Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.2.2011, 5:54   #1
ShinY
Novi član
 
Član od: 29.1.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 23
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Asus K52JC-EX084 ili Asus K52JT-SX065

Možete li mi reći, pošto je ovo moja prva kupovina laptopa, koji od ova dva su bolja a podležu mojim potrebama..

Asus K52JC-EX084
Asus K52JT-SX065

Potreban mi je za i rad sa: Photoshop-om, Flash-om, Web-dizajn, Video konverzije, optimizacije i montaže (After Effects), muziku, gledanje HD filmova, net-surf, i da podrži (ali ne nužno) dobar broj modernijih igara tipa Mass Effect 1&2, Batman Arkham Asylum, Starcraft 2, itd..

Pretežno me interesuje mišljenje koje se tiče konkretno ova dva modela, ali naravno, ukoliko imate bolju ideju, a da je u cenovnom rangu do prvog navedenog, slobodno je iznesite..

Takođe, preferiram da to bude Asus, jer mi je i estetika bitna, a Asus mi se pokazao kao najlepši i najelegantniji izbor. Za Toshibu čujem nezgodne stvari, da se često kvare, a i da su podosta skupe, i to samo zbog marke.. :/ ..sad, koliko je to tačno..
Jedini drugi izbor mi je Acer, ali mi uvek nešto zasmeta u njegovom dizajnu .. mrežica za zvučnike preko cele dužine, mnogo veliko power dugme.. ..kad sam cepidlaka.. ..but it's probably the next best thing..


EDIT:

Još jedno pitanje, čisto da proverim..
Koliko je bitno ukoliko recimo model ima samo 2GB umesto 3 ili 4 GB RAM memorije, sve ostalo isto, a jeftiniji je, i samim tim povoljniji.. Uvek imam mogućnost da kasnije nadogradim ili jednostavno zamenim memoriju za jaču, zar ne?

Poslednja ispravka: ShinY (7.2.2011 u 7:08)
ShinY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2011, 13:44   #2
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Asus K52JC-EX084 ili Asus K52JT-SX065

Interesantno, prvi put vidim ovaj drugi, koji je noviji model. Potpuno iste koncepcije kao prvi (dobar procesor, grafa dovoljna za generalu multimediju i casual igranje bez visokih detalja), samo je malo jaci (grafa i procesor), pa je time i bolji izbor.


P.S.
Da, zamena memorije je jedan od retkih stvari koju nije problem uraditi na laptopu.

P.P.S.
6370 je samo preimenovan 5470.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
ShinY (7.2.2011)
Stara 7.2.2011, 17:29   #3
ShinY
Novi član
 
Član od: 29.1.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 23
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Asus K52JC-EX084 ili Asus K52JT-SX065

Vau .. stvarno je bolji..? Cena mu je za 4000din niža.. ali to je ipak WinWin, a ovaj je sa Laptovi.com, tako da.. vidna razlika već tu.. Misliš li onda da ga vredi uzeti..?

P.S. Da, to sam i ja čitao, da su te dve grafe praktično iste, mada mi se učinilo da je u ovom odnosu GT 310M možda za nijansu bolji od 6370 (5470) ?
ShinY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2011, 17:51   #4
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Asus K52JC-EX084 ili Asus K52JT-SX065

Zavisi od igre do igre. U nekima je 5470 jaci, u nekima G310 (napomena: G310M i GT310M, su ista stvar, nego prodavci frljaju sa imenima). 5470 ima podrsku za DX11, mada je pitanje dal to ista znaci za graficku budzet kategorije.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2011, 18:56   #5
eXecutioner
Član
 
Član od: 2.7.2006.
Poruke: 127
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 39 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Asus K52JC-EX084 ili Asus K52JT-SX065

Definitivno je Asus K52JT-SX065 bolji, ali nista od Full HD-a na tim laptopovima, s obzirom da imaju ekrane 1366x768.
Ne znam koliko ti je uopste pogodan laptop za rad u photoshopu, ako radis sa nekim velikim formatima koji ti trebaju za web dizajn i ako je to slucaj 2gb rama ti je jako malo.
Sto se Flasha tice, tu se ne razumem mnogo, pa ne mogu nista da ti kazem.
Ako radis video montaze, onda opet mislim da laptop nije za to a ako vec mora laptop, onda bi trebalo da pucas najmanje na i5, ako ne na i7 i da gledas da ima bar 4gb rama ili eventualno da dodas jos malo.
A ako nadjes lap koji ce da ti iznese sve ovo, igrice ce da jede za uzinu, a net-surf nece ni osetiti

