Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.7.2008, 13:58   #1
djlabat
Novi član
 
Član od: 18.7.2008.
Poruke: 8
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Access permission između 2 kompa

U sustini problem sam rekao u naslovu. Kupio sam novi kompijter (NK) i na njemu sam instalirao XP. Na starom kompu (SK) takodje imam instaliran XP. Oba su povezana na ADSL internet preko telekomovog rutera. I to sve fino-lepo radiii...

Medjutim...pokusavam da spojim ta dva kompa medjusobno preko rootera i tu nastaje probleeem. Na NK sam isao u control panel>Network connections>Set up a Home or Small office network. Kao konekcionu metodu sam izabrao: "This computer connects to internet trough a residental gateway or trough another computer on my network." To isto sam uradio i na SK (imena workgrupa su ista na oba kompa - "kuca"). E sad, kad sam pokusao medjusobno da pristupim kompijuterima evo sta se desilo.

Na SK kada udjem u Entire network\Microsoft windows network (10 sec. pauza)\kuca (30 sec. pauza). Dalje nemogu tj. nemogu da vidim sta je u Kuci, umesto toga izleti mi poruka:
"Kuca is not accessable. You might not have permissin to use this network resource. Contact the administrator of this server to find out if you have access permision. The list of servers for this workgroup is not currently available."
Zanimljiva mi je stvar da kada Disable-ujem "Local Area Network" na SK ulazak u entire network ide glat, cak mogu i da udjem u Kucu ali se u njoj nista ne pojavljuje

Na NK kada pokusam isti ulaz Entire network\Microsoft windows network (nema pauze)\kuca (nema pauze)\... ovde mi prikaze oba kompa, medjutim dostupan mi je samo NK, dok za SK izlazi ista ona poruka (Kuca is not accessable...).

Pitanja:

Da li je problem zaista u toj dozvoli pristupa i ako jeste kako se njome upravlja?

Zasto se javljaju one pauze na SK kad sam konektovan?

Hvala unapred na svakom ucescu u ovoj temi+++
djlabat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2008, 3:48   #2
D.Zivkovic
Član
 
Član od: 2.5.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 178
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 16 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Access permission izmedju 2 kompa

Ako to već nisi uradio probaj da postaviš bilo koju particiju na oba računara da bude deljiva. Ako to ne pomogne, proveri u ‚‚Administrative tools-services" da li je servis pod nazivom "server" startovan. Ako jeste probaj da ga restartuješ, možda to može pomoći.
D.Zivkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Temperatura kompa zanzi52 Osnovne komponente 3264 30.12.2023 21:24
router i access point message Komunikacioni uređaji i umrežavanje 14 22.9.2008 10:31
Access 2007 i autoexpand dbaja Aplikativni softver 2 28.8.2007 18:23
dva kompa na tft Rockford Rock Grafika 2 7.7.2006 9:57
migracija access aplikacije darko kovacevic Aplikativni softver 0 8.5.2006 16:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com