Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.9.2008, 16:52   #1
miquele
Novi član
 
Član od: 27.12.2007.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Stručnjaci za hardver, mala pomoć!

dakle,ako ko moze da razazna o kojoj ploci se radi na osnovu slike?prilazem sliku u attachment-u.a evo i razloga.covek koji je sastavio tu konfiguraciju tvrdi da je u pitanju Asus P5W ploca.ko zeli da proveri,neka malo prosurfuje net-om i videce da to bas "ne pije vodu".ono na sta meni ploca lici po svim vidljivim detaljima (sem po izgledu S/B coolera) je Asus P5B-E Plus.dakle,da li bi neko mogao da pretpostavi o cemu je rec?inace, machina koja je na slici je DAW(digital audio workstation)Vlada Georgijeva,sastavljen od PC komponenti a sa Mac OSX(Tiger)operativnim sistemom.po tvrdnji tvorca istog,machina je po performansama negde izmedju 4-core Mac-a i 8-core Mac Pro-a.
covek je bio solidaran da izlozi komponente od kojih je machina sklopljena.dakle

ASUS P5W (kako on tvrdi)
Intel Core 2 Quad Q6600 (na 3.2Ghz)
silent tower cpu cooler
8GB DDR2 RAM (OCZ)
3 x 750 GB
Gainward 7600GT (dual DVI) SilentFX
Dvd rezac SATA
Akusticki modovano Gigabyte Odin Pro 550W napajanje
Antec P182SE ( akusticki u potpunosti adaptirano)

e,celu ovu pricu sam zapoceo jer sam hteo da probam slican poduhvat,jer sam u posedu svih komponenti gore nabrojanih,sem te-najbitnije komponente,tj.maticne ploce.citajuci po dosta foruma,video sam da dobitnu i 100 posto funkcionalnu podrsku Mac OSX-u daje Asus p5W DH DeLuxe ploca i jos svega 3 modela drugih proizvodjaca
posto radim sa audio-m,OSX op.sistem u kombinaciji sa ProTools softverskim paketom i paketom podrzanih plug-inova bi mi bio spasonosno resenje,jer mi je trenutnih 3.25 GB RAM-a pod XP(koliko on maximalno prepoznaje,a instalirana su 4 modula od po 1GB)postali nedovoljni za malo vece projekte.8 GB bi mi vec doooosta lakse zavrsavalo posao,a vec imam komponente (sem te misteriozne maticne)koje su operabilne i pod XP i pod OSX.
dakle,zanima me da li je covek izneo validan podatak u vezi ploce ili ne,jer kod V.Georgijeva ta prikazana konfiguracija radi u studiju 24h/7dana bez problema
pozdrav
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	ruDAWXTM2.jpg
Viđeno:	106 puta
Veličina:	99,9 KB
ID:	24291  

Poslednja ispravka: miquele (25.9.2008 u 16:59)
miquele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2008, 16:53   #2
miquele
Novi član
 
Član od: 27.12.2007.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: strucnjaci za hardver,mala pomoc!

evo jos jedne slicice vezane za istu temu.(znam,sve je prebudzeno i ne vidi se Bog zna kako),ali nije moja krivica
poz
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	ruDAWXTM3.jpg
Viđeno:	56 puta
Veličina:	96,7 KB
ID:	24292  
miquele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2008, 17:07   #3
Dusan Despotovic
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 364 puta na 273 poruka
Određen forumom Re: strucnjaci za hardver,mala pomoc!

Hehhehhe ...Otvori kuciste i pogledaj...Po mom vidjenju najverovatnije je ploca iz serije 965 chipset P5B Deluxe/WiFi-AP...Ne verujem da je iz serije 975...Slikano je lose ali se vidi WiFi-AP na ploci
http://www.asus.com/products.aspx?l1...79&modelmenu=1
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	1179_l.jpg
Viđeno:	31 puta
Veličina:	72,4 KB
ID:	24293  
Dusan Despotovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2008, 17:24   #4
miquele
Novi član
 
Član od: 27.12.2007.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: strucnjaci za hardver,mala pomoc!

ovo bi moglo vrrrlolako biti to sto si rekao.a proverio sam i u hardware compatibility listi,takodje postoji i ta ploca u spisku...a po izgledu bi definitivno mogla biti jedino i upravo ta!
eeeee,sta su ti ljudi!pa kad je vec lik resio da otkrije o cemu se radi,zar nije mogao da pretpostavi da nece bas svako tek tako da se zaleti i TRAS odmah kupi komponente koje je pobrojao.
evo,posto vidim da je jos nekim ljudima stalo da saznaju o kompatibilnim pc/Mac komponentama,a koje uz to jos i provereno rade,cim budem postavio operativnu i stabilnu OSX machinu od pc komonenti-javljam bez "uvijanja"
a Dusanu jos jedna javna zahvalnica
poz
miquele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2008, 22:18   #5
illidan
Starosedelac
 
Član od: 28.10.2005.
Poruke: 1.706
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 352 puta na 254 poruka
Određen forumom Re: strucnjaci za hardver,mala pomoc!

a sto bi stavljao Tiger kada imas Leopard? ima jos dosta ploca koje su kompatibilne sa os x_om.
illidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2008, 22:23   #6
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: strucnjaci za hardver,mala pomoc!

