Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.1.2014, 17:22   #101
The Rifter
Član
 
Član od: 30.1.2013.
Poruke: 122
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Ja i dan danas igram Sanitarium, Arcanum i Alpha Centauri, toliko o važnosti grafike.
The Rifter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2014, 18:06   #102
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
Ja i dan danas igram Sanitarium, Arcanum i Alpha Centauri, toliko o važnosti grafike.
I ja igram Diablo 2, Arcanum, Morrowind i Vampire: The Masquerade. Šta želiš da kažeš?

Prezentacija mi jeste bitna. I trebalo bi da bude. Možda ne toliko ako već skinem igru za dž, who gives a fuck, je li, ali govorim o nekoj široj slici. Mnogo loših stvari se provuklo u gaming zato što su gameri prestali da budu kritični, spustili standarde...previše toga. A vi se opet hvatate za neku priču o važnosti grafike, dok ja sve vreme pričam o odnosu indie autora prema onom šta rade i nekim trendovima koji se formiraju...

Jeste, Limbo. Limbo je sjajan...on je odličan primer igara kod kojih se itekako mislilo na prezentaciju. A ka kažem "prezentacija" ne mislim samo na grafiku, već i NAČIN na koji ona utiče na igru...ako loša grafika oboga5uje doživ5aj igre, ne, neću biti zadovo5an. Kad smo kod Limba, koliko je za svaki Limbo igara koje su ili vizuelni krš sa ok idejom ili su lepe ali šup5e? Ne znam za vas, ali ja bih radije i jedno i drugo u igri, lep audio/vizuelni doživ5aj, kao i ono iza njih. A šta je već lepo nekome, to je druga priča. Ja obožavam animacije u Diablu 2, recimo...

Što se same grafike tiče, svestan sam da indie autori ne raspolažu resursima da naprave nekakav engine i grafiku koja bi bila na visokom nivou (mada, Trine...), i da moraju da se snalaze i grade oko toga. Ali postoje oni koji ne žele da se zamaraju sa tim jer su videli da je scena takva da se mogu provući sa tim "lenjim" pristupom...a to je loše. Eto tl;dr-a...ne va5a što se stvara sistem u kome se aminuje autorima da ota5avaju stvari nekažnjeno.

Imajući u vidu ograničenja sa kojima se ti 5udi suočavaju, najbo5e je lepo im staviti do znanja, putem feedbacka, ako su propustili da ostave utisak tom, je li, prezentacijom...feedback tipa "zaista mi se dopala ideja i duh igre, ali sam sve vreme imao utisak da grafika/zvuk/štagod nije učinila dovo5no da izvuče najbo5e iz te ideje ili da je predstavi kako treba...napravili ste odličan posao, i neka to ostane kao nešto na čemu se može poraditi u narednim vrezijama. Keep up with good work!", i tako to. Na taj način bi se autoru stavilo do znanja da je na pravom putu, ne bi se obeshrabrio, ukazalo bi mu se na stvari na kojima treba poraditi, dale bi mu se neke smernice...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2014, 18:51   #103
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Niko te ne tjera da igraš krš naslove, a to što si se okomio na indie ogranak nije mi jasno.
Shvatam da se neko iznervira što CoD svake godine uzme milijarde na nikakav sadržaj, ali ovo nikako.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2014, 19:30   #104
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Одг: Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
The Rifter kaže: Pregled poruke
Ja i dan danas igram Sanitarium, Arcanum i Alpha Centauri, toliko o važnosti grafike.
Pa sve te igre imaju dobru grafiku za eru u kojoj su izasli.

Problem je kad se indie autor uopste ne trudi oko grafike pa se dobuje odbojna igra. I to ne zbog piksel grafike nego zasto sto indie autor ne zna da nacrta pixel sprajtove i background, a da izgleda lepo. Tj. manjak talenta.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2014, 19:56   #105
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Mogli biste da navedete primere tih igara oko kojih se autori nisu trudili na grafickom planu, pa da znamo o cemu pricamo, dok ovako samo mlatite praznu slamu. Na primer, da li Hotline Miami spada u tu kategoriju? Ili Gunpoint? Gemini Rue?
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2014, 20:04   #106
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Ili Dead Pixels? Meni je super zanimljiva i zabavna igra...

