Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.12.2021, 19:26   #201
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Oke, pročitao sam šta su uradili liku Eskela, mogu samo reći da mi je drago što sam uštedeo silne sate jer - NEKA HVALA!
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2021, 19:38   #202
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Citat:
Nicklord kaže: Pregled poruke
Mnogo ljudi divlja i pada u nesvest na internetu o tome kako su upropastili knjige, ja mislim da iako su skoro sve promenili sve i dalje prati suštinu.
Normalno da ljudi divljaju kada se serija nakon silnih obećanja o "vernom praćenju izvornog materijala" pretvorila u holivudsku splačinu epskih proporcija.

Pored osam knjiga iz kojih ladno može da se iscedi bar jedna cela sezona po knjizi, "progresivna" bagra nema šta pametnije da radi nego da osmišlja nekakvu "originalnu" priču koja nigde veze s mozgom nema.

Ovako ostaje da ekipa koja đuture u celoj svojoj karijeri nije napravila ni dokumentarni film vredan pomena, je*e fanove u glavu i tvrdi kako oni prosto ne razumeju "umetnički dojam" serije.

U bilo kojoj normalnoj državi za ovakav bezobrazluk cela ekipa bi kolektivno išla na streljanje.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Stenmark (20.12.2021), Vladimirus86 (21.12.2021)
Stara 20.12.2021, 21:13   #203
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
...i dal deluje kao da će biti muža franšize a la Gejmotron ili će znati gde da stanu...


"If “The Witcher” showrunner Lauren Schmidt Hissrich gets her way, the series will continue until they’ve finished adapting all of author Andrzej Sapkowski’s books...Which means there are likely at least three more seasons to come...So how many seasons will “The Witcher” have? Hissrich says as many as it takes. “I have always said that I want to end our stories at the same place that Andrzej Sapkowski ended his."

(izvor: The Wrap)


Inače, meni se "posrećilo" da ne odigram ni jednu od tri igre dalje od njihovih trećina. Zato sada dospeh u idealnu poziciju: najpre ću (neopterećen) odgledati seriju, potom ću (laganica) odigrati igre i na kraju (onako slovenofilski pažljivo) pročitati knjige kao krunu svega.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku torivoje na korisnoj poruci:
player1 (20.12.2021)
Stara 21.12.2021, 0:27   #204
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2021, 2:34   #205
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Već najavljen i spinoff
Koji niko nije želeo niti tražio. Ali Netflix će biti Netflix, mora da se izmuze svaka sisa
https://www.youtube.com/watch?v=6wDY4aSf-Rg
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2021, 4:01   #206
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Serija se uglavnom dopada ljudima koji nikada nisu čitali knjige ili igrali igre, koji ne poznaju istoriju i mitologiju veščevog sveta pa ne znaju u kom pravcu ide priča ili šta može da se desi.

Baš sinoć sam sa drugarom stigao do četvrte epizode. Njemu, koji ne zna ništa o Witcher univerzumu, se jako dopada ali ja ludim koliko su se pos*ali po knjigama.
To je splačina sastavljena od delova knjige, igara i slobodne, "progresivne" interpretacije netfliks pisaca koja vizuelno dobro izgleda ali suštinu knjiga ne bi mogla da pogodi ni da im ova skače ispred nosa.

Deo sa Eskelom me posebno iznervirao, sve što su trebali da urade da scena bude prihvatljiva je da tog lika koji ni na jedan način (karakterni, moralni, vizuelni) ne predstavlja Eskela iz knjiga nazovu BILO KOJIM izmišljenim imenom, samo ne Eskel. Ali ne, ajde da uzmemo dobro ustanovljenog lika iz knjiga i da se popi*amo po njegovom karakteru, da ne kažu fanovi da smo ga izostavili iz serije.

Pa onda Jenefer u emotivnom razgovoru sa Tisajom - oblači se u haljinu iz koje su joj maltene ispale sise i dok Jenefer priča ja tu scenu treba da shvatim ozbiljno?!

