Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.2.2011, 0:53   #201
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

- Kradja jeste. Ali statistike su im netacne kolko gube od piraterije. Ne mogu na osnovu xxx downloada da zakljuce da su izgubili xxx para. Jer da igra nije za free skinuti i cesto brzo i obrisana jer je za recycle bin i ni zasta drugo. Drugim recima VELIKA djubra se prave od igara.
Oni koji naprave HIT mogu da zale ali opet je i njima dovoljno da igra ne bude krektnuta 5-15 dana jer sirom sveta gomila deca-zombija stoje i cekaju u redu za novom igrom.

- Iskreno bi voleo da igre ne budu vise tako lakno kreknute a filmovi, serije i ostalo da bude redje i tesko za naci na netu jer nekim cudom da uspeju da iskorene takve sajtove.

- FB i ostale za*****cije da se naplacuju pa oni koji zaista zele da se cuju sa svojom izgubljenom rodbinom i drugovima/drugaricama 'preko grane' neka i plate za to ako tolko istinski i zele.

itd itd.

= vise bi se posvetili drugim aktivnostima, potrudili se ipak zaista i da nadjemo posao, posvetili se socijalizaciji, ne bi robovali za kompjuterima (igranje igrara do beskonacnosti, stelovanje nekih glupih programa, razbacivanje parama na ne potrebne komponente da bi se dobila za par fps, gledanje serija i filmova bez osecaja za iste...),... Da ne filozofiram vise, ko me razume shvatice
dzambo je offline  
Stara 21.2.2011, 3:31   #202
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

@Jim Bravura
Pa ti kad budeš proizvodio softver, onda radi kako misliš da treba, deli besplatno, poklanjaj autorska prava, i šta god tebi odgovara. Dok drugi proizvode softver i imaju autorska prava na njega, oni su ti koji odlučuju pod kojim uslovima (sve dok su ti uslovi u skladu sa zakonom) i za koju cenu se taj softver može koristiti. To je jedino logično rešenje. Pošto vidim da si klinac (ako nisi, tim gore po tebe) i verovatno još uvek ništa ne radiš u životu, razumljivo je takvo razmišljanje. Ali, kad budeš počeo nečim da se baviš za novac, videćeš da ćeš itekako gledati da ti se tvoj rad isplati i da ćeš želeti da budeš plaćen za ono što radiš.

Što se tiče banaka, jel tebe neko bije po ušima da koristiš njihove usluge. Ako ne želiš da otplaćuješ kredit, jednostavno ga nemoj uzimati i rešen problem.

