Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.12.2020, 19:49   #3801
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Gledaju deca sinhronizovane crtaće jbg, na youtubu je treš neviđeni.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2020, 20:10   #3802
choi
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Poruke: 507
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 151 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
wario kaže: Pregled poruke
ukinuli duo pakete? na njihovom sajtu i dalje stoje ti paketi
Da mislim na stare Duo silver, Duo gold (ja sam koristio silver).
A pominjem ih u kontekstu brzine interneta.
Jer su tad prešli na EON pakete, i svako povećanje brzine interneta je kačilo samo korisnike tih paketa, dok korisnici starih paketa nisu dobijali ništa.
A koliko se sećam u to vrme nije ni bilo EON duo paketa, samo Eon lite i EON full (znam da su mi to nudili uz uslov da ide i fiksni telefon).

Elem sad vidim da su nastavili sa podizanjem cena. Tad sam plaćao 3100 pa 3200 pa 3300 din, sad vidim da im je ponuda za 3600 dinara mesečno (Eon full duo, jer light i ne računam u ozbiljnu ponudu).
choi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2020, 10:28   #3803
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
To što se nekom ne sviđa šta može da se čuje na N1 to je njegov problem a ne znak da je neko neobjektivan.
Procena objektivnosti tj neobjektivnosti informacija zavisi od politickih resentimana ali i ne samo njih.

Ja kada cujem da je nekome neka (nebitno koja) televizija "jedina objektivna" tacno znam da imam posla sa osobom jakog politickog resentimana, najcesce pogodim i nacin misljenja. Ljudi, cak i izrazito inteligentni (moj kum je meni odlican primer) iz nekog razloga zele da veruju u to sto cuju, to me fascinira. Apsolutno nemam nista protiv, neka veruje ko u sta zeli. Ja sam izabrao da se iskljucim koliko je god moguce iz toga i da ne verujem, samo da pratim sta se desava i pokusam da izvucem korisne informacije.
Informacije ipak treba da budu iznesene nekim primerenim tonom i u nekoj odmerenoj atmosferi a to kod nas skoro nikada nije slucaj. Suceljavanja zaista razlicitih misljenja, kako lepo primetise neki ljudi, na nasim televizijama takodje nema. To su sve istomisljenici ili kvazi neistomisljenici koji svoje (ne)misljenje unovcavaju stvarajuci neki privid ozbiljnog dijaloga. Ne verujem ni u sta sto cujem na televizijama mozda bas i zbog nacina na koji su te informacije prezentovane. Posle gledanja informativnog programa na TV-u imam osecaj kontaminiranosti necim negativnim i gadnim pa ih ni ne gledam. Zasto bih to sebi radio? Mi nemamo ni sasvim pristojne a kamoli objektivne televizije. Ni jednu jedinu. Pitanje je da li one objektivne i postoje igde. Pristojne bi sve morale da budu. Da ne pominjem dno dna sa reality programima i silikonskim nakazama koje se predstavljaju kao lepotice po TV-ima ruzicaste stvarnosti ali i mnogim drugim. Kad sam skapirao da mi to sve ide na nerve izabrao sam nacin informisanja koji mi vise odgovara a trosi mi manje vremena iako treba da pogledam daleko vise izvora.
Ova tema o SBB-u je delimicno zglajznula u offtopic, vrv i mojom greskom ali podosta toga vezano za SBB (ali i druge provajdere i medije) ima veze i sa politikom, pa mozda nije bas sasvim neprimereno.
Da se vratim na "tehnicko iskustvo" sa SBB. Nemam ga, ali nemam ni alternativu u zgradi. Ispostavilo se da je lakse ubaciti provajdera u manju zgradu nego u veliku gde je potencijal za zaradu daleko veci ali rastu i inicijalni troskovi..
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
orange47 (29.12.2020), player1 (29.12.2020)
Stara 29.12.2020, 11:26   #3804
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ono sto meni nije jasno kod N1 je to sto je paradiraju svuda kao opozicionu jedinu istinu, jedini slobodan medij koji govori protiv njihovih protivnika koji drze mts, a onda ti ne daju da pristupis N1 kanalu preko usluge koju PLACAS ako se nakacis preko interneta koji se njima ne svidja.

