Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.2.2010, 0:52   #1
Mr.Deeds
Starosedelac
 
Član od: 11.9.2006.
Lokacija: Nedodjija
Poruke: 1.508
Zahvalnice: 582
Zahvaljeno 139 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mr.Deeds
Određen forumom Umrezavanje 2 kompa win7-xp i deljenje konekcije

E sad ovako, danas sam digao 7 i ne mogu nikako da pronadjem kako da podelim konekciju sa drugim kompom, a to je radilo savrseno na xp.
E sad jos jedan problem je u tome sto mi prijavljuje undefined connection na kompu na win7, a ta konekcija je na lan-u i povezana je sa drugim kompom, a net na usb sa modema. Pise samo public connection, a i ne mogu sa njom nista. A Lan radi normalno share isto tako, al' net ne moze nikako da proradi na drugom kompu . Sta da uradim pomoc?
P.S. Parametre sam namestio kao i na kad je bio xp na ovom kompu kad je radilo...
Mr.Deeds je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2010, 1:24   #2
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Umrezavanje 2 kompa win7-xp i deljenje konekcije

Problem pravi HomeGroup koji ne postoji na XP-u a postoji na sedmici i olakšava umrežavanje između sedmice i sedmice...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2010, 1:47   #3
Mr.Deeds
Starosedelac
 
Član od: 11.9.2006.
Lokacija: Nedodjija
Poruke: 1.508
Zahvalnice: 582
Zahvaljeno 139 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mr.Deeds
Određen forumom Re: Umrezavanje 2 kompa win7-xp i deljenje konekcije

Pa jel postoji nacin, ili da dizem 7 i na drugom?
Mr.Deeds je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2010, 10:02   #4
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Umrezavanje 2 kompa win7-xp i deljenje konekcije

Verovatno postoji al verovatno moraš biti majstor za mreže... ako možeš, stavi i sedmicu na drugi komp, lakše je.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2010, 10:56   #5
Mr.Deeds
Starosedelac
 
Član od: 11.9.2006.
Lokacija: Nedodjija
Poruke: 1.508
Zahvalnice: 582
Zahvaljeno 139 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mr.Deeds
Određen forumom Re: Umrezavanje 2 kompa win7-xp i deljenje konekcije

Tesko, veoma tesko, slab je komp, ne bi moglo nista da se pokrene na njemu.
Trazio sam po netu celu noc i nisam nasao nista pametno, ne mogu da verujem u tako nesto...
A sta mislis da napravi bridge konekciju, da li bi pomoglo?
Mr.Deeds je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2010, 16:15   #6
Leon da Vinci
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 66 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Umrezavanje 2 kompa win7-xp i deljenje konekcije

Hmmm ja imam win 7 na jednom i xp na drugom kompu oba su umrežena preko switch-a u on ubačen u adsl ruter i vide se medjusobno i oba imaju net bez ikakvih posebnih podesavanja homegrupe na win7 .Samo share radim sa kompa gde je xp a ne i sa win7. Možda ti je potreban switch kao izlazna kapija?
Leon da Vinci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2010, 17:24   #7
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Umrezavanje 2 kompa win7-xp i deljenje konekcije

Ja sam neko kratko vreme imao instaliran Win7 na drugoj particiji računara na kojem je adsl konekcija (običan usb adsl modem). Preko sviča je taj kompjuter povezan sa još dva i deli internet konekciju sa njima. Kad su svi pod Windowsom XP onda radi i lokalna mreža i deljenje konekcije, sve bez problema. Ali kad sam podizao sedmicu na primarnom kompu, e onda je bila stvarno muka sa mrežom!

Takođe sam imao problema da podesim lokalnu mrežu da ne bude "unknown" (ili šta već piše). Zatim, nekad su me druga dva kompa videla, nekad ne. Nismo mogli više da šerujemo fajlove, deljenje konekcije je nekad radilo a nekad ne (u zavisnosti od podešavanja). Na žalost, sad ne mogu da se setim šta sam sve probao. Nemam više Win7 instaliran, pa ne mogu da pogledam svoja podešavanja. Bilo je tu i isprobavanja sa fiksnim IP adresama, i instaliranje nobih drajvera za mrežni adapter i svašta drugo. Čitao sam na desetine tema na forumima i nisam uspeo da sredim kako valja.
Probaj malo sa ovim forumima:
www.sevenforums.com
www.windows7forums.com
Mislim da sam tu nalazio neka "rešenja".