A što se tiče ostalih baljezgarija
Citat:
То је најлашке рећи, нарочито кад не познајеш систем. Народ можда сноси део кривице, али много већи удео има такозвана "домаћа" и белосветска елита и то се може доказати.
Odlično, uzmi pa dokaži. Eto ti međunarodni sudovi, pa lepo pokreni tužbu.
Citat:
Има везе, зато што све те фирме плаћају порез, њихови власници и радници учествују у избору власти, можда неке од њих праве и софтвер за војну индустрију итд. Дакле постоји одређена друштвена одговорност и према сопственој, али и према туђим земљама. Е сад, ако ти исти затварају очи и само броје парице гледајући своје гузице, док њихове елите касапе и претварају у робље друге народе и државе, што би се ми овде цимали и марили за њихов профит.
Kakva crna društvena odgovornost. Jedini cilj svake firme je profit i firma ima odgovornost isključivo prema svojim vlasnicima i akcionarima. Ako misliš da su privatne firme odgovorne za to, po toj logici si i ti isto toliko odgovoran. Hebi ga, sigurno si više puta u životu kupio neki proizvod koji nije proizveden u Srbiji nego negde na zapadu i to u nekoj zemlji koja je članica NATO. Samim tim, finansirao si bombardovanje Srbije 99. godine. Ne znam kako možeš da živiš sa tim, izdajniče.
Marko_L je offline  
Stara 21.2.2011, 3:37   #203
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Kad cujem/procitam rec
Citat:
belosvetska
odmah znam koliko je sati .
Pjanovic je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Pjanovic na korisnoj poruci:
Game fever (22.2.2011), Marko_L (21.2.2011), zvjer (21.2.2011)
Stara 21.2.2011, 23:54   #204
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke
Pa ti kad budeš proizvodio softver, onda radi kako misliš da treba, deli besplatno, poklanjaj autorska prava, i šta god tebi odgovara. Dok drugi proizvode softver i imaju autorska prava na njega, oni su ti koji odlučuju pod kojim uslovima (sve dok su ti uslovi u skladu sa zakonom]) i za koju cenu se taj softver može koristiti.
Немам ништа против. Моја реакција се односила на моралисање око пиратерије, без да се сагледа цео контекст, јер није све тако црно-бело ко што би неки да представе.
Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke
Što se tiče banaka, jel tebe neko bije po ušima da koristiš njihove usluge. Ako ne želiš da otplaćuješ kredit, jednostavno ga nemoj uzimati i rešen problem.
Када би банке престале да се баве таквим стварима, не би било пара у оптицају, ни једног јединог динара, долара или јена. То је зове монопол банака да креирају новац и у супротности је са законом. Пробај да замислиш колика је то моћ и уцењивачки потенцијал: оне одлучују коме ће одобрити кредите, а коме не; под којим условима; да ли ће их уопште одобрити, за које сврхе, итд. Ако престану или смање темпо одобравања кредита, настаје економски колапс услед опште неликвидности и задужености.
Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke
Kakva crna društvena odgovornost. Jedini cilj svake firme je profit i firma ima odgovornost isključivo prema svojim vlasnicima i akcionarima
Ма сјајно. С којим правом онда драмиш око пиратерије?
Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Kad cujem/procitam rec odmah znam koliko je sati .
Кад немаш аргументе, онда ти једино преостаје да се трзаш на речи извучене из контекста и изиграваш баба Вангу
Jim Bravura je offline  
Stara 21.2.2011, 23:59   #205
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Imam ja argumenata i previse, al gde cu da se argumentovano raspravljam sa covekom koji kupi i upija recenice i reci sa politickih skupova, od pre 20 godina.

Belosvetski, ebo te Sloba .

Nije to rec izvucena iz konteksta, nisam siguran da uopste onda i znas sta znaci reci kontekst.
Vec je to cuvena rec iz "90-tih" godina.
Pjanovic je offline  
Stara 22.2.2011, 0:19   #206
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Иностранство, бели свет, белосветска. Нема то благе везе ни са Слобом, ни са `90-им. Али има везе са условним рефлексом услед медијске тортуре, да не кажем дресуре И што си запео за деведесете и данас је иста екипа на власти, само су карте мало другачије подељене :d
Jim Bravura je offline  
Stara 22.2.2011, 0:29   #207
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Ne vidim nesto ljude u crnim bmw-ovima kako jure gradom i rade sta hoce.
Ne vidim da ljudi preko noci nestaju, zato sto se razlikuju (politika, vera, etnicka pripadnost).
Ne vidim mafijaske obracune u gradu.
...

A nisam slep.

Da, mnoge stvari danas jesu iste kao 90-tih, ali to nema veze sa politickim partijama, nego sa nasim narodom. Da si ti ili ja na vlasti, nista se znacajno ne bi promenilo.
A ista je stvar i sa komsijskim drzava, ipak je ovo Balkan.

Al daleko bile, ne ponovile se.
Sto kaze Balasevic, Ma jeb.ite se devedeste... .
Pjanovic je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pjanovic na korisnoj poruci:
Game fever (23.2.2011)
Stara 22.2.2011, 1:03   #208
j.radovan
Član
 
Član od: 28.3.2008.
Lokacija: At Your Service
Poruke: 98
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke

Jedini normalan način borbe bi bio da lepo prate torente, pa kada vide da neko bespravno deli nešto što je njihovo, jednostavno izvrše prijavu protiv NN lica, dostave podatke koje imaju i puste policiju da rade svoj posao. Pa kada tako par njih zaglavi par godina robije zbog piratskog materijala, mnogi će se smiriti i početi da plaćaju ono što koriste.

