Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.12.2009, 20:01   #141
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Pa gde, koji moj da stavim josh jedan rezervni tocak? Mesto za manji rezervni je sasvim logicno manjih dimenzija od velicine pravog tocka tako da ne moze tu da se nagura... Glupost epskih razmera. Eto josh jednog dokaza da je zakon napravljen da se ljudima otimaju pare a ne da se poveca bezbednost
Niko tu nema cetvrtastu glavu, nego su banda lopovska
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2009, 20:36   #142
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Rezervni tocak punih dimenzija je obaveza po starom ZOBSu.Po ovom novom,obavezno je imati bilo shta tj. ili tocak copavac,ili komplet za brzo krpljenje(onaj sprej) ili normalni rezervni tocak,naravno uz obavezan alat.
Fora je sto neznam(o) kad shta vazi od propisa zbog nereguliusanih podzakonskih akata tako da ...


Zakonodavac nije duzan da prilagodjava ZOBS prema markama i opremi automobila ali zato i postoji homologacija tj. skup standarda koje neki proizvod mora da zadovolji kako bi mogao da se prodaje na trzistu neke zemlje.
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2009, 20:52   #143
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Pa zasto se onda prodaju automobili sa neadekvatnom opremom? Ja imam pravi tocak ispod gepeka, mene bash briga, ali znam brdo ljudi koji nemaju
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2009, 21:02   #144
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
Pa zasto se onda prodaju automobili sa neadekvatnom opremom?
Gde prestaje logika tu pocinje Srbija sto rekoshe vec dosta ljudi ... Imamo mi propisa o homologaciji kao i o mnogo cemu drugom ali ... Bonus level su silne preregistracije kad je uvozio kad je ko shta stigao a kao najsvezija ludost su "englezi" npr. tj. redovno registrovani automobili kod nas,samo sto imaju volan na malo pogresnom mestu ...
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2009, 22:08   #145
evanghelion
Veteran
 
Član od: 25.3.2006.
Lokacija: Bor
Poruke: 972
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 272 puta na 155 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku evanghelion
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Pravilo uopšte nije kretensko čak štaviše jedno je od pametnijih. Svako lice koje prelazi kolovoz (preko "zebre" naravno) ili koristi trotoar automatski je učesnik u saobraćaju što znači da mora da bude sposoban da reaguje i na zvučne signale oistalih učesnika. To bi bilo apsolutno isto kao kada ne bi bilo zabranjeno da onaj ko upravlja vozilom koristi slušalice za slušanje muzike sa MP3 playera i sl. Dajte malo logike u celu priču pre nego što se upustite u komentarisanje.
E, e može da te zgazi Toyota Prius ili neki elektro , nikad nećeš znati da šta te snašlo, imao slušalice ili ne.đ

Ne ozbiljno, odakle ljudima para da plaćaju ovolike kazne, a siguran sam da će u manjim mestima gde se svi poznaju ostati sve isto, oni koji nisu plaćali do sad neće ni sad, jedino za prekoračenje brzine kad ih uslika novi fensi radar.
evanghelion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2009, 22:24   #146
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Ima clan u kome se kaze da se ulica mora prelaziti najkracim putem...ako malo slobodnije pogledamo na to, u slicaju raskrsnice to bi bilo dijagonalno
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2009, 22:45   #147
evanghelion
Veteran
 
Član od: 25.3.2006.
Lokacija: Bor
Poruke: 972
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 272 puta na 155 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku evanghelion
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
Ima clan u kome se kaze da se ulica mora prelaziti najkracim putem...ako malo slobodnije pogledamo na to, u slicaju raskrsnice to bi bilo dijagonalno
Ulica nije raskrsnica
evanghelion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2009, 22:54   #148
Morandi
Starosedelac
 
Član od: 10.3.2008.
Lokacija: KaluCITY
Poruke: 2.362
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 345 puta na 249 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