A kad samo pomislim da Microsoft reklamira sedmicu sa sloganom da je sada povezivanje lakše nego ikad! Kakva masna laž! Možda jeste tako kad su svi računari pod sedmicom, ali ako su različiti sistemi, onda je povezivanje izgleda gotovo nemoguće!
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2010, 19:46   #8
Leon da Vinci
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 66 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Umrezavanje 2 kompa win7-xp i deljenje konekcije

Za star-duster-a

Čekaj, čekaj ako su pod switchom a switch uboden u ruter šta će ti primarni komp i šerovana konekcija osim ako nisi napravio od jednog kompa server. Najednostavnije -adsl ruter pa u njega switch i u switch ubodeni kompovi svi se vide i sve radi i svako ima net samo odrediš koje ćeš fajlove da šeruješ.Do sad sam iz raznih razloga nekoliko puta instalirao win7 na mom računaru ( na drugom je uvek bio xp ) i nikad nisam imao problema ni sa konekcijom ni sa šerovanjem ..... ni na jednom kompu.
Leon da Vinci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2010, 20:06   #9
Halker
Novi član
 
Član od: 9.11.2008.
Lokacija: West Serbia
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Umrezavanje 2 kompa win7-xp i deljenje konekcije

Imam dva racunara, na jednom je Xp, na drugom Win 7, povezani su preko rutera, i oba koriste kablovski internet. Malo sam se pomucio ali sam ih na kraju povezao, znam da sam moram da podesim workgroup, guglaj malo, nije lako, ali je moguce.
Halker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2010, 21:06   #10
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Umrezavanje 2 kompa win7-xp i deljenje konekcije

Citat:
Leon da Vinci kaže: Pregled poruke
Za star-duster-a

Čekaj, čekaj ako su pod switchom a switch uboden u ruter šta će ti primarni komp i šerovana konekcija osim ako nisi napravio od jednog kompa server. Najednostavnije -adsl ruter pa u njega switch i u switch ubodeni kompovi svi se vide i sve radi i svako ima net samo odrediš koje ćeš fajlove da šeruješ.Do sad sam iz raznih razloga nekoliko puta instalirao win7 na mom računaru ( na drugom je uvek bio xp ) i nikad nisam imao problema ni sa konekcijom ni sa šerovanjem ..... ni na jednom kompu.
Pa, odgovor je vrlo jednostavan - nemam ruter Dakle, imam najjednostavniji ADSL modem koji može da se poveže samo preko USB, tako da moram da konekciju podesim na jednom kompu i da je delim sa njega. Sve radi odlično sa tri kompa pod XP, jedino što moj komp mora da bude uključen da bi ostala dva imala net. I to bi bilo rešeno da imam ruter. Ali sad mi trenutno i ne treba.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2010, 22:49   #11
d_drazic
Član
 
Član od: 12.12.2007.
Lokacija: Pirateland...
Poruke: 98
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Umrezavanje 2 kompa win7-xp i deljenje konekcije

Ja se izvinjavam što ovako upadam u temu, ali imam jedan problem. Tiče se povezivanja desktopa pod XP-om i laptopa pod Win7.
E sad ovako. Pokušao sam da pročitam temu, ali ne razumem se baš u terminologiju (switch, router itd...).
Kod mene to ovako izgleda. Imam telekomov ADSL modem Huawei HG510 i preko njega pristupam netu sa oba kompa bez problema. Jedan je utaknut u Line 1, a drugi u Line 4 priključak na modemu. Nemam nikakvih problema što se tiče neta. Rade oba istovremeno.
Mene sad zanima kako bih mogao da prebacim neke fajlove (koji su mi vrlo bitni) sa desktopa na laptop, a da to ne podrazumeva naerzivanje mase diskova ili prebacivanje preko USB stick-ova. Čitao sam svašta o podešavanju homegroup i sl, ali stvrno ništa nisam uspeo da uradim.
Sad ako međ' vama dobrim ljudima ima neko ko se u ovo razume i voljan je da objasni, molim da to i uradi. Ako šta drugo treba od informacija tu sam.
Unapred hvala.
d_drazic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2013, 20:31   #12
Nigguh
Novi član
 
Član od: 25.2.2011.
Poruke: 28
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Umrezavanje 2 kompa win7-xp i deljenje konekcije