U svakom slučaju, moje mišljenje je da treba platiti ono što se koristi. Ako ti se to nešto ne sviđa ili ti je preskupo, onda ili nemoj to koristiti ili koristi ređe. Isto kao što ako nemaš para za šišanje svaki dan, nećeš ići od salona do salona, pa bežati iz istih po završenom poslu, nego ćeš se šišati jednom mesečno ili jednom u dva meseca ili pak ići u jeftinije salone koje možeš da priuštiš. Isto tako može i sa igrama. Ako nemaš love, ne moraš baš svaki dan imati novu igru, možeš je kupiti jednom mesečno. Ako nemaš ni za toliko, postoje jeftinije, pa i besplatne igre ili uzmeš nešto da radiš, popraviš svoju finansijsku situaciju, pa onda kupuj šta hoćeš za svoj novac. A to što neko baš hoće odmah da igra najnoviju i najskuplju igru na tržištu, iako nema para za to, nikako ne može biti postupak jadnička čija je finansijska situacija loša, već to predstavlja postupak bezobrazne i bahate, osobe koja bi sutra bez problema zakinula plaćanje i frizeru i automehaničaru i prodavcu hleba, samo da to može da uradi anonimno i sačuva svoju zadnjicu. Pošten čovek, koji nema takvih motiva, bira ono što može da priušti i ne kuka okolo što nema para za ovo ili ono i ne kuje planove kako da to nešto dobije, a da ne plati.
Normalan!? Visegodisnji zatvor zbog gledanja filma !? WTF? Mislis da se RIAA i slicni nisu sjetili toga ? Da nisu osudjivali obicne ljude 100000 $ i vise po pjesmi ? Da nisu DDoS-ovali Pirate Bay i ostale torent sajtove ? Mislis da to nisu radili? Ali opet, procenat se nije smanjio. Oni bi se vratili u vreme pre Interneta samo kad bi mogli. Ili jos gore, pokusavaju sada da ga kontrolisu.Pokusavaju da postave svoje zakone i pravila. Da odobravaju sta smes, a sta ne smes da gledas i da radis. Ali nazalost, ne ide im po planu.
To je ona "You wouldn't download a car" fora. Ne moze se porediti usluga ili fizicki proizvod sa necim sto je sastavjeno od 1 i 0. Ja na primer pjesmu mogu da kopiram koliko hocu, dok je hleb (barem dok ne dobijemo replikatore poput onih iz Star Treka) ne mogu.
To je tvoje misljenje. Meni torrenti omogucavaju upravo to, da koristim, a da ne platim. Hocu li platiti ili necu, zavisi samo od mene. Ja imam kontrolu, a ne oni, i to je sto im najvise smeta. Smeta im sto nisam zombi poput drustva iz "Vrlog novog svijeta".
Posten covjek? Koliko ih ti poznajes? Ja u svojoj okolini ne poznajem ni jednog.

Poslednja ispravka: j.radovan (22.2.2011 u 1:12)
j.radovan je offline  
Stara 22.2.2011, 1:09   #209
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
j.radovan kaže: Pregled poruke
Meni torrenti omogucavaju upravo to, da koristim, a da ne platim. Hocu li platiti ili necu, zavisi samo od mene. Ja imam kontrolu, a ne oni.
Ako imas pistolj, sto ne odes u banku, ionako cuvar ne sme da puca na tebe, razoruzas ga i onda imas kontrolu .
Zavisi od tebe, dal ces pare uzeti ili ne uzeti.

Ajmo svi zakon u svoje ruke, pa kuj koga stigne krstachu mu digne.

Sto kaze narod cuti tu i ne ****, ok, koristis pirate, dobro, al nemoj se time hvaliti em diciti, i vikati na sav glas.