Postoji razlog zašto za vilenjake treba birati lepe i mladolike glumce a to je - identitet.
U ovoj seriji ga nemaju jer se skoro po ničemu ne razlikuju od normalnih ljudi osim tih malih uložaka za uši. Ja nisam ni provalio da su ovo vilenjaci dok mi drugar nije rekao:




Pa čak ni rasa ne bi bila problem da je njihov fizički izgled u skladu sa kulturnom pozadinom vilenjaka, onako kako je opisana u knjigama.
I sad ja treba da prihvatim da su neki vilenjaci imali afro-frizuru iz sedamdesetih:



Henri mi je nešto bledunjav u ovoj sezoni iako mi se dopao u prvoj. Nije on neki glumački kalibar ali izgleda da je video u kom smeru ovo ide pa nešto izgubio entuzijazam.
Ne mogu da im osporim veći budžet ove godine, mesta su sjajna kao i kostimi i čudovišta. Vizuelno jako lepo, suštinski baš i ne.

Ironično je što ću celu sezonu odgledati do kraja, da baš vidim kako će da je završe.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
Stenmark (21.12.2021)
Stara 22.12.2021, 12:39   #207
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Ja sam pročitao sve knjige, odigrao sve igre bezbroj puta i uživao sam u seriji, možda zato što nisam "puritanac" gde želim da bukvalno sve isto prenesu na ekran, naprotiv, želim da uvek imaju više slobode i iznenade me stvarima, ne samo da kopiraju.

Vidi se znatno veći budžet, CGI je baš lepo utegnut, can't wait for Season 3!
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku evil_geko na korisnoj poruci:
player1 (22.12.2021)
Stara 22.12.2021, 13:37   #208
Pumbaa
Član
 
Član od: 17.3.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 84 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

bolje od prve sezone, Nefliks pisci/scenaristi su i dalje jadnjikavi - a prave se pametni.

najbolja stvar -> ovi iz Nilfgarda bar vise ne nose one kozurice o k**** od oklopa!
Pumbaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2021, 13:57   #209
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Citat:
evil_geko kaže: Pregled poruke
Ja sam pročitao sve knjige, odigrao sve igre bezbroj puta i uživao sam u seriji, možda zato što nisam "puritanac" gde želim da bukvalno sve isto prenesu na ekran, naprotiv, želim da uvek imaju više slobode i iznenade me stvarima, ne samo da kopiraju.
Bukvalno ni jedna jedina kritika "puritanaca", kako ih ti pasivno-agresivno prozivaš, se ne odnosi na to što serija ne prepričava doslovce knjige već na poražavajuću činjenicu da ta ista serija, uz neprestano titranje sopstvenog ega kroz hvalospeve o tome kako zbog fanova "verno" prati originalni materijal, sa druge strane ne propušta ni jednu jedinu priliku da taj isti materijal iskasapi do neprepoznatljivosti.

Da su lepo naučili nešto iz osme knjige ("Sezona oluja") i napravili priču distanciranu od glavnog romana uz puno poštovanje već ispričanog, apsolutno se niko ne bi bunio ili bi reakcija fanova na kraju bila bar daleko povoljnija. Još bolje, sopstvena vizija tima, potpuno nezavisna od igre, o događanjima nakon epiloga romana ("Gospodarica jezera") uz puno poštovanje već uspostavljene priče kroz roman, možda čak eventualno i ponekim epizodnim izletom u prošlost.

Umesto toga dobili smo seriju u kojoj devet od deset karaktera nit diše nit miriše na one iz knjige a Henry Cavill i Freya Allan su tako poražavajuće loš izbor za nosioce glavne radnje da je to strašno. Da ironija bude veća, Cavill već duže vreme u intervjuima bukvalno pokušava da se izvini fanovima zbog toga što ne može da utiče na producente da ispoštuju knjige kako je obećano na početku... Sapkovski sa druge strane pozira po Twitteru i hvali seriju na sva usta nadajući se da će mu Netflix tutnuti neki dinar više na crkavicu koju je već primio da bi prodavao šou kao ona gerijatrija sa jednom nogom u grobu koja na TV Shop-u za jednu "črvenu" reklamira Teslinu magnetnu ploču kao Drugi dolazak Isusa Hrista.

