Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.2.2011, 20:58   #141
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Ja, gospodin downloader koji nema zle namere, mogu da kazem: "Ako je piraterija kradja, onda sam nepopravljivi lopov".

I sto je najlepse, zestoko uzivam u besciljnom downloadu.
zvjer je offline  
Stara 16.2.2011, 23:29   #142
horrorbiske
Član
 
Član od: 16.10.2010.
Poruke: 95
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Da je piraterija krađa nazivala bi se tako, a ne kršenje autorskih prava.Krađa podrazumeva oduzimanje tuđe pokretne stvari, a ta njihova autorska prava nisu oduzeta,nisu pokretne stvari, i ne mogu biti predmet krađe.
horrorbiske je offline  
Stara 17.2.2011, 2:12   #143
Geralt
Član
 
Član od: 5.5.2010.
Poruke: 371
Zahvalnice: 168
Zahvaljeno 191 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Kad bi izlazilo dovoljno kvalitetnih igara, sigurno bih se potrudio da nabavim dovoljno novca za njih. Šta? firme kao nemaju dovoljno novca da naprave dobre igre. Ubisoft, Activision i EA vrede milijarde dolara, i sigurno je da imaju novca za to. Negde sam pročitao da je za GTA IV potrošeno 100 000 000 dolara(neka bude i pola od toga), da li GTA IV vredi toliko para?
Svaki "pravi" gejmer bi kupio naslove poput BG 1,2,Arcanum, VTM Bloodlines, Torment, Witcher, ME itd...
Neke od ovih sam kupio, neke nažalost nisam.Ne zbog toga što mi je bilo lakše da ih skinem, ili zbog toga što volim da ih skinem besplatno. Cena nije jedina prepreka. Nedostupnost orginalnih igara na jugu Srbije je isto prepreka. Da bih došao do Beograda, karta me košta 2000 dinara, to je pola igre.Ima i bližih gradova, ali kod njih je mala ponuda igara. Ostaje alternativa u digitalnom downloadu sa nekih sajtova, ali sa mojim sporim internetom to bi trajalo danima. The Witcher 2 i ME 3 ću da kupim, pa makar tumbao drva mesec dana. Možda i DA2. Slažem se da je nemoralno, ali kako nezaposlen čovek da kupi igru, kako?.U Srbiji postoji 1 000 000 nezaposlenih, koji moraju da jedu, da plate osnovne životne potrebe. Kako čovek ono što je teškim radom zaradio, da da na igre?
Da, i ljudi iz razvojnih timova teško rade(Bioware, CD Project) i njima ću, ako uspem, sigurno dati novac za ono što naprave.
Ako sam ja pirat sa 16kbs downloadom, onda neka gorim u paklu
Geralt je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Geralt na korisnoj poruci:
nameless1 (17.2.2011)
Stara 17.2.2011, 15:50   #144
Red Marquis
Član
 
Član od: 8.12.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 267
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 98 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

@Geralt
Da, GTA IV vredi svaki dolar ulozen u njega. Ostalo si u pravu.
Red Marquis je offline  
Stara 17.2.2011, 15:55   #145
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
red marquis kaže: Pregled poruke
@geralt
da, gta iv vredi svaki dolar ulozen u njega. Ostalo si u pravu.
Нажалост у маркетинг је уложено сигурно више него у плате чланова развојног тима...
Miki1987 je offline  
Stara 17.2.2011, 15:57   #146
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
I sto je najlepse, zestoko uzivam u besciljnom downloadu.
Tako i heroinski zavisnici pricaju, da beskrajno uzivaju .
Al istina je da ste zavisnici, oni na heorinu ti na besciljnom download-u, i to je lose .
Pjanovic je offline  
Stara 17.2.2011, 16:51   #147
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Geralt kaže: Pregled poruke
Slažem se da je nemoralno, ali kako nezaposlen čovek da kupi igru, kako?.U Srbiji postoji 1 000 000 nezaposlenih, koji moraju da jedu, da plate osnovne životne potrebe. Kako čovek ono što je teškim radom zaradio, da da na igre?
Ovde malo sam sebi skačeš u usta. Prvo, ako si nezaposlen, poslednje što bi trebalo da radiš je da traćiš vreme uz video igre, već bi trebalo da tražiš šljaku, radiš honorarno, istovaraš kamione, štagod. Video igre jesu luksuz i ne spadaju u osnovne životne potrebe, nažalost.
Doduše, ovo mislim za odrasle ljude koji se i dalje igraju. Onima što skidaju igre svojoj deci je opravdano, deca moraju da se igraju da ne bi izrasla u slučajeve za psihologa, a bolje da igraju auto trke i klikću po hidden item igrama nego da češljaju Bratze i gledaju Pink...
voodoo_ je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
nameless1 (17.2.2011), Pjanovic (17.2.2011), Sass Drake (17.2.2011)
Stara 17.2.2011, 18:21   #148
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Tako i heroinski zavisnici pricaju, da beskrajno uzivaju .
Frojd bi rekao da sam covek opterecen anusom cim tezim tim megalomanskim kolekcijama svega i svaceg.