Poslednja ispravka: Pjanovic (22.2.2011 u 1:22) Razlog: v
Pjanovic je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Pjanovic na korisnoj poruci:
nameless1 (22.2.2011), Vulee (22.2.2011)
Stara 22.2.2011, 1:20   #210
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Немам ништа против. Моја реакција се односила на моралисање око пиратерије, без да се сагледа цео контекст, јер није све тако црно-бело ко што би неки да представе.
Kakvo moralisanje moliću lepo ? A inače, tačno je da stvari nisu uvek crno-bele, ali po pitanju piraterije, o kojoj ovde i diskutujemo jel, stvari su poprilično jasne. Firma ili pojedinac koji razvije neki softver ima autorsko pravo na njega i slobodan je da taj softver deli besplatno, da proda kompletan izvorni kod i transferuje sva prava na neku firmu ili pojedinca ili da izdaje licence za korišćenje tog softvera za određenu novčanu nadoknadu. To je valjda jasno. A ti imaš legalan izbor da prihvatiš da koristiš taj softver pod tim uslovima ili da ga ne koristiš uopšte. Sve drugo spada u kršenje zakona. Šta tu nije crno belo ?
Citat:
Када би банке престале да се баве таквим стварима, не би било пара у оптицају, ни једног јединог динара, долара или јена. То је зове монопол банака да креирају новац и у супротности је са законом. Пробај да замислиш колика је то моћ и уцењивачки потенцијал: оне одлучују коме ће одобрити кредите, а коме не; под којим условима; да ли ће их уопште одобрити, за које сврхе, итд. Ако престану или смање темпо одобравања кредита, настаје економски колапс услед опште неликвидности и задужености.
Banke ne kreiraju novac, već je novac bankama osnovno sredstvo za rad, odnosno roba kao i svaka druga i naravno da sa svojom robom mogu da rade šta hoće, što znači i da odlučuju kome će izvršiti uslugu, a kome ne. Isto kao što ti imaš pravo da izabereš za kojeg ćeš poslodavca raditi i za koliku nadoknadu. A tebi ako se banke ne sviđaju, jednostavno ne moraš da ih koristiš. Dogovori se sa poslodavcem da platu primaš na ruke, a račune plaćaj isključivo lično i u kešu, nemoj uzimati kredite, nemoj štedeti u banci, neko čuvaj novac u slamarici i voila, nemaš nikakve veze sa bankom = rešen problem. Meni ipak odgovara što postoje banke, jer mi omogućavaju da imam jedan račun i da mi svi klijenti uplaćuju novac na taj račun, a ja istog momenta sa tog računa mogu da poplaćam sve račune i usluge preko e-bankinga. Jeste da ta usluga košta, ali me košta višestruko manje nego vreme i benzin koje bi potrošio da moram da idem od klijenta do klijenta i skupljam pare u kešu. Znači ima ljudi kojima usluge bane itekako trebaju i isplati im se da ih koriste, Kome se ne isplati, logično je da ih neće koristiti. Gde je tu problem ?
Citat:
Ма сјајно. С којим правом онда драмиш око пиратерије?
Ja ne dramim, ja diskutujem. A ti očigledno imaš problem sa shvatanjem određenih pojmova. Firma nema nikakvu društvenu odgovornost po defaultu, osim onih koje im zakon propisuje, a koliko je meni poznato, ni u jednom zakonu ne postoji član koji kaže "Nemojte plaćati porez državi ukoliko znate ili sumnjate da bi taj novac mogao biti upotrebljen u ratne svrhe". Ako nađeš, javni, pa ću pojesti sve što sam do sada pisao, bez kečapa.

Dakle, firma jedino ima obavezu da poštuje zakon kao i svi drugi. Naravno, ukoliko želi i ima mogućnosti za to, firma može na razne načine biti društveno odgovorna i u nekim oblastima koje im zakon ne propisuje kao obavezu (sve dok je i to u skladu sa važećim zakonima), i to je lični izbor firme. Sa druge strane, korišćenje legalnog softvera ne spada u društvenu odgovornost i nije izbor, nego je upravo zakonska obaveza. Prema tome, nepostojanje društvene odgovornosti u firmama nikako nije opravdanje za nekoga da krade ili uskraćuje plaćanje usluga toj firmi.