Pretrazivao sam ove podforume i nisam bas mogao da nadjem jasan odgovor, a ni jasno postavljena pitanja... Ali hajde, da ne otvaram temu novu, pokusacu da postavim pitanje sto jasnije.
Dakle, racunar sa windows xp operativnim sistemom ima izlaz na internet, sve radi odlicno. Drugi racunar ima na HDD-u windows 7 ultimate koji nema izlaz na internet. E sada, mene zanima kako moze da se deili konekcija pomocu onog LAN kabla? Dakle, povezem oba racunara pomocu tog kabla (preko mreznih kartica naravno), i hocu da taj sto nema izlaz na internet, ima izlaz na internet. Znaci da dele konekciju.
Znam da moze, drugar jedan je imao to podeseno, ali ne zna kako je to uradjeno, jer mu je neki "majstor" radio.. Kakva konekcija treba da se kreira, koji parametri... Unapred hvala..
Nigguh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2013, 20:58   #13
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Umrezavanje 2 kompa win7-xp i deljenje konekcije

Da bi ih tako povezao, moraćeš da dodaš mrežnu kartu, ali u tom slučaju, kompjuter koji ima izlaz na net mora da bude uključen da bi drugi komp imao internet. Da se ne bi cimao oko ovoga, najprostije, kupi najobičniji ruter i rešio si problem.

Uzgred, koji modem/internet imaš?
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2013, 21:10   #14
Nigguh
Novi član
 
Član od: 25.2.2011.
Poruke: 28
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Umrezavanje 2 kompa win7-xp i deljenje konekcije

Komsija je u pitanju. Sve je meni jasno da taj racuanr mora uvek biti upaljen ukoliko zele da taj drugi racunar ima pristup internetu. Njima je to bilo kazu ranije bilo namesteno, ali reinstaliran im je windows (i to sedmica), pa nemaju te parametre podesene. Ja sam nesto guglao, i koliko gugl kaze to je u sustini jako jednostavno, kroz par koraka se namesti. Ali ne znam, ne radi opet kad ja namestim, izgleda da nesto propustam.
Nigguh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2013, 22:29   #15
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Umrezavanje 2 kompa win7-xp i deljenje konekcije

Jesi li dodelio isti Workgroup na oba kompjutera i podelio internet sa kompjutera gde je XP?

Na kompjuteru gde je Win XP, desni klik na Ethernet karticu na koju je povezan internet, pa na Internet connection sharing. Posle toga Ethernet kartica koja je povezana sa drugim kompjuterom automatski dobija IP 192.168.0.1. Na toj Ethernet kartici zatim upiši/prepiši DNS-ove sa kartice na kojoj je internet.

Na kompjuteru gde je Win 7 podesi adresu recimo 192.168.0.2 ili da automatski detektuje IP adresu (obtain address automaticly). Za gateway na toj kartici upiši 192.168.0.1, a možeš i za DNS takodje istu adresu.

Spoiler za Ovde možeš naći više korak po korak ako negde zaglaviš::


Pretpostavljam da UTP kabl nije menjan, jer za ovaj vid umrežavanja on mora biti crossover. Ukoliko komšije imaju modem sa više LAN ulaza, poveži taj komp sa Win 7 direktno u njega.

Poslednja ispravka: mare037 (6.11.2013 u 22:38) Razlog: Dopuna
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2013, 15:42   #16
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Umrezavanje 2 kompa win7-xp i deljenje konekcije

Ako sam dobro razumeo, tebi je potrebno da komp sa XP-om daje internet za komp sa Win7, pravilno?

Ako je tako, onda pazljivo sledi ovo uputstvo:
http://www.wikihow.com/Set-Up-Intern...for-Windows-XP

Ako ti ovo ne prodje onda ti nesto nije u redu sa kablom ili mreznom karticom. Eventualno moze da bude i virus ali sumnjam.
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Deljenje konekcije (limitiranje brzine) salesh Aplikativni softver 3 25.11.2009 20:36
Deljenje konekcije HypeR Internet tehnologije 3 23.10.2009 16:34
Deljenje kablovskog Interneta na dva kompa preko Ethernet kabla Vlado78 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 30.5.2009 19:15
Normalno umrezavanje 2 kompa bez modema viktors Komunikacioni uređaji i umrežavanje 24 1.9.2008 22:07
na jednoj mreznoj kartici i adsl internet i umrezavanje za 2 kompa... polarnimeda Komunikacioni uređaji i umrežavanje 11 9.11.2007 17:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com