No da uzivam u pirateriji, uzivam. Da l kao heroinski zavisnik, da l kao pesnik koji je upravo napisao do jaja pesmu... meni svejedno.

Citat:
Al istina je da ste zavisnici, oni na heorinu ti na besciljnom download-u, i to je lose
Lose ne postoji, rekli bi neki filozofi. A i kad ce da mi bude lose ako ne dok sam ziv.

No ozbiljno, nemam utisak da nekome cinim zlo time sto piraterisem. Naravno, utisak zna da vara... ali tako stoje stvari sa onim sto mislim. Da mislim drugacije, verovatno ne bih piraterisao.
zvjer je offline  
Stara 17.2.2011, 18:28   #149
prudentia
Član
 
Član od: 22.2.2008.
Lokacija: podgorica
Poruke: 250
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 111 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Crytek kaže: Pregled poruke
Aman ljudi to nije bila diskriminacija već želja da sa daljom polemikom ne obeshrabrujem ionako mali broj devojaka medju nama.

Nema veze, prihvatam opomenu, ali kao pouku da se jasnije izražavam, nikako za polnu diskriminaciju.

Dakle, posle post-ovanja nema kajanja!
Ne stigoh ranije da odgovorim...

Hajde, obeshrabri me!
prudentia je offline  
Stara 17.2.2011, 18:31   #150
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
No ozbiljno, nemam utisak da nekome cinim zlo time sto piraterisem. Naravno, utisak zna da vara... ali tako stoje stvari sa onim sto mislim. Da mislim drugacije, verovatno ne bih piraterisao.
Poenta mog posta nije bila u pirateriji, nego u tome da skidas samo ono sto ces stvarno slusati/gledati/igrati, da ne navlacis sve sto vidis na internetu.
Pjanovic je offline  
Stara 17.2.2011, 18:37   #151
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Geralt kaže: Pregled poruke
Da, i ljudi iz razvojnih timova teško rade(Bioware, CD Project) i njima ću, ako uspem, sigurno dati novac za ono što naprave.
Kad vec pominjes CD Project, evo sta glavni njihov glavni baja kaze za Witcher 2..

Citat:
You shouldn’t steal this game. Treat yourself and buy one of the pretty editions; there are three of them. In fact, there isn’t a standard edition. CD Projekt Red is a huge believer in discs.
Ti likovi su medju poslednjima koji stavljaju PC ispred konzola, bore se za igre bez DRM-a, poseduju GOG sajt koji prodaje stare PC klasike, opet bez ikakve 'zastite'. Nije on nekakav konzolaski dev koji pausalno pljuje po piratima, vec samo stvari naziva pravim imenom, zato sto je njegov proizvod u pitanju. Inace, ako procitate taj artikl, oni ce angazovati neke kompanije koje ce trackovati one koji ilegalno skidaju, pa ce im slati 'legal letters'. Mislim da nema nista od toga, ali videcemo..
nameless1 je offline  
Stara 17.2.2011, 19:46   #152
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Poenta mog posta nije bila u pirateriji, nego u tome da skidas samo ono sto ces stvarno slusati/gledati/igrati, da ne navlacis sve sto vidis na internetu.
Ma naravno da nisam mislio bukvalno. Tesko je i zamisliti osobu koja skida sve sto vidi.

U stvari idem na to da skidam sve sto je po preporuci ljudi cije misljenje cenim. Pa onda sve sto me zanima ili sto zvuci zanimljivo i sto je otprilike slicno tome sto je zanimljivo. No, i kada se tako postave stvari resenje u jednacini je beskonacnost.

Ali generalno je stvar u biranju i uzivanju prilikom biranja. Ne samo sto volim da biram prilikom downloada, nego volim da biram i onda kada se odlucujem sta cu gledati ili igrati od onoga sto je na hardu ili dvd diskovima.