OMG
Ljudi nisu slusalice glavni problem ovde
To jest, slusalice su jedan od najnebitnijih propisa a vi se bas toga uhvatili ko pijan plota, citam 7 stranica i ne mogu da verujem
Najgore je ono vozac treba da proceni da li pesak ima nameru da predje pesacki, da li je krenuo, nije li, stani, podji...ispred svakog pesackog uspori radi blagovremenog zaustavljanja
Morandi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2009, 23:05   #149
evanghelion
Veteran
 
Član od: 25.3.2006.
Lokacija: Bor
Poruke: 972
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 272 puta na 155 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku evanghelion
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
Morandi kaže: Pregled poruke
OMG
Ljudi nisu slusalice glavni problem ovde
To jest, slusalice su jedan od najnebitnijih propisa a vi se bas toga uhvatili ko pijan plota, citam 7 stranica i ne mogu da verujem
Najgore je ono vozac treba da proceni da li pesak ima nameru da predje pesacki, da li je krenuo, nije li, stani, podji...ispred svakog pesackog uspori radi blagovremenog zaustavljanja
Uf kako mrzim pešake koji namerno izleću na pešački iako vide da ne možeš da staneš normalno. Naravno niko od pešaka ne obraća pažnju na vremenske uslove, boli ih uvce da li je možda klizavo ili magla ili šta god.
evanghelion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2009, 23:15   #150
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Pa prilagodi vožnju uslovima, vidi ti njega "Ne može da stane". Žuriš da ti ne pokisne krov?
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2009, 23:24   #151
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
evanghelion kaže: Pregled poruke
Ulica nije raskrsnica
Nisam video da postoji clan "ulica nije raskrsnica" tako da je taj deo ostao nedefinisan
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2009, 23:38   #152
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
@todos:

Zakon je jasan, svako vozilo mora d ima rezervni točak punih dimenzija. On nigde ne daje kao mogućnost da se to utvrdi tipom vozila i time šta fabrika propisuje. Ovde uslove propisuje zakon ne VW ili BMW ili Mercedes, oni jedino mogu i moraju da poštuju zakon i da prodaju vozila u skladu sa zakonom. Zakon se ne prilagođava proizvođaču već je obratno. Ti u ovom slučaju imaš vozilo koje po našem zakonu nebi nikako smelo da se ovde prodaje, pošto vozilo nije kompletno ti si dužan da ga dovedeš u okvire zakona. Sudija nije ovlašćen da prilagođava ili menja zakon, on može da konstatuje da fabrika kaže za dotično vozilo to ili to, da primi k znanju da uz to vozilo ide ovo ili ono, ali zakon je onno što njega obavezuje i koji kaže šta i kako mora da bude. I tu je kraj, ti si kriv, potpisao ti zapisnik ili ne, fabrika rekla ovo ili ono, imao sudija razumevanja za sve to ili ne.

I ako misliš da je ovo najgore što mi pada na pamet odmah da ti kažem da nije. Recimo pada mi na pamet i moguća odluka suda da moraš u datom roku da prilagodiš auto prema važećem zakonu i da sve to lepo potvrdiš atestom. Pa da troškovi odu malo više, pored troškova suđenja, kazne, kaznenih poena, da porastu i za ovaj deo. Ali ajd da se zadržimo na samo gornjem delu, dakle, tad ćeš morati da staviš rezervni točak punih dimenzija u prtljažnik.

Sad, kad smo kod ovoga, dali onaj ko na vozilu koje fabrički ima recimo 17" pneumatike, pa je montirao recimo 21" na alu felnama, koji sad pneumatik on treba da ima na kolima? Po onome što je montirano na vozilu pun profil za njegov auto je 21" u tom slučaju. Recimo i to može biti vrlo interesantna situacija koju ovaj zakon ne pokriva. A sve je moglo da se reši recimo da je rečeno da je vozilo dužno da raspolaže fabrički propisanim sistemom zamene ili popravke oštećenog pneumatika za dotično vozilo. Čist primer kako kad neko ko ima četvrtastu glavu i koji vidi samo ispred sebe pri pisanju zakona napravi vrlo glup propust i velike probleme svima. Budala koja ne poznaje materiju i koja ne razmišlja.
Jednostavno nisi u pravu. Srećom na moja oba vozila je pun točak, ali to ništa ne znači. Ako u automobil nije predviđen pojas, ne treba da bude. Ne možeš ti da se vraćaš sa zakonima u prošlost. Često je napominjano da takva tzv. nekompletna vozla ne podležu takvim zakonima. Uvoznik potpuno novih automobila je u nekoj vrsti obaveze da obavesti proizvođača da se prilagodi takvom tržištu. Problem je što takva vozila iz praktičnih razloga nemaju kompletnu opremu. Malo smo mi tržište da bi nekoliko stotina jednog novog modela imalo takvu ispravku, ali ajde nek je i imaju. I rezervni točak je poslednji problem. problem su druge prirode.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2009, 23:39   #153
evanghelion
Veteran
 