Ako se ipak odlucis za jedan od ova sva, ovaj asus u winwin-u mozes da dobijes jos 3% popusta za online kupovinu, a sto je najbolje, ne moras da cekas da ti salju, nego obelezis da ces doci u radnju da ga pokupis. Tako obavis kupovinu kao sto si i planirao (s tim da imas korak vise, jer moras da ga "narucis" preko neta), i jos ga platis manje
eXecutioner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku eXecutioner na korisnoj poruci:
ShinY (7.2.2011)
Stara 7.2.2011, 19:06   #6
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Asus K52JC-EX084 ili Asus K52JT-SX065

Teško da će za te pare naći laptop koji ima veću rezoluciju od 1366X768. Uostalom, teško mi je da poverujem da će mu baš ko-zna-šta zatrebati nešto više...

A što se tiče procesora, i3 370 je sasvim dovoljan za bilo šta. On je za nijansu jači od najslabijeg i5 procesora.


Bolji od oba Asusa koja si naveo je ovaj Acer ( jer je grafička mnogo sposobnija od 5470 i 320m, a procesor je isti. + ima 4gb rama):

http://www.laptop-srbija.com/index.p...k=1&Itemid=203
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zeuk na korisnoj poruci:
ShinY (7.2.2011)
Stara 7.2.2011, 22:05   #7
ShinY
Novi član
 
Član od: 29.1.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 23
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Asus K52JC-EX084 ili Asus K52JT-SX065

Nema veze za Full HD, s obzirom na rezoluciju, moći će valjda da iznese 720p, bar solidnog kvaliteta..
Ma za velike projekte, definitivno ću koristiti desk, što se Photoshopa i animiranja tiče, ali, ako slučajno treba nešto da ispravim na brzaka dok sam sa klijentom recimo, za web, da to mogu da odradim bez problema..

Pretežno mi je potreban za web-dizajn, prezentacije, uz šta spadaju i animacije srednjeg nivoa. Da ne moram da trčim kući i da radim, dok pritom imam sve zapisano sopstvenim škrabopisom, pa da se mislim 'šta je pisac zapravo hteo da kaže', već da imam sve potrebne projekte na njemu, i da mogu direktno sa njega da ih kontrolišem i na licu mesta..
sve to još par godina, dok ne završim faks, i ne otvorim kancelariju, pa da mogu na miru, k'o čovek da se zavalim za desk..

Inače, nisam siguran da za SX065 imam popust 3% internet kupovinom, u WinWin-u.. zar ne bi u tom slučaju trebalo da piše posebna cena na sajtu, pored prave, koja se direktno odnosi na web kupovinu?

Poslednja ispravka: ShinY (7.2.2011 u 22:13)
ShinY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2011, 2:37   #8
eXecutioner
Član
 
Član od: 2.7.2006.
Poruke: 127
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 39 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Asus K52JC-EX084 ili Asus K52JT-SX065

@zeuk: Znam da ce tesko naci za te pare, ako uopste, ali to i jeste bila moja poenta
Takodje, ne kazem da i3 370 nije dovoljan, ali sam skontao da se covek bavi profesionalno web dizajnom, a za profesionalni rad u photoshopu je, cini mi se, potrebno malo vise, ili ce izgubiti zivce. Ali posto ce raditi samo povremeno, nece mu biti problem.

@ShinY: Upravu si, ovaj nema popust od 3%, jer je on vec na snizenju. Nisam obratio paznju na taj detalj

U svakom slucaju, dilema je u startu razresena...Asus K52JT-SX065 je definitivno bolji, a i znatno jeftiniji
eXecutioner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku eXecutioner na korisnoj poruci:
ShinY (8.2.2011)
Stara 8.2.2011, 11:37   #9
ShinY
Novi član
 
Član od: 29.1.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 23
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Asus K52JC-EX084 ili Asus K52JT-SX065

Haha.. bavim se ja profesionalno web dizajnom, ali samo da završim jbni fax da bi to bilo priznato.. xD

Laptop mi treba da bi mi samo pomogao da lakše organizujem stvari. 'Pravi posao' se zapravo obavlja na mom PC-u. Kao što kažeš.. photoshop.. hm.. kad smo već kod toga.. treba mi novi monitor..

Hvala Vam puno na pomoći i savetima. Bili su zaista i više nego korisni..
ShinY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Osetite magiju ASUS laptopova (1. do 15. decembra 2010.) Chivan Dešavanja i događaji 0 30.11.2010 13:09
Asus overclocker 2010 (25.07.2010 - 25.08.2010) Spacemaster Dešavanja i događaji 9 8.9.2010 16:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com