treba više od pola sekunde. Za ovo postoji rešenje u vidu rutovanja i otključavanja bootloader-a pa instaliranjem MinFreeManager aplikacije, ali se time gubi garancija. Sa zagrevanjem nisam imao problema, isto je kao kod većine telefona.

S druge strane, ako nisi gadljiv na polovne stvari, za cenu Moto G2 možeš naći Nexus 5 sa preostalih godinu dana garancije. Juce sam video jedan za 230€, a ako ti nije hitno možeš naci i povoljnije. Njegov problem je u tome što WiFi i Bluetooth crkava zbog fabričke greške (ali i sa tom greškom preko garancije dobijaš drugi telefon), pa ukoliko povoljno naletiš na njega gledaj da bude sa garancijom.

Sve u svemu, mislim da se u 2015-oj ne isplati telefon sa 1GB RAM memorije u ovom cenovnom rangu.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Seagate kupuje Samsung za 1.375 milijardi $ ivanza Nosači podataka 3 20.4.2011 11:48
Samsung F4 big bug! ivanza Nosači podataka 0 28.2.2011 9:49
Asus ili Samsung alminr32 otpaTci 4 12.2.2011 3:16
Best buy: Htc Desire, Htc Desire HD, Htc HD2, Samsung Galaxy s ili Samsung Wave Elena Stojanovic Aparati i oprema 13 25.1.2011 15:50
Samsung SH-S203B best buy SATA DVD Master Neo ŠDK - Nosači podataka 5 9.2.2008 13:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com