Član od: 25.3.2006.
Lokacija: Bor
Poruke: 972
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 272 puta na 155 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku evanghelion
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

http://www.stoppingdistances.org.uk/...Distances.html
http://www.racemath.info/motionanden...p_distance.htm

Prosečan zaustavni put sa ~32km/h je 12m po suvom, za par metara vise ako pada kiša...

Naravno ovo vas neće naučiti u auto školi

Poslednja ispravka: evanghelion (13.12.2009 u 23:46)
evanghelion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2009, 0:43   #154
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

To vozilo ne spada u kategroiju nekompletnih vozila, jer nigde nije navedeno da neko vozilo nema rezervnu gumu, ali su navedeni izuzeci tipa nema zadnje pojaseve jer fabrički nisu potrebni. Da je rezervna guma izuzetak, to bi se naglasilo u zakonu. Plus, zakon nigde ne pominje nikakvo vraćanje u prošlost. Pretpostavljam da ga pominje da bi se to odnosilo na regulisanje načina upotrebe i opreme na vremeplovima a ne na naše definicije šta je to prošlost i kakav bi trebao da bude zakon danas a nije. I ne pominje nigde da se uvažavaju praktični razlozi zašto neko vozilo nema ovakvu ili onakvu opremu. I zakon ne interesuje dali smo mi malo tržište ili ne, niti uvažava takve izjave. Zakon je takav kako sad glasi, propisi koji postoje su takvi kako danas glase, po tim zakonima i propisima mora da se postupa. Onaj ko je pisao sve ovo trebao je da vodi i računa o ovakvim stvarima, dakle, ne angažuje se glupi policajac da to definiše već se angažuju ljudi koji opznaju savremenu tehnologiju i pravce daljeg razvoja automobilske industrije da bi se definisali neka rešena na pravi način.

Rezervna oprema su i pre pomenute rezervne sijalice uz našu napomenu da na novijim vozilima sa novijim sistemima rasvete nema šanse da sijalicu ili led diode ti zameniš. Fabrika to nije predvidela. I šta sad, da se ubeđujemo na sudu da kod takvog vozila rezervna sijalica nije rezervni deo koji je neophodan? Zakon kaže da moramo da je imamo, hteli mi to ili ne.

I što uvek kad imamo ovakve gluposti po zakonima mi kao poslednju tačku odbrane imamo izjavu da nam baš ti delovi zakona koji nevaljaju su najmanji problem i da ima i većih? I da su problemi druge prirode. Zaboravio si da napišeš da su i svi ovi propusti lako rešivi pa da sve bude kopletno. Samo da neko još objasni ako nam to nije problem i ako je lako rešivo, što nije rešeno odmah kako treba. Nego se ovde vučemo oko gluposti koje su napravili oni koji na prvom mestu i nisu trebali da pišu zakone jer to njima i nije posao. Nije dovoljno imati dobru nameru da bi se napisao zakon kako treba.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2009, 0:56   #155
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
Morandi kaže: Pregled poruke
OMG
Ljudi nisu slusalice glavni problem ovde
To jest, slusalice su jedan od najnebitnijih propisa a vi se bas toga uhvatili ko pijan plota, citam 7 stranica i ne mogu da verujem
Najgore je ono vozac treba da proceni da li pesak ima nameru da predje pesacki, da li je krenuo, nije li, stani, podji...ispred svakog pesackog uspori radi blagovremenog zaustavljanja
Jbga, to je meni najbitniji propis.. Kola nemam.. slušalice imam..
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2009, 1:04   #156
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.864
Zahvalnice: 2.928
Zahvaljeno 3.851 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Kampanja THINK! IMHO i kod nas bi trebalo ovakvi spotovi da se prikazuju...