Uostalom, i sam taj pojam društvene odgovornosti je rastegljiv pojam i ako ga dovoljno rastegneš, svako može ispasti sponzor kojekakvih zlodela. Eto, ni ti još nisi odgovorio na pitanje zašto si sponzorisao bombardovanje Srbije. Jel misliš da je to društveno odgovorno ? Ajde kad na to odgovoriš, onda možemo dalje o toj temi.
Marko_L je offline  
Stara 22.2.2011, 1:23   #211
j.radovan
Član
 
Član od: 28.3.2008.
Lokacija: At Your Service
Poruke: 98
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Ako imas pistolj, sto ne odes u banku, ionako cuvar ne sme da puca na tebe, razoruzas ga i onda imas kontrolu .
Zavisi od tebe, dal ces pare uzeti ili ne uzeti.

Ajmo si zakon u svoje ruke, pa kuj koga stigne krstachu mu digne.

Sto kaze narod cuti tu i ne ****, ok, koristis pirate, dobro, al nemoj se time hvaliti em diciti, i vikati na sav glas.
Zato sto je to lose.
Anarhija nije kaos :-).
A ti? Ili si mi samo odgovorio da malo trolujes.
j.radovan je offline  
Stara 22.2.2011, 1:26   #212
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Ko kaze da je to lose ?

Evo kao sto ti mislis da nema niceg loseg u tome sto koristis piratski sadrzaj, tako ja mislim da nema niceg loseg u pljackanju banke.

A sto bi ti ili ja bili pravu, u pravu je zakon drzave koji si ti obavezan da postujes.

DA, i ja koristim pirate, imam piratski Windows i dosta igara skinutih sa neta nelegalno, mada imam i podosta originala.
Al ne pokusavam svoje koriscenje pirata da opravdam nekim jadnim "argumentima" i razlozima.

Nemas ni mrvicu argumenata, a busas se tu u grudi, kako jelte ti imas prava.
Pjanovic je offline  
Stara 22.2.2011, 1:33   #213
kuureee
Starosedelac
 
Član od: 23.12.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 156 puta na 125 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kuureee
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Pjanovic je priznao sve ,banuj te ga po zakonu i pravilma foruma.

Aj kad vec nesto pisem da napisem i moje misljenje verovatno ne tako pametno.
Ne podrzavam pirateriu ,a i ne podrzavam cene orginala ,sto je mnogo ,mnogo je ,ali opet cena verovatno utice zbog pirata.

I da imam mogucnosti tj. da zivim u normalnoj drzavi samo bih orginali dolazili u obzir.
Ali ove godine izlazimo iz krize pa ce biti orginala.
kuureee je offline  
Stara 22.2.2011, 1:39   #214
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
pjanovic kaže: Pregled poruke
ne vidim nesto ljude u crnim bmw-ovima kako jure gradom i rade sta hoce.
Ne vidim da ljudi preko noci nestaju, zato sto se razlikuju (politika, vera, etnicka pripadnost).
Ne vidim mafijaske obracune u gradu.
...

A nisam slep.

Da, mnoge stvari danas jesu iste kao 90-tih, ali to nema veze sa politickim partijama, nego sa nasim narodom. Da si ti ili ja na vlasti, nista se znacajno ne bi promenilo.
A ista je stvar i sa komsijskim drzava, ipak je ovo balkan.

Al daleko bile, ne ponovile se.
Sto kaze balasevic, ma jeb.ite se devedeste... .
Не видиш јер не желиш да видиш.

Још увек цариници краду, још увек пандури шурују са дилерима, судије суде политички (Татон), политичари лажу (млађа), краду (жути), крадуцкају (магистар).
Рата нема јер се рат завршио (слоба потписао Дејтон и Куманово). Албанија и Македонија имају већу просечну плату. Сваки дан у Бг-у се опљачка пар пошта/мењачница/банака јер само у Бг-у и има шта да се опљачка. Ал господин то не види.
Miki1987 je offline  
Stara 22.2.2011, 1:39   #215
j.radovan
Član
 
Član od: 28.3.2008.
Lokacija: At Your Service
Poruke: 98
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Ko kaze da je to lose ?

Evo kao sto ti mislis da nema niceg loseg u tome sto koristis piratski sadrzaj, tako ja mislim da nema niceg loseg u pljackanju banke.