Instaliraj CPU-z i vidi sta ce pisati u Tab-u Mainboard, da li je P5W ili P5B-E Plus ili nesto trece
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2008, 9:27   #7
M.A.G.E
Član
 
Član od: 25.9.2008.
Lokacija: Undercity
Poruke: 165
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 11 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: strucnjaci za hardver,mala pomoc!

Nisam hteo da pravim novu temu pa sam se uglavio ovde
imam jedan problem koji me stvarno nervira , moja konfa je sedeca :

MSI SAM2 K9N SLI-F/NF 570LT
ATHLON 5600+
KONGSTON 2X 1GB DDR2 800 MHZ
WD 160 GB
MSI ATI RX2600PRO / 256

1. U cpuZ mi pise da ram radi na 360 mhz i da je max 400 da li je to zbog toga sto je dual channel pa je 2x400=800 ili? u everestu pise ovo DIMM1: Kingston 99U5316-028.A00LF 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) /cry
2. Na garanciji i kutiji od graficke mi pise MSI ATI RX2600PRO / 256 , a u properties pise da je HD 2600 PRO , u everestu 4.6 pise ATI RADEON HD 2600 PRO 512
3. a za proc pise da ima 2x 512 kb cash umesto 2x 1mb ...
WTF is this???

Poslednja ispravka: M.A.G.E (1.10.2008 u 9:39)
M.A.G.E je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2008, 0:26   #8
MC WyYt ?1
Član
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 159
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 14 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MC WyYt ?1
Određen forumom Re: strucnjaci za hardver,mala pomoc!

Citat:
M.A.G.E kaže: Pregled poruke
Nisam hteo da pravim novu temu pa sam se uglavio ovde
imam jedan problem koji me stvarno nervira , moja konfa je sedeca :

MSI SAM2 K9N SLI-F/NF 570LT
ATHLON 5600+
KONGSTON 2X 1GB DDR2 800 MHZ
WD 160 GB
MSI ATI RX2600PRO / 256

1. U cpuZ mi pise da ram radi na 360 mhz i da je max 400 da li je to zbog toga sto je dual channel pa je 2x400=800 ili? u everestu pise ovo DIMM1: Kingston 99U5316-028.A00LF 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) /cry
2. Na garanciji i kutiji od graficke mi pise MSI ATI RX2600PRO / 256 , a u properties pise da je HD 2600 PRO , u everestu 4.6 pise ATI RADEON HD 2600 PRO 512
3. a za proc pise da ima 2x 512 kb cash umesto 2x 1mb ...
WTF is this???
1:Gledaj,da ti RAM memorija radi na 360 mhz,primetio bi usporenja u os.Dalje,jedini normalan nacin da DDR2 radi na 360 MH/z,jeste taj,da si ti pokusavao da OC procesor,pa si menjao FSB,i tako slucajno promenio i mnozioc za DDR2?Znas i sam sta DDR2 znaci,da ne ponavljamo...
2:To sto pise na kutiji i u Properties je OK,a za everest,verovatno je greska....skini GPU-z,pa vidi sve sta te interesuje...
3:moguce je da umesto jezgra Windsor(2 x 1 MB L2 Cache),posedujes novi-stari model procesora,koji koristi jezgro Brisbane(2 x 512 kb L2 Cache)...u svetu kompjutera svasta je moguce.....
zzop
e,a i vrlo sam brz u davanju odgovora,proslo je 10 dana......
MC WyYt ?1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2008, 8:55   #9
voodoons
Član
 
Član od: 2.6.2007.
Lokacija: NS
Poruke: 176
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku voodoons Slanje poruke preko Skypea korisniku voodoons
Određen forumom Re: strucnjaci za hardver,mala pomoc!

Citat:
miquele kaže: Pregled poruke
dakle,ako ko moze da razazna o kojoj ploci se radi na osnovu slike?prilazem sliku u attachment-u.a evo i razloga.covek koji je sastavio tu konfiguraciju tvrdi da je u pitanju Asus P5W ploca.ko zeli da proveri,neka malo prosurfuje net-om i videce da to bas "ne pije vodu".ono na sta meni ploca lici po svim vidljivim detaljima (sem po izgledu S/B coolera) je Asus P5B-E Plus.dakle,da li bi neko mogao da pretpostavi o cemu je rec?inace, machina koja je na slici je DAW(digital audio workstation)Vlada Georgijeva,sastavljen od PC komponenti a sa Mac OSX(Tiger)operativnim sistemom.po tvrdnji tvorca istog,machina je po performansama negde izmedju 4-core Mac-a i 8-core Mac Pro-a.
covek je bio solidaran da izlozi komponente od kojih je machina sklopljena.dakle