http://www.youtube.com/watch?v=WxOEHMWCg-M

http://www.youtube.com/watch?v=Cvja-PA5Egc

http://www.youtube.com/watch?v=rq9OLd-XtHE

Nije za bas za svacije oci, ako ste osetljivi ne gledajte.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2009, 1:09   #157
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Bilo kako bilo bespotrebno se raspravljate jer je zakon usvojen i tu ne možete ništa više da uradite osim da ga se pridržavate. Naravno jedino ako niste baš rešili da ga kršite i da sebi bespotrebno navlačite bedu. Dobar ili loš zakon je zakon. Žao mi je samo što neki ljudi pre traže izgovor zašto da ga se ne pridržavaju nego da razmišljaju o razlozima zbog kojih bi trebali da ga se pridržavaju.

Uostalom vreme će pokazati da li je novi zakon dobar ili loš a na kraju krajeva dosta stvari još uvek nije regulisano u potpunosti osnovnim zakonom pa može i da se očekuje da će podzakonskim aktima biti regulisano dosta stavki koje se potencijalno pokažu kao nedefinisane.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2009, 3:48   #158
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

a ko ce da kaznjava policiju i politicare, oni se sigurno nece pridrzavati novih propisa, a ugrozavace saobracaj, i palice rotaciona samo da bi prosli bez cekanja iako im nije hitno, a policija ce se parkirati gde stigne, licno sam se uverio vise puta...
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2009, 7:21   #159
Supreme.50
Veteran
 
Član od: 31.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 168 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Supreme.50
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Kampanja THINK! IMHO i kod nas bi trebalo ovakvi spotovi da se prikazuju...

Nije za bas za svacije oci, ako ste osetljivi ne gledajte.
Odlicno, treca mi se svidela posebno, i jeste za svacije oci, da svako vidi sta je u stanju da napravi ako se i barem malo glupira. Ovaj se meni posebno svideo, a kod nas kad drzava napravi reklamu osim za hebenu evroviziju, secem ruku, a ako im reklama bude dobra, secem i drugu ruku...

http://www.youtube.com/watch?v=nI9_BTm41MI

Gledao sam sinoc masnokosu (utisak nedelje), gosti su bili neki policajac i jos jedan baja, ne znam sta je posto sam malo zakasnio. Znaci nista pametno ni jedna strana nije rekla. Ne znam jel policajac bio stvarno onako glup i neupucen ili se pravio, ali lik je menjao temu svaki put kad ga ona nesto pita i lagao u vezi zakona, tipa ona ga pita jesu zatvorske kazne logicne, a on odgovara da jesu, i onda nabraja prekrsaje gde se ide u zatvor ali ih malo izmeni tipa:

"Kad prodjes kroz crveno gde je i pesacki a pesak je krenuo i samim tim ga iseces" - ovakav zakon ne postoji, i on je u emisiji prosao sa time da je to logicno
Supreme.50 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2009, 9:18   #160
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
To bi bilo apsolutno isto kao kada ne bi bilo zabranjeno da onaj ko upravlja vozilom koristi slušalice za slušanje muzike sa MP3 playera i sl.
Sa tim što je vozač na kolovozu bez prestanka tokom vožnje, a pešak je tu na nekoliko sekundi. Napravi nauku oko prelaženja ulice, nije to vožnja Katerpilarovog dampera.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji novi servis na Internetu biste vi želeli? Branislav Gavric Brbljaonica 12 17.11.2009 22:33
Windows mi ne prepoznaje novi hard disk Win32 Kvarovi 14 25.8.2009 22:28
Prebacivanje particije "C" na novi hard disk MI66 Nosači podataka 5 15.5.2009 14:32
Travian srpski server (početak s1) B@NE Mrežne igre 107 8.2.2009 20:24
Novi Proc ManojlaNS ŠDK - Osnovne komponente 7 27.8.2008 10:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com