SBB mi je postao potpuno neupotrebljiv, i njihove bezobrazne biznis taktike/odluke su mi se popele preko glave.
Od pre par nedelja od kada imam mts optiku SBB mi sluzi kao bekap i za EON aplikaciju, a ispade da je EON aplikacija neupotrebljiva, tako da ce se ugovor raskidati cim stekne.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
player1 (29.12.2020)
Stara 29.12.2020, 11:28   #3805
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Gledaju deca sinhronizovane crtaće jbg, na youtubu je treš neviđeni.
Ovo mi na primer nedostaje. To je na SBB-u stvarno dobro. Jbt, kod brata sam gledao "Angry Birds" sa njegovom decom (imali su tada oko pet godina). Sinhronizacija je bila bespekorna i crtac skroz dobar. Decje face kada je Mocni Orao izasao iz pecine i obavio sta ima u ono Jezero Mudrosti nezaboravne Priceless
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2020, 12:15   #3806
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Mislim prvenstveno na kanale sa crtaćima (ne na dugometražne u video klubu), stvarno ima dobrih, npr deca naučiše računanje do 20 i elementarnu fiziku zahvaljujući Blejzu i velikim mašinama

Naravno ima i đubreta, Pink Kids je bukvalno ako hoćeš detetu da smanjiš IQ, a ima i neki novi (Dexy TV) koji se izgleda snabdeva kod Mitrovića...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2020, 13:48   #3807
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ima li neka dobra alternativa SBB-u za internet i TV? Ne treba mi jaci net od 50Mbit, a TV gleda zena, ja samo par kanala - BBC Zemlja, NG Wild i poneki film. Mada i deca gledaju crtace. Istice mi sl. mesec ugovor, pa da vidim koje su mi alternative pre nego sto im budem trazio povoljne uslove da me zadrze.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2020, 14:03   #3808
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

To moras da vidis u zgradi tj u ulici u kojoj zivis (ako si u kuci). Jedina dobra altrnativa kablovskom internetu je - kablovski ili opticki intenet (naravno takodje kablovski).
Zanosio sam se alternativama tipa VDSL, WiFi... nije to to. Proveri kako stojis sa VDSL-om pa bi ti mozda Beotel mogao biti alternativa. WiFi..ne znam, zavisi gde tacno stanujes.
Ako nemas kablovsku/opticku alternativu mislim da je bolje da ostanes na tom sto imas.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2020, 20:39   #3809
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Ima li neka dobra alternativa SBB-u za internet i TV? Ne treba mi jaci net od 50Mbit, a TV gleda zena, ja samo par kanala - BBC Zemlja, NG Wild i poneki film. Mada i deca gledaju crtace. Istice mi sl. mesec ugovor, pa da vidim koje su mi alternative pre nego sto im budem trazio povoljne uslove da me zadrze.
Da znas da je 30 dana otkazni rok, tako da i kad ti istekne ako ne krenes proceduru 30 dana ranije platices jos jedan mesec.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
filpan (30.12.2020)
Stara 29.12.2020, 20:53   #3810
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Procena objektivnosti tj neobjektivnosti informacija zavisi od politickih resentimana ali i ne samo njih.

Ja kada cujem da je nekome neka (nebitno koja) televizija "jedina objektivna" tacno znam da imam posla sa osobom jakog politickog resentimana, najcesce pogodim i nacin misljenja. Ljudi, cak i izrazito inteligentni (moj kum je meni odlican primer) iz nekog razloga zele da veruju u to sto cuju, to me fascinira. Apsolutno nemam nista protiv, neka veruje ko u sta zeli. Ja sam izabrao da se iskljucim koliko je god moguce iz toga i da ne verujem, samo da pratim sta se desava i pokusam da izvucem korisne informacije.
Informacije ipak treba da budu iznesene nekim primerenim tonom i u nekoj odmerenoj atmosferi a to kod nas skoro nikada nije slucaj. Suceljavanja zaista razlicitih misljenja, kako lepo primetise neki ljudi, na nasim televizijama takodje nema. To su sve istomisljenici ili kvazi neistomisljenici koji svoje (ne)misljenje unovcavaju stvarajuci neki privid ozbiljnog dijaloga. Ne verujem ni u sta sto cujem na televizijama mozda bas i zbog nacina na koji su te informacije prezentovane. Posle gledanja informativnog programa na TV-u imam osecaj kontaminiranosti necim negativnim i gadnim pa ih ni ne gledam. Zasto bih to sebi radio? Mi nemamo ni sasvim pristojne a kamoli objektivne televizije. Ni jednu jedinu. Pitanje je da li one objektivne i postoje igde. Pristojne bi sve morale da budu. Da ne pominjem dno dna sa reality programima i silikonskim nakazama koje se predstavljaju kao lepotice po TV-ima ruzicaste stvarnosti ali i mnogim drugim. Kad sam skapirao da mi to sve ide na nerve izabrao sam nacin informisanja koji mi vise odgovara a trosi mi manje vremena iako treba da pogledam daleko vise izvora.
Ova tema o SBB-u je delimicno zglajznula u offtopic, vrv i mojom greskom ali podosta toga vezano za SBB (ali i druge provajdere i medije) ima veze i sa politikom, pa mozda nije bas sasvim neprimereno.
Da se vratim na "tehnicko iskustvo" sa SBB. Nemam ga, ali nemam ni alternativu u zgradi. Ispostavilo se da je lakse ubaciti provajdera u manju zgradu nego u veliku gde je potencijal za zaradu daleko veci ali rastu i inicijalni troskovi..
To je zato što je čitajući tvoj post meni jasno da ti ne gledaš N1. Na N1 ne postoje emisije gde njihovi novinari pljuju bilo koga, ne postoje emisije gde se gosti ne opominju kada pljuju neistomišljenike ne postoje stranke koje su zabranjene da se pozivaju. A kao najvažnija stavka u oceni nečije objektivnosti imaš podatak da protiv N1 niko nije dobio parnicu na sudu dok Pink svaki mesec mora da objavljuje presude koje gubi. I ti sad stavljaš u isti koš te dve televizije.

