Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.2.2010, 14:24   #1
AleksejCRT
Novi član
 
Član od: 26.1.2010.
Poruke: 20
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom HP Pavilion

http://www.coral.rs/proizvodi/laptop...1350ej-vt933ea

Da li se za ove pare isplati ova konfiguracija?

Zasto se ovaj procesor ne zove core2duo kad i on radi na ovih 64bit. da li zbog casha L2 od 1mb?

Ne bih koristio prvenstveno za igranje. Tj. ne bih igrao ove nove najzahtevnije igrice. Ali moze evo konkretno pitanje da li bi GTA IV radio na ovom racunaru? (mada u svakom slucaju i nije mi nesto bitno)

Da li je opravdana razlika od 7000 din izmedju ovog navedenog gore i ovog
http://www.coral.rs/proizvodi/laptop...1304ew-vt951ea

Da li je sigruna kupovina preko interneta??
AleksejCRT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2010, 15:12   #2
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Hp pavilion

Citat:
AleksejCRT kaže: Pregled poruke
Zasto se ovaj procesor ne zove core2duo kad i on radi na ovih 64bit. da li zbog casha L2 od 1mb?[/url]
Zato sto je u pitanju Dual Core Pentium. Razlike su, svem manjeg kesha, i manjak podrske za virtuelizaciju i jos par sitnica.

Hardverski gledano, i t4000 i t6000 serije su pravljene u istom proizvodnom procesu, samo sto ovi imaju manje kesha, i neke stvari su iskljucene. Realne razlike u perofmansama su cenim, oko 15%, na istom taktu.


Sa 4530 grafom ces moci pokrenuti GTA4. E sad, sa kojim nivoom detalja, to je drugo pitanje.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2010, 17:36   #3
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Hp pavilion

Za 7.000 (75 evra) dinara dodatka dobijaš bolji procesor, više RAM memorije i veći hard disk. Na tebi je da odlučiš da li se, shodno tvojim planovima i potrebama, isplati uložiti dodatni novac. Ja bih se, imajući u vidu moje potrebe, vjerovatno stisnuo i izdvojio toliko. Količina RAM memorije znači, pogotovo pri igranju na novijim operativnim sistemima Vista/W7. Kad je riječ o procesoru, razlika nije velika (kolega iznad je to lijepo objasnio), ali ni razlika u novcu nije ekstremna (doduše, priznajem da je ovo varijabilna činjenica, imajući u vidu standard u nas).

Na tebi je da odlučiš. Imaj u vidu da je i prvi model i više nego dobar, tako da na kraju krajeva izbor nije mnogo težak.

GTA4 je neoptimizovana igra i zahtjevna do granice bezobrazluka. Sa tim u vidu možeš realnije oblikovati svoja očekivanja.

By the way, ovo uskoro na stanju predpostavljam da referiše na lager?

Poslednja ispravka: Dimo (1.2.2010 u 17:44)
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2010, 18:23   #4
AleksejCRT
Novi član
 
Član od: 26.1.2010.
Poruke: 20
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Hp pavilion

pa ti racunari stizu za otpilike nedelju dana. ali zbog prevelike traznje se rezervisu unapred. hvala na odgovorima. Sto se tice hdd ja imam vec jedan eksterni pa mi nije toliko bitna velicina harda. A RAM mogu da dodam kad tad. Valjda ima dva slota ovaj hp. Bio je u ponudi jedan hp pavilion sa procesorom core2duo t6500 i sa 4gb rama i sa 250gb hdd-a. a kostao je svega 53500. Ali ga vise nema. Ne zelim da dam mnogo para za lap top. to je moja odluka. a dosta njih je vec pisalo da intel izbacuje procesore dual core sa dva jezgra i da ih naziva core duo oni koji rade na 32bita i core2duo oni koji rade na 64bita. A na sajtu notebook check stoji da je ovo dual core pentium procesor. to me je zbunilo. ali nije razlika velika
AleksejCRT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2010, 18:35   #5
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Hp pavilion

Tvoji razlozi su valjani. SreKno sa kupovinom!
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2010, 19:35   #6
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Hp pavilion

Citat:
AleksejCRT kaže: Pregled poruke
a dosta njih je vec pisalo da intel izbacuje procesore dual core sa dva jezgra i da ih naziva core duo oni koji rade na 32bita i core2duo oni koji rade na 64bita.
To je bilo nekada. Ovi moderni core duo pentirumi (t3000 i t4000 serija) se od klasicnog C2D razlikuju samo u keshu i nekim manje bitnim feature-ima.