Dead Pixels


Poenta cele priče oko indie igara je bila da ih sada svi trpaju u top liste zato što je hipsterski igrati i obožavati indie igre, što opskurnija to bolje. Niko nije rekao da su one de facto loše ili da imaju lošu grafiku.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2014, 20:18   #107
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Одг: Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Mogli biste da navedete primere tih igara oko kojih se autori nisu trudili na grafickom planu, pa da znamo o cemu pricamo, dok ovako samo mlatite praznu slamu. Na primer, da li Hotline Miami spada u tu kategoriju? Ili Gunpoint? Gemini Rue?
Ja vec naveo jedan primer...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
nameless1 (14.1.2014)
Stara 14.1.2014, 20:37   #108
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Mogli biste da navedete primere tih igara oko kojih se autori nisu trudili na grafickom planu, pa da znamo o cemu pricamo, dok ovako samo mlatite praznu slamu. Na primer, da li Hotline Miami spada u tu kategoriju? Ili Gunpoint? Gemini Rue?
Ja baš mislim da Gemini Rue ima odličan pixel art, obzirom na manevarski prostor koji ograničavaju tehničke k-ke 8bit grafike, a koji nikako ne oduzima od atmosfere i uživljavanja. Za mene jedan od najboljih indie naslova sa izvanrednom pričom.
Puno indie igara za OUYA-u izgleda očajno, kao i novi proceduralno generisani naslovi, koji su hipsteraj teški po mom mišljenju.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
caine (15.1.2014), nameless1 (14.1.2014)
Stara 14.1.2014, 21:51   #109
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Grafika (stil/stagod) je bitna iako je igra zarazna/kvalitetna/igriva/optimizovana/nekadrugavrlina, jer to izuzetno utice na atmosferu, koja je izuzetno bitan element svake igre
Art stil da ali grafika ne toliko. Primer moderne igre: Deus Ex HR. I Dishonored, recimo. Bioshockovi. I još brdo igara sa osrednjim tehničkim k-kama ali fantastičnim art stilom i atmosferom.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
caine (15.1.2014), filpan (19.1.2014)
Stara 15.1.2014, 20:57   #110
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Sladite oci divnim pikselima. Nadolazeci Rain World:

Rain World
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
JzmA (16.1.2014)
Stara 21.1.2014, 3:58   #111
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Microsoft Kupuje Pozitivne Rezencije na Youtube-u

Stvarno je zalosno videti ovako nesto. Posle se mi cudimo zasto najvece AAA fransize kao sto je Call of Duty dobijaju desetke po online gaming sajtovima...
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
Filip89x (21.1.2014)
Stara 21.1.2014, 12:20   #112
Aelos03
Veteran
 
Član od: 10.6.2012.
Poruke: 540
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 69 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aelos03
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Microsoft Kupuje Pozitivne Rezencije na Youtube-u