Tvoj problem je što se o N1 informišeš na pinku (ili nekom sličnom) pa usvajaš ono što tamo pročitaš a njihov cilj je upravo to da izjednače jedan treš medij kao što je pink sa kanalom koji ima ozbiljan informativan program. I ma koliko ti sebe smatrao iznad politički opredeljenih pa čak i samih političara oni su tebi prodali žvaku i ti razmišljaš baš onako kako oni žele a to je ta mantra "svi su isti" i tako su tebe rešili i mogu dalje da rade kao i do sada.

Da si uporedio direktno.rs sa pinkom ne bi ti ništa rekao ali poredeći N1 sa pinkom si promašio "celu loptu".
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku director na korisnoj poruci:
simke85 (30.12.2020), ZoNi (30.12.2020)
Stara 29.12.2020, 22:46   #3811
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
"svi su isti"
Tu si u pravu - ja to zaista i mislim. I o politicarima i o medijima. Uzgred, politicari, da su bili sposobni za nesto drugo, ne bi bili politicari. Obraz kao djon i ajd na TV. Tamo pricas sta ti je volja, pre izbora lazes, posle izbora krades, kad nisi na vlasti svako ti je lopov, kad dodjes do vlasti pojeo vuk magarca. U sustini se i ne pitas nista vec moras da budes sposoban da glumis u tom "show businessu za ruznjikave", radis sta ti se kaze, okoristis se ako ikako mozes i nekako preguras da, u najgorem slucaju, opet postanes bezbrizna opozicija i od lopova (sto stvarnog sto izvikanog) opet upires prstom.

A mediji...Mediji serviraju stalno pricu kako su oni servis gradjana...Ne, oni nisu servis gradjana nego servis za gradjane tj servis za usmeravanje javnog mnenja tj mozgova tih gradjana. Demokratija je, kazu, najsavrseniji politicki sistem koji je ljudsko drustvo do sada uspelo da napravi. Ima samo jednu manu: nema pravu alternativu. Cak je i ne dopusta. Izvoli, imas ovde jabuke i...jabuke..i jos malo jabuka...Ove su zelene, ove crvene, ove zute pa biraj, ima i plavih - egzotika. Ipak, na kraju opet biras jabuke. A mediji, u kojima, gle cuda, sede sve sami eksperti za vocarstvo i to bas jabuke, su tu da ti kazu koje da biras. Kada ljudi shvate da mediji nisu tu zbog interesa gradjana nego zbog interesa prodavaca/preprodavaca i uzgajivaca jabuka (citaj: mocnih i bogatih) naprave snazan otklon od svog tog galimatijasa i mnogo bolje razumeju zasto pricaju to sto pricaju. N1 se po svojoj funkciji sustinski ne razlikuje nimalo od bilo kog informativnog medija - svi oni imaju istu ulogu u drustvu: reklamiraju jabuke. A konzumenti koji su se navukli na neku sortu jabuka stalno traze iste, kao da su od njih bolji, lepsi i pametniji. To su im i rekli - prodavci i uzgajivaci jabuka. Necete valjda da budete glupi i krezubi kao konzumenti zelenih jabuka, ili izdajnici i autosovinisti kao konzumenti zutih? Jedite nase jabuke i osigurajte svoj kvadratni metar u raju dok su ovako jeftine.