Danas je Core Due u mobilnim tehnologijama isto sto je nekad davno bio Celeron u odnosu na klasican Pentium.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
AleksejCRT (1.2.2010)
Stara 2.2.2010, 1:23   #7
AleksejCRT
Novi član
 
Član od: 26.1.2010.
Poruke: 20
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HP Pavilion

Totalno sam zbunjen. Molim vas recite mi da li je uopste moguca razlika u ceni izmedju ova dva modela
http://www.coral.rs/proizvodi/laptop...1340ej-vl055ea 59600din

i

HP pavilion dv6-1350ex VC071EA 74990din
razlike su samo 3gb ddr3 rama kod ovog 1350ex
i mozda ovaj pavilion dv6-1350ex ima brzi hard disk (320gb sata 7200rpm) a mozda i nema ovamo ne pise na koliko je obrtaja
sve ostalo je isto
ili mozda nesto nisam video

koliko je pouzdano da kupim preko interneta. Da li ce mi neko garantovati da cu dobiti bas taj model i ako ne stigne isti model sta da radim?
AleksejCRT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2010, 15:18   #8
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: HP Pavilion

Čak i da ima brži hard disk od modela na Coral.rs sajtu, ne vrijedi razlike od 16.000 dinara. To je, prosto, suludo.

Naručivanje preko interneta je sigurno onoliko koliko su sigurne i dvije stvari: firma od koje naručuješ i način na koji plaćaš robu. Coral, uvoznik od kog ti planiraš da kupiš laptop, je firma iz Srbije, stoga ne bi trebalo da bude problema oko dobijene robe i uvažavanja garancije (kao što bi moglo biti kad bi kupovao na Amazonu ili eBay-u). Sjedište im je na Novom Beogradu, tako da uvijek možeš da im dođeš sa motornom šegom na vrata da u vlastitoj režiji raščistite nesporazum
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
AleksejCRT (2.2.2010)
Stara 2.2.2010, 17:41   #9
isidorica
Novi član
 
Član od: 25.1.2010.
Poruke: 5
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HP Pavilion

Toplo ti preporučujem da kupiš neku drugu seriju HP-a jer se Pavilion pokazala kao jako loša! Ja sam se u to takođe uverila-otišla mi je matična ploča. U svim servisima su mi rekli da su ubedljivo najviše problema imali sa tom serijom.
isidorica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2010, 18:14   #10
AleksejCRT
Novi član
 
Član od: 26.1.2010.
Poruke: 20
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HP Pavilion

A kazi mi koj procesor si imala na tom pavilionu i koju graficku kartu?
AleksejCRT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2010, 13:39   #11
AleksejCRT
Novi član
 
Član od: 26.1.2010.
Poruke: 20
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HP Pavilion

Sta drugi misle o ovome? To da je pavilion serije losa. Ja sam procitao da se pregrejavaju. Ja bih uzeo pavilion samo sa intelovim procesorom i ati grafikom.
AleksejCRT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2010, 15:19   #12
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: HP Pavilion

Nikad ne možeš donositi generalne sudove o brendovima ili čak pojedinim serijama. Pavilion dv5 (15.4") je u nekoliko navrata bio na tapetu zbog problema sa pregrijavanjem i baterijom. Isto tako, hiljade korisnika su nedugo zatim prijavili da njihovi primjerci ne samo da nemaju problema sa overheatingom, već se laptop pokazao vrlo hladnim čak i posle nekoliko sati korišćenja (a pričamo o ljetnjem periodu).

Kao i uvijek, situacija varira od modela do modela. Niko ti ne može garantovati da tvoj primjerak neće imati neku manju ili veću falinku. Uostalom, ako već posmatraš stvari sa pesimistične strane, HP Pavilion serija je jedna od najboljih budget linija u poznatom dijelu univerzuma. To nešto govori.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
AleksejCRT (3.2.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
HP Pavilion dv9000, HITNO!! extremecupavac Prenosni računari 2 19.4.2010 15:46
HP pavilion dv6 VS. ASUS k52jr - core i5 AleksejCRT Prenosni računari 17 2.2.2010 0:25
HP Pavilion DV7-3079wm Buddha Prenosni računari 3 25.12.2009 1:25
HP Pavilion dv9925nr pava Prenosni računari 4 29.3.2009 19:46
HP Pavilion dv6000 Kurdt Prenosni računari 1 2.11.2008 22:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com