Tako da poslovica ne bi bila "ko bira - masturbira", nego "ko bira - piratira".
zvjer je offline  
Stara 17.2.2011, 21:12   #153
Geralt
Član
 
Član od: 5.5.2010.
Poruke: 371
Zahvalnice: 168
Zahvaljeno 191 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Ovde malo sam sebi skačeš u usta. Prvo, ako si nezaposlen, poslednje što bi trebalo da radiš je da traćiš vreme uz video igre, već bi trebalo da tražiš šljaku, radiš honorarno, istovaraš kamione, štagod. Video igre jesu luksuz i ne spadaju u osnovne životne potrebe, nažalost.
Doduše, ovo mislim za odrasle ljude koji se i dalje igraju. Onima što skidaju igre svojoj deci je opravdano, deca moraju da se igraju da ne bi izrasla u slučajeve za psihologa, a bolje da igraju auto trke i klikću po hidden item igrama nego da češljaju Bratze i gledaju Pink...
Nisam ne dete, ali nisam još ni čovek. Pod tih milion ljudi nisam mislio na sebe.
Pošto još ne plaćam "osnovne životne potrebe" sam, svaki dinar koji na neki način zaradim, mogu da potrošim na šta ja hoću.
Citiraću sam sebe
Citat:
The Witcher 2 i ME 3 ću da kupim, pa makar tumbao drva mesec dana.
.
Za neupućene, tumbanje drva je u "drvosečkom" žargonu, bacanje velikih trupaca nizbrdo, kako ih nebi nosio na dugačke staze. Da bih zaradio, potrebnih 100 evra za The Witcher 2 i Mass Effect 3. To iznosi 5 kubika drva, koje možeš da spremiš, najviše za jedan dan. Jeste da ćeš posle nedelju dana iz kreveta igrati igre, ali za dobru igru vredi.
Tako da sam već rekao, ako te dve igre budu dobre, naći ću načina da zaradim za njih. Malo rad, malo neki popust i skupi se. A i naveo sam tri igre, ako ću na te tri igre da izgubim mnogo vremena, onda stvarno.
Geralt je offline  
Stara 17.2.2011, 21:17   #154
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Geralt kaže: Pregled poruke
Za neupućene, tumbanje drva je u "drvosečkom" žargonu, bacanje velikih trupaca nizbrdo, kako ih nebi nosio na dugačke staze. Da bih zaradio, potrebnih 100 evra za The Witcher 2 i Mass Effect 3. To iznosi 5 kubika drva, koje možeš da spremiš, najviše za jedan dan. Jeste da ćeš posle nedelju dana iz kreveta igrati igre, ali za dobru igru vredi.
Tako da sam već rekao, ako te dve igre budu dobre, naći ću načina da zaradim za njih. Malo rad, malo neki popust i skupi se. A i naveo sam tri igre, ako ću na te tri igre da izgubim mnogo vremena, onda stvarno.
Ako znaš gde da tražiš, možeš za 75.
A sa ostatkom kupi gomilu brze hrane i gajbu Hajnekena.
Vulee je offline  
Stara 17.2.2011, 21:32   #155
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
pjanovic kaže: Pregled poruke
poenta mog posta nije bila u pirateriji, nego u tome da skidas samo ono sto ces stvarno slusati/gledati/igrati, da ne navlacis sve sto vidis na internetu.
Чак је и Кузма једном приликом изјавио како је у протеклих десет година "бекаповао комплетан интернет".
Dekip je offline  
Stara 18.2.2011, 1:56   #156
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Bio je mlad i neukusan
voodoo_ je offline  
Stara 18.2.2011, 2:11   #157
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

^ I imao je višak hard diskova.
Sass Drake je offline  
Stara 18.2.2011, 8:06   #158
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
dekip kaže: Pregled poruke
Чак је и Кузма једном приликом изјавио како је у протеклих десет година "бекаповао комплетан интернет".
Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
bio je mlad i neukusan :d
Млад и неукусан је задњих десет година? Зато онда тако пише.
Dekip je offline  
Stara 18.2.2011, 10:48   #159
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

To ti je ona produžena adolesencija karakteristična za srpske gikove (moguće i stranske, ali ne smem da tvrdim)
voodoo_ je offline  
Stara 18.2.2011, 11:39   #160
j.radovan
Član
 
Član od: 28.3.2008.
Lokacija: At Your Service
Poruke: 98
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Verujem da ti je bilo bolno da citas do kraja texta, pa ti je ovo promaklo..
Citat:
Furthermore, the fact that the build may have been leaked by an employee at EA or Crytek has nothing to do with anything
Citat:
I'd also simply lump that employee in with the pirates
Citat:
That's obviously where his or her loyalties lie, so they're not really different
Sta sam ono rekao

Poslednja ispravka: j.radovan (18.2.2011 u 11:49)
j.radovan je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Napajanja Garson Osnovne komponente 3982 4.2.2023 17:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com