Poslednja ispravka: Laskaris (29.12.2020 u 23:05)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2020, 10:05   #3812
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Tu si u pravu - ja to zaista i mislim. I o politicarima i o medijima. Uzgred, politicari, da su bili sposobni za nesto drugo, ne bi bili politicari. Obraz kao djon i ajd na TV. Tamo pricas sta ti je volja, pre izbora lazes, posle izbora krades, kad nisi na vlasti svako ti je lopov, kad dodjes do vlasti pojeo vuk magarca. U sustini se i ne pitas nista vec moras da budes sposoban da glumis u tom "show businessu za ruznjikave", radis sta ti se kaze, okoristis se ako ikako mozes i nekako preguras da, u najgorem slucaju, opet postanes bezbrizna opozicija i od lopova (sto stvarnog sto izvikanog) opet upires prstom.

A mediji...Mediji serviraju stalno pricu kako su oni servis gradjana...Ne, oni nisu servis gradjana nego servis za gradjane tj servis za usmeravanje javnog mnenja tj mozgova tih gradjana. Demokratija je, kazu, najsavrseniji politicki sistem koji je ljudsko drustvo do sada uspelo da napravi. Ima samo jednu manu: nema pravu alternativu. Cak je i ne dopusta. Izvoli, imas ovde jabuke i...jabuke..i jos malo jabuka...Ove su zelene, ove crvene, ove zute pa biraj, ima i plavih - egzotika. Ipak, na kraju opet biras jabuke. A mediji, u kojima, gle cuda, sede sve sami eksperti za vocarstvo i to bas jabuke, su tu da ti kazu koje da biras. Kada ljudi shvate da mediji nisu tu zbog interesa gradjana nego zbog interesa prodavaca/preprodavaca i uzgajivaca jabuka (citaj: mocnih i bogatih) naprave snazan otklon od svog tog galimatijasa i mnogo bolje razumeju zasto pricaju to sto pricaju. N1 se po svojoj funkciji sustinski ne razlikuje nimalo od bilo kog informativnog medija - svi oni imaju istu ulogu u drustvu: reklamiraju jabuke. A konzumenti koji su se navukli na neku sortu jabuka stalno traze iste, kao da su od njih bolji, lepsi i pametniji. To su im i rekli - prodavci i uzgajivaci jabuka. Necete valjda da budete glupi i krezubi kao konzumenti zelenih jabuka, ili izdajnici i autosovinisti kao konzumenti zutih? Jedite nase jabuke i osigurajte svoj kvadratni metar u raju dok su ovako jeftine.
Grešiš silno. N1 ti ne govori koje jabuke da kupiš nego šta svako od proizvođača radi i govori i to je suština njihovog konflikta sa vlašću. Vlast ne želi da iko analizira njihov rad jer na taj način se može videti da najveći deo obećanja vlasti nije ostvaren. Na N1 manje više svi gosti negoduju zbog "nezgodnih" pitanja ali N1 ne odustaje od toga stila. Zato ti kažem pogledaj malo njihov program i siguran sam da ćeš uvideti raziku između njih i medija sa nac. frek. Posle sinoćnjeg klipa sa RTS gde vidimo kako se novinarka i Dačić dogovoaraju šta ova da ga pita i gde ga ona podseća da može malo i o Đilasu da priča valjda je svakom jasna razlika između propagande i koliko toliko objektivnog informisanja. Na N1 kada opozicija krene da priča o lopovlucima vlasti odma ide pitanje "Koje dokaze imate za tu tvrdnju ?" i na tom pitanju se insistira čime se praktično obezvredi sve pre toga rečeno jer u 90% slučajeva nema dokaza.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2020, 11:22   #3813
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ti govoris o kvalitetu a ja o sustini. Zasto bi N1 u Srbiji imao plemenitiju agendu od CNN-a ili FOX-a u USA? Jer je to sveta misija N1? Tamo sedi sve paladin do paladina, lawful good alignmenta? ( Igram HotU pa mi je ovo bas leglo) N1 je jos jedan informativni medij i njegova uloga kao i svakog medija nije da stiti gradjanina vec interes i agendu onoga ko stoji iza njih. To su takodje "jabuke" upakovane u kruske da se "Vlasi ne dosete". Uopste nije ni bitno ima li neko dokaza ili nema sve dok na TV ima priliku da siri svoju pricu. Zar mislis da je nekome u Srbiji zaista bitan taj dokaz? Od ovoga ili onoga, nebitno koga. Ni pet odsto ljudi u Srbiji ne stigne ili nece da porazmisli o dokazima. Ni u svetu. Pa Irak je razvaljen uz stotine hiljada ili cak milion zrtava na osnovu cistih lazi. To je priznato posle deset godina, pametniji su to videli odmah. Istina je u medijima nebitna sve dok laz zavrsava posao. Kada se to desi, moze da prodje neko vreme pa se sazna istina. Laz je obavila svoje. Da mediji imaju iole savesti prvo bi pitali politicare imaju li dokaze za to sto tvrde pa ih tek onda pustili da pricaju. Ne, oni ih puste da izbaljezgaju svoje pa onda pitaju za dokaze. Dokazi su ili nategnuti ili ih nema, kako i sam kazes. U konacnici je efekat potpuno isti. To je kao kada bih nekome rekao:"da sam prost covek rekao bih Vam da ste p*zda". Ili onu cuvenu iz Haga: "Zna li Vasa majka da ste Vi p*der? Odgovorite samo sa "da" ili "ne"." Ja sam cist, taj neko neka odgovori. Potpuno ista logika se moze primeniti i na medije. Neki se maskiraju tom i slicnom logikom neki ne, neki su utegnutiji neki raspojasani. Sustina je ipak, ista. Savesnom i dobronamernom coveku od prica na televizijama moze samo da pripadne muka.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
player1 (30.12.2020)
Stara 30.12.2020, 12:57   #3814
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Za Irak nisu mediji tvrdili šta ima nego UK i SAD vlasti, a to je i posao medija da prenese informaciju. A baš ti isti mediji koje ti smatraš "karakondžulama" su objavili sumnje u njihove tvrdnje a kasnije objavljivali i izveštaje da hemijsko oružje nije pronađeno. To kod nas u Srbiji nije postojalo do N1 jer niko ne pita vlast za gomile obećanja koje sipaju brzinom munje a većinu uopšte ne izpune.