A sto bi ti ili ja bili pravu, u pravu je zakon drzave koji si ti obavezan da postujes.

DA, i ja koristim pirate, imam piratski Windows i dosta igara skinutih sa neta nelegalno, mada imam i podosta originala.
Al ne pokusavam svoje koriscenje pirata da opravdam nekim jadnim "argumentima" i razlozima.

Nemas ni mrvicu argumenata, a busas se tu u grudi, kako jelte ti imas prava.
Drustvo kaze.
Lazes.
Zakoni se mogu promijenjti i nisu svuda isti. U Kanadi je npr. legalno skidati mp3.
Zasto onda koristis pirate? Mora da imas opravdanje.
Kao ni ti. Otkud tebi pravo da koristis nelegalan Windos?
j.radovan je offline  
Stara 22.2.2011, 1:50   #216
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Normalan!? Visegodisnji zatvor zbog gledanja filma !? WTF? Mislis da se RIAA i slicni nisu sjetili toga ? Da nisu osudjivali obicne ljude 100000 $ i vise po pjesmi ? Da nisu DDoS-ovali Pirate Bay i ostale torent sajtove ? Mislis da to nisu radili? Ali opet, procenat se nije smanjio. Oni bi se vratili u vreme pre Interneta samo kad bi mogli. Ili jos gore, pokusavaju sada da ga kontrolisu.Pokusavaju da postave svoje zakone i pravila. Da odobravaju sta smes, a sta ne smes da gledas i da radis. Ali nazalost, ne ide im po planu.
A ne, daleko bilo. Kakve crne višegodišnje robije za gledanje filma Taj što gleda film ne bi ni trebao da odgovara, jer realno gledano, on je mogao film da odgleda kod drugara i da ne zna da li se radi o piratskom filmu ili da ode na neku internet stranicu koja streamuje neki film ilegalno... to je bezveze. Treba da odgovaraju oni koji dele filmove, odnosno postavljaju za download ili streamuju. To je tako i funkcionisalo dok nije došao p2p, pa sada svako ko skida film, istovremeno i deli isti, pa se industrija našla u nebranoim grožđu, jer ne možeš osuditi ne znam ni ja 1.000.000 ljudi koji dele neki film. Međutim, industrija je tada napravila pogrešan potez, pa umesto da samo poveća broj tužbi za ilegalno deljenje filmova (recimo kada bi njih 1.000 bilo osuđeno u nekom kraćem vremenskom periodu, mnogi bi razmislili pre neko što krenu da šeruju nešto), oni su počeli da šikaniraju legalne korisnike raznim drmovima, sekjuromovima, tricama i kučinama i time izazvali revolt i zapravo još veći porast piraterije.

Ja samo kažem da bi trebalo da se vrate na pravi put i da ne drndaju legalne korisnike, već da lepo jure i tuže ove koji dele materijal. Pa ako ne mogu da ih stignu, šta ću im ja. Generalno, ja da sam u industriji, filmskoj naravno, skroz bi promenio način distribucije materijala, pa umesto da taj materijal ide na fizičkom mediju gde više od pola cene zapravo čine štampanje, izrada menija, marketing, distribucija... lepo digao streaming servere i naplaćivao neku simboličnu cenu da se pogleda film, plus popuste ako se film gleda više puta, ili recimo mesečne i godišnje pretplate koje ti omogućuju da odgledaš bilo koji film na streamu u toku pretplate. To bi se čak više isplatilo nego gubljenje vremena na skidanje divx-a koji može biti i lošeg kvaliteta i sadržati viruse i biti lažan fajl i šta sve ne.

