Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.3.2020, 13:15   #321
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

@ HSV

192 i YT muziku svakako ne slušam, posebno ne 192. Telefon koji imam je OnePlus 6, ne znam koliko je kvalitetna njegova audio komponenta. Ovo za gumice su korisne informacije, hvala.

@ Aibo

I ja sa tako mislio dok nisam počeo da ih koristim. Punjenje nije neka briga, posebno ako kutijica može da obezbedi 6-7 dodatnih punjenja slušalica i jedina briga mi je bila da li ću da ih izgubim ili ne.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2020, 15:43   #322
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Znam da imas OP6 i da ne slusas krs mp3.

Nego treba to navesti jer nije mali broj onih koji muziku slusaju pretezno sa YT (vanced), preko prosecnog onora/saomija, i ocekuju bassy zvuk. U toj kombinaciji DT6 mogu da zvuce lose (posebno uz stock crvene nastavke), za takve korisnike mislim da je bolje da naruce jeftine (tamnije, bassy slusalice) kao Sony MH750 ili skuplje Blon BL-03, sigurno bolje ''peglaju'' sve navedene nedostatke i zvuk ce biti prijatniji.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2020, 23:23   #323
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Citat:
Luka Filipovic kaže: Pregled poruke
@Aido mogao bi po neku recenziju za sk da napises
Rekao bih da moje pisanije i poređenja u jednoj ovako vrlo uskoj grani nije baš za SK stil laganog i pitkog almanaha koji pokriva puno oblasti, bez preteranog seciranja audio uređaja.

Trudim se da i ovde ne smaram baš previše sa količinom informacija i epskim opisima. Ali mi je SK forum nešto kao druga kuća i volim ovde da delim utiske.

Počeo sam da piskaram pomalo za Hi-Files, 2 testa and counting... Oba mogu da se pročitaju i na njihovom sajtu koga zanima (iFi Zen DAC i Schiit Modi 3). Inače je pre par dana omogućen download svih brojeve u PDF formatu (gest zbog Korona situacije). Pa ako nekog zanima eto zanimacije.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2020, 15:05   #324
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Ne bih da hajpujem ali nemam izbora - Topping E30 je izdominirao!



Jedino se po tome kako se pomalo ugiba front panel kada se stisne vidi da nije premium proizvod. Sem toga, sva 3 tipa ulaza, daljinac, kontrola jačine zvuka, može i da se prebaci u pure DAC mod, odabir nekoliko filtera... Najvažnije, zvuči mnooogo dobro. Praktično bolje od svega što sam do sada čuo, sem Bursona, sa njim je izjednačen manje više.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Picard (3.4.2020)
Stara 3.4.2020, 15:59   #325
Zek-Zek
Član
 
Član od: 31.1.2019.
Lokacija: N.Bgd
Poruke: 48
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 15 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Neki koji su ga skoro dobili kažu da je zvuk malo suv i linearan bez topline u basu i srednjim tonovima, kako se tebi čini taj komentar (možda nije prošao burn-in period)?
Da li je bolji od D50s?
Da li se čuje pop noise (pulse noise) između pesama, na ovo se žale ali kažu da se čuje samo ako je dac direktno vezan na aktivne zvučnike ili snagaš, a ako ide preko predpojačala da se skoro i ne čuje sem ako se ne prisloni uvo na visokotonac. To je izgleda boljka AKM čipova.

Poslednja ispravka: Zek-Zek (3.4.2020 u 16:09)
Zek-Zek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2020, 17:20   #326
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Pristupačni USB DAC-ovi

Meni se čini da je bas odličan i masivan, glasovi puni... Svakako jeste na oštroj strani što se visokih tiče, ali se barem meni ne čini prenapadno. Činjenica je da ispucava ogromnu količinu detalja i nije oprostive prirode pa nekima možda otkrije i nešto što im se ne sviđa (slabe snimke, šum iz noisy usb portova i sl.).

Inače nisam čuo nijednom to puckanje između pesama.

Moraću malo duže i u različitim uslovima da ga slušam za više detalja. Jer trenutno ima baš maks uslove (linearno napajanje, iFi USB regenerator, antirezonantne podloške... To sve smanjuje šum i tzv. digitalis). Kad stignem probaću ga na golo, možda pokaže malo ružniju stranu bez svega toga.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2020, 13:07   #327
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Pristupačni USB DAC-ovi

@Zek

Evo da dam opširniji odgovor. Pucanje i dalje ne čujem jer ide na integrisano pojačalo.