Stvarno je zalosno videti ovako nesto. Posle se mi cudimo zasto najvece AAA fransize kao sto je Call of Duty dobijaju desetke po online gaming sajtovima...
Ne znam sta je tu zalosno moraju ljudi da zarade pa kako bilo placaju za usluge za raklame kao u bilo kojoj industriji. Nisu ljudi toliko glupi da nemaju svoje misljenje I vrlo je lako da se izbegnu takvi kanali jer ti koji to rade i onako nisu interesanti.
Aelos03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2014, 13:48   #113
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
Aelos03 kaže: Pregled poruke
Ne znam sta je tu zalosno moraju ljudi da zarade pa kako bilo placaju za usluge za raklame kao u bilo kojoj industriji. Nisu ljudi toliko glupi da nemaju svoje misljenje I vrlo je lako da se izbegnu takvi kanali jer ti koji to rade i onako nisu interesanti.
Aj razmisli malo dublje o problemu i kakve implikacije moze da ima.
-Ko tebi garantuje da tvoj omiljeni recenzent nece da potpise ugovor? Meni je drago kad neko ovako izadje i javno raskrinka ljigavstine na koje su spremne korporacije samo zarad jos kojeg dolara. Problem je sto je Boogie izuzetak... Uostalom, oni KRSE zakon ovavkim nacinom reklamiranja:
Citat:
Ars Technica kaže:
According to Ars Technica, Microsoft's confidentiality requirement may violate the U.S. Federal Trade Commission's guidelines for advertising that contains endorsements. "When there exists a connection between the endorser and the seller of the advertised product that might materially affect the weight or credibility of the endorsement (i.e., the connection is not reasonably expected by the audience), such connection must be fully disclosed," the guidelines state.

Poslednja ispravka: Asmodeus (21.1.2014 u 14:05)
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2014, 15:23   #114
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
Aelos03 kaže: Pregled poruke
Nisu ljudi toliko glupi da nemaju svoje misljenje I vrlo je lako da se izbegnu takvi kanali jer ti koji to rade i onako nisu interesanti.
A kako da znaš ko su ti koji primaju pare? I mislim da precenjuješ ljude sa tim da imaju svoje mišljenje.
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2014, 15:31   #115
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Kao da nismo znali da se takve stvari rade....
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2014, 15:53   #116
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Ovakve stvari nisu. Ovo je krsenje zakona, kad ti nekoga ugovorom uslovljavas da ne prica da ga placas i da ne smes nista lose da kazes.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2014, 16:01   #117
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Pa kad te placa kako da pricas lose o njemu? Ko bi to i radio? To je kao da svima pricas da si uzeo mito... E sad to traze crno na belo...Da se razumemo podrzavam sve vidove borbe protiv takvih s.anja i treba stati na put tome.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2014, 22:31   #118
Budimir_Trajkovic
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2007.
Lokacija: Sanctuary
Poruke: 1.732
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 676 puta na 365 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

TB vs M$
Budimir_Trajkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2014, 23:11   #119
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Ovakve stvari nisu. Ovo je krsenje zakona, kad ti nekoga ugovorom uslovljavas da ne prica da ga placas i da ne smes nista lose da kazes.
Nije to nikakvo kršenje zakona, to je jednostavno ugovor koji određuje odnos između strana koje ga potpisuju. Poslodavac ima prava da od zaposlenog traži da ne objavljuje informacije koje su na bilo koji način povezane sa poslom i takav ugovor se zove NDA (non-disclosure agreement). Poslodavac recimo ima prava da ti zabrani da bilo kome kažeš koliko si plaćen ili u suprotnom rizikuješ otkaz jer si prekršio ugovor i stavku u kojoj se to eksplicitno zabranjuje.

Nekome se možda ne svidi kakve su moralne implikacije nekog ugovora ali sve dok su stavke u njemu u skladu sa zakonima on je i dalje važeći.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2014, 23:35   #120
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Staviće negde na delić sekunde, najsitnijim slovima "Video endorsed by Microsoft" i zakonski je pokriven u potpunosti. Ne mora da otkriva ni koliko ga plaća, ni za šta ga plaća.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gaming Festival - Dom Omladine DonCorleone91 Dešavanja i događaji 8 19.11.2012 13:56
Gaming lap top, 1400e Dracula Šta da kupim? 2 18.5.2012 9:04
Corsair Announces Gaming Series Line of Power Supply Units Thaedass Ostale komponente 4 16.9.2010 19:19
Ten golden rules of online gaming... fingerprint Brbljaonica 2 25.3.2008 15:38
Benny Hill gaming effect uslijazaninje Osnovne komponente 16 10.10.2007 21:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com