No, nebitno sve to. To je njihov izbor. Ja samo kažem da je po zakonu ilegalno šerovati i koristiti piratski materijal, te ako to radiš, kršiš zakon, bez obzira šta ti tvoj moral govori o tome. Ništa manje, ništa više od toga.
Citat:
To je ona "You wouldn't download a car" fora. Ne moze se porediti usluga ili fizicki proizvod sa necim sto je sastavjeno od 1 i 0. Ja na primer pjesmu mogu da kopiram koliko hocu, dok je hleb (barem dok ne dobijemo replikatore poput onih iz Star Treka) ne mogu.
Pa zato i postoji poseban zakon o krađi koji se odnosi između ostalog i na krađu hleba i poseban zakon o autorskim pravima koji se odnosi na te nule i jedinice koje je tako lako kopirati. Znači, nije ista stvar u pitanju kada se ukrade hleb ili iskopira i deli pesma za koju nemaš dozvolu da to radiš, ali i jedno i drugo je kršenje zakona.
Citat:
To je tvoje misljenje. Meni torrenti omogucavaju upravo to, da koristim, a da ne platim. Hocu li platiti ili necu, zavisi samo od mene. Ja imam kontrolu, a ne oni, i to je sto im najvise smeta. Smeta im sto nisam zombi poput drustva iz "Vrlog novog svijeta".
Kao što ti je Pjanović lepo rekao, to može da se odnosi i na bilo koje krivično delo. Upadneš pištoljem u bilo koju prodavnicu i ti imaš kontrolu. I samo od tebe zavisi da li ćeš platiti robu ili ne. Zašto da budeš zombi i plaćaš hleb, kada si ti lepo u svojoj glavi sračunao da je isplativije da ga ne platiš, ne ? E pa vidiš, ima samo jedan problem sa tim. To se zove razbojništvo i kažnjivo je zakonom, isto kao što je i piraterija kažnjiva zakonom. Jedina je razlika u tome što je manja šansa da odgovaraš za pirateriju, no to ne znači da treba da se ponosiš time. Imaš i ubica koji nikada ne budu uhvaćeni i privedeni licu pravde, pa ajde sad da likujemo zbog toga, mislim ono, uspeo čovek u životu, zeznuo sistem, jel ?
Citat:
Posten covjek? Koliko ih ti poznajes? Ja u svojoj okolini ne poznajem ni jednog.
Jako malo nažalost, ali se situacija popravlja. Sve više ljudi kupuje računar sa instaliranim operativnim sistemom koji je uključen u cenu računara, pogotovo kada se radi o laptopovima. Sve više gotovih konfiguracija se nudi na taj način, što je po meni odličan način borbe protiv piraterije. Istina, još uvek možeš da kupiš delove i sklopiš konfu, ali je sve manje ljudi koji žele da se zezaju sa tim, čak i onih koji bi umeli sami da sklope sve to. Evo, na primer, ja sam u poslednjih 2 godine kupio oko 15-tak računara što za sebe što za firmu i sve sam uzeo gotove konfe sa instaliranim OS-om, iako sam bez problema mogao da kupim delove i sklapam sam. Jednostavno mnogo je lakše ovako, nego da se zezam sa konfigurisanjem, sklapanjem, instalacijom... pa ako nešto ne radi kako treba, imam koga da hvatam za uši da sredi to dok traje garantni rok. Milina
Marko_L je offline  
Stara 22.2.2011, 1:56   #217
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Још увек цариници краду, још увек пандури шурују са дилерима, судије суде политички (Татон), политичари лажу (млађа), краду (жути), крадуцкају (магистар).
Рата нема јер се рат завршио (слоба потписао Дејтон и Куманово). Албанија и Македонија имају већу просечну плату. Сваки дан у Бг-у се опљачка пар пошта/мењачница/банака јер само у Бг-у и има шта да се опљачка. Ал господин то не види.
Pa kad je već rafalno, da se okoristiš i ti koliko može, jel Super je to, samo treba da znaš da jedan kriminal ne opravdava drugi, tj. to što je neko opljačkao banku, ne daje ti za pravo da ti ukradeš auto i to pravdaš upravo tom pljačkom banke. To ti ne bi prošlo ni na jednom sudu
Citat:
Zakoni se mogu promijenjti i nisu svuda isti. U Kanadi je npr. legalno skidati mp3.
Pa legano je i u Srbiji, sve dok imaš licencu za to što skidaš. Evo i ja imam intaliran Windows skinut sa piratebay-a, ali imam licencu za njega, tako da nema problema.
Marko_L je offline  
Stara 22.2.2011, 2:13   #218
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
marko_l kaže: Pregled poruke
pa kad je već rafalno, da se okoristiš i ti koliko može, jel super je to, samo treba da znaš da jedan kriminal ne opravdava drugi, tj. To što je neko opljačkao banku, ne daje ti za pravo da ti ukradeš auto i to pravdaš upravo tom pljačkom banke. To ti ne bi prošlo ni na jednom sudu
Не бих рекао да баш не оправдава. Јел неко замера овима у Египту, Тунису, Либији што пале аутомобиле, зграде итд? Не, они су борци за слободу :d
Јел неко замера Робину Худу за оно што је радио? Ако је постојао :d А извршио је многе кривичне радње.
Све зависи из ког угла гледаш, ја гледам из оног угла из којег скидање садржаја са нета не представља прекршај
Miki1987 je offline  
Stara 22.2.2011, 2:33   #219
j.radovan
Član
 