Žalosno je kada je jedina pozitivna stvar obožavateljima franšize to što dobijaju izbor da se potpuno odreknu ekranizacije na koju se čekalo još od originalnog Hexera iz 2002. i prosto zaborave da Netfliks serija uopšte postoji...
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Skenderevo (23.12.2021)
Stara 22.12.2021, 14:09   #210
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Ima veliki broj obožavatelja franšize kojima se ovo dopada, gde spadam i ja, nemoj sve u isti koš da stavljaš, ili su možda "lažni obožavatelji" samo zato što im se sviđa?

I nema tu nikakve pasivne agresivnosti, "puritanci" jestu, veliki broj njih, kada čitam oko kakvih najmanjih detalja se oni bune.

Manje generalizacije, ne sviđa vam se, iskazali ste nezadovoljstvo i to je to, čemu tolike dramatizacije.


Making of

Poslednja ispravka: evil_geko (22.12.2021 u 14:19)
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku evil_geko na korisnoj poruci:
player1 (22.12.2021)
Stara 22.12.2021, 14:20   #211
Nicklord
Veteran
 
Član od: 8.4.2009.
Lokacija: Paraćin-Beograd
Poruke: 885
Zahvalnice: 324
Zahvaljeno 220 puta na 131 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nicklord
Određen forumom Re: The Witcher serija

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Normalno da ljudi divljaju kada se serija nakon silnih obećanja o "vernom praćenju izvornog materijala" pretvorila u holivudsku splačinu epskih proporcija.

Pored osam knjiga iz kojih ladno može da se iscedi bar jedna cela sezona po knjizi, "progresivna" bagra nema šta pametnije da radi nego da osmišlja nekakvu "originalnu" priču koja nigde veze s mozgom nema.

Ovako ostaje da ekipa koja đuture u celoj svojoj karijeri nije napravila ni dokumentarni film vredan pomena, je*e fanove u glavu i tvrdi kako oni prosto ne razumeju "umetnički dojam" serije.

U bilo kojoj normalnoj državi za ovakav bezobrazluk cela ekipa bi kolektivno išla na streljanje.
Osim toga da se glavi producent serije zove Lauren nisam znao ništa o timu koji ovo radi pa sam malo pogledao sad IMDB strane. Bukvalno svi directori i producenti su radili na dobrim projektima pre ovog. Od Sopranosa, West Winga, Game of Thronesa, Daredevila, Ozarka, House of Cards, Punisher, Misfits, Doctor Who, mislim da sam i Top Gear video čak

Ne kontam sa kim se mačuješ iskreno i šta su ti skrivili ti ljudi toliko
Nicklord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2021, 14:20   #212
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

U pravu je Neutrino, jedno bi bilo da su se odrekli originalnog materijala kad već hoće da prave drastične promene koje nemaju veze s pričom, drugo je što se prave da šatro prate izvorni materijal (a setimo se, Henri Kevil je sve vreme potencirao to kao glavni selling point serije).
Igre su to odlično odradile, stavile svoj početak na kraj knjiga i nastavile dalje, kao fan fic (i to mnogo bolji nego original, rekao bih).

Ako neko voli franšizu, i pomiri se s time da indijska glumica glumi Yenefer, da Triss nije crvenokosa, da se Vesemir i ostali Witcheri ponašaju ko balavci prema Ciri i dovode k*rve u Kaer Mohren - jokes on you
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2021, 15:42   #213
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: The Witcher serija

Mnogo ste se potresli.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2021, 11:52   #214
Pumbaa
Član
 
Član od: 17.3.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 84 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

kad se setim kako sam samo bio tuzan sto Dzekson nije ubacio Toma u LOTR...

sto ne smisle originalne fantasy serije/price kad su vec tako talentovani i pametni? sto mora da se uzmi napr Witcher i da se sveeee promeni?
Pumbaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2021, 20:52   #215
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Witcher, dve epizode još ostalo od druge sezone. Pokušaću da objektivno pohvatam dobre i loše strane po mom mišljenju.