By the way niko nije dokazao da Irak nije imao hemijsko oružje nego samo da nije nađeno. Irak je koristio hemijsko oružje i protiv Irana i protiv Kurda tako da ga je sigurno imao samo je pitanje u kojim količinama i gde je završilo.

N1 to radi zato što mu je to u interesu. U interesu mu je da se bavi objektivnim novinarstvom jer je u Srbiji isto zabranjeno a ljudi ga žele. Zato i ima veoma dobru gledanost obzirom da je to kablovski kanal i zato je kost u grlu vlasti.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2020, 14:46   #3815
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
N1 to radi zato što mu je to u interesu. U interesu mu je da se bavi objektivnim novinarstvom jer je u Srbiji isto zabranjeno a ljudi ga žele. Zato i ima veoma dobru gledanost obzirom da je to kablovski kanal i zato je kost u grlu vlast]
Sta je u interesu N1? Da ima dobru gledanost kritikujuci vlast? I u interesu mu je da objektivno obavestava ljude? Sigurno, zive od tog plemenitog cilja sto posto. Ni sam ne verujes u to. To je u suprotnosti sa definicijom medija. Uz to, to je privatni medij. Posto moram da crtam crtacu: N1 kontrolisu snage van opozicije i van vlasti i N1 kritikuje svaku vlast a manje potkaci opoziciju jer mu ona odgovara kao sredstvo pritiska na SVAKU vlast. Zasto? Jer je medijska poluga jeftin nacin da se pritiskaju SVE vlasti u Srbiji da rade ono sto je agenda stvarnog gazde N1 televizije. To ne mora da bude u koliziji sa interesima gradjana Srbije i tada je ta kritika pozeljna ali ona ne mora da bude ni u njihovu korist ili korist drzave Srbije. Gazda N1 televizije nije narod, televizija radi po nalogu PRIVATNOG gazde a ako negde tu postoji interes naroda utoliko bolje. N1 televizija reklamira gazdine jabuke kao i svi drugi, vestije od nekih drugih ali sustina je identicna.
U Srbiji koja je sto stvarno sto medijski kriminalizovana sredina takve kritike se lepe za ljude. Naravno da N1 ne prica same lazi, to niko ne tvrdi. Neke price su donele ili ce doneti neko dobro. To sve ne znaci da je primarni fokus N1 televizije narodni interes a cilj apsolutna istina. Sve televizije se kriju iza te mantre "servis gradjana od naroda za narod". Kako da ne, pa u to ne veruje niko ko hoce da imalo misli. Neko osniva i finansira televiziju iz cisto altruistickih ciljeva? Nece biti. Informativni program ne donosi profit. N1 ne zivi samo od reklama. Tako funkcionisu sve medijske kuce u svetu. Bez izuzetka.
Uzgred, lazljivi mediji su preneli tvrdnje lazljivih politicara da Irak ima oruzje za masovno unistenje. Ne hemijsko, to se znalo. Za masovno unistenje. Vrlo male zalihe cak i hemijskog oruzja su nadjene. Nesto zaista opasno nikada nije nadjeno. To medije takodje cini lazovima odgovornim za smrt stotina hiljada ljudi. Irak je u sluzbi bas tih lazova primenio hemijsko oruzje protiv Irana. Tada je to bilo ok. Takodje je primenio to hem oruzje protiv Kurda, na svoju ruku. Dok je bio saveznik onih potonjih lazova to je bilo precutano. Tek kasnije je zasmetalo.
Meni je savrseno jasno da je ubedjivati nekoga ko u nesto veruje uzaludan posao cak i kada rasprostres argumente koji su sasvim logicni i bliski zdravom razumu.