Što se tiče zvuka, kada ga raskopčam sa svih pomagala zaista postane tanji i suvlji. Generalno i dalje jako dobar ali ipak ide na tu suvlju i analitičnu stranu. Kome ne smeta je i dalje odličan DAC, brz, živahan, vrlo detaljan. Isto tako verujem da bi se nekome definitivno više svideo mekši i malo masniji zvuk ZENa recimo.

Međutim kad se zakopča na linearno napajanje (manji uticaj) i USB regenerator (veći uticaj) to je nov uređaj. U toj varijanti dobije na punoći, suvoća nestane i razlaže zvuk fenomenalno. Mislim da će u takvom sastavu da Zameni Bursona kod mene.

Mislim da se ovde lepo vidi još nešto. Burson npr. ne reaguje ovoliko na taj USB regenerator jer verovatno ima bolje filtere u sebi. Takođe ima ugrađeno low noise napajanje, i zato verovatno košta koliko košta. Verovatno je takva stvar i sa skupljim Topinzima (D70 i D90), oni se kače direktno na 220V jer u sebi već imaju niskošumna napajanja. Verovatno imaju i kvalitetnije filtere signala. I tako cena dođe gde dođe a ne samo zbog jačeg čipa. A ja samo sve to dokupim i dodam eksterno kao upgrade umesto da sam ga platio odjednom.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Zek-Zek (4.4.2020)
Stara 4.4.2020, 14:39   #328
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

https://iiwireviews.com/fiio-k5-pro-review
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2020, 15:37   #329
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

^^ Samo nemoj posle da bude da sam te ja nagovorio da se izuješ za K5 pro.

Jedno pitanje, da li volite da pogledate sound testove na YT? U principu ne govore puno i sve se to filtrira kroz ono na čemu ga slušamo... ali npr. kad neko kaže da Topping E30 nema basa, palo mi je na pamet da li mogu da zabeležim kakav takav dokaz koji govori suprotno. Dokon sam u ovoj izolaciji. Na brzinu iz ruke sam snimio ovaj klipić: https://youtu.be/ui9FXQUiIu4

Mikrofon baš i nije dobar za ovo, pre svega jer je mono, a i nije ni neki kvalitet jer je namenjen za glas i ne pokriva pun opseg. Ali da li vam se čini da prenosi koliko toliko osećaj da li je zvuk pun/tanak/...?
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2020, 17:30   #330
Shadowfax
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Lokacija: Mountain
Poruke: 783
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 130 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Ne znam kako misliš da to bude relevantno ako nije u direktnoj usporedbi sa nekim drugim uređajem, jer zvučnici su pet do petnes' () klasa iznad pomenutog uređaja i daće kvalitetan bas skoro na bilo čemu. Plus što zvuk zavisi i od pojačala.


Bar ja ovako gledam na stvari, ispravi me, uvek sam rad naučiti nešto
Shadowfax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shadowfax na korisnoj poruci:
Aibo (4.4.2020)
Stara 4.4.2020, 18:41   #331
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Jedno pitanje, da li volite da pogledate sound testove na YT?
Pratim Digital Stereophony.
Nije sigurno isto kad slusas uzivo ali svakako zanimljiva poredjenja zvucnika i jos zanimljiviji komentari
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lex987 na korisnoj poruci:
Aibo (4.4.2020)
Stara 4.4.2020, 20:31   #332
Zek-Zek
Član
 
Član od: 31.1.2019.
Lokacija: N.Bgd
Poruke: 48
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 15 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

YT samo kao neka vrsta informacije a nikako kao ocena kako nešto zvuči, prvo što ne znaš sa čime je snimano a drugo što to snimljeno reprodukuješ na svom sistemu ili slušalicama.
Zek-Zek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zek-Zek na korisnoj poruci:
Aibo (4.4.2020)
Stara 4.4.2020, 21:05   #333
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Citat:
Zek-Zek kaže: Pregled poruke
YT samo kao neka vrsta informacije a nikako kao ocena kako nešto zvuči, prvo što ne znaš sa čime je snimano a drugo što to snimljeno reprodukuješ na svom sistemu ili slušalicama.
Cesto i sam vlasnik pomenutog kanala iznese svoje misljenje o zvucnicima koje uporedjuje. Ima mnogo iskustva, testirao stotine modernih zvucnika... Ipak on sve to slusa uzivo. Ne krije sta koristi za snimanje.
Njegovi komentari su dosta uticali na mene prilikom odabira sadasnjih zvucnika.

Ovog ludaka ponekad poslusam. Jeste malo blesav ali otvoreno iznese sve sto mu se ne svidja kod zvucnika.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2020, 22:11   #334
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

^^ Šta koristi od opreme za snimanje lik sa ovog kanala što pominješ? Ja ne želim da se upuštam u to, ali pitam iz radoznalosti.