MINUSI:

- Velike devijacije od radnje u knjizi.
- Velika karakterna odstupanja od likova.
- Tu gde odstupaju, potpuno maše ideju (Svi vičeri sem geralta su selje, Jennefer ni J od one hiper face iz knjige, Neneke niđe veze...).
- Sve mi boje lepo stoje - napunili seriju svim mogućim rasama. Hajde sve ostalo ali crni vilenjaci. Nisam rasista majke mi, ali vilenjaci su vazdan bili najbleđi, najveći rasisti sa kompleksom više vrednosti u ovom univerzumu.

PLUSEVI:

+ Scenografija - puno lepih predela koji pariraju onima iz trećeg dela igre
+ Snima se napolju, u pravoj prirodi, sa vrlo malo CGI i samo kad mora.
+ Dizajn monstruma i tehnički napredak. Setim se onih jadnih zmajeva iz prvog dela i kontam da nečeg tako bednog više nema.

U principu, sasvim korektna i gledljiva serija ako bi joj se sudilo u izolaciji. Ko nije upoznat se originalnim delom, verovatno nema puno toga da zameri, ali zezanje sa pričom i često potpuno omašena karakterizacija ne mogu da izazovu ništa sem hejta kod većine fanova. Moglo je dosta bolje, ali moglo je i gore.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
doctor (15.1.2022), Mocko (13.1.2022)
Stara 13.1.2022, 5:11   #216
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija



Samo da ostane, neko ako bude gledao temu, ako bude sumnjao u kvalitet sadržaja.
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2022, 17:18   #217
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Witcher, dve epizode još ostalo od druge sezone. Pokušaću da objektivno pohvatam dobre i loše strane po mom mišljenju.

MINUSI:

- Velike devijacije od radnje u knjizi.
- Velika karakterna odstupanja od likova.
- Tu gde odstupaju, potpuno maše ideju (Svi vičeri sem geralta su selje, Jennefer ni J od one hiper face iz knjige, Neneke niđe veze...).
- Sve mi boje lepo stoje - napunili seriju svim mogućim rasama. Hajde sve ostalo ali crni vilenjaci. Nisam rasista majke mi, ali vilenjaci su vazdan bili najbleđi, najveći rasisti sa kompleksom više vrednosti u ovom univerzumu.
Bukvalno sve što si naveo i najviše me smara to što su odstupanja ogromna... I baš su onako "jeftina" odstupanja. Niđe veze. Pogotovu što se tiče likova, odstupanja od priče su donekle i prihvatljiv kompromis ali likovi... Baš jadno. Likovi su ono što mi je knjige činilo najzanimljivijim zapravo, a ne sama priča.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2022, 20:09   #218
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Neneke niđe veze...
Sad sam odgledao drugu sezonu do kraja... Ne da nema veze nego je ono bljutavo...

Generalno cela serija odiše nekom... Polovičnošću. Gledljivo i za fanove i ne-fanove ali ništa više od toga.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2022, 23:24   #219
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Druga sezona je nidje veze. Kad ti je Henry kao Geralt svjetla tacka sezone onda znas da si zeznuo debelo. Djevojka koja glumi Ciri ima potencijala ali treba bolji scenario. Ali moram priznati da mi se dopao odabir glumca za Dijkstr-u. A o tome da su izbrisali svaki trag necega slavenskog necu ni pricati. Sve u svemu kakav novi GoT, ovo je C produkcija u odnosu na GoT.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2022, 12:25   #220
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Slažem se za Dijkstru, tu su baš uboli.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Paladin na korisnoj poruci:
player1 (17.1.2022)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Seća li se neko stare serije... Nash Knight Kompjuteri i film 375 29.9.2019 22:37
Vaša omiljena serija, vol. 2 aerochivija Kompjuteri i film 1252 30.3.2012 9:55
iPod, nova serija popularnog audio/video plejera alesandro Foto i audio/video 60 3.11.2008 23:01
Vasa omiljena serija Covenant Kompjuteri i film 227 1.8.2007 21:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com