Mnogi ljudi odlucuju sta je istina vise emotivno i intuitivno uopste ne razmisljajuci o siroj slici ili kontekstu neke vesti. Ko hoce da veruje da je N1 altruisticki, istinoljubivi medij, casni izuzetak od planetarne logike funkcionisanja medija u neprofitnoj, svetoj misiji iluminacije balkanskih naroda neka slobodno nastavi da veruje. "Istina je negde tamo" kako nam rece Dosje X. Samo treba da je postanemo svesni.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
player1 (30.12.2020)
Stara 30.12.2020, 15:50   #3816
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Evo sad uvedil da gase zvuk kad političari pričaju neistinu, to treba i kod nas da se uvede..
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2020, 16:27   #3817
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ma ne mozes da znas prica li istinu ili ne unapred. Mora prvo da pokaze jasne, proverljive dokaze pa da dodje u emisiju. Ne, mediji u Srbiji, N1 included, pozovu goste ovi istresu najcrnje gluposti a dokazi tanki tj nikakvi. Neki papiri, neko je nekome "majke mi" nesto rekao i tome slicno. Vrlo slicni su i dokazi tzv "istrazivackog novinarstva" iz kojih se izvlace nategnuti zakljucci. Priroda tih zakljucaka zavisi naravno od medija tj od interesa vlasnika tj onoga ko taj medij zaista kontrolise.

Naravno da svuda u svetu ima nepravde, lopovluka, zlocina, lazi, u Srbiji takodje. Ipak, u Srbiji mediji uopste ne odgovaraju nikome za sve gadosti i spinarije i svinjarije kojima besomucno zasipaju ljude. Ni jedan jedini, sve ih ukljucujem u to kolo, bez izuzetka. Razliciti su samo pojavni oblici i pakovanja spinova. Neka pakovanja su lepsa, uvijenija i prepredenija, neka direktna i vulgarna cak. Ko da gleda taj uzas?
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2020, 16:36   #3818
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

ja ne gledam tv već jedno 15 god a to preporučujem i tebi, a i politika je zabranjena na forumu tako da nije ovde mesto za takve diskusije..
btw imaš daljinski pa menjaj...
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2020, 16:54   #3819
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

I ja godinama niti gledam tv, niti čitam žutu štampu niti slušam radio (samo online odnosno muziku) i preporodio sam se!
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2020, 17:01   #3820
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Pa covece, ja i ne gledam to i pisem sve vreme. Onda se pojavi neko ko kaze kako sam fino indoktriniran jer gledam pink (u sustini mi kaze da lazem) a on sam ne vidi dalje od nosa i prica kako postoji jedna divna televizija koja sve radi u interesu gradjana i koja je totalno drugacija. Em me okrpi em prosipa pricu kako jedan medij dolazi pravo iz Raja Istine i Pravde sto niko sa dva grama mozga ne moze da veruje. E, to necu da ocutim.

Politika nije pozeljna na IT forumu ali ne bi trebalo da bude ni tabu tema.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slike sa digitalnih fotoaparata - razno Iluminator Fotografija 1074 11.10.2007 1:14
Intel dizajnira čipove sa osamdeset jezgara Maverick78 Overklok 10 6.3.2007 14:14
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
sporo startanje windowsa sa wirelessom Paladin Internet usluge 9 19.7.2006 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com