Z reviews je vidim u skorije vreme promenio priču o DAC-ovima... pre dve godine je tvrdio da svi koji nisu pokvareni zvuče isto. A skoro sam gledao neki video gde se čak sprdao sam na svoj račun zbog toga. Mada, da stanem u njegovu odbranu - razlike su daleko manje čujne na slušalicama (na kojima ih on sluša obično) nego preko zvučnika. Prosto kad se sve razvuče na 2-3 metra širine i još se doda dubina kao dimenzija, mnogo se lakše čuju razlike.

A u vezi sa tim jedan fun fact pošto sam video da dosta mojih poznanika nije bilo svesno toga. Zvučna slika može da bude šira od granica zvučnika. Samo treba da bude tako snimljeno i sistem zaista dobro sređen da precizno prenese pozicije, ehoe i odjeke iz snimka. Npr. Roger Waters - Amused to Death, u celom albumu ima zvukova koji su i po metar levlje od levog zvučnika. Odličan je test za širinu zvučne scene, a i da nekom ko se prvi put susreće sa tom pojavom namamiš osmeh na lice. A taj efektat baš kreće od izvora, ako on ne razvuče i rasloji sliku već je ispali zbijenu, pojačalo i zvučnici ne mogu da je povrate koliko god da su dobri. Što bi rekli ameri - shit in, shit out.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
HSVstoned (7.4.2020), Lex987 (4.4.2020), Shadowfax (4.4.2020)
Stara 4.4.2020, 22:20   #335
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
^^ Šta koristi od opreme za snimanje lik sa ovog kanala što pominješ? Ja ne želim da se upuštam u to, ali pitam iz radoznalosti.
U pocetku je koristio Tascam DR-22WL recorder, ne znam da li je nesto menjao prosle ili ove godine. Potrazicu koji DAC koristi, bas me zanima kakav je u poredjenju sa ovim spravicama koje testiras.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lex987 na korisnoj poruci:
Aibo (4.4.2020)
Stara 4.4.2020, 23:31   #336
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Potrazicu koji DAC koristi, bas me zanima kakav je u poredjenju sa ovim spravicama koje testiras.
Njegov odgovor prosle godine: "I use Matrix Mini-I and Behringer Monitor2USB"
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2020, 11:55   #337
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

DAC X6 MKII nam stiže uskoro. Imaće BT i Sabre SE9018, a cena je 80$. Da ne kopiram sve karakteristike i kačim slike, malopre sam sve bacio ovde.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
HSVstoned (7.4.2020), Picard (7.4.2020)
Stara 7.4.2020, 17:35   #338
Zek-Zek
Član
 
Član od: 31.1.2019.
Lokacija: N.Bgd
Poruke: 48
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 15 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Nešto što bi moglo biti interesantno (kao Lusya DAC)
https://www.aliexpress.com/item/4000...88%233325%2320
Zek-Zek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2020, 22:59   #339
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Vidim da koristi Qualcomm WHS9415 DAC - low power varijanta za mobilnu primenu. Ima i ovaj opis u kom kaže da je malo bolji od Sonate HD, što je super jer je Sonata sasvim dobra za ovu vrstu dongle-a. Kaže i da manje troši što je još jedna super stvar kad se koriste malo duže u putu.

U Sonati je inače Cirrus Logic čip, ovde je Qualcomm... ali oba su low power namenjeni za telefone. Ja inače koristim Sonata HD aktivno i to radi sasvim lepo. Za in-ear do ~100€ nije neka čujna razlika u odnosu na veće i bolje DAC-ove. Međutim kada se zakači na rezolutnije pojačalo i zvučnike, Lusya je jasno bolji DAC, ugazi Sonatu HD propisno. Sumnjam da bi situacija bila drastično različita sa ovim donglom... Mrzi me da ih sve isprobavam a ima ih pun Ali zaista. Da su barem malo popularniji za YT... ali nisu ni to.

Mada idejno baš volim ove donglove i to za šta služe. Zvuče bolje od svakog telefona i za većinu ovih budžetskih sluški su puna kapa. Mnogo su praktičniji za nošenje od ovih većih USB stikova, praktično zakačiš na slušalice i zaboraviš ga... I ne moraš više nikad da misliš o zvuku kada biraš nov telefon. Mislim da zaslužuju više pažnje nego što dobijaju.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Zek-Zek (7.4.2020)
Stara 8.4.2020, 15:28   #340
Zek-Zek
Član
 
Član od: 31.1.2019.
Lokacija: N.Bgd
Poruke: 48
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 15 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Veoma čudno ponašannje E30 dac-a pri reprodukciji DSD64 fajlova...
https://www.audiosciencereview.com/f...19/post-368465
Zek-Zek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com