Član od: 28.3.2008.
Lokacija: At Your Service
Poruke: 98
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

@Marko_L
Film sam uzeo za primer. Koliko znam jos niko nije osudjen. Mislio sam ljude koji su stvarno osudjivani na ogromne kazne po jednoj pjesmi.
Slazem se da su potrebne promene. Pre svega nize cijene. Stvari poput iTunesa i Netflixa su pocetak. Cak su i oni imali problema sa industrijom.
Opet, ne mozes porediti pirateriju sa plackom banke. Ako gledas zakon, moze ali kao sto sam rekao u npr. Kanadi je legalno skinuti mp3 ako ce se koristiti privatno. Koliko ce ljudi danas nekoga ubiti, a koliko ce skinuti film, knjigu,igru itd ?
Poenta je u tome da pirateriju koriste stotine milion ljudi i to je cinjenica koja se mora prihvatiti svidelo se to nekome ili ne.

Poslednja ispravka: j.radovan (22.2.2011 u 2:47)
j.radovan je offline  
Stara 22.2.2011, 2:33   #220
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Miki1987 kaže: Pregled poruke
Не видиш јер не желиш да видиш.

Још увек цариници краду, још увек пандури шурују са дилерима, судије суде политички (Татон), политичари лажу (млађа), краду (жути), крадуцкају (магистар).
Рата нема јер се рат завршио (слоба потписао Дејтон и Куманово). Албанија и Македонија имају већу просечну плату. Сваки дан у Бг-у се опљачка пар пошта/мењачница/банака јер само у Бг-у и има шта да се опљачка. Ал господин то не види.
Balavi klinci ne bi trebali da pricaju o periodu kada nisu razlikovali pacja gov.na od dudinja .
E koji si moralni kamicak, kad mozes da kazes da je sudjenje i presude za Tatona politicka.

Zuti kradu , haha, samo oni ?
A ko kopao po Kolubari ? Il ti je to promaklo ?
A da, to je B92, oni po difoltu lazu.

Ma idi bre dete, sta ti znas o bilo cemu, samo ono sto su te trovali godinama koliko mogu videti. Okolina, porodica i neke politicke partije.

Idi kod Vojislava Kostunjavog Seselja, da te malo uteshe.

Citat:
j.radovan kaže: Pregled poruke
Drustvo kaze.
Lazes.
Zakoni se mogu promijenjti i nisu svuda isti. U Kanadi je npr. legalno skidati mp3.
Zasto onda koristis pirate? Mora da imas opravdanje.
Kao ni ti. Otkud tebi pravo da koristis nelegalan Windos?
Radovane, tebi covek da istetovira na celu nesto, ti to ne bi mogao shvatiti.
Drustvo kaze da je nelegalno koristiti pirateriju, jel to tebi jasno il imas problema sa inteligencijom ? Zakoni to kazu.
Zakoni se mogu promeniti, da bude legalno pljackati banku, ili recimo tvoju kucu.
Nemam prava da koristim nelegalan Windows, ali se ne busam u grudi i ne hvalim se time, niti stajem na stranu piraterije.

Poslednja ispravka: Pjanovic (22.2.2011 u 2:49) Razlog: difolt
Pjanovic je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Napajanja Garson Osnovne komponente 3982 4.2.2023 17:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com