ASUS P5W (kako on tvrdi)
Intel Core 2 Quad Q6600 (na 3.2Ghz)
silent tower cpu cooler
8GB DDR2 RAM (OCZ)
3 x 750 GB
Gainward 7600GT (dual DVI) SilentFX
Dvd rezac SATA
Akusticki modovano Gigabyte Odin Pro 550W napajanje
Antec P182SE ( akusticki u potpunosti adaptirano)

e,celu ovu pricu sam zapoceo jer sam hteo da probam slican poduhvat,jer sam u posedu svih komponenti gore nabrojanih,sem te-najbitnije komponente,tj.maticne ploce.citajuci po dosta foruma,video sam da dobitnu i 100 posto funkcionalnu podrsku Mac OSX-u daje Asus p5W DH DeLuxe ploca i jos svega 3 modela drugih proizvodjaca
posto radim sa audio-m,OSX op.sistem u kombinaciji sa ProTools softverskim paketom i paketom podrzanih plug-inova bi mi bio spasonosno resenje,jer mi je trenutnih 3.25 GB RAM-a pod XP(koliko on maximalno prepoznaje,a instalirana su 4 modula od po 1GB)postali nedovoljni za malo vece projekte.8 GB bi mi vec doooosta lakse zavrsavalo posao,a vec imam komponente (sem te misteriozne maticne)koje su operabilne i pod XP i pod OSX.
dakle,zanima me da li je covek izneo validan podatak u vezi ploce ili ne,jer kod V.Georgijeva ta prikazana konfiguracija radi u studiju 24h/7dana bez problema
pozdrav
pogresio si za napajanje, unutra je Antec Phantom 500W
Ploca je ASUS P5W DH Deluxe WiFi
Inace to je ruDAW masina, konkretno ova je ruDAW XTM koje se sklapaju u NS-u..
ruDAW XTM
voodoons je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2008, 14:21   #10
diviner
Novi član
 
Član od: 21.12.2005.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: strucnjaci za hardver,mala pomoc!

Citat:
miquele kaže: Pregled poruke
ovo bi moglo vrrrlolako biti to sto si rekao.a proverio sam i u hardware compatibility listi,takodje postoji i ta ploca u spisku...a po izgledu bi definitivno mogla biti jedino i upravo ta!
eeeee,sta su ti ljudi!pa kad je vec lik resio da otkrije o cemu se radi,zar nije mogao da pretpostavi da nece bas svako tek tako da se zaleti i TRAS odmah kupi komponente koje je pobrojao.
evo,posto vidim da je jos nekim ljudima stalo da saznaju o kompatibilnim pc/Mac komponentama,a koje uz to jos i provereno rade,cim budem postavio operativnu i stabilnu OSX machinu od pc komonenti-javljam bez "uvijanja"
a Dusanu jos jedna javna zahvalnica
poz
Da se javi konacno i taj famozni lik...

Naime, nema potrebe mistifikovati i traziti zavjere tamo gdje ih nema...Kada si vec pogledao temu , mogao si slobodno da upitas za savjet i informaciju. Isto tako si mogao vidjeti komentar u kome stoji: "Otprilike ce masina izgledati ovako i spolja i iznutra (na slikama ruDAW XTM Vlada Georgieva):" sto jasno naznacuje da na slici ne mora da bude model koji je naveden u specifikaciji (tada od posla nismo stizali da pripremimo slike zvanicne konfiguracije, a i sama prezentacija je neformalna jer se nalazi na forumu). Takodje, uopste je nebitno da li u masini P5B Deluxe ili P5W, ili neka od Gigabyte ploce, i jedna i druga platforma se, uz znanje i ozbiljan i predan rad, moze "namontirati" da radi kao OSX platforma i da sluzi za veoma ozbiljne poslove.

Iako je ruDAW koncept komercijalnog karaktera, sa cime zadrzavamo pravo da ne odamo bas sve tajne u vezi sa tim projektom, svakako cemo pomoci svakome ko zeli sam da sklapa svoj racunar da odabere prave stvari za sebe (zapravo vecina tajni je vec otkrivena, treba samo pazljivo procitati relevantne teme na forumu). Ali nemojte ocekivati da vam odmah odamo tajne rjesenja sa kojima cete sve podesiti za nepun sat, a ovamo smo potrosili vise dana pa i mjeseci experimentisanja i istrazivanja, proba, testiranja, uporedjivanja...Nista ne moze dzabe, pa i onaj ko odluci sam da se upusti u posao izrade, moze da ocekuje iste probleme i utrosak sredstava i vremena koji smo i mi imali...Simple as that!

Pozdrav svima!
diviner
rumski admin
diviner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mala pomoć oko matične Tomas Srbija Osnovne komponente 6 24.10.2008 13:18
mala POMOĆ rista_the_man ŠDK - Prenosni računari 1 7.4.2008 1:15
Može mala pomoć? Neky Web dizajn 21 13.3.2008 18:13
Mala pomoć oko Particija Preteca Aplikativni softver 19 14.9.2006 22:59
Mala pomoć eniac Aplikativni softver 3 4.3.2006 23:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com